Detroit – St. Louis 4:5 (po pr.) | Chicago – Los Angeles 5:1 (kon.) | Ottawa – San Jose 5:2 (kon.)
NY Rangers – Boston 4:7 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 5:3 (kon.) | Vegas – Anaheim 5:2 (kon.)
New York Islanders
5:3 (3:2, 2:0, 0:1)
Philadelphia Flyers
Pondělí 28.10.2019, 00:10 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Skončilo nám utkání mezi Islanders a Philadelphií. Domácí tým prodloužil svou vítěznou sérii na sedm zápasů a neustále se posunuje tabulkou Východní konference vzhůru. Dnes si tým Barryho Trotze poradil s Flyers poměrem 5:3. Úvodní branka padla již ve druhé minutě a trefil se Jakub Voráček. Následovaly tři trefy domácích v rozmezí 4. až 12. minuty. Harta postupně překonali Anders Lee, Derick Brassard a Ross Johnston. Ještě do přestávky však snížil Travis Konecny. Další branky padaly na počátku druhé periody. Znovu se jednalo o slepené trefy, tentokrát z holí Ryana Pulocka a Mathewa Barzala. Necelé tři minuty před koncem vykřesal naději pro hosty Claude Giroux, ale na nic víc se už Philadelphia nezmohla.

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost. Na počtenou! (02:51:22)

Československá stopa v utkání

Jakub Voráček (Philadelphia) 1+1, 3 střely, +/-: +1, čas na ledě: 16:49.

59:36
    Jeden z hráčů Islanders minul opuštěnou bránu. Philadelphia už nemá čas na skórování.

58:59
    Pokus Provorova skončil na bruslích domácích hráčů. Ti teď vytvořili před Varlamovem doslova obranný val.

58:33
    Letci svého sopeře tlačí. Nyní hned dvakrát po sobě pálili od modré čáry, ale bohužel pro ně, neúspěšně.

58:16
    Konecny udržel puk u mantinelu a následně jej poslal na modrou čáru.

58:07
    Hra se přerušila až nyní. Bude se vhazovat před Varlamova a navíc si hostující střídačky vyžádala čas na oddech.

57:20
    Hosté to ihned po zisku kotouče zkouší bez brankáře. Elliott je na střídačce.
    57:04 Claude GIROUX - 5:3

57:04
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Hosté snižují! Voráček dokázal zavést puk až do pásma soupeře, svedl těžký souboj u mantinelu. Následně se k volnému kotouči dostal van Riemsdyk, jehož přihrávka uvolnila v mezikruží CLAUDA GIROUXE. Kapitán Flyers se nemýlil. 5:3. Asistence: James van Riemsdyk a Jakub Voráček.

56:18
    Kotouč byl zavezen až před Varlamova. Domácí gólman zbytečně neriskoval a raději touš přidržel ve své moci. Je zde poslední komerční pauza tohoto utkání.

55:57

55:36
    Islanders pobývají v útočné třetině a vyprodukovali poměrně pěknou kombinaci, která neskončila šestým úspěchem.

54:40
    Před bránou Flyers to teď zvonilo. Bailey trefil z bezprostřední blízkosti tyč.

54:03
    Hosté vyhráli vhazování a hned puk odpálili až k bráně domácích. Varlamov ale rychle rozehrál.

53:57
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Claude Giroux – 2 min., hákování).

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 4. Lee (Boychuk, Barzal), 5. Brassard (B. Nelson), 12. Johnston (Bardreau), 25. Pulock (Clutterbuck, Pelech), 26. Barzal (Lee, D. Toews) – 2. Voráček (Sanheim), 17. Konecny (Braun, K. Hayes), 58. Giroux (J. van Riemsdyk, Voráček)

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Boychuk, Leddy, Mayfield, D. Toews – Clutterbuck (A), Cizikas, Dal Colle – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee (C) – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Bardreau, Johnston.
    Philadelphia Flyers: Hart (29. Elliott) – Niskanen, Provorov, Braun, Sanheim, Gostisbehere, Morin – Voráček, Giroux (C), J. van Riemsdyk – Konecny, Couturier (A), Lindblom – Farabee, K. Hayes (A), Pitlick – Stewart, M. Vorobjov, M. Raffl.

Rozhodčí: Morton, L´Ecuyer – Nansen, Gawryletz

Diváci: 12 055