1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Piráti Chomutov
Pátek 01.11.2019, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vážení hokejoví příznivci, vítám Vás u dalšího klání hokejové Chance ligy, ve kterém ústecký Slovan přivítá dlouholetého rivala Piráty z Chomutova. Úvodní buly bude vhozena v 18:00.

Ústečtí v dosavadních devatenácti zápasech získali čtrnáct bodů, za což jim patří čtrnáctá příčka se ztrátou pěti bodů na třinácté Benátky. Po Kadani mají nejslabší útok a třetí nejhorší obranu, jejich skóre činí 44:78. Nejvíce se mohou Ústečtí spolehnout na výkony Tomáše Vildumetze, který má na kontě čtyři branky a jedenáct asistencí, čímž vládne týmovému bodování. Střelecky se pak daří se šesti góly Danielu Kružíkovi. Branku stráží brankářská dvojice Adam Brízgala – David Stahl.
    Poslední ústecký zápas se odehrál na ledě Přerova tuto středu, kde ale odjeli bodově s prázdnou po prohře 5:2.

Piráti se drží ve vyrovnaném středu tabulky. S 35 body jim patří aktuální 5. místo. V minulém zápase si ústecký soupeř poradil s Kadaní na domácím ledě výsledkem 4:0.
    Nové vedení týmu ze severu Čech se před sezónou netajilo tím, že by chtělo zabojovat o postup zpět mezi elitu. Po pádu Chomutova z extraligy prošel tým velkými změnami, ale Piráti zatím dokazují, že to se snahou postoupit mysleli vážně. Jenda z největších chomutovských opor je určitě kapitán Marek Tomica, který, jako jeden z mála, hájil barvy Pirátů i v loňském roce. Nejproduktivnějším hráčem Chomutova je zatím Petr Stloukal, který má na svém kontě již 19 kanadských bodů. Nejproduktivnějším obráncem je s devíti body Lukáš Bláha, kterého znají fanoušci Slovanu z jeho loňského působení v Ústí.

Poslední vzájemný zápas
    Naposledy se tyto dva celky setkaly v rámci páteho kola na chomutovském ledě. Ústečtí sice na začátku třetí třetiny dokázali vsítit vyrovnávací branku, závěr zápasu však nezvládli a Piráti vyhráli 5:2.

Piráti Chomutov – HC Slovan Ústí nad Labem
    5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. Vrhel (Klíma, Rýgl), 19. Klíma (Stloukal), 45. Hrala (Ma. Svoboda), 48. Pitule (Klíma, Rýgl), 57. Stloukal (Vrhel) – 21. Pšenička, 43. Müller (Zelingr, Vildumetz). Rozhodčí: Čáp, Micka – Flegl, Janíček. Diváci: 1 912. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:25.

HC Slovan Ústí nad Labem: Brízgala (Stahl) – Smetana (C), Müller, D. Krejčí (A), Vl. Brož (A), Hes, Romančík, Veber – Kružík, Vildumetz, O. Procházka – J. Havel, Pšenička, Tůma – Š. Bláha, Grim, Maršoun – Filip, Dörner, Kordule.

Piráti Chomutov: Pavlát (Altrichter) – Žovinec, Pařízek, Štochl, Lang, R. Havel, Rýgl, Seemann – Stloukal, Pitule (A), Hlava – Klíma, Suchý, J. Černý – Tomica (C), Doktor, Chrpa (A) – J. Svoboda, Vrhel, Dospěl.

Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Podrazil, Axman.

Vše je připraveno na úvodní buly, zápas může začít!

00:01

00:05
    Vildumetz vyhrál úvodní buly pro domácí a Ústečtí se ihned ženou do útoku.

00:42
    Chomutov si vybojoval puk na své hole a vyrazil na zteč. Ke střele se dostal sice Hlava, jeho spoluhráč byl však přistižen svým postavením v brankovišti, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

01:11
    Domácí Tůma rozjel akci po pravé straně, s ničím nezahálel a švihem z vrcholu kruhu vystřelil. Pavlát s menšími potížemi puk chytá.

