New Jersey – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Washington – Montreal 2:5 (kon.) | Columbus – St. Louis 3:2 (po pr.)
Toronto – Boston 2:4 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 2:1 (kon.) | Minnesota – Carolina 3:4 (po pr.)
Edmonton – Dallas 4:5 (po pr.) | Tampa – Winnipeg 3:4 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:3 (kon.)
Arizona – Calgary 3:0 (kon.)
Los Angeles Kings
4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Vegas Golden Knights
Sobota 16.11.2019, 22:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Vegas Golden Knights.

Pro Jeffa Cartera je tento zápas jubilejním 1000 utkáním v NHL. Během patnácti sezón v NHL získal 712 bodů (370+342). V dresu Kings odehrál 499 zápasů, dnes 500. Získal 344 bodů (174+170).

Vegas Golden Knights by rádi ukončili čtyřzápasovou sérii porážek. V zatím posledním zápase nestačili na Chicago 3:5. Mimochodem, Vegas inkasovalo v posledních třech zápasech inkasovalo tři a více branek.

William Karlsson v zápase proti Chicagu záskal dva body (1+1) a má z posledních devíti zápasů devět bodů. Anze Kopitar prožívá sérii pěti zápasů, v nichž bodoval, v řadě.

Kromě oslavy Carterova tisícího zápasu bude tento mač důležitou událostí v rámci oslav Country Music Day. Všichni fanoušci dostanou při příchodu do Staples Center šátek. Tři hodiny před utkáním začíná fanouškovský program uvnitř arény a před ní. Jízdy na ponících, malování na obličej, setkání s profesionálními jezdci na koních nebo skákací hrady pro děti.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Walker, Doughty, B. Hutton, Martinez, J. Ryan, Roy – Iafallo, Kopitar, D. Brown – J. Carter, Amadio, Toffoli – A. Kempe, Lizotte, Wagner – Luff, Prochorkin, Clifford.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Merrill, Holden, Hague, Theodore – Pacioretty, W. Karlsson, R. Smith – Marchessault, Eakin, Mark Stone – Glass, Stastny, Tuch – Carrier, N. Roy, Reaves..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Utkání brzy začne.

00:01

00:02
    Utkání právě začalo, úvodní buly pro hostující celek.

00:22
    Tyler Toffoli (Los Angeles) rozehrával od své branky, ale jeho spoluhráči nedokázali vyhodit.

00:42
    Buly v útočném pásmu Vegas.

00:55
    Další zakázané uvolnění, buly v útočném pásmu Vegas.

01:04
    Reilly Smith (Vegas) pálil od modré čáry, ale jeho rána byla zblokovaná.

01:25
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Paul Stastny – 2 min., sekání).

01:50
    Kings rozehrávají v přesilovce od své branky, následně se dostali do útočného pásma.

02:20
    Kings kombinují v útočném pásmu, Adrian Kempe (Los Angeles) pálil a jeho ránu vyrazil hostující Malcolm Subban (Vegas).

02:53
    Domácí hrají dobře přesilovku, Malcolm Subban (Vegas) musel zasahovat, výborně si poradil se střelou od modré čáry.

03:25

03:40
    Domácí hokejisté přesilovku nedokázali proměnit, měli dvě dobré střelecké pozice.

03:56
    Kings hrají aktivněji, mají více ze hry a snadněji si vytvářejí šance. Tomáš Nosek vedl protiakci Vegas, ale vypálit nedokázal.

04:50
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dustin Brown – 2 min., hákování).

05:00
    Malcolm Subban (Vegas) rozehrává od své branky, Vegas má příležitost početní výhody.

05:24
    Max Pacioretty z dobré pozice minul branku, pálil vysoko nad.

05:55
    Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry, Vegas musí zakládat akci od své branky.

06:11
    Buly v útočném pásmu, následovala blesková rána od modré čáry. Reilly Smith (Vegas) pálil a jeho ránu kryje Jonathan Quick (Los Angeles).

06:20
    Kings vyhazují přes všechny čáry.

06:50

07:00
    Sedm minut hry z první třetiny je pryč, oba celky si vyzkoušely přesilovou hru.

07:24
    Zakázané uvolnění, buly před brankou Los Angeles.

07:43
    Shea Theodore (Vegas) pálil v pozici dva na jednoho, jeho rána končí těsně vedle branky.

08:08
    Oba celky nyní střídají, sledujeme klidnější pasáž hry. Vegas ale hraje aktivněji.

08:48
    Jonathan Quick (Los Angeles) kryje ránu, kterou vyslal Mark Stone (Vegas). Komerční přestávka.

09:04
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí momentálně k vidění není. Vegas se následně dostalo do postavení mimo hru, Cody Eakin (Vegas) byl v pásmu dříve než puk.

