Č. Budějovice – Liberec 6:3 (kon.) | Kobra – Hvězda Praha 4:7 (kon.) | Vítkovice – Havířov 2:4 (kon.)
Plzeň – HC Litvínov 2:3 (po pr.) | HK MD Šumperk – Poruba 5:0 (kon.) | Přerov – Zlín 4:3 (kon.)
Mountfield HK – Technika Brno 4:2 (kon.) | Chomutov – Kladno 5:6 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:9 (kon.)
Třemošná – PZ Kladno 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Vsetín 4:1 (kon.) | Olomouc – Třinec 2:3 (kon.)
Tábor – Slavia 2:6 (kon.) | Pardubice – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 2:1 (3:1 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
AZ Havířov
Čtvrtek 14.11.2019, 17:00 • Ostravar aréna • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Po reprezentační pauze uvidíme souboj Vítkovic s nedalekým Havířovem. Toto utkání nabídne boj o první místo v tabulce, momentálně jsou na prvním místě Vítkovice, nicméně mají náskok pouze jednoho bodu. Za zmínku stojí, že havířovský Štěpán Zlatnický je podle úspěšnosti nejlepším gólmanem celé soutěže, Antonín Nowak je na sedmém místě a abychom nezapomněli na gólmany domácího celku, tak Marian Münch se nachází na sedmnáctém místě a Darek Bartošák je až ve čtvrté desítce.

HC Vítovice Ridera
    Nejlepší hráč:
    Josef Krejsa – 14 zápasů – 17 bodů (9+8)
    Nejlepší obránce:
    Denis Puchala – 14 zápasů – 8 bodů (2+6)
    Nejtrestanější hráč:
    René Smolka – 8 zápasů – 33 trestných minut
    Gólmani:
    Marian Münch – 5 zápasů – úspěšnost: 91,26%
    Darek Bartošák – 10 zápasů – úspěšnost: 88,00%

AZ RESIDOMO Havířov
    Kevin Horváth – 13 zápasů – 16 bodů (9+7)
    Petr Kubíček – 14 zápasů – 13 bodů (4+9)
    Jan Moškoř – 10 zápasů – 49 trestných minut
    Gólmani:
    Štěpán Zlatnický – 7 zápasů – úspěšnost: 94,65%
    Antonín Nowak – 7 zápasů – úspěšnost: 92,41%
    Adam Dybal – 1 zápas – úspěšnost: 88,00%

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Münch) – Bystroň (A), Bialy, Pavič, Puchala, Řepa, Vřeský – Holaník (A), Kotásek, Krejsa (C), Rajčan, Pavelec, Schauer, Milata, Melovský, Skřipčák

AZ RESIDOMO Havířov: Zlatnický (Nowak) – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček, Puzoň, Zmarzlák – Žák, Pavlačka (A), Vojkuvka, Moškoř (C), Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Bárta, Horváth (A), Belan, Siekierka

Rozhodčí: M. Novák – D. Klimek, V. Hladík.

00:01

00:09
    Zakázané uvolnění Havířova.

00:25
    Havířovští vybojovali v útočném pásmu kotouč a první střelu vyslal Kubíček, Bartošák však stihl zasáhnout.

00:45
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířovu se vyplatil tlak v útočném pásmu. Bartošák předvedl mnoho zásahů, jenže na několikátou dorážku KEVINA HORVÁTHA už nestačil. Asistence: Martin Pavlačka, Petr Kubíček.

01:18
    I domácí se dostali do útočné třetiny, nicméně jejich nepřesná přihrávka končí na Kolatově holi.

01:57
    Za podrážení je vyloučen havířovský Urbančík.

03:26
    Domácím se ale přesilová hra nedaří, až teď se do útočného pásma dostal Puchala.

03:57

04:25
    Hosté se už opět řítí k Bartošákovi, střelu Bílka zblokoval Vřeský.

05:07
    Bialy chtěl z mezikruží vypálit, puk mu ale od hokejky odskočil.

05:43
    Kubíček se rychle přesunul do útočného pásma, kde před bránou našel Pavlačku, ten ale zakončit nedokázal.

06:00
    Kotáskův pokus z mezikruží sice prošel přes hostující obranu, ale Zlatnický střelu viděl a puk schoval do lapačky.

06:45
    Domácí Pavelec vyloučen za napadení.

07:39
    Domácím se podařilo dostat kotouč z obranného pásma.

08:31
    Vítkovicím se nedaří vyhodit kotouč z obranného pásma, hosté stále kombinují.