01:35
    Nához od domácího Bláhy si Pavlát betonem pohlídal.

01:42
    Piráti nerozehráli podle svých představ a poslali puk až na icing.

02:26
    Kružík se vykroužil po kruhu, hledal Vildumetze, ale puk trefil jen do blokující hokejky. Následný pokus Smetany skončil v náruči Žovinece a Chomutov v poklidu rozehrává.

03:12
    Krejčí našel dobře rozjetého Havla, před finální koncovkou mu do hokejky šťouchl jeden z chomutovských obránců a znemožnil mu vystřelit.

03:34
    Zakázané uvolnění ústeckých.

03:56
    Dobrá šance Slovanu, na konci které byl Maršoun. Byl však na poslední chvíli podražen a Slovan bude hrát přesilovku.

03:56
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Martin Rýgl – 2 min., podrážení).

04:23
    Chomutov se zatím prezentuje aktivním bráněním, s čímž mají v první polovině přesilové hry Ústečtí problém.

05:09
    První střela v přesilové hře, ale na straně Chomutova, o kterou se postaral Žinovec. Brízgala vyrazil betonem.

05:50
    Ne ne, tuto přesilovou hru si Slovan nezapíše jak jednu z těch povedených, kotouč opět až u Brízgaly.

05:56
    Hosté hrají v plném počtu.

06:36
    Kousek chyběl Jakubovi Doktorovi, který už dorážel puk za Brízgalova záda po Tomicovo vytočení. Puk mu ale na poslední chvíli i díky ústeckému obránci odskočil a skončil v rohu.

07:11
    Z obranného pásma se rozjel domácí Kordule, který se s ničím nepáral a od modré švihem nahodil na Pavláta. Ten puk drží ve své hrsti a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.

07:56
    Hosté si při kombinaci nerozuměli a nechtěně vyslali do samostatného brejku Vildumetze. Ten v tváří tvář proti Pavlátovi zvolil střelu po zemi mezi betony. Zkušený chomutovský brankář si pohlídal skulinu mezi nohama a vyráží.

09:18
    Už už to vypadalo, že sám na bránu pojede hostující Svoboda. Zastaven byl pro postavení mimo hru.

09:51
    Pirát Dospěl s pukem za brankou hledal někoho, komu nahrát. Jeho spoluhráči si ale spletli hokej se schovkou, a tak Dospěl neměl komu kotouč předat. Zmocnil se ho následně domácí Grim, ale způsobil jen zakázané uvolnění.

10:19
    Pavlát se hokejkou vložil do křižné přihrávky a ztečovaný touš končí až mimo hrací plochu.

10:53
    Za chomutovskou brankou čeká Seemann, až si jeho spoluhráči vystřídají a najedou do správných pozic. Ústí dobře pozičně brání přechod středního pásma.

11:39
    Rýglovi nezbývalo nic jiného, než nahodit. U puku byl nejblíž domácí Brož a ihned žene svůj tým do protiútoku.

11:58
    A hned se ke dvěma střelám dostal Pšenička. Pavlát si obě pohlídal a hra pokračuje.

12:28
    Tomáš Pitule nepřesně rozehrává až na icing.

12:39
    Maršoun to zkusil z voleje, před brankou ještě tečoval Bláha, ale mimo tři tyče.

13:43
    Momentálně nám oba celky nepředvádějí to pravé, co by si oko diváka žádalo. Jedna nepřesná přihrávka střídá druhou. Snad se během komerční přestávky hráči trochu probudí ke koukatelnějším výkonům.

13:58
    Hanil jsem nepřesné nahrávky, teď jednu perfektní na hůl předvedl Pšenička. Jen škoda, že byla na protihráče Chrpu.