10:08
    Paul Stastny (Vegas) měl obrovskou šanci, ale nedokázal kotouč přehodit přes ležícího brankáře. Komerční přestávka. Vegas má nyní převahu.

10:08
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Matt Roy – 2 min., hrubost).

10:20
    Přesilovku, druhou v zápase, hraje hostující celek.

10:34

10:59
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí celek se dostává do vedení, první střelu brankáře vyrazil, následná dorážka BLAKE LIZOTTEA byla přesná. Kotouč dojel za brankovou čáru. Asistence: Adrian Kempe, Drew Doughty.
    10:59 Blake LIZOTTE - 1:0

12:57
    Tomáš Nosek (Vegas) mě obrovskou šanci na vyrovnání, ale jeho ránu z bezprostřední blízkosti kryje brankář Jonathan Quick (Los Angeles).

13:35
    Kings hrají nyní aktivněji.

13:43
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Mark Stone – 2 min., hákování).

14:04
    Dustin Brown pálil, jeho ránu zblokoval jeden z hostujících hráčů.

14:24
    Kings rozehrávají od své branky, následně probíhá střídání na obou stranách.

14:51
    Tyler Toffoli byl v dobré střelecké pozici, ale jeho pokus nebyl povedený.

15:10
    Domácí celek se po oslabení prosazuje také v početní výhodě, a tak navyšuje své vedení na 2:0. Tentokrát se ujala střela DREW DOUGHTYHO. Asistence: Alex Iafallo a Anže Kopitar.
    15:10 Drew DOUGHTY - 2:0

15:35
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Sean Walker – 2 min., sekání).

15:35
    Přesilovku si nyní zahraje Las Vegas.

15:49
    Jeff Carter (Los Angeles) se pokoušel dostat do brejku, ale neuspěl proti obraně soupeře. Následně Kings znovu vyhazují.

16:12
    Sledujeme sice přesilovku Vegas, ale hosté se nemohou dostat do útočného pásma.

17:05
    Kings vyhazují, Blake Lizotte (Los Angeles) vyhodil přes všechny čáry.

17:35

17:40
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Vegas hodně sráží neproměňování šancí.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:51
    Dustin Brown zakončoval z dobré pozice, jeho ránu kryje brankář hostujícího celku.

19:07
    Reilly Smith (Vegas) se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:21
    Už se pravděpodobně nic nestane, sledujeme klidnější pasáž hry.

19:40
    Dustin Brown (Los Angeles) dostal od Kopitara parádní pas, ale jeho rána z bezprostřední blízkosti končí mimo.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Blake Lizotte se prosadil při vlastním oslabení a v přesilovce se trefil Drew Doughty (Los Angeles). Díky jejich brankám vede domácí celek po první třetině 2:0. Střelecky však vede Vegas 14:8, jenže se hraje na branky a Vegas na gól čeká.

20:01

20:55
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně do šancí nežene.

21:12
    Mark Stone to zkoušel individuálně, ale probojovat se do střelecké pozice nedokázal.

21:35
    Alex Tuch (Vegas) se dostal do střelecké pozice, jeho ránu z dobré pozice kryje brankář Kings.

22:00
    Dvě minuty hry ve druhé třetině jsou pryč, sledujeme rychlý hokej, převahu mírnou mají domácí hokejisté.

22:22
    William Carrier (Vegas) se dostal do postavení mimo hru, takže jeho projektil byl už zbytečný.

23:14
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Los Angeles, hostující celek nyní hraje aktivněji.

24:17
    Max Pacioretty se pokoušel dostat do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná. Následně Kings zkoušeli rychlou protiakci, ale kotouč končí mimo.

24:44
    Sledujeme rychlý hokej, domácí celek stále drží dvoubrankové vedení z první třetiny.

25:07
    Cody Eakin (Vegas) to zkoušel individuálně, první klička se mu povedla, druhá až ne.

25:31
    Austin Wagner (Los Angeles) se dostal do výborné střelecké pozice, jeho ránu vyrazil hostující brankář mimo branku. Buly před jeho svatyní.

26:05
    Zakázané uvolnění domácího celku, vhazovat se bude před brankou Kings, Knights hrají momentálně aktivněji, ale nedaří se jim vstřelit kontaktní branku.

26:25
    Komerční přestávka.

27:00
    Domácí celek rozehrává od své branky a rozehrál tak, aby z toho nebyl icing.

27:19
    Jonathan Quick (Los Angeles) viděl na střelu soupeře, a tak snadno projektil Holdena kryje.
    27:24 Max PACIORETTY - 2:1

27:24
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Nyní se dočkal také hostující celek. Po vyhraném vhazování si dobře před branku najel MAX PACIORETTY. Bruslí odrazil kotouč do branky, po poradě s videem sudí branku uznali. Asistence: Reilly Smith, William Karlsson.

