Vsetín – Kadaň 5:2 (kon.) | Poruba 2011 – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Chomutov – Benátky n/J 1:2 (po pr.)
Motor ČB – Jihlava 3:2 (kon.) | Sokolov – Litoměřice 2:3 (0:3 po s.n.) | Havířov – Prostějov 3:2 (kon.)
Frýdek-M. – Třebíč 3:5 (kon.) | Přerov – Slavia 2:4 (kon.)
Piráti Chomutov
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 13.11.2019, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • Chance liga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý podvečer, vítejte u online přenosu 21. kola Chance ligy mezi týmy Piráti Chomutov a HC Benátky nad Jizerou.

Piráti Chomutov se aktuálně nacházejí na pátém místě prvoligové tabulky se ziskem osmatřiceti bodů. Hned v závěsu za Piráty je Vsetín, který má o bod méně, a pražská Slavia, která má bodů pětatřicet.

HC Benátky nad Jizerou jsou po dvaceti odehraných kolech na třináctém místě tabulky se ziskem jednadvaceti bodů a jen o skóre za Třebíčí. Na čtrnácté Ústí nad Labem mají celkem pohodlný náskok sedmi bodů.

Piráti Chomutov odehráli poslední kolo na ledě zmíněného Ústí nad Labem, kde po třetinách 0:2, 1:0 a 0:1 vyhráli 3:1. HC Benátky nad Jizerou odehráli poslední zápas na svém ledě proti silnému Přerovu, který rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí, kteří tak zvítězili 2:1.

Piráti Chomutov: Pavlát (Altrichter) – Žovinec, Rýgl, Štochl, Lang, Tejnor, Pařízek, Seemann – Stloukal, Llewellyn, Hlava – Klíma, Suchý, J. Černý – Tomica (C), Doktor, Rudovský (A) – Chrpa (A), Vrhel, J. Svoboda.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Žajdlík) – Kunst, Buchtela, Havlín, Bukač, Kovář, Niko, Had – Průžek (A), Šír (A), R. Duda – Klapka, Najman, Rychlovský – D. Špaček (C), Chrtek, Jiruš – Wiencek, Šafařovský, Šeliga.

Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Coubal, Kokrment.

Oba týmy nastupují na ledovou plochu.

00:01

00:20
    Hned zkraje třetiny šance domácích, Stloukal trefuje pouze Schwarze.

00:49
    Také Pavlát si sáhl na kotouč, Najmanovu teč nalezl v lapačce.

01:32
    Hosté se zkoušeli dostat do pásma, ale přišli o kotouč.

02:11
    Piráti jen odevzdali kotouč a odchází střídat.

02:41
    Chrpa trefuje tyč!

03:28
    Hosté dobře brání modrou čáru, klidně i ve čtyřech hráčích.

03:56
    Rychlovský se pokoušel překvapit Pavláta, ten si ale s kotoučem nadvakrát poradil.

04:11
    Tejnor vypálil od modré, Schwarz chytá ránu do lapačky.

04:18
    Piráti právě vstřelili branku!
    Krásná branka JANA RUDOVSKÉHO. Kotouč zůstal stát po buly na červeném puntíku, toho se zmocnil Tomica, který jej poslal na Rudovského a ten stahovačkou zakončoval do odkryté klece za Schwarzem. Asistence: Marek Tomica.
    04:18 Jan RUDOVSKÝ - 1:0

05:22
    Hosté jsou brankou trochu zaskočeni a hodně se stáhli.

06:02
    Štochl nahazoval od modré čáry a kotouč tečoval hostující Šír. Schwarz byl ale na svém místě.

06:26
    Po rychlé akci po levé straně se střelou prezentoval Stloukal, brankáře ale nepřekonal. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

06:44
    Černý propadl na útočné modré, ale svoji chybu napravil ve vlastním pásmu, kdy odzbrojil hostujícího útočníka.

06:51
    Ofsajd Pirátů.

07:31
    Tomica srdnatě bojoval o kotouč, o ten ale nakonec přišel.

07:49
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Stanislav Vrhel – 2 min., podrážení).

08:10
    Velký závar před domácí brankou, kotouč nakonec vylétl do rohu hřiště.

08:42
    Suchý na dobrých 20 vteřin zašlápl kotouč a ubral tak cenný čas z oslabení.

09:03
    Klapka před brankou nedokázal usměrnit kotouč za Pavláta.

09:49

10:37
    Přísné vyloučení pro hostujícího Kováře za nedovolené bránění.

