Třinec – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 4:3 (1:0 po s.n.) | Plzeň – K. Vary 4:3 (kon.)
Pardubice – Olomouc 1:2 (po pr.) | Liberec – Litvínov 6:1 (kon.) | Kladno – Zlín 1:0 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 2:1 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
HC Slavia Praha
Pátek 15.11.2019, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • turnaj O Pohár DHL • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Turnaj O Pohár DHL dnes pokračuje svým 17. kolem, v rámci kterého se na ledě HC Olomouc představí Slavia Praha.

HC Olomouc
    Olomoučtí se po 16 odehraných zápasech usadili na velmi solidním 7. místě se ziskem 29 bodů. Před reprezentační pauzou si Hanáci odvezli výhru 1:2 z ledu Jihlavy, předtím vyválčili 3 body proti Zlínu (3:5). Dobrou vizitkou týmu je i to, že v říjnu prohrál pouze 3x, z toho jednou – proti Českým Budějovicím – to bylo až v prodloužení.

Nejlepším střelcem týmu je David Rosecký, který zaznamenal 9 přesných zásahů. V rámci soutěže mu to stačí na průběžné 14. místo. Nejproduktivnějším hráčem Olomouce je pak asistent kapitána David Kalač (8+10). Olomoučtí se mohou spolehnout na vyrovnanou brankářskou dvojici. Marek Hasala si drží úspěšnost zákroků na 92,51 %, jeho kolega Vojtěch Mokrý má pak v kolonce úspěšnosti číslo 91,81 %.

To hokejisté Slavie nemají ani zdaleka tolik důvodů k radosti. Se ziskem 16 bodů se nachází na 16. místě. Slávistům se nepovedl začátek soutěže, kdy zaznamenali 5 porážek v řadě, poté se jejich výsledky zlepšily, ale stále to není ideální, ačkoli v posledních dvou zápasech zaznamenali sešívaní výhru. Pražanům se nedaří zejména oslabení, úspěšně jich ubrání jen 77,78 %, což je druhý nejhorší výsledek v soutěži.

Nejlepšími střelci Slavie jsou Matěj Hasil a Martin Petrák, oba si zapsali shodně po 6 zásazích. Na čele produktivity pak najdeme překvapivě obránce – Mikuláše Hovorku (3+11), který je zároveň šestým nejproduktivnějším bekem turnaje. V brankovišti týmu se zatím vystřídali celkem čtyři borci. Největší porci utkání, a to 10 zápasů, má za sebou Petr Pánek, jehož úspěšnost zákroků činí 87,81 %.

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader (C), Hladiš, Vosátko (A), Rutar, Pírek, Bahounek – Kalač (A), Handl, Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr, Tarnoczy

HC Slavia Praha: Pánek (Kufa) – Hovorka (A), Němeček, Bureš, Mareček, Srdínko, Klatt – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Slavíček, Ribarovski, Křenek, Turek, Míšek, Labuzík, Janča (A), Petrák (C)

Rozhodčí: Cabák – Gebauer, Hanzlík.

Hokejisté Slavie jsou již na ledě.

Také hokejisté Olomouce už krouží po ledové ploše.

00:01

00:11
    Kotouč mají domácí hokejisté, vyhazují však na zakázané uvolnění.

00:48
    Kotouč se odrazil za bránu Mokrého, odkud ho domácí beci vyvezli, ale ještě v jejich pásmu se k černé pryži dostali Slávisté.

00:53
    Olomouci se nadále nedaří dostat kotouč z prostoru vlastního pásma. Teď dokonce puk ležel chvíli osamocený před úplně prázdnou bránou Olomouce!

01:40
    Domácím se na krátký okamžik podařilo dostat se na druhou stranu kluziště, ale nyní musí opět rozehrávat zpoza vlastní brány.

02:06
    Hraje se za bránou Mokrého. Slávisté se ujímají puku.

02:22
    Vhazovat se bude po levici Vojtěcha Mokrého.

02:30
    Tichý nahazuje do útočné třetiny.

02:40
    Kotouče se ale ujali hosté a přesouvají hru na druhou stranu.

03:00
    Horký orazítkoval vyrážečku brankáře Slavie.

