Tampa – NY Rangers 9:3 (kon.) | Florida – Winnipeg 3:4 (kon.) | Buffalo – Carolina 4:5 (po pr.)
Minnesota – Arizona 3:2 (kon.) | Edmonton – Colorado 6:2 (kon.) | Vancouver – Dallas 2:4 (kon.)
Anaheim – San Jose 3:5 (kon.) | Los Angeles – Detroit 3:2 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
9:3 (4:1, 4:0, 1:2)
New York Rangers
Pátek 15.11.2019, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Z tohoto divokého zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:12:10)

Československá stopa v utkání:
    Erik Černák (TBL)
    0+0, 6 střel, čas na ledě 20:10
    Ondřej Palát (TBL) 1+0, 2 střely, čas na ledě 16:00
    Libor Hájek (NYR) 0+1, 0 střel, čas na ledě 19:48
    Filip Chytil (NYR) 2+0, 3 střely, čas na ledě 15:07.

1. Nikita Kučerov (TBL) 1+3
    2. Alex Killorn (TBL) 2+1
    3. Kevin Shattenkirk (TBL) 1+1.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 45 – 23 (16:5, 12:8, 17:10)
    Zablokované střely soupeře: 10 – 13
    Trestné minuty: 37 – 55
    Využité přesilové hry: 5/8 – 0/4
    Vyhraná vhazování: 58% – 42%
    Bodyčky: 18 – 22.

Osmašedesát střel na branku, dvanáct gólů a k tomu více než devadesát trestných minut. Už tato čísla jasně napovídají, že zápas mezi Tampou a Rangers byl prošpikovaný tolika zajímavými situacemi, že se i bez nastaveného času protáhl téměř na tři hodiny. O všem podstatném přitom bylo víceméně rozhodnuto už po necelých sedmi minutách, v nichž odpočinutá Tampa nastřílela hned kvarteto gólů. Do třetí třetiny šli Rangers s hrozivou ztrátou 1:8, kterou se sympaticky snažili zkorigovat a to se jim díky dvěma zásahům českého útočníka Filipa Chytila částečně povedlo. Přesto budou chtít Newyorčané na hrozivou porážku 3:9 co nejrychleji zapomenout. Zároveň se budou muset poučit ze své nedisciplinovanosti, v oslabení totiž inkasovali hned pětkrát.

59:03
    Napřažený Artěmij Panarin si řekl Foxovi o přihrávku na střelu golfákem. Vasilevskij ji vyrazil a pak sledoval neúspěšný pokus Cirelliho a Killorna o protiútok.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:35
    Maroonova hokejka se ocitla v obličeji Lindgrena a rozhodčí nemohli dělat nic jiného, než ho vyloučit. K dvojce navíc dostal osobní trest, který po potyčce neminul ani Haleyho.

58:18
    Erik Černák ve středním pásmu nekompromisně srazil k ledu Haleyho. O faul se nejednalo a kotouč vzápětí opustil ledovou plochu.

58:01
    Brendan Smith u modré čáry zastavil puk pro Panarina, jehož propagační střela zápěstím zapadla do klína Andreje Vasilevského.

57:08
    Utkání předčasně skončilo pro Sergačjova a Lemieuxe, kteří za vzájemnou potyčku vyfasovali desetiminutový osobní trest.

57:08
    Point už mohl zakončovat z pravého kruhu. Místo toho ještě hledal Johnsona, kterému v souboji s Hájkem utekl puk ke Georgijevovi.

56:45
    Snaha Rangers ve třetí třetině je rozhodně sympatická. Hosty však celý zápas sráží vlastní nedisciplinovanost, která je stála už pět inkasovaných gólů.
    55:28 Filip CHYTIL - 9:3

55:28
    Rangers právě vstřelili branku!
    Jestli někdo z tábora Rangers bude na tento zápas vzpomínat v dobrém, tak to bezesporu bude FILIP CHYTIL! Český útočník se chopil kotouče po nepřesné střele Hedmana. V brejku dvou na jednoho nejprve přihrával přes Černáka na Bučněviče a právě jeho vyraženou střelu Chytil jednoduše dorazil. Asistence: Pavel Bučněvič.

54:59
    Panarin dával přihrávku pod sebe na Smithe. Ten v souboji ztratil stabilitu a nabídl domácím rychlý brejk. Během něj ale dobře zasáhl DeAngelo, který překazil nahrávku Maroona.

54:24

54:03
    Kučerov přenesl puk z pravého kruhu do levého, kde se nacházel Stamkos, jehož střela ale byla sražená na zadní mantinel.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 3. L. Schenn (Kučerov, B. Point), 6. Killorn (Kučerov, Stamkos), 7. Kučerov (Hedman, Killorn), 7. Palát (McDonagh), 28. Stamkos (Hedman, Kučerov), 31. Maroon (Shattenkirk, Gourde), 35. Shattenkirk (Gourde, Paquette), 40. Killorn (Stamkos, Hedman), 53. Gourde (T. Johnson, Sergačjov) – 15. Kreider (Panarin, R. Lindgren), 43. Chytil (Hájek, Panarin), 56. Chytil (Bučněvič)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Sergačjov, L. Schenn – Kučerov, B. Point, T. Johnson – Verhaeghe, Stamkos (C), Palát – Joseph, Cirelli, Killorn – Gourde, Paquette, Maroon.
    New York Rangers: Georgijev (7.–41. H. Lundqvist) – Trouba (A), Hájek, DeAngelo, Skjei, Fox, R. Lindgren – Fast (A), R. Strome, Panarin – Bučněvič, Chytil, Kreider (A) – Haley, B. Howden, Lemieux – Br. Smith, L. Andersson, McKegg.

Rozhodčí: Hanson, Walsh – Kovachik, Gibbs

Diváci: 19 092