Ústí n/L – Motor ČB 1:8 (kon.) | Litoměřice – Slavia 6:4 (kon.) | Benátky n/J – Jihlava 1:3 (kon.)
Kadaň – Přerov 1:2 (kon.) | Prostějov – Poruba 2011 3:4 (po pr.) | Sokolov – Vsetín 2:6 (kon.)
Třebíč – Chomutov 3:1 (kon.) | Havířov – Frýdek-M. 4:2 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
3:4 (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 26.10.2019, 17:00Chance liga • 18. kolo

Prostějovu se utkání otočit nakonec nepodařilo, a prohrává tak po páté v řadě. Poruba ani dnes nedokázala zvítězit za 3 body na hřišti soupeře, ale určitě je ráda alespoň o bod navíc.

Utkání se podařilo zdramatizovat necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny Martinu Novotnému. V prodloužení si dobře vytvořil prostor Marek Špaček, který svižnou střelou nad vyrážečku překonal domácího brankáře. (19:33:33)

62:46 Marek ŠPAČEK - 3:4

62:46
    Poruba právě vstřelila branku!
    Je dobojováno. MAREK ŠPAČEK si převzal zadovku patrika Urbance a přejel na vnitřní část pravého kruhu, odkud svižnou střelou překonal Dvořáka. Asistence: Patrik Urbanec a Tomáš Jáchym.

62:27
    Račuka si dokázal obhodit mezi kruhy Obdržálek, ale to už byl hráč Poruby příliš blízko Dvořáka.

61:42
    Nepřesná střela Káni skončila až ve středním pásmu, kde se puku ujal Kanko.

60:49
    Rozjetý Berger neustál osobní souboj a na útok nyní budou pomýšlet hosté.

60:30
    Přihrávka Szturce byla nejprve zastavena, ale útočník Poruby se ke kotouči dostal znova a střelou z mezikruží prověřil Dvořáka.

60:01

Poruba dokázala během 75 vteřin otočit vývoj zpět na svou stranu, ale domácím se 4 minuty před koncem podařilo vyrovnat. Rozhodne prodloužení nebo nájezdy?

60:00

59:47
    Pár vteřin před koncem se bude ještě vhazovat po levici Dvořáka.

59:19
    Pastor schytal tvrdou ránu Račuka. Prostějov pokračuje v kombinaci v útočném pásmu.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny, stav je stále vyrovnaný.

58:41
    Hosté zatím dobře brání modrou čáru, přes kterou se Jestřábům nedaří přejít.

57:42
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Michal Hlinka – 2 min., podrážení).
    56:08 Martin NOVOTNÝ - 3:3

56:08
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Domácí dramatizují utkání necelé čtyři minuty před koncem. MARTIN NOVOTNÝ naložil s Bergerovou přihrávkou jak nejlépe mohl, když svižnou střelou rozvlnil síť porubské branky. Asistence: Jan Berger.

54:41
    Z druhé vlny podpořil útok Slavík, jehož tvrdá dělovka neprošla přes prostor mezi kruhy.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 24. Žálčík (Račuk, M. Novotný), 27. L. Krejčík (Berger), 57. M. Novotný (Berger) – 11. Gřeš (Husák, Zdeněk), 44. Gřeš (Hudeček, Urbanec), 45. Špaček (Ďurač, T. Jáchym), 63. Špaček (Urbanec, T. Jáchym)

LHK Jestřábi Prostějov: D. Dvořák (Rochla) – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Muška, Husa, P. Krejčí, Brančík – Žálčík, Račuk, Kafka – Nouza, Chlán, T. Jandus – Berger, M. Novák, L. Krejčík – Miškář, V. Meidl, R. Pilař.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Foltán) – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – J. Káňa, Zdeněk, Kanko – Gřeš, Hudeček, Sikora – Obdržálek, M. Hlinka, Szturc – Špaček, T. Jáchym, Ďurač.

Rozhodčí: Kopeček, Barek – Bartek, Gančarčík