Třinec – Sparta 2:3 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Kladno – K. Vary 4:2 (kon.)
Pardubice – Litvínov 3:4 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 0:3 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:5 (kon.)
Liberec – Vítkovice 3:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:4 (0:2, 0:2, 3:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 01.11.2019, 18:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
    Zobrazit příspěvek na Instagramu

????❌???? #ccm #ccmhockey ???? – Petr Kotala

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Příjemné páteční odpoledne z Pardubic! Dnes nás čeká zajímavý duel Tipsport extraligy, ve kterém se Litvínov pokusí vykrást pardubickou enteria arenu.

Dynamo svůj poslední zápas prohrálo 0:8 v Karlových Varech, když utkání museli odehrát junioři poté, co hráči A týmu dostali infekci a zůstali v karanténě. „Dnes absolvovali první trénink. Nebyl ve velkém rytmu, abychom nikoho neutavili. Na led šli ti, kteří mohli. Chyběl Marek Hovorka a Patrik Poulíček, ten je dlouhodobě zraněný. Máme připravené i juniory, ti budou hrát za nás nebo svoje utkání. Záleží na doktorovi, který bude mít v pátek konečné rozhodnutí," uvedl trenér Radek Bělohlav.

Verva v letošním ročníku zapsala 14 bodů v 15 zápasech, což jí stačí na 11. pozici. V posledním zápase se svěřenci trenéra Jiřího Šlégra statečně prali s plzeňskou Škodovkou, proti které nakonec padli 1:3 až v samotném závěru. „Vypadalo to slibně, dokonce jsme měli přesilovou hru tři a půl minuty do konce. Udělali jsme dvě hrubé chyby, ta první nás branku nestála, druhá už ano. To se prostě nesmí stávat," uvedl po utkání brankář David Honzík.

HC Dynamo Pardubice: Štěpánek (Kacetl) – Eklund, Holland, J. Kolář (C), Ivan, Mikuš (A), J. Zdráhal, Hrádek – Mandát (A), R. Kousal, Tybor – D. Kindl, Harju, Matýs – Kusý, J. Kloz, Machala – Látal, Pochobradský, Blümel.

HC VERVA Litvínov: Honzík (Janus) – L. Doudera, Jánošík (A), Ščotka, Baránek, T. Pavelka, Štich – F. Lukeš, V. Hübl (A), Válek – Jarůšek, Helt, Petružálek – Kašpar (C), Gerhát, Myšák – Trávníček, Zygmunt, Jurčík.

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Jindra, Zika.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:06
    Dynamo úvodní vhazování vyhrálo, po nástřelu z vlastní poloviny mu ale rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

00:22
    Rázem jsme však zaznamenali úvodní brankovou příležitost! Robert Kousal si nikým nehlídaný vybruslil zpoza branky až do střelecké pozice, prudkou ranou švihem ale zasáhl jen levé rameno brankáře Davida Honzíka.

00:50
    První zákrok má také Jakub Štěpánek, střela Ščotky ze středního pásma mu ale nenadělala sebemenší potíže.

01:45
    Hosté se zmatenou rozehrávkou nedostali ze svého pásma, Pardubice však jejich zaváhání potrestat nedokázaly..

02:02
    Vzápětí přišla obrovská šance domácího týmu! Nahození Rhetta Hollanda tečoval na kruzích Jan Kloz zcela do protipohybu Honzíka, hosté měli obrovské štěstí, že puk proklouzal jen těsně vedle pravé tyče jejich branky!

02:56
    Aktivita pardubického týmu je odměněna úvodní přesilovou hrou. V další šanci celou situaci zachraňoval Ondřej Jurčík (LIT), který dostává menší trest za hákování.

03:20
    Kindlova riskantní přihrávka sražena, hosté se dokázali osvobodit.

03:42
    Po nahození Koláře se puk odrazil na čele Radoslava Tybora, jehož prudká rána příklepem končí skvělým zákrokem brankáře Honzíka!

03:59
    Pardubice byly v úvodní minutě první přesilové hry hodně nebezpečné, další zákrok si Honzík připsal proti střele Kindla, kterou odrazil až do ochranné sítě.

