Třinec – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 4:3 (1:0 po s.n.) | Plzeň – K. Vary 4:3 (kon.)
Pardubice – Olomouc 1:2 (po pr.) | Liberec – Litvínov 6:1 (kon.) | Kladno – Zlín 1:0 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 2:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 15.11.2019, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Utkání 18. kola základní části Tipsport extraligy 2019-20 mezi Oceláři Třinec a BK Mladá Boleslav bude pro Třinec třetím v řadě na domácím ledě – mezi předchozími dvěma zápasy, které Oceláři zvládli s poloviční úspěšností, a tímto zápasem však byla reprezentační přestávka. Mladá Boleslav stejně jako Třinec před pauzou odehrála zápasy v pátek a hned poté v sobotu a stejně jako Oceláři s padesátiprocentní úspěšností. Po páteční cenné výhře v Brně přišla domácí porážka s dalším těžkým soupeřem, s libereckými Tygry. Zápas mezi pátým týmem tabulky z Třince a třetí Boleslaví začíná v pátek 15. listopadu 2019 v 17:00. Hrát se bude ve třinecké Werk areně.

Vzájemný zápas v této sezóně

Oba soupeři se zatím v této sezóně potkali jedinkrát. V rámci pátého kola hostovali Třinečtí na ledě Mladé Boleslavi. Zápas začal zhurta, v prvních osmi minutách diváci viděli čtyři ze sedmi branek, které v utkání padly. Vítězným gólem nakonec byla trefa Najmana minutu před koncem druhé třetiny.

27. září 2019: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 5. P. Musil (R. Zohorna, J. Stránský), 7. Najman (Pláněk, Kousal), 17. Skalický, 39. Najman (J. Stránský) – 1. Marcinko (Hrňa), 9. Hrehorčák (P. Vrána, D. Musil), 48. Dravecký (Hrňa)

Z kabiny Ocelářů

Tématem číslo jedna v souvislosti s třineckými hokejisty po skončení reprezentační přestávky byl potenciální odchod Patrika Bartošáka do KHL. Kolem brankáře, který kromě dalších kroků v kariéře měl podle nepotvrzených spekulací ze sociálních sítí řešit i jiné problémy, údajně kroužily některé kluby KHL. Dle čtvrtečního vyjádření třineckého manažera Peterka mělo rozhodnutí padnout v nejbližší době. Je tedy možné, že v době pátečního úvodního buly již Bartošák zná svou nejbližší budoucnost.

Forma v posledních 5 zápasech: V – P – V – P – P
    Forma v posledních 10 zápasech: 5-1-1-3, skóre 34:27, 18 bodů
    Pozice v tabulce: 5.
    Bilance: 18 zápasů, 9-1-2-6, skóre 63:48, 31 bodů
    Bilance doma: 8 zápasů, 6-1-0-1, skóre 33:15, 20 bodů
    Nejproduktivnější hráč: Tomáš Marcinko 16 (10+6)
    Nejlepší střelec: Tomáš Marcinko 10

Poslední zápas Třince:

2. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 2. Hrňa (P. Vrána), 37. P. Vrána (M. Doudera)

Z kabiny Bruslařského klubu

Boleslavští budou po reprezentační přestávce chtít navázat na sérii tří výher, díky které se usadili v horních patrech tabulky, a odčinit poslední domácí nezdar s Libercem. Bruslařský klub vyhrál poslední dva venkovní zápasy, přičemž inkasoval jediný gól. Po výhře 2:1 v Pardubicích dokázal zvítězit na horké půdě brněnské DRFG areny 3:0. Brankář Krošelj vynuloval brněnské střelce a o ofenzivní tvorbu se starala dvojice Zbořil (2+0) – Skalický (1+2), která si připsala všechny kanadské body.

Forma v posledních 5 zápasech: P – V – V – V – P
    Forma v posledních 10 zápasech: 5-0-1-4, skóre 26:23, 16 bodů
    Pozice v tabulce: 3.
    Bilance: 17 zápasů, 9-2-1-5, skóre 51:36, 32 bodů
    Bilance venku: 8 zápasů, 3-1-0-4, skóre 17:18, 11 bodů
    Nejproduktivnější hráč: Pavol Skalický 19 (9+10)
    Nejlepší střelec: Pavol Skalický 9

Poslední zápas Mladé Boleslavi:

2. listopadu: BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
    Branky a nahrávky: 6. J. Stránský (Bičevskis) – 23. Birner (L. Hudáček), 30. Knot

HC Oceláři Třinec: Kváča (Malík) – Kundrátek, Gernát, Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Galvinš, Zahradníček – Chmielewski, P. Vrána, M. Stránský – Hrňa, Novotný, Dravecký (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Kofroň, Polanský, Adamský (A).

