HC Slovan – Nové Zámky 2:1 (kon.)
HC SLOVAN Bratislava
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Úterý 12.11.2019, 18:30 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • Tipos Extraliga (SR) • 50. kolo

Aj v tretej tretine sme videli jeden gól a jeho autorom bol Meszároš, ktorý svojim príklepom rozhodol o víťazstve domácich. Slovan pálil tutovky v druhej tretine, Nové Zámky v tej tretej. V závere zápasu sa už Kristínovi nepodarilo vykorčuľovať na striedačku a hostia aj keď chceli power play, Slovan to pozične zvládol na výbornú. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 8:11, celkom 30:22, dobrú noc z Bratislavy priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak. (21:04:35)

59:42
    Hráme v zóne súpera, Nové Zámky asi dnes už útočnú akciu nezaložia.

58:59
    Puk v rukavici Kristína, Slovan drží hru ďaleko od svojej bránky, Matej puk už rozohrať nestihol, ozvala sa píšťalka rozhodcu.

58:42
    Puk lieta z pásma do pásma, strelu na tú ktorú bránku sme teraz nevideli. Predsa len hostia musia tvoriť hru.

57:32
    Bačik sa na modrej oprel do puku príklepom. Ten letel tesne nad ľadom a Kristín ho zatočil do svojej lapačky.

57:00
    Ďalšie zakázané uvoľnenie, hra sa nám kúskuje, vhadzujeme po ľavej ruke Habala.

56:52
    Opäť prerušenie hry, vhadzovanie pred Habalom sa zopakuje, teraz na druhej strane.

56:43
    Po zakázanom uvoľnení sa hra sťahuje pred Habala, vhadzujeme po jeho ľavej ruke.

56:25
    Stupka po prechode modrou vystrelil po ľade, Habal puk poslal do rohu klziska, belasí pôjdu do akcie.

55:46
    Rogoň zakončil na pravej strane pred bránkoviskom, Habal pravým betónom puk vykopol späť do hry.

54:48
    Hostia vyrobili zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje pred Kristína, času do konca tretiny ešte dosť.

53:55
    Puk mimo hracej plochy, hostia sa dožadujú vylúčenia, arbitri tam videli teč, nariadili vhadzovanie po ľavej ruke Habala. Napokon nie, po porade rozhodcov sa bude vhadzovať v strednom pásme.

53:50
    Oddychový čas domácich, tréner ordinuje recept, v defenzívnej činnosti to belasým teraz zlyhávalo.

53:50
    Slovan pokazil prechod do útočného pásma, zakázané uvoľnenie, vhadzovať budeme pred Habalom.

53:40
    Drtina z ľavého kruhu minul bránku Habala a puk skončil v rohu klziska.

52:40
    Pekná akcia hostí, Bajtek bol zoči-voči Habalovi, zakončil po ľade a minul bránku domácich. Vidíme festival zahodených šancí hráčov Nových Zámkov.

52:23
    Slovan zaviezol puk do pásma a prevetral lapačku Kristína. Matej puk zlikvidoval, vhadzujeme po jeho ľavej ruke.

52:03
    Domáci v plnom počte, hostia kombinujú s pukom na hokejkách pred Habalom.

Vladimír Korduliak

Branky a nahrávky: 36. Urbánek (Matoušek, Abdul), 45. Meszároš (Jendek) – 3. Drtina (Urban, Jurík)

HC SLOVAN Bratislava: Habal (Sabo) – Bačik, Sersen (C), Hudec, Meszároš (A), Šedivý, Podlipnik, Demo – Bondra, Zigo, Abdul – Jendek, Puliš, Matoušek – Pance, Kukumberg (A), Sloboda – Žitný, Urbánek, Petráš
    HC MIKRON Nové Zámky: Kristín (43. Pavlas, 45. Kristín) – Hatala, Ordzovenský, Pavúk, Mikuš (A), Drtina, Šmach, Fereta – Pospíšil, Hruška, Stupka – Jakúbek, Fábry (A), Bajtek – Rogoň, Urban, Jurík (C) – Múčka, Andrisík

Rozhodčí: Müllner, D. Konc st. – J. Konc ml., Synek

Diváci: 3.276