04:45
    V dobré palebné pozici byl vzápětí Johan Harju, na přední tyči ale zakončit, vinou dobrého obranné zákroku soupeře, nedokázal.

04:56
    Verva měla hodně nahnáno, nakonec se jí ale podařilo úvodní hru ve čtyřech přežít bez úhony. Jurčík je na ledě.

06:00
    Robert Kousal šikovně předložil kotouč na Radoslava Tybora, který si před brankou ještě troufl na kličku. Brankář Honzík na jeho fintu nedokázal zareagovat a měl obrovské štěstí, že se následné bekhendové zakončení Tyborovi nevydařilo!

06:12
    Úvodní komerční přestávka přináší Litvínovu vítaný oddych. Domácí zatím mají herně navrch a jen lepší efektivita ve využívání šancí je dělí od vedení.

06:32
    Jarůšek byl sice natlačen do útočného pásma, to ale nic nemění na faktu, že mu je odpískáno postavení mimo hru.

06:52
    Harju vyprodukoval prudkou ránu z pravého kruhu, vzdálenější tyč ale minul.

07:48
    Hostující Lukáš Válek šikovně háčkoval v útočné třetině ve snaze dostat se do zakončení, proti trojici bránících hráčů Dynama ale neuspěl.

09:07
    Hluchá pasáž hry přinesla především hru ve středním pásmu, Litvínov se již z úvodní převahy Dynama dokázal oklepat.

09:22
    Matěj Blümel z levé strany umístil svoji střelu jen do připravené lapačky Davida Honzíka.

09:34
    Z ničeho nic mohl Litvínov vést, to by ale obránce Tomáš Pavelka musel zvolit lepší řešení situace. Přečíslení tři na jednoho vzal na sebe, pokusem z nepřipravené pozice ale branku Dynama přestřelil.

10:14
    Vzápětí byl Pavelka na dalším útočném výletu, jeho pokus byl ale tentokrát včas zablokován.

10:58
    Kindl mohl rázem jít do nadějného přečíslení, zadovka na Johana Harju byla chytrá, jen jí švédský útočník nepochopil.

11:43
    Machala nečekal Kusého kličku na modré a vkročil do útočné třetiny příliš brzo – ofsajd.

12:07
    Hostující Jakub Petružálek nabral rychlost na pravé straně a ostrou ranou příklepem trefil Jakuba Štěpánka do masky. Po jeho zákroku míří puk vysoko do ochranné sítě.

12:13
    Jánošík s Mandátem si u střídačky Pardubic vyměnili řadu krosčeků, do výraznější potyčky se ani jednomu nechtělo. Nakonec to není ani za menší trest pro oba respondenty.

12:49
    Právě jeden z pardubických asistentů Jan Mandát byl nyní nachytán v ofsajdu, k čemuž výrazně pomohl i obranným zákrokem expardubický Jan Ščotka.

13:09
    Domácí mladík Ondřej Matýs zvolil z ostrého úhlu razanci, Honzík byl na své pravé tyči dostatečně nalepen.

14:19
    Zbytečný zákrok v útočném pásmu předvedl Michal Trávníček (LIT), který posílá litvínovskou Vervu znovu do oslabení.

15:00
    Až nyní se Dynamo dokázalo usadit v útočném pásmu, Kindlovi však rána z voleje nesedla.

15:29
    Po nepřesné přihrávce zaznamenal pokus o návrat do útočné třetiny technické provinění. Píská se pardubický ofsajd.

15:44
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení poté, co se prosazují při vlastní oslabení! Denis Kusý ztratil ve vlastním obranném pásmu kotouč, ten Jarůšek přistrčil pro JAKUBA PETRUŽÁLKA, který si sám před Jakubem Štěpánkem věděl rady zcela ukázkově – 0:1! Asistence: Richard Jarůšek.
    15:44 Jakub PETRUŽÁLEK - 0:1

16:19

16:53
    Další díra v pardubické defenzívě nabídla únik, který zastavil háčkem Oscar Eklund (PCE). První početní převahu v dnešním zápase si vyzkouší i Litvínov.