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Haas) – Hrbas, Ševc (A), Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad, Kurka – Vondrka (C), Zbořil, Skalický – Klepiš, Žejdl (A), Šťastný – J. Stránský, Bičevskis, R. Zohorna – P. Kousal, Najman, Flynn.

Rozhodčí: Mrkva, Stolc – Hlavatý, Tschrepitsch.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Jak si obhájce titulu povede proti Mladé Boleslavi?

Ocelářům v sestavě na dnešní utkání chybí brankář Patrik Bartošák, s nimž se klub rozhodl rozvázat kontrakt pro porušení životosprávy. Nehraje ani centr druhé formace Tomáš Marcinko, obránce Vladimír Roth a dlouhodobě zraněný Martin Růžička.

V line-upu týmu trenéra Rulíka marně hledáme třineckého odchovance Davida Ciencialu nebo nejnovější posilu Žigu Jegliče. V sestavě není ani obránce Kovačevič, který je ze zdravotních důvodů dlouhodobě mimo.

00:01

00:19
    První šance utkání! Hned po pár sekundách po vhazování zavezl puk do třineckého pásma Klepiš, předal puk Šťastnému a ten po zemi z mezikruží trefil tyč Kváčovy branky.

01:16
    Šanci si vytvořili i Třinečtí na druhé straně. Po svižné Novotného střele, kterou Krošelj jen vyrazil před sebe, dorážel tentýž hráč. Druhá střela byla vyražena do sítě, vhazovat se bude v obranném pásmu bruslařů.

01:39
    Michal Kovařčík si najížděl mezi kruhy do šance a byl podražen. Třinec hraje ve výhodě.

02:02
    Prvním vyloučeným zápasu je Maris Bičevskis, který je vyloučen za podrážení.

02:14
    Závar před Krošeljem! Puk se dostal k Hrňovi, který si jej potáhl za brankovou čáru a následně jej poslal do brankoviště. Slovinský brankář v hostujících barvách byl už překonán a vleže, ale dokázal přikrýt puk.

02:29
    Šťastný vystihl rozehrávku Ocelářů a ujížděl se Skalickým, ale byl odzbrojen vracejícími se hráči Třince.

04:03
    Velký tlak Třince v posledních 45 sekundách přesilovky. Dvě velmi nebezpečné střely Kundrátka ale mířily nad. Hosté se početní nevýhodě ubránili.

04:52
    Ihned po skončení oslabení začali bruslaři zase motat útočné akce. Klepiš s Žejdlem bojují za třineckou brankou o puk.

05:09
    Hrehorčák objel branku a hledal mezi kruhy Ondřeje Kovařčíka, ten byl ale při střele zablokován.

06:11
    Hraje se teď dlouho bez přerušení. Puk drží častěji hosté, domácí se snažili rozjet útok, ale první formace skončila ve středním pásmu.

06:33
    Pokračujeme po komerční přestávce. O založení ofenzivní akce se pokoušel Novotný a na druhé straně Skalický. Oba neúspěšně.

06:55
    Hrňova zblokovaná střele zpoza obránce z osy útočného pásma proskákala těsně vedle tyče. Krošelj by asi byl bezmocný.

07:28
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Kváču.

08:10
    Klepiš zavezl puk do útočného rohu, nabil na modrou Bernadovi. Jeho střelu Kváča vyrazil před sebe a následně z velkého úhlu střílel Šťastný nad.

08:35
    Skalického bomba příklepem z pravého křídla mířila hodně vedle.

08:43
    Po icingu hostů se hra stěhuje zase na chvíli před Krošelje.

09:14
    Závar první třinecké formace poté, co Stránský s Vránou vybojovali v rohu puk. Vrána nahrnul puk do brankoviště, následně od modré střílel Musil. Obě situace Krošelj vyřešil.

10:19
    Po dalších útočných snahách Třince přenesl rychle hru Radim Zohorna a jeho pokus vypadl Kváčovi z rukavice. Zastavil se ale před brankovištěm.

