New Jersey – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Washington – Montreal 2:5 (kon.) | Columbus – St. Louis 3:2 (po pr.)
Toronto – Boston 2:4 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 2:1 (kon.) | Minnesota – Carolina 3:4 (po pr.)
Edmonton – Dallas 4:5 (po pr.) | Tampa – Winnipeg 3:4 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:3 (kon.)
Arizona – Calgary 3:0 (kon.)
New Jersey Devils
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Pittsburgh Penguins
Sobota 16.11.2019, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

New Jersey doma prohrálo čtyřikrát v řadě a špatnou sérii před vlastním publikem se pokusí ukončit v sobotu v noci. Soupeřem Devils bude Pittsburgh, který taktéž neoplývá bůh ví jakou formou a podává poměrně dost nevyrovnané výkony. Dokáže doma NJ Devils vyhrát?
    New Jersey se chystá na další domácí zápas. Vyhraje konečně?

New Jersey po výhře ve Vancouveru znovu prohrálo, když v domácím prostředí nestačilo na Ottawu. Devils sice dlouho drželi jednobrankový náskok 2:1, jenže Senators během posledních sedmi minut vstřelili tři góly a po fantastickém obratu zvítězili 4:2. New Jersey sestřelil hattrickem a skvělým výkonem Jean-Gabriel Pageau poté, co v závěru skóroval do prázdné brány.
    P.K. Subban a fotografie dalších hráčů z posledního tréninku

Pittsburgh má naprosto vyrovnanou venkovní bilanci, když v letošní sezóně na ledě soupeřů čtyřikrát vyhrál a stejné množství zápasů také prohrál. Hráči Penguins naposledy prohráli v Madison Square Garden, kde je v prodloužení sestřelil svým druhým gólem v střetnutí Kaapo Kakko. Mimo hru je Sidney Crosby, který musel podstoupit operaci kýly a chybět bude až šest týdnů.
    Pittsburgh se musí obejít bez kapitána minimálně šest týdnů

Vzájemné zápasy

New Jersey Devils se potkalo s Pittsburghem v loňské sezóně NHL celkem čtyřikrát a úvodní tři střetnutí dokázalo vyhrát. Penguins vyhráli až poslední souboj.

Jevgenij Malkin je připraven a v rozhovoru pobavil novináře

New Jersey Devils: Blackwood (Schneider) – A. Greene (C), Severson, Butcher, P. K. Subban, Müller, Tennyson – Hall (A), Hischier, Bratt – Wood, J. Hughes, Palmieri – Coleman, Zajac (A), N. Gusev – J. Boqvist, Zacha, Simmonds. Hlavní trenér: John Hynes.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, J. Schultz, J. Johnson (A), Riikola – Guentzel, Malkin (A), Rust – Kahun, McCann, Simon – Galchenyuk, Bjugstad, Lafferty – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Francis Charron, Pierre Lambert. Čároví: Ryan Daisy, Bryan Pancich.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:25
    Taylor Hall vypálil po 25 sekundách v pravém kruhu pro vhazování a puk skončil v lapačce Matthewa Murrayho.

00:34
    Travis Zajac byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Pittsburgh si zahraje v úvodu zápasu přesilovou hru.

00:53
    Alex Galchenyuk na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Mackenzie Blackwood vyrazil puk pouze před sebe.

01:09
    Blake Coleman mohl skórovat během oslabení, jeho střela z mezikruží ale minula pravý horní roh brány.

01:29
    Mackenzie Blackwood předvedl senzační rozštěp a pravým betonem vyrazil střelu z blízkosti! Nick Bjugstad měl na hokejce úvodní gól střetnutí!
    01:29 Mackenzie Blackwood zabránil v úvodu jistému gólu!

02:30
    Dominik Simon vystřelil v levém kruhu pro vhazování a Mackenzie Blackwood jeho pokus hrudí vyrazil.

02:34
    Vyloučený Travis Zajac je zpět na ledové ploše a Devils úspěšně přečkali úvodní oslabení v dnešním zápase.

03:25
    Teddy Blueger vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána skončila v ochranné síti.

03:25
    Zach Aston-Reese dostal dvě minuty za sekání a souběžně s ním byl vyloučen za krosček Miles Wood.

04:21
    Jevgenij Malkin na levém křídle nabral velkou rychlost a střelou zápěstím mířil ke vzdálenější levé tyči, Mackenzie Blackwood ale kotouč lapačkou vytáhl mimo bránu.