10:51
    Hosté vyhazují k Pavlátovi, který kotouč vrací do třetiny, ale je z toho zakázané uvolnění Chomutova.

11:34
    Rýglova střela byla ztečována do ochranné sítě, vhazovat se bude po levici Schwarze.

12:17
    Rudovský tvrdě vypálil a kotouč se pomalu šoural k brankové čáře, kde ho jeden z obránců odklidil do bezpečí.

12:45
    Tomica pálí z mezikruží vedle brány.

13:07
    Pokračovat se bude po komerční přestávce.

13:12
    Bukačovu střelu chytá Pavlát.

13:31
    Ofsajd Benátek nad Jizerou.

13:50
    Klíma trefuje beton hostujícího brankáře.

14:22
    Suchý hledal Tomicu před brankou, k tomu ale kotouč nedoletěl.

14:42
    Klapka střílí vedle pravé tyče.

15:25
    Rýgl zlomil hokejku v obranném pásmu a dal tak šanci hostům, ti jí ale nevyužili.

15:51
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Dominik Tejnor – 2 min., podrážení).

16:18
    Darby Llewellyn ujel sám na Schwarze, jeho blafák ale v bráně neskončil.

16:45
    Hned vzápětí byl v šanci také Stloukal, ale také bez úspěchu.

17:22
    Kotouč je v hledišti, vhazovat se bude po levici Pavláta.

17:51

18:01
    Další zbytečné vyloučení na domácí straně, Pařízek inkasuje dvě minuty za sekání.

18:36
    Domácí vyhazují.

19:01
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:43
    Hosté se snaží dostat do zakončení, ale posílají si kotouč po mantinelech.

20:00

Piráti Chomutov vedou po první třetině nad Benátkami nad Jizerou 1:0, když se v páté minutě trefil Jan Rudovský. Jinak hra nic moc zajímavého nepřinesla a ani v hledišti není o řádnou zábavu postaráno, jelikož se hraje v komorní atmosféře. Druhá třetina začne přibližně v 18:25.

20:01

20:29
    Zakázané uvolnění Pirátů.

20:44
    Darby Llewellyn se svou střelou neprosadil.

21:29
    Pavlát raději pokryl kotouč, který jel vedle jeho brány.

21:44
    Špaček si vybruslil od mantinelu, ale na Pavláta si nepřišel.

22:52
    Llewellyn se snažil propasírovat kotouč pod Schwarzem, to se mu ale nepovedlo.

23:22
    Také hosté zahrozili, ale Buchtela byl až příliš blízko Pavláta na to, aby ho mohl překonat.

23:55
    Najman byl v dobré pozici, ale jeho střelu Pavlát vyráží.

24:50
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Ján Niko – 2 min., hákování).

25:12
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

25:57
    Úplně zbytečný faul Rychlovského, který hákoval za brankou Pavláta. Piráti tak mají 53 vteřin dvojnásobné přesilovky.

26:15
    Hlava střílí do betonu Schwarze.

26:28
    Suchého dělovku chytá hostující brankář.

28:25
    Duda střelou zápěstím trefuje pouze Pavláta.

29:27
    Tejnor střílí nad bránu.

29:49
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vít Seemann – 2 min., nedovolené bránění).

30:11
    Piráti vyhazují ke Schwarzovi.

30:37
    Rychlovského ránu vyráží Pavlát do rohu.

30:54
    Klíma dělovou ránou nepropálil hostujícího brankáře.

31:10
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Hosté se dočkávají vyrovnání. V přesilové hře se ke kotouči dostal JAKUB RYCHLOVSKÝ, který zamířil přesně mezi tyčku a beton přesouvajícího se Pavláta. Asistence: Daniel Špaček, Radek Duda.
    31:10 Jakub RYCHLOVSKÝ - 1:1

32:21
    Šeliga se řítil na Pavláta, ale byl obrán o kotouč.

32:57
    Suchý byl sám před bránou, Schwarz ale reflexivně zasáhl.

34:00
    Oba týmy na ledě spíše kloužou, zápas nemá žádný náboj.

34:43
    Chrpa dostává dvě minuty za nedovolené bránění, ale Buchtely se dotkl pozadím a jednalo se tak o ukázkový bodyček. Hostující obránce pádu i hodně přidal.

35:19
    Průžkovu střelu chytá Pavlát do lapačky.

36:02
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

36:43

37:13
    Doktor se ujal kotouče, obehrál dva protihráče, na třetím ale ztroskotal.

