New Jersey – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Washington – Montreal 2:5 (kon.) | Columbus – St. Louis 3:2 (po pr.)
Toronto – Boston 2:4 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 2:1 (kon.) | Minnesota – Carolina 3:4 (po pr.)
Edmonton – Dallas 4:5 (po pr.) | Tampa – Winnipeg 3:4 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:3 (kon.)
Arizona – Calgary 3:0 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Boston Bruins
Sobota 16.11.2019, 01:18 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Skončilo nám utkání mezi Torontem a Bostonem. Hosté zvítězili 4:2 a přerušili svou sérii čtyř proher v řadě, naopak Toronto svou sérii prodloužilo na 4 prohry v kuse. O výhře Bruins rozhodla třetí třetina. Dvě branky v ní vsítil Brad Marchand a stal se hrdinou tohoto duelu.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (04:08:43)

Československá stopa v utkání

Jaroslav Halák (Boston) do zápasu nezasáhl
    Zdeno Chára (Boston) 1+0, 2 střely, čas na ledě: 24:04
    David Krejčí (Boston) 0+1, 1 střela, čas na ledě: 19:04
    David Pastrňák (Boston) 0+0, 3 střely, čas na ledě: 17:41.

59:35
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Raskem.

59:02
    Začala probíhat poslední minuta zápasu. Andersen je v bráně, takže Toronto se zřejmě vzdává své šance na vyrovnání.
    58:30 Zdeno CHÁRA - 2:4

58:30
    Bruins právě vstřelili branku!
    Boston zřejmě pečetí své dnešní vítězství. Toronto se pořádně neusadilo v útočném pásmu a gól do prázdné klece střílí ZDENO CHÁRA. U mantinelu dokázal zastavit vyhození a tvrdou střelou umístil touš do sítě. 2:4. Bez asistence.

58:12
    Andersen je na střídačce. Toronto hraje powerplay.

57:40
    Marchand nahodil puk za bránu, kde svádí Pastrňák osobní souboj s domácím bekem.

57:22
    Coylova střela zápěstím byla domácím gólmanem vyražena do rohu. Boston se zatím brání velmi dobře a Toronto do větších příležitostí nepouští.

56:54
    Nordströmova série střel nezamířila přesně. Při té druhé se zjevil švédský útočník ve velmi dobré pozici, jenže přestřelil.

56:06
    Vypadalo to, že si v obranném pásmu pomohl Chára faulem, ovšem vylučovat se i přes hněv domácích příznivců nebude.

55:39
    Matthews nezachytil dlouhou přihrávku, a proto bylo odpískáno zakázané uvolnění.

55:08
    Muzzinova nenápadná střela nebyla pro Raska nebezpečná. Finský gólman ji vyrazil před sebe, ale se zbytkem mu pomohli spoluhráči.

54:34
    Andersenova brána byla posunuta. Hra se tak logicky musela zastavit. Čeká nás necelých pět a půl minuty do konce základní hrací doby. Boston je stále o krok napřed.

53:56
    Pastrňák vyvezl puk za červenou čáru a následně jej nahodil za domácí svatyni. Ušetřil tak cenné vteřiny.

53:26
    Kapanenovi se nepovedla teč před brankovištěm. Boston se ale nyní jen brání.

52:59
    Domácí zachytili vyhození a po rychlé akci se dostali ke střele. Petan si kotouč připravil dobře, jenže na skvěle chytajícího Raska nevyzrál.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 30. Matthews (Muzzin, W. Nylander), 44. Kapanen (Tavares, Hyman) – 14. Coyle (Grzelcyk, Bjork), 41. Marchand (Carlo, Bergeron), 46. Marchand (Coyle, Krejčí), 59. Chára

Toronto Maple Leafs: Andersen (Kaskisuo) – Ceci, Rielly (A), Barrie, Muzzin, Holl, Dermott – Kapanen, Tavares (C), Hyman – W. Nylander, Matthews (A), A. Johnsson – Moore, Spezza, I. Michejev – F. Gauthier, N. Shore, Petan.
    Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Grzelcyk, Vaakanainen, Clifton – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Coyle, Krejčí (A), Bjork – Wagner, Kuraly, Nordström – Heinen, P. Lindholm, Frederic.

Rozhodčí: Brenk, Hebert – Cherrey, Brisebois

Diváci: 19 434