Dynamo Moskva – Novosibirsk 4:2 (kon.) | Jaroslavl – Ufa 5:1 (kon.) | Nižněkamsk – Spartak Moskva 1:4 (kon.)
Minsk – Omsk 1:2 (0:1 po s.n.)
Lokomotiv Jaroslavl
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 16.11.2019, 15:00 • Arena-2000 Lokomotiv (Jaroslavl) • KHL

Skončilo nám utkání mezi Jaroslavlí a Ufou. Domácí bez větších problémů získali dva body a po vítězství 5:1 se posunuli v tabulce vpřed. Už první třetina dopadla lépe pro Lokomotiv, v následujících dvou si už domácí tým tento náskok zkušeně pohlídal.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (17:28:02)

Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (Jaroslavl) 0+0, 3 střely, čas na ledě: 20:11.

59:27
    Hosté pobývají v rámci poslední minuty tohoto utkání ve třetině Lokomotivu.

58:56
    Ufa ještě má snahu přidat alespoň čestný gól. Závar před bránou ale gólem neskončil.

58:18
    Lokomotiv vyhnal svého soupeře z pásma. Hostující hráči se musí pro kotouč vracet.

58:00

57:26
    Lisovec pálil bez přípravy od modré čáry. Konovalov zakročil lapačkou a druhý puk za svá záda zatím nepustil.

57:09
    Averin osvobodil tým Jaroslavle. Obranná čtveřice teď míří na střídačku.

56:40
    Hartikainen stál úplně sám mezi kruhy, jenže domácí brankář jeho příležitost zachytil.

56:00
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stěpan Sannikov – 2 min., sekání).

56:00
    Na druhé straně dokázal Konovalov zasáhnout. Ještě jednou se však bude vylučovat.

55:46
    Rychlý pokus domácích ihned po vhazování byl zablokován.

55:28
    Jaroslavl šetří cenné vteřiny za bránou Ufy. S přehledem tento zápas dohrává.

54:37
    Hosté vyrazili do přečíslení 3 na 2. Hartikainen si cestu ke střele neprokleštil.

54:12
    Puk opustil po střele od modré čáry hrací plochu. Následuje poslední komerční přestávka tohoto zápasu.

53:52

53:45
    Velmi nepřehledná situace se vytvořila před brankovištěm. Karejev úspěšným zákrokem zažehnal nebezpečí.

52:46
    Přesilovka se zatím domácím příliš nedaří. Vzhledem k průběžnému stavu je tento fakt však mrzet nemusí.

51:52
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Zachar Arzamascev – 2 min., sekání).
    51:27 Anton LANDER - 5:1

51:27
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí přidávají pátý gól. Averin za bránou získal puk a okamžitě jej poslal před brankoviště. ANTON LANDER si před ní najel a z těsné blízkosti pověsil puk pod břevno. 5:1. Asistence: Jegor Averin.

50:58
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Nikita Sošnikov – 2+2 min, hrubost).

Sošnikov a Kronwall se pustili do pěstního souboje. Hostující hráč domácího kapitána povalil na zem.

50:09
    Zhruba minutu se převážně hrálo ve středním pásmu. Ufa se stále nemůže dostat do většího tlaku.

48:59
    Oba celky jsou v plném počtu. Hra ve čtyřech na obou stranách skončila.

48:36
    Hosté nahazují puk do pásma soupeře a rychle za ním spěchají.

48:09
    Lander si zastavil prudkou přihrávku a měl poměrně hodně času na střelu. Jeho pokus ale hostující brankář zachytil a následovat bude vhazování v pásmu Ufy.

46:59
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Žarkov – 2 min., hrubost).

46:52
    Kadějkin se rychle otočil a nahrnul kotouč na bránu. Poté se před bránou domácích vytvořila nepřehledná situace, kterou dokázal Konovalov zastavit.

46:32
    Hosté drží puk na svých hokejkách, ovšem nic nenasvědčuje tomu, že by s tímto zápasem ještě mohli něco udělat.

45:48
    Burmistrov sice objel bránu, ale bekhendem nedokázal přesně přihrát.
    45:01 Magnus PÄÄJÄRVI - 4:1

45:01
    Domácí odskakují do tříbrankového náskoku! MAGNUS PÄÄJÄRVI před brankovištěm nastavil svou hůl a tečoval parádní pobídku z hole Sidorova. Obránce Lokomotivu to nyní udělal fantasticky. 4:1. Asistence: Michail Sidorov a Anton Lander.

44:45
    Konovalov si pokryl přední tyč proti nebezpečné střele Majorova.

44:06
    Svitov si nedokázal před bránou optimálně zpracovat puk.

43:28
    Pašnin vybízel před bránou svého spoluhráče k teči. Nakonec však tato přihrávka nevyšla úplně nejlépe.