14:25
    Piráti právě vstřelili branku!
    Brankový účet je otevřený. Jakub Doktor se dostal do mezikruží, z otočky vystřelil po zemi, Brízgala následně pouze vyrazil před sebe. Tudy projížděl MAREK TOMICA, který zasunul kotouč za Brízgalova záda. Asistence: Jakub Doktor, Vít Seemann.
    14:25 Marek TOMICA - 0:1

15:22
    A mohlo to být dva 0:2. Brízgalovi se při rozehrávce odrazil puk od mantinelu nešťastně k bráně, kde naštěstí pro domácí nikdo černou gumu do brány nedostal.

16:06
    A přeci jen je to 0:2. Z předbrankového prostoru se prosadil LUKÁŠ KLÍMA. Asistence: Jakub Černý, Filip Suchý.
    16:06 Lukáš KLÍMA - 0:2

16:49
    Ústecký Procházka vybojoval puk, než se odhodlal ke střele, tak mu touš sebral Hlava.

17:19
    Ještě jednou Procházka v akci, tentokrát se ukličkoval až do rohu a Piráti se ujímají puku.

18:06
    Seemannův dělobuch Brízgala odráží betonem.

18:13
    Zakázané uvolnění Ústeckých. Toto rozhodnutí se nejen hráčům, ale slyšitelně ani tribunám nelíbí.

18:39
    Nenápadný nához Doktora Brízgala chytá. Bule po jeho pravici.

18:56
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Smetana – 2 min., sekání).

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:19
    Krejčí napodruhé vyhazuje puk k Pavlátovi.

19:49
    Ústečtí předvádějí dobrý pohyb ve středním pásmu. Chomutov se nedokáže dostat v klidu do pásma a do konce první třetiny se již nejspíš do šance nedostane.

20:00

První dvacetiminutovka je za námi. Utkání začalo poměrně v dobrém tempu, nebylo znát, že se celky nacházejí prakticky na odlišných pólech tabulky. Ve čtvrté minutě dostali domácí možnost přesilové hry, která se jim ale hrubě nepovedla. Skóre zápasu pak otevřel v čase 14:25 Marek Tomica, když dorazil odražený kotouč za Brízgalova záda. O necelé dvě minuty později se mezi střelce zapsal také Lukáš Klíma. Chomutov měl také na konci třetiny možnost přesilové hry, která se jim také moc nepovedla. Odčinit to mohou v prvních čtyřiapadesáti vteřinách druhé třetiny, než se vyloučený Smetana vrátí na hrací plochu.

Druhá třetina začne přibližně v 18:51.

20:01

20:03
    První buly druhé třetina vyzněla lépe pro Chomutov, který se ihned snaží dostat do pásma.

20:29
    Klíma nabil Žovincovi na modrou, který z voleje trefuje beton.

21:06
    Vrhelova žabka byla ztečovaná zrovna v moment, když se Smetana vracel na led. Puk tedy mířil přímo k ústeckému obránci, který za podpory svých spoluhráčů utvořili přečíslení tří proti jednomu. Procházkova závěrečná a pro mnohé na stadionu nepochopitelná zadovka nenašla adresáta a z potenciální šance na snížení je další protiútok.

22:48
    Na chvíli se uvolnil v mezikruží domácí Maršoun, kterého si všiml Grim a poslal mu přihrávku, ze které pálil z první. Puk netrefil ideálně, nedojel ani k bráně.

24:18
    Tůma zachytil chomutovskou rozehrávku, posunul na Pšeničku, ten na Havla. Poslední jmenovaný trefil jen brusle chomutovské obrany. Zatím nejzajímavější akce za poslední zhruba tři minuty.

25:16
    O pravé vzrušení se ale nyní postaral Petr Maršoun, který si ve středním pásmu propíchl puk přes chomutovský blok obránců a mířil sám na Pavláta. Zkusil překvapivou střelu někam mezi lapačku a beton. Pavlát byl ale pozorný a puk našel ve své výstroji.

