2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Německo
Pátek 08.11.2019, 17:00 • Dmitrov, Rusko • Euro Hockey Tour (ženy)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké páteční odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Reprezentace žen rozehrály ve středu Euro Hockey Tour a dnes tento turnaj v ruském Dmitrovu pokračuje znovu. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi ženskými reprezentacemi Česka a Německa.

Německo

Němky zatím stihly odehrát na tomto turnaji jedno utkání. Ve čtvrtek narazily na ruský tým, s kterým padly 0:5. První třetinu se dokázaly s favoritkami duelu držet, pak ale inkasovaly dva góly v prostřední části hry a tři poté ve třetím dějství. Dnes by rády zapsaly první výhru v sérii Euro Hockey Tour, ale ani dnes je nečeká vůbec nic lehkého. Narazí totiž na český výběr, kterému se v Rusku daří.

Česko

Češky měly start do turnaje v Dmitrově daleko snazší. Narazily na Švýcarky, kterým nepovolily ani gól a nakonec své soupeřky přestřílely vysoko 8:0. Nejvíce branek padlo v prostřední části hry, kdy Češky nasázely rovných pět branek. Na led také letěly pomyslně čepice, neboť na hattrick dosáhla útočnice Kristýna Kaltounková. Tahle výhra český výběr hodně namotivovala a vlila jim krev do žil. A hned o den později se Češky utkaly s Finkami, které byly velkými favoritkami. Jenže český celek odehrál velmi dobré utkání a nakonec slavil výhru 2:1. A i proti Němkám bude chtít plně bodovat.

Vzájemná utkání

Oba celky se spolu utkaly letos v dubnu v rámci mistrovství světa a tehdy byly úspěšnější české hráčky, které zvítězily 2:0.

Ještě jednou hezký páteční podvečer! Máme soupisky obou týmů, tak si pojďme hráčky představit:

Česko: Zechovská (Peslařová) – Horalková, Seroiszková, Škrdlová, Pejsová, Radová, Zedníková, Hanzlíková – Kaltounková, Mrázová, Vanišová – Mlýnková, Hymlářová, Mills – Ledlová, Patochková, Křížová– Přibylová, Čajanová, Mazancová

Německo: Harssová (Flotgenová) – Graevová, Rothemundová, Strobelová, Jobst-Smithová, Fiegertová, Gleisnerová, Klingerová, Kubičeková – Eisenschmidová, Lanzlová, Karpfová – Nixová, Delarbová, Weidenfelderová – Spielbergrová, Bartshová, Zornová – Amortová, Lubbertová, Kameniková.

Do začátku zbývá podle časomíry necelá minuta. Arénou se rozléhá německá hymna.

A nyní hymna České Republiky.

Týmy i čtveřice pohledných dámských sudích se pozdravily a můžeme jít na první buly!

00:01

00:05
    Po dlouhém zápolení jsou nakonec první u puku Němky.

00:40
    Češky je odstavily od puku, při přechodu do útočné třetiny je ale zastavil ofsajd.

00:40
    Vyloučení v týmu Německo (Emily Nixová – 2 min., hákování).

02:10
    Češky dlouho kombinovaly, ale nakonec musí pro puk za svou bránu.

02:42

03:12
    Češky si uprostřed německé třetiny krásně předaly puk a Harssová si musela připsat zákrok lapačkou.

04:40
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu bez větších šancí.

05:36
    Češky na chvíli ostřelovali německou gólmanku, nakonec ale obrana našich západních sousedů puk vyhodila.

07:46
    Zatím se hodně bojuje ve středním pásmu s občasnými výpady na obě strany. Nic gólového ale.

08:42
    Daniela Pejšová se prokličkovala mezi kruhy a vypálila směr Harssová. Kotouč se ale odrazil do ochranné sítě.

09:38
    Na druhé straně měla pěknou ránu Emily Nixová. Rozezvučela ale zadní mantinel a ne sirénu.