05:06
    Jack Hughes zamíchal s pukem v blízkosti levé tyče a rychlou střelou zápěstím minul hostující bránu Pens.

05:18
    Brandon Tanev vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a puk skončil v náručí Mackenzieho Blackwooda.

05:43
    K pořádně prudké ráně od modré čáry napřáhl P.K. Subban a Matthew Murray puk skvělým zákrokem vyrazil.

06:29
    Marcus Pettersson vypálil na vrcholu levého kruhu a jeho krátká střela s příklepem byla Devils zablokována.

06:59
    Devils právě vstřelili branku!
    TRAVIS ZAJAC si najel u levé tyče na krátkou zpětnou přihrávku od Jespera Bratta a jeho tečovaná střela se snesla přes pravé rameno Matthewa Murrayho do sítě! Devils vedou nad hokejisty Penguins 1:0. Asistence: Jesper Bratt.
    06:59 Travis ZAJAC - 1:0

07:37
    Taylor Hall vypálil z levého kruhu pro vhazování a po zákroku Matthewa Murrayho mohl skórovat z dorážky Nico Hischier, puk do sítě ale nezamířil!
    07:37 Obrovská šance dorážejícího útočníka Nica Hischiera!

08:29
    Puk byl sražen na jednu ze střídaček a za jednobrankového vedení Devils následuje krátká komerční přestávka.

08:55
    Střela Matta Tennysona z pravého kruhu pro vhazování skončila v lapačce Matthewa Murrayho a hra byla přerušena.

09:37
    Teddy Blueger mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jeho prudká střela zápěstím ale zamířila nad bránu.

10:14
    Jevgenij Malkin na útočné modré čáře udržel útočné pásmo, to samé se ovšem nepovedlo Justinovi Schultzovi.

10:54
    Devils na pravém křídle nemohli pokračovat v akci, protože se ocitli v postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

12:01
    P.K. Subban vypálil na vrcholu pravého kruhu a Matthew Murray měl co dělat, aby jeho ostrou ránu vyrazil.

12:50
    Jake Guentzel zakončoval v blízkosti levé tyče, Mackenzie Blackwood ho ale dokázal vkleče vychytat.

13:31
    Zach Aston-Reese byl podruhé v zápase vyloučen, tentokrát za zásah do oblasti hlavy a krku. Přesilovka.

13:54
    Teddy Blueger a Bryan Rust mohli skórovat po střele z pravého kruhu pro vhazování během oslabení, jenže Mackenzie Blackwood oba borce Pittsburghu vychytal.

14:28
    Marcus Pettersson zahrál za vlastní bránou vysokou holí a vhazovalo se po levici brankáře Matthewa Murrayho.

14:56
    Nico Hischier vystřelil na bodu levého kruhu a jeho střela zápěstím skončila v lapačce Matthewa Murrayho.

15:06
    Před Taylorem Hallem se otevřel prostor, a tak na levém křídle napřáhl ke střele, Matthew Murray ji ale zachytil.

15:20
    Matthew Murray si připsal další dobrý zákrok a rychle zmrazil kotouč pod lapačkou, aby zabránil dorážce.

15:31
    Zach Aston-Reese se vrátil z trestné lavice zpět na led poté, co Matthew Murray předvedl dva skvělé zákroky.

15:50
    Nahození Penguins zamířilo mimo ledovou plochu a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.

17:00
    Jared McCann vystřelil po přihrávce Dominika Simona od modré čáry a puk skončil v lapačce brankáře Devils.

17:26
    Wayne Simmonds nepřesně rozehrál podél trestných lavic a vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

17:28
    Jake Guentzel vypálil v levém kruhu ihned po vhazování a Mackenzie Blackwood puk vykopl levým betonem.

18:10
    Damon Severson se na pravém křídle neprosadil a Penguins kotouč obloukem úspěšně vyhodili z pásma.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:20
    Jared McCann na chvilku zapomněl puk za sebou na útočné modré čáře a pískalo se postavení mimo hru.

19:35
    John Marino na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho táhlá střela skončila v náručí Mackenzieho Blackwooda.

19:57
    Justin Schultz v závěru první třetiny vypálil od modré čáry a Mackenzie Blackwood jeho střelu skvěle vyrazil pravým betonem! Skvělý zákrok.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Mackenzie Blackwood v úvodu střetnutí fantasticky vychytal Nicka Bjugstada a na opačné straně ledové plochy udeřil Travis Zajac, který poslal New Jersey do vedení. Skóre po první třetině utkání v Prudential Center. New Jersey Devils 1 Pittsburgh Penguins 0.
    Fanoušci New Jersey mohou být spokojeni a nejen kvůli skóre

Druhá třetina začne přibližně v 2:03.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-13; Zablokované střely: 6-3; Vhazování: 57%-43%; Hity: 12-6; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 4-4.