28:10
    Malcolm Subban (Vegas) nyní dokázal se štěstím vyrazit kotouč, který mířil z dobré pozice na branku

28:37
    Mark Stone (Vegas) mohl vyrovnat, ale jeho rána se od štangle odrazila zpět do hry.

29:08
    Nedůslednost hostující obrany znamenal možnost dorážky pro NIKOLAJE PROCHORKINA, jehož střelecký pokus sice brankář tečoval, ale nedokázal jej v cestě do branky zastavit. Asistence: Kyle Clifford, Matt Luff.
    29:08 Nikolaj PROCHORKIN - 3:1

30:01
    Dostáváme se druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Domácí celek znovu vede o dvě branky.

31:10
    Jon Merrill (Vegas) pálil jako správný bek z první, jeho rána končí mimo.

31:45
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

32:08
    Komerční přestávka, Vegas prohrává znovu o dvě branky.

33:03
    Vegas nyní diktuje tempo hry, pokouší se co nejrychleji zdramatizovat zápas, ale hráči Kings výborně brání.

33:44
    14:21, tak vypadá statistika střel na branku, aktivněji je hostující celek.

34:19
    Jeden z hostujících hráčů si do útočného pásma najel z druhé vlny, jeho zakončení však končí vedle.

34:41
    Mark Stone (Vegas) výborně tečoval před brankou, gólmana nepřekonal.

34:52
    Tvrdou ránou z první od modré čáry je sníženo, prosazuje se povedenou ráno do horní části branky obranou nepokrytý JONATHAN MARCHESSAULT. Asistence: Cody Eakin.
    34:52 Jonathan MARCHESSAULT - 3:2

35:54
    Komerční přestávka, po které se bude vhazovat před brankou Kings.

Kurtis MacDermid se dostal do střelecké pozice, s jeho ránou si poradil hostující brankář, ale domácí minul.

37:06
    Díky šťastnému odrazu od mantinelu za brankou, se kotouč dostal do míst, kde bylWILLIAM KARLSSON. Jeho zakončení bylo přesné a kotouč po této střele končí v brance. Asistence: Max Pacioretty a Shea Theodore.
    37:06 William KARLSSON - 3:3

39:14
    Už se pravděpodobně nic nestane, Kings hrají výborně, mají převahu, vypracovávají si šance.

39:35
    Tyler Toffoli (Los Angeles) pálil z dobré pozice, zasahovat musel brankář Las Vegas. Malcolm Subban (Vegas) si poradil.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Výrazně lepší druhá třetina. Domácí celek inkasoval, prosadil se Max Pacioretty. Následně poslal Kings do vedení 3:1 první brankou v NHL Nikolaj Prochorkin. Pak se dvakrát prosadilo Vegas. Jonathan Marchessault snížil a vyrovnat dokázal William Karlsson.

40:01

40:53
    Vyrovnaný zápas pokračuje třetí třetinou, domácí celek vybojoval kotouč ve svém pásmu, a tak se směr hry otáčí.

41:15
    Mark Stone to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.

42:05
    Nicolas Hague (Vegas) se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu,

42:43
    Tomáš Nosek (Vegas) to nemyslel vůbec špatně, následnou ránu od modré čáry kryje domácí brankář Jonathan Quick.

43:18
    Jeff Carter a jeho spoluhráč se dostali do útočného pásma k zakončení, ale brankář výborně zasáhl.

44:20
    William Karlsson se dostal do střelecké pozice, jeho rána končí vysoko nad brankou.

44:40
    Brayden McNabb rozehrává od své branky, s rozehrávkou nespěchá ani Nate Schmidt (Vegas).

45:05
    Sledujeme rychlý hokej, jehož výsledek je zatím vyrovnaný.

45:37
    Vegas nyní diktuje tempo hry, jsou to právě hosté, kteří mají převahu v útočném pásmu.

46:07
    Tyler Toffoli a jeho spoluhráči přišli v obranném pásmu o kotouč, ale Vegas toho nedokázalo využít.

46:40
    Max Pacioretty (Vegas) měl na hokejce další branku, ale jeho rána z bezprostřední blízkosti končí vedle.

47:13
    Dlouhou dobu se už nepřerušovalo.

47:24
    Brayden McNabb se výborně bránil a dokázal zablokovat střeleckou pozici Kings.

47:47
    Kings se pokoušeli vybojovat v útočném pásmu, což se nepodařilo. Eakin pálil z dobré pozice, ale minul.