03:50
    Bahounek chtěl rozehrát, ale měl problémy s útočníky soupeře, tak kotouč raději poslal za sebe, kde však nikdo nebyl.

03:59
    Zakázané uvolnění Olomouce.

04:07
    Mokrý přikryl kotouč vlastním tělem a přerušil hru.

04:10
    Slávisté vyhráli vhazování v útočné třetině.

04:21
    Kotouč lehce lízl lapačku brankáře domácího celku.

04:49
    Hosté vybojovali další vhazování před Mokrým.

05:05
    Mokrý skryl střelu od modré čáry ve svém náručí. Slavia zatím od začátku zápasu svého soupeře na moc dlouho neupustila z jeho vlastní třetiny.

05:51
    Po necelých 6 minutách hry s domácí zahrají přesilovku.

06:22
    Slavia vyhazuje kotouč na druhou stranu kluziště.

06:28
    Olomouc kombinuje v útočném pásmu. Vosátkova střela skončila v Pánkově náručí.

06:59
    Rutarova střela mířila příliš vysoko. Kotouč se odrazil od ochranné sítě.

07:15
    Slávistům se opět podařilo vyhodit kotouč až za Mokrého.

07:19
    Olomouc si 32 vteřin zahraje přesilovku 5 na 3.

08:01
    Olomouc teď zkoušela kombinovat před Pánkem, v rozhodující chvíli ale kotouč jednomu z jejích útočníků přeskočil čepel. Štrombach už je na ledě a pokračuje přesilovka 5 na 4.

08:11
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci využívají svou přesilovou hru a jdou do vedení. Autorem úvodního gólu zápasu je ADAM RUTAR. Asistence: Ondřej Tichý.

09:08
    Do brejku se mohl dostat Labuzík, ale přihrávka na něj byla příliš rychlá.

09:56
    Bahounek byl při rozehrávce obtěžován Jančou, raději proto volil přihrávku na svého spoluhráče.

11:50
    Vosátko neuhlídal kotouč mezi svými bruslemi na modré čáře a jeho tým musí vyklidit své pozice.

12:37
    Horký tvrdě srazil k zemi Němečka a půjde si sednou na trestnou lavici.

13:08
    Přesilovka ale Slavii dlouho nevydržela. Dostala se k jedné akci, ale to už se otevírají vrátka na její trestné lavici. Bude se hrát 4 na 4.

14:27
    S Rutarovou střelou byl Pánek asi neměl problém, pokud by před ním neclonili hráči. Kotouč se odrazil do rohu kluziště.

14:39
    Domácí hrají v plném počtu.

15:00
    Rosecký se si jel pro odražený kotouč před Pánka, ale neměl, kudy by černou pryž prostrčil, navíc se k němu stáhl bek.

15:27
    Také Slavia je kompletní.

16:00
    Hovorka zachytil střelu, která letěla na bránu.

16:26
    Ribarovski chtěl nahrávat na volného Štrombacha, který by pak střílel do odkryté brány, ale jeden z domácích beků mu stihl vypíchnout kotouč.

17:20
    Slavia operuje v útočné třetině.

17:54
    Olomouc vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

19:13
    Vhazuje se před Pánkem.

19:35
    Slavia ještě v posledních vteřinách první třetiny útočí, Mokrý přerušuje hru.

20:00

V úvodu zápasu byla aktivnějším týmem pražská Slavia, které se zpočátku dařilo vyvíjet na domácí tlak. Ten byl však utlumen vyloučením Štrombacha a aby toho nebylo málo, tak o několik málo okamžiků šli hosté do tří. Přesilovku 5 na 3 se jim ustát nepodařilo, oslabení 5 na 4 už však nedokázali ubránit a Adam Rutar se mohl radovat z gólu.

20:01

20:16
    Domácí si teď nerozuměli ve středním pásmu a kotouč získala Slavia.

20:21
    Mokrý si připisuje první zákrok ve druh třetině.

20:45
    Handl nahrál jen na hokejku soupeře.

21:25
    Hradil se řítil na brankáře Hanáků, ale obránce mu včas vypíchl puk.

21:46
    Hraje se v obranné třetině Slavie a brankář hostů raději přerušil hru.