20:01

20:01
    Teddy Blueger vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny, během které Penguins budou dotahovat své manko.

20:36
    Brandon Tanev se ocitl před bránou v obrovské šanci, z mezikruží ale zamířil pouze do náruče Mackenzieho Blackwooda. Další skvělý zákrok brankáře Devils.

20:57
    Bryan Rust vystřelil na vrcholu pravého kruhu a Mackenzie Blackwood jeho skákavou střelu vyrazil betony, které dokázal včas sevřít k sobě.

21:54
    Miles Wood vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a dobře mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Matthew Murray ale puk lapačkou vyrazil.

22:01
    Penguins se ocitli pod tlakem a podél střídaček raději vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.

22:17
    Další přerušení hry kvůli zakázanému uvolnění. Tentokrát ovšem na straně domácího New Jersey.

22:18
    Penguins vypálili na vrcholu levého kruhu ihned po vhazování a Mackenzie Blackwood puk vykopl pravým betonem. Brankář Devils zatím chytá bezchybně.

23:11
    Devils na levé straně obranného pásma vyhodili puk přes ochranné sklo, naštěstí pro ně tam ale byla teč.

23:14
    Pavel Zacha zablokoval ostrou ránu Penguins a puk skončil v ochranné síti. Český útočník poté zamířil na střídačku.

23:28
    Penguins vypálili na vrcholu pravého kruhu a Mackenzie Blackwood neměl páru, jak jejich bombu vyrazil! Ohlížel se za sebe, kotouč ale neviděl a mohl si poté zhluboka oddechnout.

24:35
    Devils předvedli nádhernou kombinaci a střelou z vrcholu pravého kruhu mířili ke vzdálenější levé tyči, Matthew Murray ji ale viděl a pravým betonem skvěle vyrazil.

25:15
    Juuso Riikola na levém křídle vystřelil od modré čáry ihned po vhazování a Mackenzie Blackwood kotouč vyrazil. Jared McCann poté mohl skórovat z dorážky, jenže u pravé tyče bránu netrefil a puk skončil v ochranné síti.

25:38
    Dominik Simon nyní mohl skórovat z prostoru mezikruží, Mackenzie Blackwood šel ale rychle do kolen, aby jeho pokus vyrazil! Parádní zákrok.

26:15
    Bryan Rust na pravém křídle vystřelil z otočky a Mackenzie Blackwood kotouč vykopl pravým betonem.

26:22
    Matthew Murray zastavil ostrou ránu Nica Hischiera z levého kruhu pro vhazování a probíhá komerční přestávka. Devils stále vedou těsně 1:0.

26:37
    Penguins se snažili prosadit na levém křídle, kde jim byla odpískána přihrávka rukou. Hra byla přerušena.

27:07
    Jack Johnson vyfasoval dvě minuty za podrážení a New Jersey si zahraje druhou přesilovou hru v utkání.

27:54
    Kyle Palmieri vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela zamířila nad hostující bránu.

28:24
    Jevgenij Malkin vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Mackenzie Blackwood puk podržel v náručí.

28:24
    Taylor Hall byl vyloučen na dvě minuty za hákování a 44 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4. Poté se Jack Johnson vrátí na led a začne přesilová hra Penguins.
    28:24 Připomenutí úvodního gólu, který vstřelil Travis Zajac

29:07
    Vyloučený Jack Johnson je zpět na ledové ploše a začíná avizovaná zkrácená přesilová hra Penguins.

29:57
    Justin Schultz vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a puk skončil na výstroji brankáře New Jersey.

30:24
    Taylor Hall se vrátil z trestné lavice zpět na led a Penguins nedokázali využít další přesilovou hru.

30:36
    Mackenzie Blackwood zmrazil puk vleže pod lapačkou a obrovský závar Penguins vyrovnání nepřinesl. Hra byla přerušena a prostor dostává krátká reklamní přestávka.

31:34
    Penguins se prosadit nedokázali a domácí útočník Jack Hughes vyhodil puk alespoň do středního pásma.

32:26
    Justin Schultz vystřelil od modré čáry a Mackenzie Blackwood jeho táhlou střelu zápěstím vyrazil vyrážečkou.

33:16
    Damon Severson na opačné straně ledové plochy taktéž vystřelil od modré čáry, také Matthew Murray byl ale pozorný a jeho táhlou střelu podržel v náručí.