11:03
    Útočná mezihra Bruslařského klubu, ale do šance se nedostali. Začínají od své branky.

11:30
    Klepiš zkoušel rychlý útok hostí zakončit efektní přihrávkou na Šťastného, který by zasouval do prázdné branky, ale padající třinecký bek puk zastavil. Paradoxně se před Klepišem odkryla Kváčova branka, hostující útočník to měl ale k puku daleko.

12:53
    Krátký pobyt Třince v útočném pásmu, ale nevytvořil si větší šanci než nepřesnou střelu Kundrátka od modré. Následně si hosté nevyhověli a je z toho icing.

13:13
    Hosté po vyhraném buly měli problém s napadajícími třineckými hráči, ale už se z toho vymotali a budou rozehrávat od své branky.

13:56
    Zohorna se slalomem dral do zakončení, ale byl včas z třineckého pohledu odzbrojen trojicí bránících hráčů.

14:21
    Rychlá akce Třince a perfektní Krošelj. Chmielewski od pravého mantinelu nahrál na střelu z první Stránskému na levou stranu a hostující brankář jen díky rychlému přesunu zabránil gólu.

14:47
    Prvním vyloučeným na domácí straně je Aron Chmielewski, který dostává menší trest za krosček.

14:53
    Hned po buly se k puku dostal Adamský a vyvezl jej do útočného pásma Třince.

15:12
    Hosté se rychle vrátili zpět, ale Adamský opět vyhazuje daleko od třinecké branky.

15:52
    Utekla minuta z přesilovky a Třinečtí počtvrté vyhodili. Hostům se zatím moc nedaří tato početní výhoda.

16:14
    Popáté... Puk ze středního pásma zaváží Ševc.

16:35
    Puk se teď v útočném pásmu otřel o jednoho z útočících hráčů, vhazovat se tak bude ve střední zóně. Bruslařům zbývá ještě 13 sekund přesilovky.

17:03
    Domácí se ubránili, ale v pásmu jsou Mladoboleslavští. Ve velké šanci byl mezi kruhy Kousal, ale nevyslal nebezpečnou střelu na Kváču, neboť promáchl.

17:15
    Icing domácích, vhazuje se před Kváčou.

17:25
    V dobré pozici na pravém kruhu minul Žejdl tyče třinecké branky.

18:01
    Doudera teď nadvakrát vlastním tělem vykryl střely hostujících hráčů, ale nutno podotknout, že ani jedna nebyla ideálně trefená.

18:49
    Hosté jsou teď aktivnější. Po projetí dvou třetin hřiště pálil Zbořil a Kváča přerušuje hru.

19:06
    Domácí se po čase prokombinovali do útočné třetiny. Puk zavezl Doudera.

19:29
    Z šermu za Krošeljovou brankou vyjeli s pukem na holi hosté. Stránský ale nerozehrál přesně a Krajíček puk ve vlastním pásmu sbírá.

19:53
    Najman z levého křídla nabíjel mezi kruhy Kousalovi, ale toho zablokoval Gernát. V první třetině gól nepadne.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Velice svižně proběhla první třetina. V úvodních minutách byli mírně aktivnější domácí, byť první šanci měl hostující Šťastný, který trefil po zemi už v první minutě tyč. Domácí šance počítali v početní výhodě po vyloučení Bičevskise, ale žádná ze střel, v tom nebezpečné pokusy Kundrátka, gólem neskončila. Hosté byli aktivnější ve druhé polovině úvodní části hry, ale gól také nedali a to ani v početní výhodě, která byla paradoxně jejich nejslabší pasáží v první třetině.

Trestné minuty 2:2

Přestávka se chýlí ke konci. Prvními aktéry utkání na ledě jsou rozhodčí. Za chvíli pokračujeme.

20:01

20:22
    Oba týmy navštívily své útočné pásmo, ale bez dalšího ohrožení soupeřovy branky.

20:44
    Kundrátek se pokusil ve středním pásmu vystoupit proti puku, ale soupeř toho využil a dostal se do ofenzivní zóny. Vondrkova střela z křídla byla sražena do ochranné sítě.

20:50
    Rychlá střela Skalického po zemi hned po buly donutila Kváču k rychlému zákroku levým betonem.

21:39
    Hrehorčák ukořistil v útočném pásmu od Zohorny puk, objel branku, ale následně přihrávka mezi kruhy na některého z bratrů Kovařčíkových byla nepřesná.