48:20
    Nicolas Hague (Vegas) nahodil kotouč do útočného pásma, následně z pokusu o další domácí akci bylo zakázané uvolnění.

48:43
    Shea Theodore pálil z dobré pozice, jenže ani tento pokus neprošel k brankáři.

49:08
    Golden Knights dostali kotouč do útočného pásma, nyní hraje hostující celek o poznání lépe, ale vstřelit vedoucí branku se nedaří.

49:39
    Cody Glass (Vegas) pálil, jeho ránu ryje brankář. Komerční přestávka.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný.

50:02
    Kings se sice dostali do útočného pásma, ale zakončení postrádalo přesnost.

50:50
    Blake Lizotte otáčel směr hry, následně se hosté dostali do problémů, ale Kings si výraznější šanci nepřipravili.

51:33
    Kings vyhodil tak, aby z toho nebyl icing a unavená pětka šla střídat.

52:00
    Nyní sledujeme rychlý hokej, který se musí divákům líbit.

52:27
    Jonathan Marchessault (Vegas) poskakující kotouč v útočném pásmu zpracovat nedokázal, následně zahráli hosté na icing.

52:42
    Domácí celek si bere vedení zpět, tentokrát od modré čáry pálil Matt Roy. Jeho ránu tečoval JEFF CARTER mimo dosah brankáře. Asistence: Matt Roy.
    52:42 Jeff CARTER - 4:3

53:47
    Hostující celek se pokouší vyrovnat, ale proi sobě hrající obraně Kings to má těžké.

54:40
    Kyle Clifford (Los Angeles) si výborně neatakovaný obranou dostal do střelecké pozice. Jeho ránu kryje betonem brankář.

55:09

54:27
    Drew Doughty pálil od modré čáry, tentokrát jeho projektil postrádal přesnost.

55:01
    Sledujeme pasáž hry. která je hodně živelná. Vegas se pokouší něco vymyslet,

55:13
    Vegas rozehrává od svého obranného pásma, Nicolas Hague následně neuspěl.

55:34
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, z dobré pozice pálil jeden z domácích ale minul.

56:15
    Čas z pohledu Vegas běží velmi rychle, Austin Wagner (Los Angeles) zkoušel výborně tečovat před brankou, ale hraj je přerušená.

56:33
    Los Angeles Kings se nyní usadilo v útočném pásmu, ale vypálit nedokázalo.

57:13
    Vegas stále prohrává o jednu branku, ale mnoho času už nemá.

57:27
    Jonathan Quick (Los Angeles) měl nyní také trochu štěstí, hostující celek celek výborně vypálil a jeho ránu tak tak kryje brankář.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry třetí třetině.

58:05
    Hosté hrají v šesti.

58:25
    Shea Theodore (Vegas) pálil mimo od modré čáry.

58:40
    Hosté se vinou nepřesné přihrávky na modrou čáru připravili o pásmo. Čas běží.

59:00
    Poslední minuta.

59:25
    Nicolas Hague (Vegas) měl co dělat, aby kotouč ve středním pásmu dobruslil.

Domácí celek vyhrává tento zápas 4:3 a získává další dva body. Naopak Las Vegas znovu na svého soupeře nestačilo. Jeff Carter (Los Angeles) hrající tisící zápas v NHL si připsal v čase 52:42 rozhodující banku tohoto zápasu. Las Vegas stále hledá ve třetí sezóně NHL svou identitu.

Vegas dokázalo z 1:3 srovnat ve druhé třetině, ale v poslední části zápasu se prosadil domácí celek, který duel vyhrál. Střelecky byl aktivnější hostující celek 31:25, ale znovu nemá ani bod.

1. Jeff Carter (LAK) 1+0
    2. Drew Doughty (LAK) 1+1
    3. Nikolaj Prochorkin (LAK)1+0

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:52 (00:44:30)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Lizotte (A. Kempe, Doughty), 16. Doughty (Iafallo, Kopitar), 30. Prochorkin (Clifford, Luff), 53. J. Carter (Roy) – 28. Pacioretty (R. Smith, W. Karlsson), 35. Marchessault (Eakin), 38. W. Karlsson (Pacioretty, Theodore)

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Walker, Doughty, B. Hutton, Martinez, MacDermid, Roy – Iafallo, Kopitar, D. Brown – J. Carter, Amadio, Toffoli – A. Kempe, Lizotte, Wagner – Luff, Prochorkin, Clifford.
    Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – McNabb, Schmidt, Merrill, Holden, Hague, Theodore – Pacioretty, W. Karlsson, R. Smith – Marchessault, Eakin, Mark Stone – Glass, Stastny, Tuch – Carrier, Nosek, Reaves.

Rozhodčí: Pollock, Kozari – Nansen, Knorr

Diváci: 17.282