25:50
    Na druhé straně po pravé straně ujel Doktor, který to zkusil z úhlu. Jeho pokus byl však zneškodněn až do ochranné sítě jedním z ústeckých obránců. Vhazuje se po levici Brízgaly.

26:13
    Langova dobrá nabídka na teč od modré čáry. Nikdo ale na puk nedosáhl.

26:28
    Ústecký Tůma našel rozjetého Havla, který mezi modrou a kruhem v útočném pásmu zkusil prudkým švihem. Pavlát lapí touš do lapačky. A máme tady komerční přestávku.

26:42
    Krásný backhandový lob hostujícího Havla na rozjetého Klímu, ten z pravé strany mířil sám na Brízgalu. Zvolil backhandovou kličku, ale neuspěl.

27:36
    Tohle střídání se hostům povedlo, zamkli svého soka v pásmu a dobrou minutu kombinovali. Brízgala si připsal snad čtyři zákroky.

28:00
    A vše ukončil Žovinec, který dělovkou usměrnil puk do lapačky ústeckého strážce branky.

29:11
    Opět chomutovský zámek. Svůj pokus vyslal obránce Štochl, mířil ale hodně vysoko.

29:24
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Kružík – 2 min., držení).

29:27
    Ihned po buly Brož odpaluje jak na golfovém hřišti až k Pavlátovi.

30:01
    Žovinec vyslal přízemní mrazík, který se snažil tečovat a následně dorážet Pitule. Puk skončil pod Brízgalou a Pitule po zásahu ústecké obrany na zemi.

30:29
    Černého pas nikoho nenašel, puku se ujímá Grim a posílá puk alespoň do středního pásma.

31:15
    Klíma z Ovečkinovy pozice vypálil, Brízgala lapačkou neudržel puk v rukavici. Ani následná dorážka Klímy neskončila v kleci.

31:24
    Domácí hrají v plném počtu.

31:37
    Na druhé straně si čárku mezi střely připsal Pšenička, který v dobré rychlosti prověřil nohy Pavláta. Ten vyráží až do ochranné sítě.

32:47
    Nepříjemná situace před Brízgalou. Nához Štochla si domácí Müller kotníkem ztečoval až mezi nohy ústeckého maskovaného muže. Ten ukázal, jak dává pozor a puk pokryl.

33:05
    Po nahození na Brízgalu vznikly rozepře mezi ústeckým Brožem a jedním z chomutovských dotírajících forvardů. Rozhodčí si ale dupli a ihned ukázali, že žádné rozepře na hřišti nestrpí.

33:27
    Po Maršounově přihrávce spěchal do útoku Bláha, který v plné rychlosti prověřil Pavláta. Pavlát pozorný.

33:38
    Další poštěkávaná, tentokrát mezi Bláhou a Pitulem. Oba rozhodčí dva rozlobené psy rozdělili a hra může pokračovat.

34:12
    Na ledě je vidět čím dál víc provokativních až tvrdých střetů. Nyní jeden předvedla dvojice Romančík – Pitule na středu hřiště mimo hru.

34:54
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    To byla dělovka! Po nepovedeném výhozu hostů z pásma našel Ondřej Procházka na vrcholu kruhu DANIELA KRUŽÍKA, který se napřáhl a vymetl pravý horní roh Pavlátovy branky. Asistence: Ondřej Procházka.
    34:54 Daniel KRUŽÍK - 1:2

35:54
    Pšenička vystihl chomutovskou přihrávku a mířil z levé strany na zteč. Do brány mu najížděl ještě Havel, který ale dostal jeho přihrávku na paty.

36:04
    A Brízgala si připisuje další zákrok, když z následného protiútoku jeden z Pirátů vypálil mezi vyrážečku a tělo ústeckého brankáře.