43:15
    Karejev skvěle zasáhl proti střele Svitova. Až po skončení své početní výhody se dostala Jaroslavl do tlaku.

42:59
    Sannikov se uvolnil na levém kruhu, kotouč si rychle zpracoval a následně zápěstím zamířil na bránu. Horní tyč ale o kousek přestřelil.

42:38

42:16
    Jaroslavl se ale zatím do pásma nedostala. Ufa se osvobodila výhozem přes všechny čáry.

41:46

41:22
    Stále se hraje ve čtyřech, za okamžik se do hry vrátí Nakládal a začne zkrácená přesilovka Lokomotivu.

40:58
    Alexejev se natlačil před bránu, ale následně už neuspěl se svou střelou bekhendem. Je pravdou, že kotouč mu sjel z hole.

40:31
    Nahození od červené čáry zachytil brankář Karejev do své lapačky. Poté rychle rozehrál.

40:01

Druhá třetina je u konce. Viděli jsme po gólu na obou stranách, a proto také o druhé přestávce vedou domácí o dvě trefy. Oproti první periodě se jednalo o vyrovnanou třetinu, ve které měly šance oba celky.

Střely na bránu: 26 – 14.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:51
    Linus Omark si po vyhraném vhazování sjel níž a zápěstím vystřelil. Konovalov zasáhl svou lapačkou.

39:46
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., napadení).

39:39
    Hosté se osvobozují. Jaroslavl má před sebou stále ještě tři minuty početní výhody.

39:24
    Kajumov tečoval pobídku od modré čáry. Puk zapadl do moci hostujícího brankáře.

38:50
    Kotouč se před bránou odrazil k úplně volnému Pääjärvimu. Útočník Jaroslavle měl před sebou poloprázdnou bránu, kterou ovšem netrefil.

38:38
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., naražení zezadu + 2 min., sekání).

38:38
    Po střetu s protihráčem zůstal na ledové ploše ležet Iljenko. Zřejmě se bude vylučovat.

38:12
    Manninen zůstal stát před bránou. Kotouč ale za záda domácího brankáře nedoklepl.

37:12
    Kovalenko se dostal do obrovské šance mezi kruhy, ale pod horní tyč nedokázal přesně zamířit.

36:46
    Denisenko dostal touš do tandemu a okamžitě jak mohl, tak golfákem vystřelil. Karejev byl na zemi včas a zasáhl svou hrudí.

36:26
    Sledujeme pasáž hry, ve které moc šancí nepřibývá. Jaroslavl poctivě brání svůj náskok.

35:40
    Po zakázaném uvolnění je hra opět přerušena. Do konce druhé periody zbývá něco málo přes čtyři minuty.

35:03
    Nahození z velkého úhlu hostující brankář lapil. Následně se bude vhazovat po pravé ruce Karejeva.

34:30
    Paninův pokus byl sražen do rohu kluziště. Jaroslavl se dokázala ubránit počínajícímu náporu Salavatu.

34:19
    Karejev přikryl kotouč pod svou lapačkou. Po komerční přestávce budeme pokračovat.

33:24
    Sergejev vybídl na modré čáře svého spoluhráče, který ale mezi tři tyče nezamířil.

32:53

32:42
    Alexejev nahodil puk na bránu. Karejev zasáhl pravým betonem a zachránil svůj tým.

32:13
    V těchto chvílích se ale Lokomotivu nedaří přechod do útočné třetiny.

31:50
    Pääjärvi si vybruslil až k modré čáře, odkud zápěstím zkusil své štěstí. Svůj projektil namířil do tyče.

31:03
    Nakládalovi přihrávka utekla do středního pásma. Ufa se osvobodila a vlastně ani nevěděla jak.

30:53
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., držení).

30:49
    Ufa je teď aktivní a poměrně dlouho už pobývá v útočné třetině.

30:23
    Kugryšev pálil z otočky těsně vedle bližší tyče.

29:46
    Hala v Jaroslavli opět ožila. Po využité přesilovce je atmosféra rázem lepší.

29:22
    Ufa se pokoušela o rychlou akci, kterou však nedotáhla do konce. Omarkovi kotouč utekl.
    27:59 Anton LANDER - 3:1

27:59
    Jaroslavl opět vede o dva góly. Přesilovou hru využívá ANTON LANDER. Vyměnil si totiž kotouč s Pääjärvim a přesnou střelou pod horní tyč z pravého kruhu prostřelil Karejeva. 3:1. Asistence: Magnus Pääjärvi.

27:25
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Sergejev – 2 min., vysoká hůl).

