Rennes – Toulouse 3:2 (kon.) | Saint-Étienne – Amiens 2:2 (kon.) | PSG – Marseille 4:0 (kon.)
AS Saint-Étienne
2:2 (1:0)
Amiens SC
Neděle 27.10.2019, 17:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 11. kolo

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost. (19:03:10)

Žluté karty: 2 – 3.

V nesmírně vyrovnané tabulce tento výsledek nic moc nezměnil. St. Étienne zůstává s dvoubodovou ztrátou na páté místo dvanácté a jen o dvě příčky níže se nachází Amiens, které má pro změnu dvoubodový náskok na sestupové pásmo.

Je dobojováno. Po dosti dietní první půli, kterou v samotném závěru okořenila až trefa Chazrího, se na trávníku v poslední půlhodině strhla pořádná divočina. Během dvou minut spálil šanci Guirassy a na druhé straně z přímáku trefil tyč Boudebouz. Následoval brejk a vyrovnání Mendozy na 1:1. Hosté se s tímto stavem nespokojili a po velké chybě obrany se dokonce dostali do vedení, když Ruffiera přehodil Akolo. Už o tři minuty později ale bylo znovu vyrovnáno, protože si Bouangův střílený centr srazil do vlastní branky Dibassy. Domácí chtěli v posledních deseti minutách strhnout vedení zpět na svou stranu, ovšem na zaslouženém remízovém výsledku 2:2 už nic nezměnili.

90+3

90+3
    Hamouma byl faulován u pravé postranní čáry a sám rozehrál asi poslední standardní situaci. Perrin prodlužoval centrovaný balón na zadní tyč, ale Debuchy to měl na dlouhou nohu, kterou už neusměrnil balón do branky.

90+2
    Chazrí nevypustil souboj o prodloužený balón. Jednoho ze soupeřů přitom postrčil tak nešikovně, že zasahující Gurtner dostal ránu kolenem do hlavy. O nic vážného se naštěstí nejedná.

90+1
    Nad rámec divokého druhého poločasu jsou přidány tři minuty. Po faulu na Mathieu Debuchyho budou útočit domácí.

90
    Sehrou Guirassy si pěkně zpracoval pas z pravého křídla, ale přitom stihl i faulovat Perrina. Zřejmě za protesty pak dostal kartu Calabresi.

90
    Chadrac Akolo se odpoutal od obrany a s Guirassym běžel ve dvou na gólmana. Finální přihrávku ale zastavil Fofana, který zachránil jistý gól.

89
    Po Dibassyho vlastenci už je to hra na jednu branku. Hosté Amiens asi budou brát případný bod za remízu 2:2 všemi deseti.

88
    Romain Hamouma tentokrát dostal míč na hlavu Fofany, který ale potřeboval stát o pár čísel blíže k brance, aby mohl své zakončení lépe umístit.

87
    Aleesami zahrál na jistotu před Hamoumou, takže se konal i rohový kop, který se po dalším zásahu obrany bude ještě jednou opakovat.

86
    Zaydou Youssouf našel napravo úplně volného Hamoumu, z jehož odvráceného centru ale vzešlo jen autové vhazování.

85
    Bodmerův centr letěl mimo dosah všech jeho spoluhráčů. Chazrí pelášil do rychlého brejku, ale při obou střelách z levé strany trefil pouze Chedjoua.

84
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Charles Nathan Abi, přichází Mathieu Debuchy.

83
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Mathieu Bodmer.

82
    Teď jsou na koni zase domácí. Na pravém kraji velkého vápna se míč dostal k Chazrímu, jehož střelu zablokoval vracející se Mendoza.
    80. Bakaye DIBASSY - 2:2

Michal Břuchanský

Branky: 45. Chazrí (Bouanga), 80. Dibassy (vla.) – 68. Mendoza, 77. Akolo (Aleesami)

Karty:   71. Fofana (SET), 78. M'Vila (SET) – 24. Chedjou (AMI), 79. G. Kakuta (AMI), 90. Calabresi (AMI)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 8:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:17.
    AS Saint-Étienne: Ruffier – Fofana, Perrin (C), Saliba – Palencia (73. Nordin), M'Vila, Youssouf, Bouanga – Boudebouz (75. Hamouma), Abi (84. Debuchy), Chazrí.
    Náhradníci: Moulin – Berić, M. Camara, Debuchy, Hamouma, Kolodziejczak, Nordin.

Amiens SC: Gurtner (C) – Calabresi, Chedjou, Dibassy, Aleesami – Gnahoré (76. Monconduit), Blin – Diabaté (63. Akolo), G. Kakuta (83. Bodmer), Mendoza – Guirassy.
    Náhradníci: Dreyer – Akolo, Bodmer, Jallet, Lefort, Monconduit, Otero.

Rozhodčí: Delerue – Aube, Jouannaud