22:10
    Dvojí vyloučení. Hosté měli výhodu poté, co fauloval David Musil. Když už získali domácí puk, provnil se s hvizdem rozhodčího proti pravidlům i Flynn. Hrajeme čtyři na čtyři. Druhým faulujícím byl Flynn, vhazuje se tedy před Krošeljem.

22:28
    Do samostatného úniku ujel obránce Gernát, ale jeho kličky a naznačení Krošelje nezmátly. Hostující brankář puk zastavil a přikryl.

22:46
    Pláňkovu střelu od modré nemohl Kváča přes projíždějící hráče vidět, ale instinktivně vyrážečkou puk odrazil na zadní skla.

23:22
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinečtí teď byli v útočném pásmu velmi důrazní, Kundrátek za brankou získal puk. Kotouč následně Ondřej Kovařčík poslal zpoza branky poslal na ARONA CHMIELEWSKÉHO. Polský forvard byl na slotu a měl dobrou pozici na první gól utkání! Asistence: Ondřej Kovařčík. Stav utkání 1:0.
    23:22 Aron CHMIELEWSKI - 1:0

24:11
    Velká šance Třince! Vrána od modré uvolnil Gernáta, který chtěl využít svých dlouhých rukou, udělal Krošeljovi dlouhou kličku, ale následně nepřehodil natažený beton hostujícího brankáře.

25:04
    Třinečtí jsou v pásmu, Adamský v pozici na modré čáře dostal nabito od mantinelu od Doudery. Krošelj se natahoval marně, puk ale mířil mimo.

25:14
    Kváča přerušuje hru a po čase se vhazuje v útočném pásmu Mladé Boleslavi.

25:49
    Dravecký s Musilem importovali puk do útočného pásma a nyní spolu s druhou formací Třince točí hostující hráče.

26:19
    Mladoboleslavští vyvezli puk do útočného pásma. Tam sice ztroskotali, pak si ale při dalším rozjezdu útočné akce domácí moc nevyhověli a je z toho icing.

26:38
    Klepiš po rychlém kontru nabil na vrchol kruhu Žejdlovi, který Kváčovi trochu střelu skryl do klubka projíždějících hráčů. Střela ale byla nepřesná.

27:13
    Krošelj mimo branku zaváhal, puk ale pro něj naštěstí skončil na boční síti. Následně se do brankoviště prodíral z rohu Ondřej Kovařčík.

27:25
    Po dalším zákroku Kváči vhazování v útočném pásmu Mladoboleslavských a je zde první komerční pauza druhé třetiny.

27:31
    Třinec vyhrál buly, ale Adamského přihrávka na rozjetého Kofroně byla nepřesná. Další vhazování před Kváčou po icingu domácích.

28:03
    Novotný s Hrňou transportovali puk do útočného rohu, kde o něj teď probíhá tuhá bitva.

29:09
    Gernát s Chmielewskim mohli založit rychlou protiakci, ale nedohodli se a končí ve středním pásmu.

29:45
    Šťastného střela po zemi po výměně puku s Klepišem na levém křídle útočného pásma. Kváča vyráží.

30:09
    Hrehorčák s Ondřejem Kovařčíkem sami dva před Krošeljem, ale slovinský brankář i nadvakrát úspěšný!

30:24
    Oba jmenovaní opět před hostující brankou dotěrní, tentokrát hostující brankář přerušil hru.

31:01
    Hosté jsou v útočném pásmu a takový Skalického spíše centr do brankoviště musel Kváča hbitě vykopnout na boční mantinel.

31:19
    Hosté se provinili přihrávkou rukou a bude se vhazovat ve středním pásmu.

31:25
    Galvinš zaváhal při přebírce puku a musel zneškodnit Zohornu, který přebíral po něm puk. Zákrok na hranici faulu třineckému obránci prošel bez újmy.

32:29
    Kousal teď byl v útočném pásmu aktivní. Málem se dostal s trochou štěstí do dobré šance, Kváča jej ale přiloženou holí k ledu odzbrojil.

32:50
    Hosté byli v dobré pozici tři na jednoho, Kousal však nedokázal přesně přihrát a zazdil situaci.

33:10
    Michal Kovařčík tečoval před Krošeljem střelu od modré, puk ale končí mimo.