33:27
    Matthew Murray se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Devils a rozehrál, což se mu úplně nepovedlo.

33:59
    Jesper Boqvist na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Matt Murray po zákroku hrudí podržel puk v lapačce.

34:49
    Jared McCann se ocitl v mezikruží proti dvojnásobné přesile a poskakující kotouč nedokázal zpracovat.

35:05
    P. K. Subban na pravém křídle vypálil od modré čáry a Matthew Murray kotouč podržel. Komerční přestávka.

35:09
    Další střela bývalého obránce Nashvillu nebo Montrealu od modré čáry byla zablokována a Devils se poté ocitli v postavení mimo hru.

36:15
    Taylor Hall zkusil vystřelit překvapivě z levého rohu útočného pásma a puk skončil na boční síti brány.

36:52
    Penguins se snažili prosadit na levém křídle, kde se ocitl v postavení mimo hru útočník Jake Guentzel.

37:00
    Nick Bjugstad byl nepříjemně dohrán ihned po vhazování a narazil do hrazení přímo před střídačkou Penguins. Bývalý útočník Floridy zamířil na ošetřovnu.

37:29
    Wayne Simmonds byl vyloučen na dvě minuty za krosček a Penguins mají k dispozici třetí přesilovou hru.

38:14
    Nico Hischier předvedl parádní sprint a na vrcholu levého kruhu vypálil bez přípravy, Matthew Murray měl ale čistý výhled a jeho střelu v oslabení hrudí vyrazil.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:29
    Wayne Simmonds opustil trestnou lavici a hokejisté New Jersey přečkali třetí hru v oslabení. Skvělá práce.

39:40
    John Marino na pravém křídle vystřelil od modré čáry a kotouč skončil v náručí Mackenzieho Blackwooda.

39:55
    BLAKE COLEMAN vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Matthew Murray nedokázal puk udržet, za což ho útočník Devils potrestal z dorážky! New Jersey vede 2:0! Bez asistence.
    39:55 Blake COLEMAN - 2:0

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Penguins v závěru druhé třetiny zápasu nevyužili třetí přesilovou hru v střetnutí, navíc ale pět sekund před druhou přestávkou inkasovali, když vlastní střelu dorazil do sítě Blake Coleman a poslal domácí tým Devils do dvoubrankového vedení. Skóre po druhé třetině duelu tedy zní. New Jersey Devils 2 Pittsburgh Penguins 0.
    Mackenzie Blackwood drží nulu a Devils mají namířeno k výhře

Třetí třetina začne přibližně v 3:00.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-28; Zablokované střely: 9-7; Vhazování: 49%-51%; Hity: 22-16; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné minuty: 8-6.

40:01

40:01
    Nico Hischier vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny a Devils věří, že to bude předzvěst jejich dnešního vítězství.

41:01
    Hokejisté New Jersey musí hrát hodně zodpovědně až do poslední sekundy, aby to nedopadlo jako proti Ottawě, která během posledních sedmi minut vstřelila tři góly.

41:21
    Dominik Kahun z pravého křídla nahazoval puk před bránu, Jared McCann k němu měl ale příliš daleko.

41:37
    Nahození Penguins skončilo v lapačce Mackenzieho Blackwooda, který podává další fantastický výkon.

42:04
    Svěřenci hlavního trenéra Mika Sullivana mají velkou střeleckou převahu, zatím ale nedokázali skórovat.

42:39
    Jake Guentzel si z pravého křídla sjel před bránu a z blízkosti mířil pod horní tyč, jenže právě ta nyní zachránila překonaného Mackenzieho Blackwooda!
    42:39 Jake Guentzel v obrovské šanci orazítkoval horní tyč!

43:33
    Mirco Müller na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho táhlá střela skončila v náručí Matthewa Murrayho.

44:50
    Nikita Gusev se snažil prosadit na pravém křídle útočného pásma, jenže Devils zastavilo postavení mimo hru.

45:09
    Jake Guentzel vystřelil před vrcholem levého kruhu zápěstím a jeho pokus zablokoval Damon Severson.

45:54
    Jesper Boqvist předvedl za bránou Penguins pěkný a tvrdý hit, po kterém Matthew Murray zmrazil puk pod lapačkou.

46:26
    Jared McCann vypálil v pravém kruhu pro vhazování a Mackenzie Blackwood puk podržel. Komerční přestávka.

46:51
    Penguins na pravém křídle vypálili od modré čáry a jejich střela s příklepem minula přední tyč brány.

