Düsseldorf – Kolín nad Rýnem 2:0 (kon.) | Augsburg – Schalke 2:3 (kon.)
Neděle 03.11.2019, 18:00 • WWK Arena, Augsburg • Německá Bundesliga • 10. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:01:37)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:10.

Schalke dokázalo ve druhém poločase otočit utkání a zvítězilo 3:2.
    O něco lepším týmem byl v prvním poločase ten domácí, který se ve 38. minutě dostal do vedení, když se trefil Baier. V nastaveném čase ale hostující celek dokázal srovnat, protože si vsítil vlastní branku Florian Niederlechner.
    V 60. minutě Augsburg získal pokutový kop, ke kterému se postavil Finnbogason a s přehledem jej proměnil. Posléze ale už dominovalo Schalke a v 71. minutě srovnal Kabak. O deset minut později se trefil také Harít a hosté tak šli do vedení. Závěr zápasu byl vyhrocený, ale gól už přes velký počet žlutých karet nepadl.

90+5

90+5
    Posléze sudí ukázal žlutou kartu také Alexanderovi Nübelovi, když zdražoval při odkopu.

90+5
    Ruben Vargas šel k zemi a chtěl si vymodlit faul, ale nakonec uviděl žlutou kartu za simulování.

90+4
    Michael Gregoritsch se po centru z pravé strany dostal do zakončení hlavou, které ale skončilo jen vedle brány.

90+3
    Alessandro Schöpf tentokrát dostal za nesportovní chování kartu žluté barvy a konec utkání tak je dramatický.

90+1
    Hosté se snažili prodrat na pravé straně, kde Burgstaller vybojoval autové vhazování.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Rani Khedira se dopustil faulu, za který dokonce uviděl žlutou kartu.

89
    Pomalu to vypadá, že Schalke si dnes odveze tři body, protože domácí celek se nemůže dostat do nějakého tlaku.

88
    Balón skončil z nohou hostujících hráčů pouze v zámezí za domácí svatyní a Koubek tak má odkop.

87
    Ovšem Schalke předvádí posledních dvacet minut skvělou hru a opět se dostalo k míči.

86
    Balón skončil tentokrát pouze v zámezí a následuje autové vhazování pro Augsburg, který se bude snažit srovnat.

85
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Guido Burgstaller.
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Baier, přichází Michael Gregoritsch.

84
    Hosté momentálně dominují na polovině soupeře a Augsburg se tak nemůže dostat na delší dobu k míči.

82
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Hosté otáčejí vývoj tohoto zápasu na samotném konci a vedou 3:2! AMÍN HARÍT ukázal velkou parádu, když se uvnitř vápna dostal přes dva hráče a následně skvěle zakončil kolem brankáře.

Michal Raška

Branky: 38. Baier (Richter), 60. Finnbogason (pen.) – 45+1. Lichtsteiner (vla.), 71. Kabak (D. Caligiuri), 82. Harít

Karty:   70. Baier (AUG), 90. R. Khedira (AUG), 90+5. Vargas (AUG) – 20. Hlavní trenér - David Wagner (SCH), 24. D. Caligiuri (SCH), 35. Mascarell (SCH), 56. McKennie (SCH), 90+3. Schöpf (SCH), 90+5. Nübel (SCH)

FC Augsburg: Koubek – Lichtsteiner, Jedvaj, Uduokhai, Max – R. Khedira, Baier (C) (85. Gregoritsch) – Richter (68. Oxford), Niederlechner (78. Iago), Vargas – Finnbogason.
    Náhradníci: Luthe – Iago, Córdova, Gouweleeuw, Framberger, Gregoritsch, Hahn, Oxford, Morávek.

FC Schalke 04: Nübel (C) – Kenny, Kabak, Sané (9. D. Caligiuri), Oczipka – McKennie, Mascarell, Serdar – Harít – Uth (85. Burgstaller), Raman (75. Schöpf).
    Náhradníci: Schubert – Boujellab, Burgstaller, D. Caligiuri, Kutucu, Matondo, Mercan, Schöpf, Reese.

Rozhodčí: Patrick Ittrich – Norbert Grudzinski, Sascha Thielert