17:30
    Dynamo se na úvod oslabení osvobozuje.

18:30
    Dynamo zvládalo hru v oslabení velmi dobře, jenže poté inkasuje druhou branku. Na vině je tentokrát brankář Jakub Štěpánek, který si střílenou přihrávku RICHARDA JARŮŠKA z úhlu smolně srazil do vlastní sítě – 0:2! Asistence: Viktor Hübl a Lukáš Doudera.
    18:30 Richard JARŮŠEK - 0:2

19:03
    Aktivita Vervy neutichá, hosté se ještě snaží brankový rozdíl navýšit.

19:22
    Domácí naopak chtěli vstřelit kontaktní branku, proti byla Honzíkova lapačka a těsně před ní i odpískaný ofsajd.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Je za námi úvodní dějství, jeho skóre zatím příliš neodpovídá předvedené hře. Domácí Dynamo mělo řadu kvalitní příležitostí, jenže je nevyužilo a v rozmezí tří minut za to bylo v oslabení a přesilové hře soupeře potrestáno.

Druhá třetina odstartuje zhruba v 18:52.

20:01

20:46
    Úvod druhé třetiny přinesl pardubickou akci, kterou zakončil Robert Kousal přímou střelou do Honzíkovy lapačky.

21:18
    Hostující Kašpar se při kostrbatém zpracování dostal do pásma dřív než puk. Co to znamená? Konec akce pro ofsajd.

21:53
    Nahození Mikuše od modré čáry vypadlo litvínovskému brankáři z rukavice, nečekané situace ale Dynamo využít nedokázalo.

22:37
    Pro domácí mohlo být znovu zle! Holland ztratil kotouč v obranné třetině, rychlou akci nakonec sám kanadský zadák napravil, když před prázdnou brankou znemožnil zakončení Petružálkovi.

23:35
    Jarůšek šikovně našel Myšáka, mladý forvard Vervy ale prudký pas nezpracoval. Ani Dynamu se v útočném pásmu nevedlo.

23:52
    Další střelecký pokus Viktora Hübla zlikvidoval Štěpánek pravým ramenem.

24:39
    Na druhé straně se domácí dostávali do slušné šance, která ale byla znemožněna hákováním Marka Baránka (LIT).

25:11
    Dynamo se drží v útočném pásmu a hledá lepší pozici pro zakončení..

25:44
    Střelu Kousala vyrazil Honzík jen před sebe, kde si puk sebral Jan Mandát a snažil se dorážet. Litvínovský brankář uhájil své konto neposkvrněné!

26:21
    Pardubice mají obrovský tlak, kontaktní branka visí na vlásku.

26:39
    Téměř celé dvě minuty strávili domácí hokejisté v obranné třetině soupeře, chtěnému snížení ale zabránil pozorný David Honzík.

27:10
    Parádní rychlá kombinace Pardubic nabídla ránu příklepem z mezikruží pro Martina Látala, Honzík se stihl přesunout a sklepnout betony k sobě včas!

27:15
    Ve druhé třetině je poměr střel zatím 10:1 pro Dynamu, převaha pardubického týmu je opravdu citelná.

28:38
    A domácí pokračují v motání litvínovských zadáků u jejich brankoviště..

29:02
    Hosty osvobodil až chytrým vyhozením kapitán Kašpar.

29:46
    Tentokrát se Dynamo vyhnalo z útočného pásma po špatné přihrávce na Zdráhala samo.

30:31
    Štich dokázal přes ruku vyslat nepříjemnou střelu, kterou Štěpánek koncem betonu vyškrábl mimo.

30:58
    Tak to je pohroma pro pardubickou aktivitu. Domácí byli aktivnější, říkali si o snížení, jenže poté přišel rychlý protiútok, který znamená navýšení vedení. Z pravé strany našel Jarůšek volnou čepel FILIPA HELTA, který opět uklidňuje litvínovskou Vervu – 0:3! Asistence: Richard Jarůšek a Jakub Petružálek.
    30:58 Filip HELT - 0:3

30:58
    Těsně po gólu šel Rhett Holland (PCE) od plic vynadat rozhodčímu, za což dostává menší trest za nesportovní chování.

