Lucembursko – Portugalsko 0:2 (kon.) | Srbsko – Ukrajina 2:2 (kon.) | Bulharsko – Česko 1:0 (kon.)
Kosovo – Anglie 0:4 (kon.) | Andorra – Turecko 0:2 (kon.) | Moldavsko – Island 1:2 (kon.)
Albánie – Francie 0:2 (kon.)
Moldavsko
1:2 (0:1)
Island
Neděle 17.11.2019, 20:45Kvalifikace ME • Skupina H

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (22:49:26)

Fauly: 17:9

Zápas je u konce, Island se loučí s kvalifikací o EURO vítězstvím 2:1 na hřišti Moldavska. Islanďané většině zápasu vládli, takže si vítězství jednoznačně zaslouží. K postupu na EURO mu to ale nepomůže, to už bylo jasné před zápasem. Skóre otevřel v 17. minutě Birkir Bjarnason. Moldavsku se podařilo vyrovnat v 56. minutě, kdy se trefil Nicolae Milinceanu. Od té doby se ale hrálo jen na branku Moldavska. Vítězný gól vstřelil v 65. minutě Gylfi Sigurdsson. Ten pak mohl definitivně rozhodnout z penalty, ale tu neproměnil.

90+5

90+4
    Samuel Fridjónsson zastavil protiútok Moldavska faulem a také on dostává žlutou kartu.

90+2
    Vidar Kjartansson si došel pro faul a vybojoval ještě jednu standardní situaci pro Island.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Cătălin Carp, přichází Andrei Cojocari.

89
    Centr Pálssona z pravé strany sice prošel na branku, ale jen bezpečně do náručí Alexeje Koșeleva.

87
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Birkir Bjarnason, přichází Hördur Magnússon.

85
    Gylfi Sigurdsson si znovu chystal míč na střelu, ale opět nakonec nedostal možnost vypálit.

84
    Moldavsko se stále musí bránit, tentokrát muselo odvracet centr z pravé strany. Prozatím si poradilo.

81
    Moldavsko se v poslední době jen úpěnlivě brání. Island se za každou cenu snaží zápas definitivně rozhodnout.

79
    A i ten dokázala obrana Moldavska ubránit.

79
    Alexej Koșelev předvedl fantastický zákrok a penaltu Gylfiho Sigurdssona vyrazil! Bude z toho jen rohový kop.

78
    Penalta pro Island! Faulu se dopustil Igor Armaș.

77
    Opět se Island dostával do velké šance, střílet chtěl Gylfi Sigurdsson, ale tentokrát prostor nedostal.

76
    Žlutou kartu dostává Artur Ionita (Moldavsko).

75
    Island se v posledních minutách hlavně brání, ale Gylfi Sigurdsson se dostal ke střele. Trefil však jen prostředek branky.

Martin Dvořák

Branky: 56. Milinceanu (S. Platica) – 17. B. Bjarnason (Anderson), 65. G. Sigurdsson

Karty:   34. Crăciun (MOL), 49. Rață (MOL), 76. Ionita (MOL) – 19. B. Bjarnason (ISL), 64. G. Sigurdsson (ISL), 90+4. Fridjónsson (ISL)

Neproměněná penalta: 79. G. Sigurdsson (ISL), brankář Koșelev zneškodnil

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:9.
    Moldavsko: Koșelev – Crăciun, Armaș (C), Focşa – Rață, Ionita, Carp (90. A. Cojocari), S. Platica – Milinceanu (60. Damascan), Gînsari, Cociuc.
    Náhradníci: Cebotari, Rusu – Belousov, A. Cojocari, Damascan, Graur, I. Jardan, Oancea, Patraș.

Island: Halldórsson – Pálsson, Ingason, R. Sigurdsson, A. Skúlason – Sigurdsson, B. Bjarnason (87. Magnússon), G. Sigurdsson (C), Anderson (55. Fridjónsson) – Bödvarsson, Sigthórsson (29. Kjartansson).
    Náhradníci: I. Jónsson, Kristinsson – Árnason, Eyjólfsson, Fjóluson, Fridjónsson, Hermannsson, Kjartansson, Magnússon, Thrándarson, Traustason.