Třinec – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 4:3 (1:0 po s.n.) | Plzeň – K. Vary 4:3 (kon.)
Pardubice – Olomouc 1:2 (po pr.) | Liberec – Litvínov 6:1 (kon.) | Kladno – Zlín 1:0 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 2:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 15.11.2019, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 18. kolo

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji pěkný víkend. My se z textovým online přenosem z extraligového utkání v Třinci přihlásíme opět v úterý 19. listopadu, kdy se pod Javorovým v rámci dohrávky 15. kola představí brněnská Kometa. (19:28:22)

Trestné minuty 6:6

Oceláři nakonec i ve druhém po sobě jdoucím utkání udržel čisté konto. Mladé Boleslavi se ve třetí třetině nepodařilo utkání zdramatizovat. Třinečtí po celých dvacet minut třetí části hry byli aktivnější. Nejprve navýšili vedení a při závěrečném náporu hostujícího týmu i pečetili vítězství gólem Draveckého do prázdné brány. První čisté konto v třineckém dresu udržel brankář Kváča, i když měl v posledních sekundách utkání co dělat.

59:57
    A třinecký gólman si nulu musí zasloužit! Po několikrát tečované střele se musel hodně ohánět, ale nakonec puk udržel před brankovou čárou!

59:40
    Po zblokované střele Klepiše se vhazuje před Kváčou. O vítězi je rozhodnuto, už se hraje pouze o nulu třineckého brankáře.
    59:15 Vladimír DRAVECKÝ - 3:0

59:15
    Třinec právě vstřelil branku!
    Kváča chytil nahozený puk do rukavice, vytřepal jej za brankou Davidu Musilovi, který jej poslal do středního pásma na VLADIMÍRA DRAVECKÉHO a ten už neměl problém trefit odkrytou klec hostujícího týmu. Asistence: David Musil, Petr Kváča. Stav utkání 3:0!

58:49
    Po Galvinšovi hrál Matěj Stránský a prodloužil puk do obranné třetiny Boleslavských.

58:12
    Chmielewski to zkusil na bránu, ale netrefil. Protože puk šel velmi pomalu, další icing z toho nebyl, naopak hrát musí Ševc.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a vhazuje se po dalším icingu opět před Kváčou.

57:24
    Icing domácích a vhazuje se před Kváčou. Hosté to zkoušejí v šesti, Krošelj je na střídačce.

57:17
    Hosté jsou v pásmu a snaží se ostřelovat třineckou branku, do střeleckých pozic nebo kombinace se totiž nedokážou propracovat.

56:46
    Icing a po něm vhazování před Krošeljem.

56:37
    Vyřešeno bez trestu, vhazuje se ve středním pásmu.

56:37
    Kváča vyjel za branku pro nahozený puk a srazil se tam se Zohornou. Zůstal po této nerovné srážce ležet, což se nelíbilo ani jedné straně sporu. Uvidíme, jak situaci vyřeší sudí.

56:21
    Oceláři jsou při bránění velmi obětaví. Galvinš vložil do střely od modré své tělo, získal puk a vyvezl jej do středního pásma.

Utkání sleduje 4 497 diváků a čeká je poslední čtyři minuty normální hrací doby.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 24. Chmielewski (O. Kovařčík), 47. Novotný (Hrňa, Dravecký), 60. Dravecký (D. Musil, Kváča)

HC Oceláři Třinec: Kváča (Malík) – Kundrátek, Gernát, Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Galvinš, Zahradníček – Chmielewski, P. Vrána, M. Stránský – Hrňa, Novotný, Dravecký (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Kofroň, Polanský, Adamský (A).
    BK Mladá Boleslav: Krošelj (Haas) – Hrbas, Ševc (A), Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad, Kurka – Vondrka (C), Zbořil, Skalický – Klepiš, Žejdl (A), Šťastný – J. Stránský, Bičevskis, R. Zohorna – P. Kousal, Najman, Flynn.

Rozhodčí: Mrkva, Stolc – Hlavatý, Tschrepitsch

Diváci: 4 497