33:43
    Po bombě Krajíčka z prostoru mezi kruhem a modrou čárou vyráží Krošelj do ochranné sítě a spouští druhou komerční přestávku této třetiny.

33:58
    Hrbas ze strany nahodil puk do brankoviště, Kváča vykopl z modré čáře, odkud následně střílel Ševc. Třinecký brankář chytá a přerušuje hru.

34:30
    Doslova odbíjená puku ve středním pásmu. Několik desítek sekund trvalo, než se jeden nebo druhý tým s pukem dostal do útočné zóny.

35:08
    Hosté drží puk, ale mají problém s napadáním druhé domácí formace.

35:48
    Hosté teď mají problém úspěšně vyvézt puk a domácí se aktivní hrou snaží dostat do střelecké situace.

36:28
    Šťastný v rychlosti střílel z jízdy přes Douderu, ale trefil pouze nohy třineckého obránce. Hra ale zůstává v útočném pásmu Boleslavských.

36:59
    Ševcovu schovanou střelu po buly od modré ještě tečoval Kundrátek, na štěstí pro Kváču ale mimo třineckou branku.

37:20
    Jan Stránský se mezi třineckými kruhy nedostal ke střele a následně se o založení útočné akce snažili domácí. Michal Kovařčík najížděl před branku, centr do brankoviště ale Krošelj vyrazil.

38:14
    Flynn vybruslil od pravého mantinelu s pukem na holi a zkoušel střelu přes Galvinše. Kváča nebezpečnou střelu drží.

38:26
    Michal Kovařčík získal puk ve středním pásmu a najel si s ním na holi až do střelecké pozice z levé strany. I Krošelj na druhé straně dobrou příležitost soupeře zlikvidoval!

38:47
    Skalický najížděl s pukem po pravé straně, ale nenašel do šance najíždějícího Vondrku. Nedokázal dostat puk přes bránícího Krajíčka.

39:28
    Bernad zakládal útok hostí, ale vystavil sebe i kolegy do ofsajdu. Pravděpodobně jedno z posledních vhazování ve střední třetině.

39:56
    Jan Stránský ještě nahodil ze středního pásma. Kváča puk sebral a protože nebyl napadán, hodil jej za branku a takto již skončí druhá třetina.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

I druhá třetina odsejpala velice svižně, nabídla hokej v tempu, možná s menším množstvím ofenzivních, kreativních akcí, ale s o to větší dávkou bojovnosti. Klíčový pro další průběh třetiny byl začátek třetí minuty. Fauloval domácí Musil, hosté měli výhodu a s jejím závěrem se faulem provinil i Flynn. Místo přesilovky Bruslařského klubu tak byla k vidění hra čtyři na čtyři. V této pasáži utkání byli domácí lepší, měli tři velké šance – dvě z nich neproměnil Gernát, ale díky prostřední, kterou byla střela Chmielewského z mezikruží, domácí vedli jedna nula. Hosté se prezentovali výborným bruslením a dostávali se i do nebezpečných střeleckých pozic, více šancí ale počítali domácí. Gól však padl pouze jeden.

Třetí dvacetiminutovka bude zahájena cca v 18:39.

Trestné minuty 4:4

I druhá přestávka pomalu končí. Oceláři jsou již na ledě, za chvíli se vrátí i hostující hráči a budeme pokračovat.

40:01

40:06
    Buly vyhráli Oceláři a málem se zdálo, že se hned budou snažit o útočnou akci, ale vystavili se do ofsajdu. Puk tak mají Boleslavští a míří do útočné třetiny.

40:25
    Pobyt hostů v útočném pásmu ukončili Třinečtí icingem. Vhazování před Kváčou.

40:31
    A další. Tentokrát chtěl Chmielewski hybridním icingem vysunout dopředu Vránu, ale přecenil jeho rychlost.

41:14
    Hosté se snaží o ofenzivní tvorbu, domácí je zatím nepouštějí do střeleckých pozic. Nyní sebral puk po střele od modré Kváča a opět se vhazuje v útočné třetině Bruslařského klubu.

41:40
    Zohorna sebral puk Ondřeji Kovařčíkovi, ale do střelecké pozice neprojel. Zastavili jej domácí bránící hráči.

42:03
    Puk je v hledišti, vhazuje se ve středním pásmu.

42:13
    Kundrátek vysunul do útočného pásma Polanského, který by s Adamským najížděl do situace dva na jednoho. Najmanovi nezbylo než zatáhnout za záchrannou brzdu.