37:04
    Doktor z dobré pozice netrefuje jen tak tak bránu.

38:04
    Pavlát našel dlouhou rozehrávkou až na druhou modrou čáru rozjetého Klímu, který to zkusil golfovým úderem. Na poslední chvíli ho dohnal vracející se Brož a zblokoval jeho ďahu až do ochranné sítě.

38:36
    Brož vyslal od modré čáry projektil, který s přehledem Pavlát našel v lapačce. Právem se pak rozčiluje na své spoluhráče, že nikdo před chomutovským gólmanem nestíní. Snad si z jeho pokárání něco jeho spoluhráči vemou.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:50
    Po půl minutovém souboji za ústeckou brankou se ještě dostal ke střele Chrpa. Brízgala zneškodnil jeho pokus vyrážečkou.

40:00

Druhá perioda přinesla fanouškům na zimním stadionu o jednu branku méně, než v první třetině. Daniel Kružík dostal nabito od Procházky a propálil Pavláta, čímž snížil na 1:2. Dobré příležitosti byly k vidění na obou stranách, ale nutno podotknout, že aktivnější je zatím hostující celek.

Třetí třetina začne přibližně v 19:41.

40:01

40:35
    Hned na úvod třetiny dobrá příležitost pro hosty. Hlava poslal přihrávku na číhajícího Doktora, který to měl do poloprázdné brány, ale netrefil puk tak, jak by si představoval a netrefil ani zařízení.

41:03
    Úmyslné postavení mimo hru vrací Chomutovské zpět do obranného pásma.

41:33
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Filip Suchý – 2 min., nesportovní chování).

42:05
    Nepovedený start ústecké přesilové hry, již dvakrát se ocitl puk až u Brízgaly, Stloukal se mohl dokonce dostat do šance, ale obrana Ústeckých pracovala tak, jak má.

42:29
    Pšeničkova nepřesná rozehrávka vyhání jeho tým z pásma.

43:05
    A další výhoz Pirátů.

43:33
    Vildumetz to v závěru početní výhody zkoušel krosem, ale jeho příhra byla zblokována. Suchý se vrací na led a hra bude pokračovat pět proti pěti.

43:55
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Radek Havel – 2 min., nedovolené bránění).

43:55
    Další přesilová hra domácích, ústecký stadion se snaží povzbudit svůj celek, uvidíme, zdali něco kloudného domácí vymyslí.

44:09
    A hned dobrá šance z kraje načaté přesilovky. Křižná přihrávka dojela až k Müllerovi, který z voleje mířil někam mezi nohy. Pavlát ale nohy sklapl rychle a přerušuje.

44:25
    Smetana dostal nabídku a z voleje vyslal projektil na Pavláta, ten vyráží betonem a jeho tým následně posílá puk až k Brízgalovi.

44:57
    Smetana mohl vyslat další střelu na Pavláta, ale puk přeskočil hokejku, a tak se hra stěhuje před Brízgalu.

45:46
    Jak vypadala první část ústecké přesilovky slibně, tak druhá polovina se nepovedla. Vše dovršil hostující Chrpa, který byl u vyhozeného kotouče jako první a z voleje vyslal střelu, která lízla boční síť.

45:55

47:06
    Obrovská škoda pro hosty. Stloukal a Suchý se dostali před Brízgalu, nikým neatakovaní, ale tréninkovou situaci dvou na nulu překombinovali a nedokázali ani zakončit. Aby tato zahozená gólovka hosty nemrzela.

47:43
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Smetana – 2 min., podrážení).

47:51
    Ihned z obranného pásma po buly vystartoval aktivní Grim, v situaci jeden na jednoho byl bránící Klíma úspěšnější.

48:18
    Ukázkový hit na modré čáře předvedli domácí Brož, za který sklízí ovace od ústeckých fanoušků.

49:28
    Suchý s Černým dlouho kombinují po pravé straně, ale nic smysluplného z jejich ťukece nevzešlo.

