New Jersey – Tampa 6:7 (po pr.) | Columbus – Edmonton 1:4 (kon.) | St. Louis – Minnesota 2:1 (kon.)
Arizona – Montreal 1:4 (kon.) | Colorado – Florida 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Vancouver 3:5 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Edmonton Oilers
Čtvrtek 31.10.2019, 00:40 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:09:15)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:
    1. Leon Draisaitl (EDM) 2+1
    2. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 0+1
    3. James Neal (EDM) 1+0

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ:
    -

Je dobojováno. Třetí třetina se už prakticky jen dohrávala, Oilers totiž už po 25 minutách zápasu vedli 4:0 a navzdory snížení z hole Werenskiho měli dění na ledové ploše zcela pod kontrolou. Blue Jackets měli v zápase pár světlých momentů, Oilers ale byli objektivně lepší a zaslouženě zvítězili.

59:15
    V probíhající poslední minutě třetí třetiny drží domácí puk na hokejkách, už se ale nikam neženou. O vítězi je dávno rozhodnuto.

58:52
    Dean Kukan se rozjel po levém křídle a z úrovně kruhů vypálil, jeho nahození ale Mike Smith bez potíží zastavil.

58:00
    Tentokrát bylo zakázané uvolnění odpískáno hostům, u vyhozeného puku byl jako první columbuský bek Savard.

57:31
    Nepovedená rozehrávka Blue Jackets končí na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Merzlikinse.

57:13
    Závěr utkání už se dohrává jen z povinnosti, v posledních minutách se na ledě nic zajímavého neděje.

56:35
    Chiasson na pravém kruhu nedosáhl na Haasovu přihrávku, svěřenci Johna Tortorelly posléze opět vyhodili kotouč do bezpečí.

55:57
    Kotouč opět míří směrem ke Smithovi, to už je polovina edmontonské přesilovky minulostí.

55:26
    Draisaitl nabil na modrou Klefbomovi, jehož střela z první ale byla zblokována a domácí se následně osvobodili.

54:45
    Už podruhé v zápase hráli domácí v šesti, trest jede za hráčskou lavici odpykat Sonny Milano (CBJ).

53:46
    Blue Jackets se začíná povážlivě krátit čas na zdramatizování zápasu, minuty rychle plynou a s každým odehraným střídáním jsou Oilers blíže a blíže dvoubodovému zisku.

52:49
    Následovat bude komerční přestávka.

52:49
    Elvis Merzlikins si nyní přeci jen sáhl na puk, proti nahození Klefboma měl ale úlohu poměrně snadnou.

52:35
    Protiútok Gustava Nyquista neměl dlouhého trvání, v posledních minutách jsou oba gólmani prakticky bez práce.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 27. Werenski (Atkinson) – 10. Neal (Draisaitl, McDavid), 18. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Chiasson), 22. Khaira (Nugent-Hopkins, Gagner), 25. Draisaitl (Kassian)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (25. Merzlikins) – Werenski, S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Nutivaara, Kukan – N. Foligno, Dubois, Atkinson – Nyquist, Wennberg, Bjorkstrand – Milano, Jenner, J. Anderson – Lilja, Riley Nash, Bemström.
    Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Bear, Klefbom, K. Russell, Benning, Persson – Draisaitl, McDavid, Kassian – Khaira, Nugent-Hopkins, Gagner – Neal, Haas, Chiasson – M. Granlund, Sheahan, P. Russell.

Rozhodčí: Peel, Rank – Pancich, Alphonso