42:57
    Oceláři drží puk v pásmu, ale zatím vymysleli jen avizovanou střelu Hrni z první z pravého kruhu.

43:24
    Hosté se po minutě poprvé osvobodili a domácí musí začínat od Kváči.

44:15
    Hosté se ubrání přesilovce, ale Třinec se stále drží na puku ve středním pásmu.

44:25
    Polanský byl u dorážky u pravé tyče Krošeljovy branky, ale neměl moc prostoru, aby protlačil puk do sítě.

45:00
    Po několika hraničních zákrocích se zlobí třinecké publikum, hra ale plyne dál.

45:10
    Po čase puk u Kváči. Vhazuje se v útočném pásmu Boleslavi.

45:29
    Bičevskis z rohu nabil na vrchol kruhů Ševcovi, ten ale při zakončení zaváhal a puk může vyvézt Hrehorčák.

45:47
    Vhazování před Kváčou. Všeobecné vzrušení přinesl Ševc, který při odchodu na hráčskou lavici rozmlátil svou hůl. Sudí si toho ale nevšímají.

46:28
    Pošťuchují se u mladoboleslavské lavici Chmielewski s Dlapou. Hra plyne dál.

46:44
    Po brance Štěpána Novotného si hostující trenérský štáb vyžádal trenérskou výzvu.

46:44
    Gól je nakonec uznán! Frýdecko-místecký žolík navyšuje vedení! ŠTĚPÁN NOVOTNÝ stál zcela osamocen před odkrytou částí branky, kam se puk odrazil po vyražené střele Draveckého. Asistence: Erik Hrňa, Vladimír Dravecký. Stav utkání 2:0. Hosté přicházejí o možnost využít oddechový čas i další trenérskou výzvu.
    46:44 Štěpán NOVOTNÝ - 2:0

47:40
    Po inkasované brance jsou hosté aktivnější a častěji na puku. Do střeleckých pozic je ale Třinečtí nepouštějí.

48:08
    Další potyčka u mladoboleslavské střídačky. Tentokrát byli v sobě Pláněk a Michal Kovařčík, oba skončili bez přilby. Hlavní rozhodčí zápas nechávají plynout.

48:25
    Po třineckém icingu se vhazuje před Kváčou.

48:55
    Hra se přesunula opět před Krošelje, kde se bojovalo o puk kolem mantinelů. S kotoučem na holi nakonec od hrazení vyjel Chmielewski, ale jeho pokus hostující brankář lapil a přerušil hru.

49:03
    Krajíček vypíchl puk směřující do obranného pásma Ocelářů a ten se následně od Žejdlovy helmy odrazil na třineckou střídačku.

49:45
    Po rychlém přesunu puku po trase Hrňa – Dravecký mohl jít do zakončení druhý jmenovaný, ale trochu se zdržel při přechodu modré čáry. Třinec ale zůstal v pásmu a ohrožoval Krošelje, který raději přerušil hru.

49:52
    Hosté se dostali z pásma jen za cenu icingu.

50:17
    Icing i na druhé straně, hra se stěhuje před Kváču.

50:29
    Zohorna dostal puk do jízdy na osu útočného pásma, ale puk od Bičevskise byl příliš prudký a projel mu mezi nohama do rohu útočné třetiny.

51:08
    Čtvrtá třinecká formace držela puk v útočném pásmu, ale po pokusu Adamského přenést hru za Krošeljovu branku končí puk v ochranné síti.

51:23
    Vrána vyjel s pukem na holi zpoza branky až do střelecké pozice na hraně brankoviště, jeho bekhendový pokus ale Krošelj přikryl.

51:57
    Bernadovi nesedla střela na modré a šanci založit útok měli Novotný s Hrňou, ale vystavili se do ofsajdu. Vhazování ve střední třetině.

52:29
    Kovařčíkova formace pozdržela hosty v jejich třetině, aktivním napadáním držela puk dlouho daleko od své třetiny. A až se do ní hra přesunula, přikryl Kváča puk. Bude se po komerční přestávce vhazovat před třineckou brankou.

52:52
    Pláněk napřáhl asi dva metry před svou brankou a vyzkoušel Kváčovu pozornost. Cíle dosáhl, neboť Kváča musel prudký puk přikrýt.