22:02
    Slávisté mají k dispozici početní výhodu.

22:23
    Sešívaní jsou v útočném pásmu.

22:45
    To však nyní ztratili a musí rozjíždět svůj další útok z druhé strany ledové plochy.

23:10
    Handl vyhazuje kotouč až k Pánkovi.

24:10
    Hovorkovi na modré čáře přeskočil kotouč, jeho tým tak musí vyklidit útočné pozice. To už ale Ministr naskakuje na led.

24:32
    Je odpískána hra vysokou holí a vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:00
    Vosátko zkoušel vyhodit kotouč z obranného pásma, jenže trefil pouze protihráče.

25:35
    A ani před Pánkem nebyl olomoucký bek úspěšný. V dobré střelecké pozice mířil vysoko nad.

26:29
    Do brejku ujížděl Křenek, le Rutar ho dokázal včas dostihnout.

27:05
    Mader dostal přihrávku do jízdy, ale nedokázal zpracovat kotouč. O ten ho pak připravil jeden z hráčů Slavie.

27:42
    Po střele od modré čáry se kotouč odrazil od brankáře Pánka jen kousek vedle jeho levé tyče.

28:50
    Vosátko nepřešel přes obránce Slavie, ale dokázal posunout kotouč na svého spoluhráče.

28:59
    Pánek musel černou pryž vyrazit svým betonem.

29:40
    Mokrý teď vyjel po kotouči, aby ho zpracoval dřív než přijíždějící Janča, to se mu podařilo jen zčásti. Puk je v obranném pásmu Olomouce.

30:29
    Přihrávka směřovaná na Tomajka do středního pásma skončila na holi Hovorky, který se vřítil do útočného pásma a vybojoval pro svůj tým faul.

30:29
    Na trestnou lavici usedá Handl (OLO) za napadení.

30:33
    Domácím se po buly podařilo vyhodit puk k Pánovi a odkrojili tak cenné vteřiny z oslabení.

31:02
    Slávisté už však kombinují v útočné třetině.

31:20
    Pěkný blok jednoho z olomouckých beků.

31:54
    Janča tečoval kotouč po střele od levého kousek od tyčky olomoucké brány!

32:14
    Slávisté jsou vykázáni do středního pásma.

32:30
    Handl naskočil na led.

33:05
    Klattovi se podařilo prokličkovat středním pásmem a nahrát svému spoluhráči. Jeho projektil orazítkoval Mokrého betony.

33:48
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Míšek – 2 min., podrážení).

34:01
    Olomouc rozestavila přesilovkový zámek.

34:15
    Vosátko nabil Pírkovi, proti jehož střele musel Pánek povolat do akce svou lapačku.

34:30
    Kotouč proklouzl až do středního pásma.

34:40
    A opět se černá pryž ocitla mimo slávistickou třetinu, tentokrát doputovala až za Mokrým.

35:27
    Petrák se ocitl sám před Mokrým, ten jeho střelu dokázal skrýt pod svými betony. Kotouč však po chvíli vyklouzl a dojíždějící slávistický hráč měl velkou příležitost vyrovnat. Domácí brankář ale dokázal včas přikrýt kotouč svou lapačkou.

36:19
    Slávisté vybojovali kotouč u mantinelu a mohou jít do útoku.

36:56
    Turek objel bránu a zkoušel dopravit kotouč za brankovou čáru, naštěstí pro domácí neúspěšně.

37:14
    Po delší době si připisuje zákrok také Pánek. Vhazovat se bude po jeho levici.

37:18
    Tak to byla rána jako z děla! Po buly se ke kotouči dostal ADAM RUTAR, který dělovkou od modré čáry uklidil kotouč do Pánkovy brány. Asistence: Petr Bahounek a Joshua James Mácha.

38:34
    Buly ve vlastní třetině vyhrála Slavia a může založit útok.

39:20
    Ministr obešel Srdínka, na Pánka už však nevyzrál.

39:38
    Ofsajd Olomouce.

39:45
    Po buly ve středním pásmu do útočné třetiny najížděl Křenek, ale Rutar ho dokázal zastavit.