10:31
    Vyloučení v týmu Německo (Michelle Lubbertová – 2 min., hákování).

11:18
    Přihrávka Pejšové se setkala s bránicí hokejkou a Češky se musí vracet.

11:50
    Teď to zkusily okolo levé tyče. Ani to ale brankou nekončí.

12:22
    Češky hrají zajímavou formaci. Dvě hráčky na křídlech, jedna na modré, jedna rozehrávačka za brankou a jedna hráčka uprostřed třetiny clonící Harssové.

12:31
    To jim ale nevyšlo a Němky jsou opět v pěti.

14:32
    Icing stěhuje hru před Zechovskou.

14:58
    Mrázová se probojovala po pravém křídle až před branku, kde byla nakonec odstavena od puku. Po ní to zkusila středem hřiště ještě Vanišová, ale její střela byla zblokována.

15:39
    Vyloučení v týmu Německo (Anna-Marie Fiegertová – 2 min., krosček).

16:00
    Horalková měla na čepeli gólovku, puk ale odehrála hodně laxně a ten tak šel jen na vnější stranu levé tyčky.

16:45
    Harssová je zatím velmi přesná a nutno dodat, její spoluhráčky jí dobře pomáhají.

17:20
    Vanišové chyběly centimetry, protože její zavezený puk skončil na brankové čáře. Odtud ho ale Harssová odpálila hokejkou!

17:39

18:50
    Češky se nadále drží v německém pásmu, obrana je ale drží od klece.

19:01
    Minuta do konce třetiny!

19:25
    Na chvíli se hra přestěhovala i k Zechovské, gólmanka ale zasahovat nemusela.

19:53
    Křížová šla do střely i za cenu pádu. Harssová má ale puk v lapačce.

20:00

No a z první třetiny to je vše. Viděli jsme několik šancí zatím lepších Češek, ale Harssová je v pozoru a obranné linie jí zdatně sekundují. Další třetina začne v 17:43.

Třetina číslo dvě je tu!

20:01

20:08
    Puku se rychle ujímají Češky a jdou do útoku.

20:39
    bekhend Vanišové ale jde jen do rohu.

21:12
    A teď musela akrobatický zákrok vytáhnout Zechovská, nakonec ale puk vyráží.

21:28
    Vyloučení v týmu Německo (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Michelle Lubbertová.

22:05
    Vanišová s Mrázovou kombinovaly hodně blízko levé tyče. Obtočení první jmenované ale Harssová zastavila betony.

23:06
    Vanišová si nechala vypíchnout puk a Češky musí ze třetiny. Přechod se jim pak nepovedl a je z toho icing.

23:33
    Dělovka Mills šla hodně mimo německou klec. To už je Lubbertová pryč z trestné lavice.

24:40
    Půjdou si sednout i Češky. Klára Seroizsková dostává dvě minuty za hákování.

25:17
    Německé ostřelování zatím jde mimo tři tyče.

25:31
    A nyní musí začínat útok zpoza své branky.

26:01
    A k dalšímu rozehrání dokonce musela přistoupit sama Harssová, když zachytila vyhozený puk, zajela za vlastní klec a počkala, až k ní dojedou spoluhráčky.

26:32
    Na druhé straně musela Zechovská zakleknout a sebrat puk doslova z hokejky.

26:40

27:28
    Češky si často připravují střely tak, že jedna z hráček zaveze puk na střeleckou pozici, kde ho nechá s očekáváním, že jí v tandemu následuje spoluhráčka. Ta tam ale často není a tato taktika tak příliš účinná není.

29:00
    Střelu Zornové na modré zblokovala jedna z českých hráček.

29:47
    Německo právě vstřelilo branku!
    Němky nakonec jsou ty první, které otvírají vedení! Před českou brankou se strhla mela, ale nejlépe se v ní vyznala SONJA WEIDENFELDEROVÁ, která stála mimo, vypálila a puk Zechovské někudy propadl za čáru! Asistence: Marie Delarbová.
    29:47 WEIDENFELDEROVÁ - 0:1

32:22
    Němky jsou po prvním gólu jako vyměněné a okupují Zechovskou ze všech stran.