52:52
    Hosté to ale moc takticky neudělali. Po drobné potyčce před třineckou brankou totiž rozhodčí hru vykázali do středního pásma.

53:26
    Vrána se srazil s Krošeljem a je jisté, že se bude vylučovat. Po celém incidentu ještě vznikla drobná šarvátka. Uvidíme, jak to rozstřihnout rozhodčí.

53:26
    Nakonec jediným viníkem je Petr Vrána, který dostal menší trest za nedovolené bránění hostujícího brankáře.

53:43
    Hosté začínají od své branky poté, co tam puk poslal nejprve Adamský a pak Musil.

54:23
    Jan Stránský se dostal mezi kruhy k puku a protože letěl ve vzduchu, jen tak do něj šťouchl, ale kotouč se následně otřel o tyč Kváčovy branky!

55:00
    Domácí se zatím brání úspěšně. Adamský opět posílá puk až za Krošeljovu branku.

55:30
    Domácí i za cenu takové rugbyové skládky, která ale nebyla vyhodnocená jako faul, brání úspěšně. Kundrátek vyhazuje a domácí neztratí kytičku ani v tomto oslabení.

56:04
    Klepišovu pobídku do brankoviště sbírá Kváča a zařizuje další vhazování v jeho obranné třetině.

Utkání sleduje 4 497 diváků a čeká je poslední čtyři minuty normální hrací doby.

56:21
    Oceláři jsou při bránění velmi obětaví. Galvinš vložil do střely od modré své tělo, získal puk a vyvezl jej do středního pásma.

56:37
    Kváča vyjel za branku pro nahozený puk a srazil se tam se Zohornou. Zůstal po této nerovné srážce ležet, což se nelíbilo ani jedné straně sporu. Uvidíme, jak situaci vyřeší sudí.

56:37
    Vyřešeno bez trestu, vhazuje se ve středním pásmu.

56:46
    Icing a po něm vhazování před Krošeljem.

57:17
    Hosté jsou v pásmu a snaží se ostřelovat třineckou branku, do střeleckých pozic nebo kombinace se totiž nedokážou propracovat.

57:24
    Icing domácích a vhazuje se před Kváčou. Hosté to zkoušejí v šesti, Krošelj je na střídačce.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a vhazuje se po dalším icingu opět před Kváčou.

58:12
    Chmielewski to zkusil na bránu, ale netrefil. Protože puk šel velmi pomalu, další icing z toho nebyl, naopak hrát musí Ševc.

58:49
    Po Galvinšovi hrál Matěj Stránský a prodloužil puk do obranné třetiny Boleslavských.

59:15
    Kváča chytil nahozený puk do rukavice, vytřepal jej za brankou Davidu Musilovi, který jej poslal do středního pásma na VLADIMÍRA DRAVECKÉHO a ten už neměl problém trefit odkrytou klec hostujícího týmu. Asistence: David Musil, Petr Kváča. Stav utkání 3:0!
    59:15 Vladimír DRAVECKÝ - 3:0

59:40
    Po zblokované střele Klepiše se vhazuje před Kváčou. O vítězi je rozhodnuto, už se hraje pouze o nulu třineckého brankáře.

59:57
    A třinecký gólman si nulu musí zasloužit! Po několikrát tečované střele se musel hodně ohánět, ale nakonec puk udržel před brankovou čárou!

Oceláři nakonec i ve druhém po sobě jdoucím utkání udržel čisté konto. Mladé Boleslavi se ve třetí třetině nepodařilo utkání zdramatizovat. Třinečtí po celých dvacet minut třetí části hry byli aktivnější. Nejprve navýšili vedení a při závěrečném náporu hostujícího týmu i pečetili vítězství gólem Draveckého do prázdné brány. První čisté konto v třineckém dresu udržel brankář Kváča, i když měl v posledních sekundách utkání co dělat.

Nejlepší hráči utkání: Petr Kváča – Gašper Krošelj

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji pěkný víkend. My se z textovým online přenosem z extraligového utkání v Třinci přihlásíme opět v úterý 19. listopadu, kdy se pod Javorovým v rámci dohrávky 15. kola představí brněnská Kometa. (19:28:22)

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 24. Chmielewski (O. Kovařčík), 47. Novotný (Hrňa, Dravecký), 60. Dravecký (D. Musil, Kváča)

Rozhodčí: Mrkva, Stolc – Hlavatý, Tschrepitsch

Diváci: 4 497