08:45

08:55
    Bartošák opět vyrazil první střelu betonem před sebe a k dorážce se dostal ONDŘEJ BECHER, který tak puk posunul do téměř odkryté branky. Asistence: Denis Bárta, Jan Moškoř.

10:30

10:52
    Schauer přišel v útočném pásma o puk.

11:35
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

12:05
    Bartošák schoval puk pod svou lapačku, bude se vhazovat po jeho levici.

12:11
    Na vhazování úspěšnější Havířov.

12:46
    Krejsova střela skončila na prvním havířovském hráči, který mu stál v cestě, ten se však rychle nezorientoval a pro Vítkovice žádné nebezpečí nevzniklo.

13:51
    Puzoň velmi špatně rozehrál a před havířovským gólmanem zachytil rozehrávku Milata, bránu však přestřelil.

14:57
    Holaník bez problémů prošel do útočného pásma, poté chtěl přihrát před bránu, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, Zlatnický však puk raději schoval.

15:58
    Havířovští se vydávají do útočného pásma.

16:50
    Když už se domácím podaří dostat se blíže k bráně Zlatnického, tak je havířovská obrana o puk obere.

16:53
    Za podrážení je vyloučen domácí Krejsa.

17:22
    Domácí se osvobozují.

18:00
    Hosté jsou sice v útočné třetině, žádná střela ale nepřichází.

18:24
    Domácí opět posílají kotouč k bráně Zlatnického.

18:47
    Hosté se snažili dorážet do brány, Bartošák si ale vše pohlídal a puk má v lapačce.

18:53

19:01
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    FILIP HOLANÍK dostal přihrávku od Melovského a trefil se nad levý beton havířovského gólmana. Asistence: Matyáš Melovský, Josef Krejsa.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:43.

V první minutě se dovedení dostali hosté, když se k dorážce dostal Horváth. I druhý gól hostujícího celku padl z dorážky, tentokrát se trefil Becher. Havířov už vedl 0:2, ale v poslední minutě první třetiny snižoval na 1:2 vítkovický Holaník. Zdálo se, že jsou hosté rychlejší, tak uvidíme, co nám přinesou další třetiny.

20:01

20:17
    Krejsa vyslal z pravého kruhu tvrdou střelu, bránu ale přestřelil.

20:38
    Bartošák zasáhl svým betonem proti střele Bárty.

21:51
    Wlodara udržel útočné pásmo.

22:18
    Vřeského střela od modré proletěla těsně kolem brány.

22:36

23:22
    Pavlačka se dostal tak blízko k bráně, že nedokázal zakončit.

24:26
    Vítkovičtí v ofsajdu.

24:57
    Domácí se v posledních minutách drží mnohem více u puku než Havířov.

25:35
    Střelu Bialeho zblokovala havířovská obrana.

26:24
    Kotásekova střela prošla mezi havířovskými obránci, ale bránu těsně minula.

27:48
    Bystroň poslal kotouč do útočného pásma.

28:56
    Puchala prošel s kotoučem do útočné třetiny, za chvíli se ale k puku dostali hosté, kteří se vydali na druhou stranu.

29:28
    Ostrou střelou z mezikruží posílá Havířov do dvougólového vedení ŠIMON PUZOŇ. Asistence: Denis Bárta, Jan Moškoř.

29:55
    Vítkovice rychle snižují. JAN SCHAUER se z pravé strany trefil do brány. Asistence: Filip Holaník.

30:27
    Pavlačka zakončil pouze do Bartošákových betonů.

30:58
    Do pravého kruhu dostal od Bechera přihrávku JAN MOŠKOŘ, který se trefil za záda Bartošáka. Asistence: Ondřej Becher, Denis Bárta.

32:18
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kolat.

32:40
    Vítkovičtí si v útočném přihrávali a závěrečnou střelu vyslal Bystroň, střela však jen proletěla kolem brány.

33:09
    Po chybě domácích se do velké šance dostali Pavlačka s Horváthem, když jeli sami na Bartošáka, nicméně druhý jmenovaný zakončil pouze do betonů.

34:18

34:38
    Kolatova střela proletěla nad Bartošákovou bránou.

34:51
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

35:28
    Po střele Rajčana zazvonila tyč.

35:55
    Vojkuvka přihrál před bránu Urbančíkovi, jeho pokus ale skončil u Bartošákových betonů.

36:52
    Moškoř krouží v útočném pásmu s pukem.

37:41
    Puzoňovu střelu od modré zblokoval Pavelec.