31:27
    Útočnou akci Litvínova ukončuje postavení mimo hru.

31:47
    A je to 0:4. Po pravé straně projel , který nástřelem před branku donutil Štěpánka k dalšímu nejistému zákroku, čehož využil RICHARD JARŮŠEK a pohotovou dorážkou zvýšil již na rozdíl čtyř branek – 0:4! Asistence: Jakub Petružálek a Viktor Hübl.
    31:47 Richard JARŮŠEK - 0:4

31:47
    Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Jakub Štěpánek, přichází Ondřej Kacetl.

33:15
    Na pardubickou klec se valila další litvínovská akce, střela Petružálka ale střídajícího Kacetla pouze zahřála.

34:03
    Dynamu se nedaří, další nahození Jana Koláře se k Honzíkovi nedostalo.

34:25
    Chvíli na to kapitán Pardubic Kolář pro změnu tahem od modré minul prostor mezi třemi tyčemi.

35:44
    Na opačné straně úspěšně zasáhl Kacetl proti nepříjemné střele Trávníčka.

36:29
    Nyní je to zase Litvínov, kdo je na ledě více vidět. Za současného stavu je to však pochopitelné.

37:14
    Pardubice mají šanci se ve skóre o kousek přiblížit. Marek Baránek (LIT) je vykázán ze hřiště za držení hole.

37:57
    David Honzík je dnes famózní! Nyní zlikvidoval i střelu Kloze od modré i následnou dorážku Jana Mandáta. Dynamu se stále střelecky nevede.

38:17
    Litvínovský brankář nyní lapil i další pokus z čepele Jana Koláře.

39:11
    Před Kindlem se zjevila téměř prázdná branka, on ale ještě volil pas do země nikoho. Ani tato přesilová hra Pardubic využita nebyla.

39:44
    Kusému s Látalem přechod přes útočnou modrou čáru nevyšel, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Rozdíl mezi oběma mužstvy se ve druhé třetině zdvojnásobil, což nevěstí pro ambice domácího Dynama nic dobrého. Pardubice i přes střeleckou převahu ztrácejí čtyři branky a zdá se, že se s bodovým ziskem z domácího utkání mohou rozloučit.

Třetí část odstartuje zhruba v 19:46.

40:01

40:18
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Osmnáct vteřin po návratu z kabin se radují i domácí hokejisté! Nastřelený puk se odrazil přesně na hokejku ROBERTA KOUSALA, který pohotovou dorážkou ještě vykřesává pro domácí hokejisty naději – 1:4! Asistence: Radoslav Tybor.
    40:18 Robert KOUSAL - 1:4

40:32
    Myšák mohl vzápětí vrátit Litvínovu čtyřbrankové vedení, sám před gólmanem ale nastřelil jen rameno Ondřeje Kacetla!

41:40
    Dynamo přece jen cítí po vstřelení kontaktní branky šanci a snaží se ještě s utkáním něco udělat.

41:47
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Michal Pochobradský – 2 min., podrážení).

43:03
    Brankář Kacetl si zatím připsal dva úspěšné zákroky, hosté si v přesilové hře zatím nic výrazného nevypracovali.

43:26
    No pozor, rázem zde máme zaděláno na drama! Pardubice se, stejně jako Litvínov v první třetině, prosazují v oslabení a dostávají se na dostřel! Rychlé přečíslení dostal přesně na hokejku JAN MANDÁT, který procpal puk za záda Honzíka – 2:4! Asistence: Radoslav Tybor a Rhett Holland.
    43:26 Jan MANDÁT - 2:4

43:47
    Dynamo oslabení přežilo a je zpět na koni. Čeká nás ještě nesmírně zajímavá třetina.

44:16
    Pawel Zygmunt zachytil puk na modré čáře a vyrazil vstříc brance Dynama. Jeho pokus ale bez obtíží ukořistil brankář Kacetl.

45:35
    Další šanci Dynama měl útočník Martin Látal, který se zmocnil kotouče u modré čáry. Na stranách měl ještě najíždějící spoluhráče, zvolil ale střelu, kterou branku Honzíka přestřelil.