39:59
    Slavia právě vstřelila branku!
    Vteřinu před koncem druhé třetiny se Slávisté přece jen dokázali prosadit. Autorem kontaktního gólu je LUKÁŠ KŘENEK. Asistence: Šimon Slavíček.

40:00

Ve druhém dějství jsme viděli několik šancí na obou stranách. Nejprve Janča tečoval kotouč kousek od tyče olomoucké brány, poté na druhé straně zahrozil Pírek z přesilovky. Slavia byla velmi blízko gólu v 36. minutě, kdy Mokrý dokázal na poslední chvíli přikrýt kotouč na brakové čáře. V čase 37:18 se podruh v zápase radoval z gólu obránce Adam Rutar, jenž poslal Olomouc do dvoubrankového vedení. Už už to vypadalo, že za stavu 2:0 se půjde také do šaten, když v tom vteřinu před koncem třetiny udeřila Slavia. Lukáš Křenek dokázal šťastně dostat kotouč za brankovou čáru a snížil na 2:1. Třetí třetina začne přibližně v 18:59.

40:01

40:38
    Kotouč je v útočné třetině Slavie. Mokrý teď měl dvakrát problémy s krocením neposedného kotouče.

40:47
    Slávisté do třetího dějství vlétli opravdu po hlavě.

40:47
    Kotouče se zmocnil Slavíček a uháněl s ním za bránu Mokrého jenž mu podklouzla brusle.

41:18
    Hra se přesunula na druhou stranu.

41:34
    A je vyrovnáno. Vojtěch Mokrý byl na svižnou střelu DAMIENA HRADILA příliš krátký. Asistence: Šimon Slavíček a David Kižlin.

42:47
    Kotouč se po od hrany plexiskla odrazil k jednomu ze slávistických hráčů, který se tak sám řítil na Mokrého. Olomoucký gólman však byl pozorný.

43:28
    Slavia rozbíhá svůj další útok.

43:53
    Kotouč se od brusle Madera nebezpečně odrazil na Mokrého.

44:38
    Pírkovu střelu Pánek vykryl vyrážečkou.

45:20
    Přihrávka na Roseckého byla příliš prudká.

45:56
    Kižlin ve středním pásmu vybojoval kotouč a bylo z toho nepříjemné nahození na olomouckou bránu.

46:05
    Puk končí v lapačce Mokrého a vhazovat se bude po jeho pravici.

46:12
    Puk po buly vybojovali domácí a mohou jít dopředu.

46:57
    Ofsajd hostů.

47:30
    Hanáci vybojovali v rohu slávistické třetiny kotouč a teď na svého soupeře tlačí.

47:45
    Zaduněl mantinel za bránou hostů.

48:10
    A tentokrát dokonce zazvonila tyč!

48:39
    Do útoku se nyní může pustit také Slavia.

48:51
    Hosté vybojovali vhazování před Mokrým.

49:27
    Pírek dnes již po několikáté přestřelil soupeřovu bránu. Tentokrát to odneslo plexisklo.

50:00
    Olomoučtí rozehrávají zpoza své brány.

50:03
    Vhazuje se před Pánkem, který chvíli předtím vyrazil kotouč svým ramenem.

50:36
    Po špatné rozehrávce se k puku před Mokrým dostal Petrák. Ten volil přihrávku na svého spoluhráče, ale byl byl příliš rychlý.

51:20
    Mareček od modré čáry o kousek minul soupeřovu bránu.

52:12
    Také Kalač by si potřeboval trochu srovnat mířidla.

53:00
    Do útoku se dostala Slavia, jenže Němečkovi proklouzl kotouč na modré čáře.

53:46
    Turek to zkoušel z otočky, pouze do mantinelu.

54:37
    Po zákroku Mokrého se k puku dostal Havrda, ale byl odzbrojen domácími hráči. Ti mohou přesunout hru na druhou stranu kluziště.

55:50
    Hradil zkoušel najít přihrávkou některého ze svých spoluhráčů před bránou, leč neúspěšně.

56:41
    Klattova tvrdá střela se zastavila o chrániče Krupy.

57:50
    Kořenek nedokázal ideálně zpracovat přihrávku od svého spoluhráče.