38:14
    Krejsa trefil pouze bránícího hráče, poté se ale opět dostal k puku a jeho pokus vyrazil Zlatnický před sebe. Následně musel Zlatnický zasahovat ještě proti střele Holaníka.

39:07
    Domácí v ofsajdu.

39:40
    Rozjetý Kotásek byl ve středním pásmu zastaven protihráčem.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:26.

Na začátku druhé třetiny se u kotouče více drželi domácí, nicméně poté se hra opět vyrovnala. První gól ve druhé třetině vstřelili hosté, poté se ale trefili i domácí, ale během minuty dali ještě jeden gól hosté z Havířova, a proto Havířov vede o dva góly.

40:01

40:13
    Zakázané uvolnění domácích.

40:31
    Schauer se nedostal k dorážce, když před ním byla skoro odkrytá brána.

41:18
    Bárta z kleku vystřelil, ale Bartošák puk vyrazil.

41:50

42:38
    Kolat se nedostal přes vítkovickou obranu.

43:02
    Bialy trefil jenom Wlodaru.

43:35
    Hostující Kubíček vyloučen za nedovolené bránění.

44:02
    Bystroňovi sice odskočil puk od hokejky, ale útočné pásmo udržel.

44:21
    Hosté se osvobodili.

44:47
    Kotáskův pokus byl sražen do rohu kluziště.

45:26
    Zmarzlák poslal kotouč k Bartošákově bráně.

45:35

45:56
    Kvůli úmyslnému ofsajdu domácích uvidíme vhazování po pravici Bartošáka.

46:13
    Horváth chtěl vystřelit, ale puk nechal za sebou.

46:51
    Krejsa obral Pavlačku v útočném pásmu o kotouč, ten následně poslal před bránu Holaníkovi, který jen promáchl.

47:27
    Hostující Becher vyloučen za podrážení.

47:45
    Domácí neudrželi útočné pásmo a musí se vracet.

48:04
    Havířov se osvobodil.

48:27
    Bartošák rozehrál, ale puk je stále v obranném pásmu Vítkovic.

49:04
    Pavič se trefil jen do brusle Kremnického.

49:27

49:52
    Horváth se nedostal přes vítkovickou obranu a Bystroň zakládá protiútok.

50:12
    Před havířovskou bránou se strhla menší potyčka, vylučovat se ale nebude.

50:33
    Skřipčák nechal kotouč za sebou.

51:49
    Rajčan nahodil kotouč do útočného pásma, tam se ale puku ujal Kubíček.

52:17
    Holaník udržel útočné pásmo a vystřelil, ale trefil pouze výstroj některého z hráčů.

52:30

52:45
    Bude se vylučovat, hosté mají výhodu.

52:49
    Vítkovický Pavič vyloučen za podrážení.

53:07
    Domácí poslali kotouč až za bránu Zlatnického.

53:37
    Bartošák skvěle zastavil několik střel svými betony.

53:39
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Vřeský – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk).

54:31
    Domácí se osvobodili.

54:47
    I teď vítkovická obrana poslala puk aspoň do středního pásma.

54:49
    Domácí ve čtyřech.

55:31
    Bialemu se nepodařilo vyhodit kotouč z obranného pásma a u puku je Bílek.

55:39

56:29
    Bílek neprošel mezi vítkovickou obranou a Bystroň se s pukem vydává na druhou stranu.

58:01
    Holaník se prokličkoval až před bránu, tam ale o puk přišel.

58:50
    Domácí to zkoušejí v šesti.

59:21
    Vítkovice neudržely útočné pásmo.

59:23
    Domácí v ofsajdu a Bartošák je zpět v bráně.

59:43
    Po Belanově střele zazvonila tyč.

V dnešním zápase se hra sice postupně vyrovnávala, ale vyhrál Havířov, který v dnešním zápase otvíral skóre. I když měli domácí hodně šancí vyrovnat, tak gólman Havířova za záda více než dva góly nepustil, a také proto si hosté odvážejí tři body. (18:57:10)

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 20. Holaník (Melovský, Krejsa), 30. Schauer (Holaník) – 1. Horváth (Pavlačka, Kubíček), 9. Becher (Bárta, Moškoř), 30. Puzoň (Bárta, Moškoř), 31. Moškoř (Becher, Bárta)

AZ Havířov: Zlatnický (Nowak) – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček, Puzoň, Zmarzlák – Žák, Pavlačka (A), Vojkuvka, Moškoř (C), Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Bárta, Horváth (A), Belan, Siekierka

Rozhodčí: M. Novák – D. Klimek, V. Hladík