38:03

38:27
    Zakázané uvolnění Benátek. Třetina se od gólu hostů již pouze dohrává.

39:01
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině byla k vidění opět jedna branka, tentokrát do branky Pirátů. O tu se postaral ve 32. minutě Rychlovský. Jinak je utkání úplně bez náboje, bez atmosféry, bez nasazení a k vidění nejsou ani pohledné hokejové momenty. Třetí třetina začne přibližně v 19:16.

40:01

41:03
    Jak skončila druhá třetina, tak začala ta třetí. na stadionu je ticho a kotouč se pohybuje hlavně ve středním pásmu.

41:34
    Pařízek nabral ve středním pásmu rychlost, projel do pravého kruhu, ale střelu si Schwarz pohlídal.

41:48
    Ofsajd Benátek.

Dnešní utkání sleduje 1841 diváků.

42:37
    Svoboda dostal hezkou přihrávku do jízdy, střela šla ale mimo tři tyče.

43:12
    Průžek ujel domácí obraně a bekhendem trefuje tyč!

43:30
    Vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.

44:11
    Štochl tvrdou ranou trefuje Kunsta.

44:54
    Filip Suchý se dostal k odraženému kotouči od zadního mantinelu, ale nedokázal ho poslat do brány.

46:00
    Piráti jsou nyní trochu aktivnější a chtějí zřejmě s výsledkem něco udělat.

46:44
    Petr Stloukal v samostatném úniku netrefuje zařízení!

47:22
    Klapka zajel do Pavláta hokejkou, což se jal řešit Tejnor. Oba hráči se nakonec obešli bez nějaké větší šarvátky.

48:34
    Další samostatný únik, ani Nicolas Hlava ale Schwarze nepřekonal.

49:24
    Petr Wiencek lehkým nahozením nepřekonal Pavláta.

49:52
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Tomáš Havlín – 2 min., podrážení).

50:14
    Hosté vyhazují za Pavláta.

51:10
    Z ochozů se začíná ozývat pískání, Piráti se v přesilovce do útoku nehrnou.

51:33
    Chrtek dostává dvě minuty za hákování, 19 vteřin dvojnásobné přesilovky pro domácí.

51:52

52:20
    Hezká akce Pirátů nekončí gólem. Po několika narážečkách hosté dostali kotouč z pásma.

53:13
    Ne, tento zápas se nezapíše do historie jako ten nejhezčí. Vhazovat se nyní bude před Pavlátem, jelikož se domácí sami připravili o pásmo.

54:01
    Náznak úniku dvou Pirátů na jednoho obránce, ten ale dokázal kotouč ukořistit.

54:21
    Vhazovat se bude po komerční přestávce.

54:36
    Jiruš se jen těžce sbíral s ledu po souboji s jedním domácím hráčem, nakonec ale zřejmě bude v pořádku.

55:01
    Černý byl v předbrankovém prostoru, na přihrávku zpoza brány ale nedosáhl.

55:55
    Najman neuspěl střelou od modré čáry.

56:41
    Průžek poslal jednoho z domácích nešetrně do mantinelu, dostává dvě minuty za podrážení.

57:21
    Další vyhození hostů.

57:31
    Stloukal jen o kousek netrefil horní roh branky.

58:11
    Suchého střelu od modré bez problémů kryje Schwarz.

58:40

58:53
    Hosté ujížděli dva na jednoho, Duda ale nedostal přesnou přihrávku.

60:00

Hráči chtějí hráčům dopřát ještě více dnešní podívané, po krátké pauze tak bude pokračovat utkání prodloužením.

60:01

60:28
    Černý střílí mimo bránu.

60:37
    Žovincovu střelu kryje Schwarz.

60:59
    Buchtelovu střelu vyráží Pavlát do ochranné sítě.

61:05
    Daniel Bukač také neuspěl.

61:34
    Rychlovského střelu kryje Pavlát.

61:57
    PETR WIENCEK nabral ve středním pásmu rychlost, ujel obránci a blafákem překonává Pavláta. Asistence: Vojtěch Jiruš.
    61:57 Petr WIENCEK - 1:2

S konstatováním, že Benátky nad Jizerou si z Chomutova odvážejí dva body, se s Vámi loučím a někdy příště napočtenou. (20:02:16)

Miroslav Kučera

Branky a nahrávky: 5. Rudovský (Tomica, Doktor) – 32. Rychlovský (D. Špaček, R. Duda), 62. Wiencek (Jiruš)

Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Coubal, Kokrment