26:03
    Domácí vyhodili puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

25:33
    Hosté pokračovali v aktivitě, jenže obrana Jaroslavle tentokrát zasáhla dobře.
    24:21 Teemu HARTIKAINEN - 2:1

24:21
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hosté snižují svou ztrátu! TEEMU HARTIKAINEN si počkal na pravém kruhu na přesnou přihrávku Omarka a parádní ránou pod víko snížil skóre. Konovalov neměl šanci zasáhnout. 2:1. Asistence: Linus Omark a Alexandr Burmistrov.

23:47
    Iljenko zůstal ležet na hrací ploše po nezaviněném střetu s Gimatovem. Vylučovat se pochopitelně nebude.

23:18
    Ufa zatím hraje lépe než v úvodní třetině. Jaroslavl se po většinu času ve druhé periodě jen brání.

22:56
    Manninen se uvolnil na levém křídle a rychle pádil vpřed. Na vrcholu kruhu napřáhl, ale jeho pokus minul cíl o pár centimetrů.

22:03
    Da Costa nahodil puk na bránu. Karejev zasáhl pravým betonem.

21:22
    Lander se ostře střetl se svým protihráčem. Zasáhl jej ramenem, avšak tato situace byla čistá.

21:06
    Iljenkova rána našla lapačku hostujícího brankáře. Po krátkém přerušení se bude pokračovat ve hře.

20:27
    Burmistrov pronikl po pravém křídle až před bránu, ale už stál ve velkém úhlu, a proto jej Konovalov vychytal.

20:06
    Domácí se ihned po vhazování drali dopředu, ovšem Svitov byl až příliš rychlý. Pískal se ofsajd.

20:01

První třetina jednoznačně patřila domácím. Po zásluze tak Lokomotiv vede 2:0 po brankách Sannikova a Kovalenka. Ufa zatím pozornost brankáře Konovalova neprověřila příliš často, a proto lze očekávat, že od druhé třetiny podá značně zlepšený výkon.

Střely na bránu: 15 – 3.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:26
    Sidorov poslal touš po mantinelu do střední třetiny. První třetina je pomalu u konce.

18:48
    Akce Jaroslavle ale neměla dlouhého trvání. Ufa se vzápětí dokázala ubránit.

18:23
    Čerepanov bojuje o puk těsně před obranným pásmem Salavatu.

17:49
    Kajunov se řítil do otevřené obrany Ufy, jenže svou kličku nezvládl úplně dokonale.

17:22
    Nahození hostů od modré čáry bylo zastaveno lapačkou od Konovalova. Následuje komerční přestávka.

16:56
    O kotouč se bojovalo v rohu kluziště. Domácí si ale situaci následně nekomplikovali a bez větších potíží poslali puk na icing.

16:25
    Nyní se hraje ve středním pásmu. Domácích je ale v posledních minutách plný led.
    15:13 Nikolaj KOVALENKO - 2:0

15:13
    Domácí přidávají druhý gól a zatím to s Jaroslavlí vypadá dobře. NIKOLAJ KOVALENKO přesnou střelou z pravého kruhu nedal Karejevovi ani sebemenší šanci. 2:0. Asistence: Maxim Osipov a Denis Alexejev.

14:56
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Hra má vysoké tempo.

14:25
    Střela domácího beka Čerepanova od modré čáry přesná nebyla. Karejev zasahovat nemusel.

13:44
    Domácí tým se i přes veškerou snahu neudržel v pásmu soupeře. Nyní sledujeme ve hře obou celků mnoho nepřesností.

13:06
    Muchamadullin hledal před bránou Jaroslavle hůl svého spoluhráče. Šance z této akce ovšem nebyla.

12:30
    Domácí beci drží touš ve svém pásmu. Po vystřídání se pokusí kvalitně rozehrát.

11:59
    Alexejev nezkrotil skákavý puk. Následně byl o něj obrán a také hosté vyrazili vpřed.

11:26
    Domácí jsou aktivní také po gólu. Nyní kombinují v pásmu soupeře.
    10:32 Stěpan SANNIKOV - 1:0

10:32
    Jaroslavl jde po tlaku zaslouženě do vedení! STĚPAN SANNIKOV byl důrazný na brankovišti a dokázal doklepnout odražený kotouč napodruhé za záda hostujícího gólmana. Před bránou Ufy byl k vidění velký závar, který už brankou musel skončit. 1:0. Asistence: Pavel Kudrjavcev.

09:59
    Karejev vyrazil střelu zápěstím pouze před sebe a následně puk poslal svou holí do rohu kluziště.

09:12

09:04
    Domácí hrají svou přesilovku velmi dobře. Úvodní branku z ní ale zřejmě nevstřelí.

08:36
    Nakládalova dělovka od modré čáry jen orazítkovala zadní mantinel. Český bek poté vypálil ještě jednou, ale Svitov jeho pokus tečoval vysoko nad bránu.

