3:4 (0:0, 2:0, 1:4)
HC Kometa Brno
Úterý 01.10.2019, 17:30Tipsport extraliga • 6. kolo

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (20:38:15)

A je hotovo, Kometě se podařilo v poslední dvacetiminutovce skórovat hned čtyřikrát a díky tomuto obratu získává všechny tři body. Gólový převrat započal pět minut po začátku třetiny Jakub Lev, ten se trefil z mezikruží. Energie se nevzdávala, nedařilo se jí však z gólových šancí skórovat, to po pěti minutách potrestal vyrovnáním Tomáš Plekanec svou tečí, po necelé minutě byla již Kometa ve vedení díky Petru Holíkovi. Šest minut před koncem se ještě o jeden karlovarský gól postaral Ondřej Beránek svou dorážkou, v šestapadesáté minutě však rozhodl Luboš Horký ve svém úniku.

Nelepší hráči utkání: Jakub Lev (KOM) a Ondřej Beránek (KVA)

59:38
    Stříteský stál na konci kombinace a zpoza levého kruhu tvrdě vystřelil, Vejmelka ale chytil jeho střelu do lapačky.

59:10
    Po vyhození se Energie znovu dostává do útočného pásma.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:20
    Domácí hrají bez gólmana v šesti hráčích.

57:47
    Domácí mají ještě šanci v podobě přesilovky, na dvě minuty si za krosček odsedí Petr Holík (KOM).
    56:24 Luboš HORKÝ - 3:4

56:24
    Kometa právě vstřelila branku!
    Ondřej Němec vyslal LUBOŠE HORKÉHO do úniku a ten střelou zprava trefil kotouč pod Novotného pravou ruku. Asistence: Ondřej Němec, Tomáš Plekanec.

55:44
    Koblasa nahrával bekhendem podél mantinelu, nenašel však žádného ze svých spoluhráčů.

54:44
    Energie se snaží vybruslit z vlastního pásma, nedaří se jí však dostat přes střední třetiny.

Dnešní utkání sleduje 3139 diváků.
    53:36 Ondřej BERÁNEK - 3:3

53:36
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Je znovu vyrovnáno! ONDŘEJ BERÁNEK nasměroval nahozený kotouč z mezikruží přímo za Vejmelku a jako třetí karlovarský hráč dnes skóruje. Bez asistence:

52:39
    Domácí se nevzdávají a snaží se vyrovnat, nabuzené Brno však výborně brání.
    50:12 Petr HOLÍK - 2:3

50:12
    Tak tomu se říká obrat. Martin Zaťovič zpoza brány nabil PETRU HOLÍKOVI, který přesně nasměroval puk do odkrytého prostoru za karlovarského gólmana. Asistence: Martin Zaťovič.
    49:20 Tomáš PLEKANEC - 2:2

49:20
    Je vyrovnáno! TOMÁŠ PLEKANEC v přebrankovém prostoru tečoval puk přímo za Novotného. Asistence: Karel Plašek, Luboš Horký.

48:50
    Hned po návratu Svozila na led se dostal ke střele od mantinelu Mueller, Novotný si tuto střelu pohlídal.

48:11
    Další nebezpečnou ránu si připsal Plutnar, ani ten ale zprava hostujícího gólmana nepřekonal.

47:36
    Na konci slibně vypadající kombinace před brněnskou bránou stál Jakub Flek, který vystřelil z pravého kruhu, Vejmelka ale zachytil jeho pokus do lapačky.

46:43
    Stanislav Svozil (KOM) je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

45:57
    Energie je jako po ledové sprše, snažit se ale nepřestává.
    44:49 Jakub LEV - 2:1

44:49
    Hosté dotahují náskok Energie. Pyrochta napoprvé Novotného nepřekonal, následná střela JAKUBA LVA z mezikruží však za karlovarským gólmanem skončila. Asistence: Filip Pyrochta.

44:46
    Svozil nahodil puk na bránu od modré čáry, Novotný jej ale chytil do lapačky.

43:08
    Na druhé straně se ke střele dostal Rachůnek, Vejmelka ale poslal kotouč betonem za bránu.

42:12
    Kometa se snaží dostat přes modrou, domácí se ale semkli a skvěle brání.

40:49
    Plutnar pálil zleva od modré, hostující brankář ale chytil puk do lapačky.

40:32
    Po vhazování si kotouč vzala Energie a míří s ním před Vejmelku.

