Montreal – Toronto 5:2 (kon.) | Tampa – Nashville 2:3 (po pr.) | Philadelphia – Columbus 7:4 (kon.)
Boston – St. Louis 3:0 (kon.) | Dallas – Pittsburgh 0:3 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 5:1 (kon.)
Colorado – Anaheim 2:5 (kon.) | Winnipeg – Calgary 2:1 (po pr.) | Edmonton – Florida 2:6 (kon.)
Detroit – St. Louis 4:5 (po pr.)
Minnesota Wild
5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Los Angeles Kings
Neděle 27.10.2019, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:01:23)

Trestné minuty: 6:6

Utkání je u konce a domácí tým se mže radovat z vysoké výhry. Minnesota nemohla zahájit třetí třetinu lépe, vždyť už 28 sekundách hry se z dorážky trefil Joel Eriksson Ek a vzal hostům vítr z plachet. Ve 47. minutě navíc skóroval Mikko Koivu a v 53. minutě se prosadil Jared Spurgeon. Tyto údery vzaly hostům definitivně šance na zvrat a závěr se už dohrál v klidu. Minnesota tak odčinila poslední neúspěch z Nashvillu, Los Angeles naopak prohrálo druhý zápas v řadě.

59:35
    Publikum aplauduje domácím hokejistům, ti se dnes mohou radovat z opravdu výrazného vítězství.

59:01
    Střela z ostrého úhlu Stalocks nepřekvapila, do protiakce se už hrne Ryan Hartman.

58:14
    Domácí střídají během hry, v poklidu to zvládli i při zakládání útoku hráčů Los Angeles.

57:35
    Hostující Walker pouze nahodil vysokým obloučkem do pásma, puku se snadno chopili hráči Minnesoty.

56:14
    Změnit to mohl Iafallo, který se dostal k nebezpečné dorážce, Stalock je ale dnes jako zeď.

55:48
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale také i bez šancí na obou stranách.

54:39
    Je signalizováno postavení mimo hru domácích, ti se tak musí rychle stáhnout z útočného pásma.

53:53
    Vypadá to, že hosté už tak trochu rezignovali, jejich akce jsou bez šťávy a končí zhusta ještě před zakončením.
    52:24 Jared SPURGEON - 5:1

52:24
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A už bude asi definitivně rozhodnuto. Po pokračujícím náporu zachytil JARED SPURGEON pokus o rozehru hostů, prohodil si puk mezi Amadiovými bruslemi a poté překonal ležícího Quicka – 5:1. Bez asistence.

51:50
    Po kombinaci, která skoro připomínala přesilovku, pálil od modré čáry Spurgeon, Quick měl ale dobrý výhled a mohl zasáhnout.

50:59
    Domácí teď posunuli puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Tohle jim v tuto chvíli stačí.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 6. Mayhew (Dumba, Donato), 38. E. Staal (Zucker), 41. J. Eriksson Ek (Dumba, Brodin), 47. M. Koivu (M. Foligno, Hartman), 53. Spurgeon – 25. B. Hutton (A. Kempe, Kovalčuk)

Minnesota Wild: Stalock (Kähkönen) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Zuccarello, E. Staal, Zucker – Kunin, J. Eriksson Ek, Parise (A) – Hartman, M. Koivu (C), M. Foligno – Mayhew, V. Rask, Donato.
    Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Doughty (A), B. Hutton, Walker, Martinez, Roy, MacDermid – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, Lizotte, J. Carter (A) – Lewis, A. Kempe, Kovalčuk – Wagner, Amadio, Clifford.

Rozhodčí: Sutherland, Nicholson – Brisebois, Daisy

Diváci: 17 444