32:42
    Vyloučení v týmu Česko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Natálie Mlýnková.

33:10
    Češky vyhazují a hraje se za Harssovou.

33:33
    Jenže Němky taky hrály v šesti a uvidíme tak hru 4 na 4. Trest odpyká Kerstin Spielbergerová

33:56
    Němky zřejmě zapomněly, že je teď počet hráček srovnaný a icingy jsou v plné platnosti.

34:42

35:09
    Česko právě vstřelilo branku!
    A máme využitou přesilovku a srovnaný stav! Alena Mills našla u pravé tyče Pavlínu Horalkovou, která ještě puk do branky nedostala, z dorážky se ale prosadila NATÁLIE MLÝNKOVÁ! Asistence: Pavlína Horalková a Alena Mills.
    35:09 MLÝNKOVÁ - 1:1

37:58
    Hanzlíková trefuje jen pravý beton Harssové.

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny! Česky drží soupeřky u své gólmanky.

39:32
    Bravurní zákrok Harssové drží Německo ve vyrovnaném stavu! Češky se dostaly do přečíslení dvě na jednu, přičemž dlouho čekaly na správný moment k předávce puku. Nakonec ho ale Vanišová dostala a roztažená Harssová musela vykopnout beton pořádně do výšky, aby puk vyrazila!

40:00

Druhá třetina přinesla gól na obou stranách. Nejprve se prosadily Němky, když se Weidenfelderová nepustila do mely před Zechovskou a gólmanku propálila z dáli. Češky kontrovaly v pětatřicáté minutě, když se při vyloučení na obou stranách dostaly opět do pěti a využily tak z dorážky přesilovku. Třetí třetina začne přibližně v 18:27.

Jdeme na rozhodující třetinu!

40:01

40:01
    Buly pro český tým.

40:27
    Vyloučení v týmu Česko (Natálie Mlýnková – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy)).

41:10
    Rány Němek zatím trefují jen české hráčky.

41:45
    Češky drží soupeřky v rohu.

42:00
    A střelu Gleisnerové kryje tělem Hymlárová.

42:27

43:45
    Němky stále drží český tým v zámku, střelba je ale velmi nepřesná nebo blokovaná.

45:03
    Až teď se Češky dostaly ze zámku a Harssová si hned připisuje několik zákroků včetně hlavičky.

45:52
    Mrázová dosprintovala na německé straně utíkající puk a z první ho poslala na najíždějící spoluhráčku. To ale bylo moc prudké.

46:00
    Vyloučení v týmu Německo (Anne Bartshová – 2 min., držení).

47:08
    A Češky si připisují další využitou přesilovku! Na Harssovou létaly střely doslova ze všech stran a nebylo tak divu, že po střele Mlýnkové už na dorážku ANETY LEDLOVÉ z pravého kruhu nestihla zasáhnout ani zakrýt odkrytý kus branky! Asistence: Natálie Mlýnková a Klára Hymlárová.
    47:08 LEDLOVÁ - 2:1

47:47
    Češky opět dostaly puk do branky, jejich radost ale hasí hlavní sudí, podle kterých ke gólu došlo kopnutím!

50:46
    Češky jsou opět na koni, Němky se ale nevzdávají.

52:59
    Vyloučení v týmu Česko (Kristýna Kaltounková – 2 min., hákování).

54:05
    Češky hrají oslabení na polovině soupeřek a ostřelují Harssovou.

54:10
    Češky jsou ve třech! Aneta Ledlová si jde sednout za podrážení.

54:34
    Počet hráček se sníží i na německé straně. Daria Gleisnerová odchází na dvě minuty na trestnou lavici za krosček

54:59
    Oba týmy jsou ve čtyřech.

55:56
    Střela Hanzlíkové od modré šla mimo tři tyče, Harssová ji ale stejně schovala do lapačky.