40:01

Druhé dějství je u konce, divácky přineslo velice zajímavý hokej a dvě branky, obě pro domácí Energii. Karlovarští se podobně jako v předchozí třetině tlačili před Vejmelku a v jednatřicáté minutě mohli poprvé slavit, Petr Koblasa se po obdržené přihrávce dostal za pravý kruh a přesně trefil levý horní roh brněnské brány. Tuto skutečnost nejspíše neunesl Peter Randy Mueller a ze střídačky hodil na ledovou plochu svou hokejku, za to si zasloužil desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Minutu a půl před koncem druhé periody se domácí trefili podruhé, Adam Raška propálil zblízka Vejmelku a po čtyřiceti minutách je tak skóre 2:0. Poslední dějství začne v 19:24.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:40
    Novotný vyhodil kotouč, ten ale zachytil Hruška a pohotově vystřelil, domácí brankář ale stále drží nulu.

39:32
    Ani v posledních vteřinách hra nepolevuje.
    38:27 Adam Raška I - 2:0

38:27
    Beránek našel vlevo před bránou ADAMA RAŠKU, který dnes jako druhý překonal Vejmelku. Asistence: Ondřej Beránek.

37:45
    Energetici se snažili před Vejmelkou, Kometa ale otáčí směr hry.

36:14
    Šenkeřík vystřelil od mantinelu, puk ale skončil vedle brány.

35:11
    Kohout vyhazuje puk a energetici střídají.

34:46
    Jenyš po buly pálil od modré, domácí brankář ale odrazil puk do ochranné sítě.

34:39
    Orsava tvrdě vystřelil z mezikruží poté, co obdržel přihrávku, Novotný ale pohotově puk zastavil.

33:39
    Energie jde znovu do oslabení, Dominik Graňák (KVA) si odpyká dvouminutový trest za sekání.

31:55
    Po inkasované brance vhodil na ledovou plochu svou hokejku, Peter Randy Mueller (KOM) si odsedí desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
    31:55 Petr KOBLASA - 1:0

31:55
    PETR KOBLASA střílí první gól dnešního utkání, dostal se za pravý kruh odkud přesně trefil levý horní roh brněnské klece. Asistence: Tomáš Vondráček, Dávid Gríger.

30:48
    Domácí jsou v plném počtu a hra se přesouvá mimo karlovarskou třetinu.

29:48
    Plekanec to zkusil zprava, energetici se ale po jeho střele uvolnili vyhozením.

28:55
    Mueller zahrozil zleva, jeho střelu ale zablokoval Branislav Kubka.

27:56
    Tomáš Rachůnek (KVA) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

27:01
    Stříteský poslal rychlý kotouč na bránu z pravého kruhu, puk se ale k bráně nedostal, jelikož se odrazil od jednoho z bránících hráčů.

26:15
    Kohout nebezpečně vystřelil z úhlu ihned po vhazování, překvapený Vejmelka ale tento pokus stihl zastavit.

25:50
    Skuhravý tvrdě pálil od mantinelu, na první gól to však nestačilo.

24:57
    Hosté se snaží v útočné třetině, Lev zkusil puk nahodit na bránu od modré, domácí brankář si jej ale pohlídal.

23:28
    Plekanec zkoušel dorazit nahozený kotouč za Novotného, to se mu však nepodařilo.

22:24
    Domácí se znovu natlačili do útočného pásma a kombinují.

21:50
    Kometa se dopouští ofsajdu.

21:03
    Plutnar našel parádní přihrávkou Fleka, který se podél mantinelu dostal až před bránu, následné zakončení si však hostující gólman pohlídal.

20:36
    Domácí míří po úvodním vhazování s pukem před Vejmelku.

20:01

První třetina je za námi a překvapivě nepřinesla ani jednu branku. Do utkání vstoupila lépe domácí Energie a tvořila si šance při kombinacích v útočném pásmu, oproti ní Kometa toho po herní stránce moc nepředvedla, ačkoliv je favoritem tohoto zápasu. Největší dosavadní šancí byla nejspíše kombinace Rachůnek Gríger, první jmenovaný našel před bránou slovenského hokejistu, který se ze všech si snažil protlačit kotouč za Vejmelku, to však neúspěšně a oba gólmani si zatím drží čistá konta. Druhá třetina začne v 18:26.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:38
    Tak Kometa si přesilovku moc dlouho neužila, na trestnou lavici míří dnes již podruhé Tomáš Plekanec (KOM) na dvě minuty za podrážení.

19:01
    Václav Skuhravý (KVA) je před koncem první třetiny vyloučen na dvě minuty za podrážení.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

17:50
    Flek pálil od mantinelu, Vejmelku i s jeho bránou však minul.

16:50
    Brno kombinuje před Novotným, nedaří se mu však vystřelit.