49:43
    S vracejícím se Smetanou z trestné lavice byl k vidění závar před Brízgalou. Domácí brankář se rozhodl, že u něj bude zavřeno a nepustil za svá záda černý nesmysl.

50:53
    Langovu nabídku tečoval nejspíš před brankou Chrpa pouze mimo tři tyče.

51:09
    Tůma se toho nebál a skočil Havlovi do střely. S bolestivou grimasou ještě chvíli pokračoval v bránění. Brízgala následně podržel puk v lapačce a domácí forvard si může jít ošetřit bolístku na střídačku.

52:30
    Do konce třetí třetiny zbývá sedm a půl minuty. Chomutov se právě provinil zakázaným uvolněním a vhazuje se po levé straně Pavláta. Dokáže ještě Slovan vyrovnat nebo si Chomutov odveze tři body?

52:56
    Puk mimo hřiště, komerční přestávka.

Dnešní utkání sleduje 1091 diváků.

53:10
    Hostující Havel se rozjel, s ničím se nepáral a švihem provětral Brízgalovu lapačku.

53:46
    Na hřišti zůstává ležet po nepříjemném střetu s Hlavou domácí Vildumetz.

53:46
    Za pomoci lékaře a spoluhráče se domácí forvard dostává na střídačku. Doufejme, že bude v pořádku, vypadá značně otřesený.

53:55
    Brož ihned oplatil tvrdý hit na Tomicu, za což sklidil opět potlesk.

55:18
    Maršoun se snažil prokličkovat, ale vzal těžké sousto ve formě tří bránících Pirátů.

55:39
    Vildumetz se objevuje na ledě, zdá se tedy být v pořádku.

55:57
    Brízgala si nyní připsal hned tři zákroky po chomutovských kanonádách.

56:22
    Pšenička z otočky jen těsně minul bránu.

57:10
    To jsou obrovské šance domácích. Během snad deseti vteřin se v koncovce prostřídali Bláha, Vildumetz, Smetana i Kružík. Ani jeden ale nedokázal prostřelit odolávajícího Pavláta v bráně.

58:08
    Pšenička našel před brankou Havla, ale přihrávka mu opět přišla na paty. Ústečtí se ženou za vyrovnáním.

58:48
    Smetana to zkusil a trefil rameno Pavláta. Tahle střela vůbec nebyla špatná.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:09
    Smetana poslal puk na Pavláta, ten kryje. Mezitím Brízgala vyrazil směr na střídačku a domácí to nejspíš zkusí v šesti. Vše zjistíme po skončení oddechového času Slovanu.

59:09
    Je tomu tak, šest žlutých hráčů na ledě.

59:15
    Smetana nabídl na teč, ale nikdo na puk nedosáhl.

59:26
    Hra ve středním pásmu přerušena pro přihrávku rukou, kterou se provinili ústečtí hráči.

59:33
    Ústí v pásmu a brankář opět na střídačce.

59:50
    Pšenička netrefuje bránu!

59:58
    A je rozhodnuto.Definitivní tečku za utkáním dává DUŠAN ŽOVINEC střelou přes celé kluziště do prázdné brány. Bez asistence
    59:58 Dušan ŽOVINEC - 1:3

Je konec. Ústečtí v samém závěru bojovali o vyrovnání, předvedli několik dobrých akcí. Výborně chytající Pavlát a fungující chomutovská obrana byla proti, a tak si hosté odvážejí domů plný počet tří bodů. Dvě vteřiny před koncem upravil skóre na konečných 1:3 Žovinec.
    Ode mě je to vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalších onlajnů napočtenou. (20:18:26)

Vojtěch Červinka

Branky a nahrávky: 35. Kružík (O. Procházka) – 15. Tomica (Doktor, Seemann), 17. Klíma (J. Černý, Suchý), 60. Žovinec

Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Podrazil, Axman