46:39
    Na druhé straně poslal Jánošík prudký pokus jen ke Kacetlovi. Následuje komerční přestávka.

48:04
    Čas se znovu o kousek posunul, Litvínovu se daří držet rozjetého soupeře daleko od vlastní branky.

48:36
    Eklundův nepříjemný pokus skončil na vyrážečce Honzíka, domácí pokračují s pukem v útočné třetině.

49:03
    David Honzík má na kontě již 35 úspěšných zákroků a myslím si, že jich ještě pár do konce zápasu přidá. Podaří se Dynamu ještě výrazněji zdramatizovat koncovku duelu?

50:12
    Hostující Myšák v dobré pozici nedokázal lépe zpracovat kotouč, odpověď Dynama ale neměla razanci.

50:53
    Hra se nekouskuje, což za současného stavu mnohem více vyhovuje Litvínovu. Přerušení navíc přichází po úspěšném zákroku Ondřeje Kacetla.

51:23
    První litvínovská formace dělá pardubickým hokejistům výrazné potíže, vstřelila vlastně všechny čtyři branky. Nyní se ale dopustila zakázaného uvolnění.

52:35
    Technický přestupek v podobě postavení mimo hru přináší další čas pro komerční přestávku.

53:20
    Dnešní utkání sleduje 6722 diváků.

53:51
    Třetí gól Pardubic mohl vsítit Michal Ivan, z levého kruhu ale minul prostor litvínovské branky.

54:20
    Pět minut a čtyřicet vteřin před koncem zápasů se píská ofsajdové postavení Dynama.

55:47
    Domácí sice mají optickou převahu, k žádným gólovým šancím ale nevede. Poslední střela Eklunda byla silně nepřesná.

56:17
    Jenže nyní dostávají Pardubičtí k dispozici přesilovou hru. U mantinelu to s tvrdostí přehnal Lukáš Válek (LIT), který po vyloučení nesouhlasil se sudím a vyfasoval ještě desítku navíc.

56:41
    Kusému odpískána přihrávka rukou. Pardubický útočník sice signalizuje, že ho kotouč zasáhl do hlavy, není mu to ale nic platné. Následuje buly ve středním pásmu.

57:06
    Gólovku Hollanda po ráně příklepem fantasticky vytáhl nad branku Honzík!

58:17

58:41
    Kacetl míří na střídačku, Dynamo v šesti!

59:01
    Puk ovšem ve středním pásmu...

59:23
    Šestatřicet vteřin před koncem se domácí přibližují na dostřel! JURAJ MIKUŠ vymetl všechny pavučinky v šibenici Honzíkovy branky – 3:4! Asistence: Jan Zdráhal a Martin Látal.
    59:23 Juraj MIKUŠ - 3:4

59:23
    Pochopitelně okamžitě přichází oddechový čas v podání pardubické lavičky.

59:40
    Puk za brankou Pardubic, čas se krátí.

Nejlepší hráči zápasu:

Pardubice –
    Robert Kousal
    Litvínov - Richard Jarůšek

Ač domácí Dynamo v závěru zápasu mocně dotahovalo, čtyřbrankové manko již bylo na jejich síly. Tři body tak putují s hosty do Litvínova, domácí i nadále zůstávají na extraligovém dně. (20:27:08)

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 41. R. Kousal (Tybor), 44. Mandát (Tybor, Holland), 60. Mikuš (J. Zdráhal, Látal) – 16. Petružálek (Jarůšek), 19. Jarůšek (V. Hübl, L. Doudera), 31. Helt (Jarůšek, Petružálek), 32. Jarůšek (Petružálek)

HC Dynamo Pardubice: Štěpánek (32. Kacetl) – Eklund, Holland, J. Kolář (C), Ivan, Mikuš (A), J. Zdráhal, Hrádek – Mandát (A), R. Kousal, Tybor – D. Kindl, Harju, Matýs – Kusý, J. Kloz, Machala – Látal, Pochobradský, Blümel.

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Jindra, Zika