16:09
    Plutnar vyhazuje kotouč a Energie střídá.

15:10
    Petr Koblasa (KVA) si odpyká dvě minuty za podrážení.

14:53
    Rozhodčí po faulu domácích ponechávají výhodu.

13:48
    Obě mužstva si přehazují kotouč a nejsou schopna vytvořit jakoukoliv akci.

12:37
    Kohout zavezl puk za vlastní bránu a domácí střídají.

11:52
    Mikúš tvrdě poslal puk na bránu hned po vhazování, touš ale skončil na zadním mantinelu.

11:38
    Gríger před bránou dorážel nahozený kotouč, Vejmelka si jej ale ohlídal.

10:48
    Karlovarští se tlačí do útočného pásma, nedaří se jim však dovést kombinace do zdárného konce.

09:30
    Šenkeřík se snažil dostat s pukem přes brněnskou zeď, nakonec se mu podařilo bekhendem vystřelit, hostující brankář ale vyrazil.

08:25
    Beránek to zkusil z velkého úhlu, Vejmelka ale zachytil kotouč do lapačky.

07:34
    Mueller zasáhl do domácí rozehrávky a s hráči Karlových Varů se dostal do středního pásma, odkud zkusil trefit Novotného klec, to ale neúspěšně.

06:30
    Šenkeřík po obdržené přihrávce pálil zprava, trefil však jen boční síť brány hostí.

06:11
    A je tu další početní výhoda pro domácí, Jan Hruška (KOM) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.

04:51
    Energie za mohutné podpory fanoušků kombinuje před Vejmelkou, největší šanci připravil Rachůnek, který našel Gríger v předbrankovém prostoru a druhý jmenovaný se snažil kotouč protlačit za brankovou čáru, to se mu ale nepodařilo.

03:53
    Jedna přesilovka skončila a další začíná, Tomáš Plekanec (KOM) si odsedí dvě minuty za sekání.

02:38
    Hosté kombinují před domácí bránou, Novotný musel zasahovat až u poslední střely z levého kruhu, zbytek brněnských pokusů šel mimo.

01:44
    Ondřej Beránek (KVA) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

01:13
    Tomáš Mikúš měl obrovskou šanci poté, co ve středním pásmu získal puk a dobruslil s ním až ke kruhům, odkud následně vypálil, puk však našel svůj tým na zadním mantinelu.

00:56
    Pyrochta nahodil puk na Novotného od modré, domácí brankář jej ale nasměroval za svou klec.

00:08
    Energetici vyslali kotouč po úvodním vhazování do útočné třetiny, odkud jej Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, Kubka – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – T. Mikúš, Raška I, O. Beránek – Gorčík, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Baranka, O. Němec (A), Pyrochta, Štencel, Malec, Bartejs, Svozil – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec (A), L. Horký – Orsava, Lev, Jenyš – Plášek ml., Kusko, P. Kratochvíl.

Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Hynek, Gerát.

HC Kometa Brno Kometa se v tabulce nachází hned nad karlovarskou Energií, oproti ní však poslední dvě utkání vyhrála a bude chtít sérii vítězství určitě protáhnout. Naposledy se brněnští hráči postavili venku Vítkovicím a dokázali je porazit 3:0. "Vary mají bruslivé mužstvo a musel bych se opakovat. V extralize nesmíte podcenit žádného soupeře, všichni jsou nebezpeční a musíte k zápasům přistoupit se vší vážností," informuje hlavní trenér Komety Petr Fiala.

HC Energie Karlovy Vary Karlovarští do nového ročníku extraligy vstoupili výborně, následně však po třech výhrách na úvod přišly dvě prohry, proti Olomouci a Plzni. V rámci západočeského derby se energetikům nepodařilo vstřelit ani jednou a proti škodovce padli 0:3 a ani dnes je nečeká lehký soupeř. "Čeká nás čtveřice doopravdy extrémně těžkých soupeřů z čela tabulky. Myslím si však, že i proti Plzni jsme ukázali, že můžeme hrát s každým. Zejména v domácím prostředí se o ty body budeme chtít rvát," říká před duelem s Brnem Tomáš Mariška.

Pěkný úterní podvečer, v rámci šestého kola TELH se v karlovarské aréně domácí Energii postaví HC Kometa Brno, pojďme si oba týmy před zápasem představit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 32. Koblasa (Vondráček, Gríger), 39. Raška I (O. Beránek), 54. O. Beránek – 45. Lev (Pyrochta), 50. Plekanec (Plášek ml., L. Horký), 51. P. Holík (Zaťovič), 57. L. Horký (O. Němec, Plekanec)

Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Hynek, Gerát