Plzeň – Sparta 2:3 (1:2 po s.n.) | Zlín – K. Vary 1:4 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 2:3 (kon.)
Kometa Brno – Litvínov 4:3 (3:2 po s.n.) | Olomouc – Vítkovice 3:4 (po pr.) | Pardubice – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
Kladno – Třinec 1:7 (kon.)
HC Olomouc
3:4 (0:0, 2:0, 1:3 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 27.10.2019, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 14. kolo

Skončilo nám utkání 14. kola mezi Olomoucí a Vítkovicemi. Zápas to byl vyrovnaný už od prvních minut a přestože branka v první třetině nepadla, tak jsme viděli mnoho šancí. Ve druhé dvacetiminutovce stříleli branky jen domácí a díky trefám Hecla a Irgla vedli o dva góly. Závěrečná pasáž vyšla lépe Vítkovicím a slepené góly Bodáka, Gregorce a Baláže tento fakt potvrdily. Vzápětí však vyrovnal Skladaný a šlo se do prodloužení. V 65. minutě utkání rozhodl Šimon Stránský a postaral se o to, že dva body putují do Ostravy a na Hané zůstává jeden.

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost. Na počtenou! (19:45:14)

Statistiky:

Střely na bránu: 40-34
    Vyloučení: 6-4
    Využití: 0-1
    Hity: 9-3
    Vhazování: 39-31

Nejlepšími hráči tohoto zápasu jsou František Skladaný (Olomouc) a Ondřej Roman (Vítkovice).

64:08 Šimon STRÁNSKÝ - 3:4

64:08
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice vsítily rozhodující branku zásluhou ŠIMONA STRÁNSKÉHO. Útočník Ridery se nádherně zbavil bránícího hráče a přesnou střelou pod víko tento zápas ukončil. Dva body berou hosté. 3:4 po prodloužení. Asistence: Peter Trška.

63:28
    Irglův pokus Svoboda vyrazil do rohu kluziště. Oba týmy střídají.

63:13
    Jaroměřský si vyčkal na střelu Lakatoše a čepelí ji srazil do ochranné sítě. Hra je přerušena a vhazovat se bude v pásmu domácích.

62:39
    Zhruba deset sekund se bojovalo u mantinelu v pásmu Vítkovic.

62:08
    Olomouc v rámci prodloužení drží puk a hosty k ničemu nepouští.

61:40
    Olesz tvrdě vypálil z vrcholu kruhu. Svoboda měl s jeho pokusem hodně práce.

60:54
    Vítkovice předvedly obrovskou chybu ve vlastním pásmu, kterou mohl trestat Musil. Novic v sestavě Hanáků ale střelou mezi betony Svobodu nepřekonal.

60:43
    Svobodova brána je posunuta. Rozhodčí musel vynuceně hru přerušit.

60:19
    Irgl váhal se svou rozehrávkou a raději zajel za bránu Lukáše. Olomoučtí zatím drží puk na svých hokejkách.

60:01

Střely na bránu: 36 – 32.

Skončila nám základní hrací doba zápasu 14. kola mezi Olomoucí a Vítkovicemi. Hosté předvedli v rozmezí 54. až 56. minuty parádní obrat ve skóre, který byl ihned znautralizován brankou Skladaného. Nastavený čas začne zhruba za tři minuty a rozhodně se ještě máme na co těšit.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 31. Hecl (V. Tomeček), 37. Irgl (Burian, Vyrůbalík), 56. Skladaný (Škůrek, Olesz) – 54. Bodák (Trška, Mallet), 54. Gregorc (O. Roman, Lakatoš), 56. Baláž (O. Roman, Schleiss), 65. Š. Stránský (Trška)

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Vyrůbalík (C), Škůrek, Švrček, Dujsík, Valenta – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, P. Musil, V. Tomeček – Olesz, Kolouch, Skladaný – Hecl, Handl, Bambula.
    HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Trška, Černý, Bodák – Lakatoš, O. Roman (C), Schleiss – Mallet, Š. Stránský (A), P. Zdráhal (A) – E. Němec, Vopelka, Baláž – Kurovský, Werbik, Guman.

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Zbyněk Kubičík – Jaromír Bryška, Vladimír Rožánek

Diváci: 4 481