Tampa – NY Rangers 9:3 (kon.) | Florida – Winnipeg 3:4 (kon.) | Buffalo – Carolina 4:5 (po pr.)
Minnesota – Arizona 3:2 (kon.) | Edmonton – Colorado 6:2 (kon.) | Vancouver – Dallas 2:4 (kon.)
Anaheim – San Jose 3:5 (kon.) | Los Angeles – Detroit 3:2 (po pr.)

3. Anže Kopitar (LAK) 1+2 (07:11:19)

Los Angeles Kings se dostalo do vedení, prosadil se Anže Kopitar. Následně dvakrát udeřili hosté, kteří tak otočili skóre. Dvě branky Tylera Bertuzziho otočili tento duel. V závěru třetí třetiny srovnal na 2:2 domácí Adrian Kempe a v prodloužení rozhodl o výhře Kings Alex Iafallo.

60:23 Alex IAFALLO - 3:2

60:23
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí vyhrávají tento zápas, tvrdá rána Doughtyho od modré čáry se odrazila od mantinelu za brankou do pozice, kde byl volný ALEX IAFALLO. Jeho dorážka byla přesná. Druhý bod z tohoto zápasu pro Kings. Asistence: Drew Doughty a Anže Kopitar.

60:16
    Alex Iafallo (Los Angeles) pálil z dobré pozice, jeho rána byla zblokovaná, buly v útočném pásmu Kings.

60:04
    Prodloužení začalo, kotouč mají domácí.

60:01

Adrian Kempe (Los Angeles) v samotném závěru třetí třetiny dokázal prostřelit brankáře Detroitu, a tak uvidíme v tomto duelu prodloužení za stavu 2:2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    Zdá se, že uvidíme prodloužení.
    58:12 Adrian KEMPE - 2:2

58:12
    Je vyrovnáno, domácí už při hře bez brankáře srovnávají. Střelu Ryana vyrazil brankář před sebe, a pak dorážel ADRIAN KEMPE. Asistence: Matt Roy a Anže Kopitar.

58:00
    Dvě minuty zbývají do konce třetiny.

57:50
    Anže Kopitar (Los Angeles) hledal před brankou spoluhráče, ten však přihrávku netrefil.

57:35
    Valtteri Filppula (Detroit) pálil od modré čáry, jeho ránu zblokoval jeden z beků.

57:13
    Hostující celek hraje takticky velmi dobře, drží hru daleko od své branky.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Kopitar (Iafallo, Walker), 59. A. Kempe (Roy, Kopitar), 61. Iafallo (Doughty, Kopitar) – 25. Bertuzzi (Mantha), 43. Bertuzzi (D. Larkin, Mantha)

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Martinez, Doughty, B. Hutton, Walker, Roy, J. Ryan – Iafallo, Kopitar, D. Brown – J. Carter, Amadio, Toffoli – A. Kempe, Lizotte, Wagner – Luff, Prochorkin, Clifford.
    Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Bowey, Green, Biega, Cholowski, Ericsson, McIlrath – Bertuzzi, D. Larkin, Mantha – Fabbri, Filppula, Athanasiou – Perlini, Nielsen, Erne – Helm, Ehn, Smith.

Rozhodčí: O'Rourke, Dwyer – Berg, Nansen

Diváci: 16.871