08:13
    Jaroslavl úvodní minutu pobývala v pásmu soupeře, jenže už je z něj pryč.

07:43
    Da Costa naservíroval puk před bránu, kde stál jeho spoluhráč. Karejev ovšem střelu vykopl pravým betonem.

07:12
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladislav Kartajev – 2 min., hákování).

06:53
    Kapitán Panin vypálil od modré čáry, jenže jeho pumelice byla sražená mimo tři tyče.

06:03
    Hosté se dostali přes útočné pásmo, jenže v něm už přesní nebyli. Začátek zápasu je hodně opatrný a moc střeleckých pokusů jsme neviděli.

05:36
    Sannikov přirazil Koledova na mantinel. Obránce hostů ale ještě stihl rozehrát.

04:56
    Hokejisté Lokomotivu nyní jsou aktivní. Ufa ale dobře brání.

04:10
    Kajunov bojoval o kotouč za bránou. Následně se dostal do předbrankového prostoru, odkud puk tečoval mimo tři tyče.

03:27
    Jaroslavl se dostala dopředu, ale její útočný výlet byl zastaven na útočné modré čáře.

02:54
    Ufa pobývá v útočném pásmu, ale zatím nestřílí. Domácí gólman kryl v předcházející přesilové hře jen jednu ránu.

02:19

02:03
    Lisovec pálil od modré čáry pouze do připraveného Konovalova. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.

01:39
    Nakládalovi se nepovedlo vyhození podél mantinelu. Ufa se ale stále nemůže dostat do souvislejšího tlaku.

01:16
    Nepřesná přihrávka na Omarka zapříčinila zakázané uvolnění.

01:00
    Jaroslavl se zatím dobře brání a hosty k ničemu nepouští.

00:19
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

00:10
    První střelecký pokus vyslali domácí. Karejev musel zasahovat svou vyrážečkou.

00:01

Oba celky už vyjely na hrací plochu. Jaroslavl nastupuje v červených dresech a hostující Ufa v dresech bílých. Před začátkem si ještě vyslechneme ruskou národní hymnu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Nakládal, Kronwall (C), Savčenko, Čerepanov, Rafikov, M. Osipov, Sidorov – Iljenko, Svitov (A), Sannikov (A) – J. Averin, Lander, Pääjärvi – S. Da Costa, Denisenko, Kudrjavcev – Kajumov, Apalkov, Kovalenko – Alexejev.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – Larsen, Ar. Sergejev, Arzamascev, Koledov, Panin (C), Pašnin, Lisovec, Muchamadullin – Hartikainen, Burmistrov (A), Omark (A) – Chochrjakov, Manninen, Sošnikov – V. Žarkov, Kugryšev, Kadějkin – Gimatov, M. Majorov, Kartajev.

Rozhodčí: Beljajev, Sidorenko – Viljugin, Slavikovskij.

LOKOMOTIV JAROSLAVL

Lokomotiv sezonu nezačal vůbec dobře, ale nyní už pobývá na místech, které by mu zaručovaly play off. Ve 27 zápasech získala Jaroslavl 28 bodů a drží osmou příčku v Západní konferenci. Důkazem zlepšené formy Jaroslavle je fakt, že tento tým vyhrál 4 z posledních pěti střetnutí. Nejvíce kanadských bodů z tohoto celku nasbíral Stephane Da Costa, a to konkrétně 16.

SALAVAT JULAJEV UFA

Ufa se nachází ve Východní konferenci na třetí příčce s bodovou ztrátou na Omsk a osmibodovou na zatím suverénní Kazaň. Salavat uhrál ve 27 zápasech 35 bodů a momentálně drží sérii tří vítězných zápasů v řadě. Před reprezentační přestávkou rozstřílela Ufa vysokým poměrem 9:1 Minsk. Po přestávce Salavat zvítězil v Rize a také na ledě CSKA Moskvy. Nejproduktivnějším hráčem tohoto celku je švédský útočník Linus Omark, jenž posbíral 25 kanadských bodů.

Jakub Nakládal (Jaroslavl) 27 zápasů, 4+7

Přeji Vám příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl dnes na domácím ledě vyzvou tým Salavat Julajev Ufa. Úvodní buly padne v 15:00, přeji příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 11. Sannikov (Kudrjavcev), 16. Kovalenko (M. Osipov, Alexejev), 28. Lander (Pääjärvi), 46. Pääjärvi (Sidorov, Lander), 52. Lander (J. Averin) – 25. Hartikainen (Omark, Burmistrov)

Rozhodčí: Beljajev, Sidorenko – Viljugin, Slavikovskij

Diváci: 7 846