Dallas – Montreal 4:1 (kon.) | Boston – Ottawa 5:2 (kon.) | Florida – Detroit 4:0 (kon.)
Philadelphia – Toronto 3:4 (1:2 po s.n.) | Buffalo – NY Islanders 0:1 (kon.) | Carolina – New Jersey 3:5 (kon.)
Columbus – Calgary 0:3 (kon.) | Minnesota – St. Louis 3:4 (po pr.) | Arizona – Colorado 3:0 (kon.)
Vegas – Winnipeg 3:4 (po pr.) | San Jose – Vancouver 2:5 (kon.) | Los Angeles – Chicago 4:3 (po pr.)
Boston Bruins
5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Ottawa Senators
Neděle 03.11.2019, 00:00 • TD Garden, Boston • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:06:13)

3. Tuukka Rask (BOS) 30 zák., 2 góly, 93,8%

Je konec. Boston Bruins dnes zvítězil na domácím ledě nad Ottawou Senators 5:2.
    Do utkání Bruins vstoupili velice dobře a už po dvou minutách se v přesilové hře trefil jejich nejlépe bodovaný hráč David Pastrňák. O dvě minuty později ovšem přišel jeden velmi nepříjemný moment, když po souboji zůstal hostující hráč Scott Sabourin ležet na hrací ploše v bezvědomí. Dlouhou dobu se tak nehrálo. Posléze jakoby se Ottawa probudila a v 13. minutě srovnal Anthony Duclair. Ke konci třetiny byli Senators lepším týmem, ale branka už nepadla.
    Začátky třetin se Bruins dařilo jelikož i v té druhé se po dvou minutách trefili, když dal gól Patrice Bergeron. Odpověď Ottawy ale byla hodně rychlá a ve 24. minutě srovnal Connor Brown. Posléze byl Marchand vyloučen a Ottawa hrála přes šest minut přesilovou hru, ovšem tu nevyužila. Následně měl Boston dvě dvouminutové přesilovky, ale ani ty nepřinesly pátý gól.
    A také třetí perioda přinesla rychlou branku, o kterou se postaral domácí Danton Heinen. Ve 47. minutě šel Boston dokonce do dvoubrankového vedení po brance Brada Marchanda a vše zpečetil v 57. minut Jake DeBrusk.

59:14
    Senators se ještě pokoušeli získat puk za domácí bránou, ale Boston je prostě o několik levelů jinde a dnes to jen potvrdil.

58:41
    Nyní je hra přerušená, jelikož čárový rozhodčí se nechtěně přimíchal do souboje dvou hráčů a s pomocí svých kolegů opustil hrací plochu.

57:58
    Necelé dvě minuty před koncem se Boston ještě dopustil zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před bránu Raska.

57:18
    Bruins ale dál pokračují v útočné hře a hokejem se doslova baví a chtějí přidat ještě jednu branku.
    56:16 Jake DEBRUSK - 5:2

56:16
    Bruins právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto, jelikož Boston vede už 5:2! Hosté lacině přišli o kotouč ve své třetině a k puku se tak dostal Heinen, který jej posunul na JAKE DEBRUSKA a ten vypálil tvrdou ránu mezi ruku a beton Andersona. Asistence: Danton Heinen.

55:31
    Anderson si nyní vůbec nebyl jistý, kde se nachází puk po zakončení Wagnera, ale nakonec jej našel mezi svými betony.

55:06
    Tuukka Rask si dokázal poradit se střelou soupeře a chytil kotouč do své lapačky.

55:00
    Zbývá posledních pět minut a Boston stále hájí dvoubrankový náskok. Můžeme se tak těšit na dramatický závěr utkání.

54:33
    Nebezpečná střela domácího hráče zpoza modré čáry skončila jen vedle levé tyče.

54:05
    Opět je hra přerušená a následuje krátká komerční přestávka.

53:09
    Chris Wagner nedokázal zastihnout kotouč a je z toho tak pouze zakázané uvolnění Bostonu.

Dnešní utkání sleduje 17 191 diváků.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 2. Pastrňák (Krug), 22. Bergeron (Pastrňák, Marchand), 46. Heinen, 47. Marchand (Pastrňák, Bergeron), 57. DeBrusk (Heinen) – 13. Duclair (Brown, Borowiecki), 24. Co. Brown (Borowiecki, DeMelo)

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Kampfer, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Heinen, Krejčí (A), DeBrusk – Cehlárik, Coyle, Bjork – Backes, Kuraly, Wagner.
    Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – N. Zajcev, Chabot, Hainsey (A), Brännström, DeMelo, Borowiecki (A) – Duclair, Brown, B. Tkachuk – Ennis, Tierney, Naměstnikov – Co. Brown, Pageau (A), N. Paul – Sabourin, Beaudin, Chlapík.

Rozhodčí: Chris Schlenker, Trevor Hanson – Steve Miller, Scott Cherrey

Diváci: 17 191