47:06
    Justin Schultz vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho bomba byla přizvednuta do ochranné sítě.

47:47
    Juuso Riikola na pravém křídle vypálil od modré čáry a Mackenzie Blackwood na přední tyči puk vyrazil.

48:00
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    JACK JOHNSON vystřelil na bodu levého kruhu a nádhernou střelou zápěstím vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Penguins se vrátili zpět – 2:1. Asistence: Alex Galchenyuk a Sam Lafferty.
    48:00 Jack JOHNSON - 2:1

48:46
    Brian Dumoulin vypálil od modré čáry a jeho rána minula přední horní roh brány domácího New Jersey.

49:29
    Mackenzie Blackwood vychytal Dominika Kahuna a další snažení Penguins zastavilo postavení mimo hru.

49:57
    Jevgenij Malkin se pokusil vyrovnat střelou z pravého kruhu, jeho pokus ale minul bližší horní roh brány.

50:22
    Penguins se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a jejich nepřesná přihrávka zamířila na zakázané uvolnění.

50:27
    P. K. Subban vypálil od modré čáry a Brandon Tanev puk přizvedl do ochranné sítě. Komerční přestávka.

51:14
    Devils nedokázali přesně rozehrát a jejich diagonální přihrávka zamířila na zakázané uvolnění. Hra přerušena.

51:22
    Justin Schultz vypálil na vrcholu pravého kruhu a po zákroku Mackenzieho Blackwooda mohl skórovat z dorážky bekhendem Jevgenij Malkin, domácí brankář ale vychytal hvězdu Penguins levým betonem! New Jersey drží těsný náskok.

51:55
    Taylor Hall se rozhodl na levém křídle zakončit přečíslení dva na jednoho sám a Matthew Murray ho vychytal.

53:09
    Mackenzie Blackwood předvedl další parádní zákrok a jeho spoluhráči vyhodili puk na zakázané uvolnění.

54:41
    Dnešní utkání sleduje 16514 diváků.

55:01
    Jared McCann vypálil na útočné modré čáře a jeho ránu bez přípravy obětavě zablokoval Nico Hischier.

55:48
    Juuso Riikola vystřelil dvakrát od modré čáry, přičemž jeho první střela byla zablokována, zatímco druhá skončila v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.

56:04
    Kyle Palmieri mohl skórovat v blízkosti levé tyče, nakonec se ale do zakončení vůbec nedostal.

56:46
    Alex Galchenyuk dnes asistoval u jediného gólu Penguins a připsal si jubilejní 300. bod v NHL.

57:44
    Will Butcher zablokoval ostrou ránu Penguins a Wayne Simmonds poté dokázal kotouč vyhodit z pásma.

58:20
    Do konce zápasu zbývá odehrát přesně 100 sekund a Penguins jsou na pokraji porážky. Dokáží vyrovnat?

58:53
    Matthew Murray naskočil na střídačku a Pens zkouší v závěru vyrovnat při hře bez brankáře!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:30
    Mackenzie Blackwood předvedl další senzační zákrok a Devils se poté podařilo úspěšně vyhodit.

59:44
    Jevgenij Malkin vypálil v blízkosti pravé tyče, našel ale pouze náruč brankáře Mackenzieho Blackwooda.

Jack Johnson ve třetí třetině vrátil Pittsburgh zpět do zápasu poté, co se na domácí straně prosadili Travis Zajac a Blake Coleman. Ani přes obrovskou převahu se ale Penguins vyrovnat nepodařilo a domácí Devils si zásluhou fantasticky chytajícího brankáře Mackenzieho Blackwooda připsali cenné vítězství. Konečný výsledek zápasu. New Jersey Devils 2 Pittsburgh Penguins 1.
    Devils přečkali obrovský tlak hostů a připsali si důležitou výhru

Statistiky: Střely na bránu: 21-39; Zablokované střely: 20-8; Vhazování: 52%-48%; Hity: 33-23; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné minuty: 8-6.

1. Mackenzie Blackwood (NJD) 38 zák., 1 gól, 97,4%
    2. Travis Zajac (NJD) 1+0
    3. Blake Coleman (NJD) 1+0

Pavel Zacha (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:13
    Dominik Simon (PIT) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:32 (03:37:08)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Zajac (Bratt), 40. Coleman – 48. J. Johnson (Galchenyuk, Lafferty)

Rozhodčí: Francis Charron, Pierre Lambert. Čároví: Ryan Daisy, Bryan Pancich

Diváci: 16514