Mountfield HK – Třinec 1:4 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 2:7 (kon.) | Litvínov – Sparta 3:4 (po pr.)
Zlín – Liberec 3:4 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 3:2 (3:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Plzeň 4:3 (po pr.)
Olomouc – Kladno 1:3 (kon.)
HC Olomouc
1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Rytíři Kladno
Neděle 17.11.2019, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 19. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera. (19:24:09)

Nejlepší hráči utkání

HC Olomouc: Jan Lukáš
    Rytíři Kladno: Denis Godla

Ve třetí třetině se domácím po spoustě střeleckých nezdarů podařilo přece jen skórovat – zásluhou Zbyňka Irgla tak zkorigovali výsledek na konečných 1:3. Kladno si tak z Olomouce po zásluze odváží 3 body.

59:47
    A Godla pět maří snahy domácích hráčů.

59:28
    Olomouc si bere oddechový čas.

59:28
    Hráč bojují o kotouč v rohu kluziště. Kladno následně vyhodilo na zakázané uvolnění.

57:28
    Nashovu střelu Lukáš vyrazil do ochranné sítě.

56:37
    Kladno operuje v útočném pásmu.

55:51
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Strapáč – 2 min., vysoká hůl).
    55:29 Zbyněk IRGL - 1:3

55:29
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak přece jen se domácí dočkali gólového úspěchu. V přesilové hře se prosadil ZBYNĚK IRGL. Asistence: David Škůrek a Pavel Musil.

55:09
    Godla si musel vyjet z brankoviště, aby zlikvidoval pokus Musila a následně dorážku Olesze.

54:29
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Kaut – 2 min., hákování).

54:29
    Godla povolal do akce svou vyrážečku, Kolouch se zkoušel dostat k puku, ale už to nestihl.

Dnešní utkání sleduje 5 500 diváků.

53:59
    Austin mířil jen do Tomečka.

53:38
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

53:24
    Olomouc se opět ocitla v solidní šanci, ale ani tentokrát se proti Godlovi nedokázala prosadit.

52:29
    Lukáš skryl Melkovu střelu v náručí.

52:17
    Ne, takhle přesilovka se domácím vůbec nepovedla. Macháč už je na ledě, Kladno se navíc drží v útočném pásmu.

51:10
    Kladno se osvobozuje.

50:11
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Machač – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

49:40
    Olomouckým se nedaří dostat kotouč z prostoru svého obranného pásma.

48:50
    Hra se přesunula před Lukáše.

47:52
    Kladno vyhazuje na zakázané uvolnění.

46:47
    Po chybě olomouckých hráčů se ke kotouči dostal Redlich, neměl ale dostatek stability na to, aby mohl kloudně zakončit.

45:38
    Ne, ani tentokrát to domácím nevyšlo. Nejprve Godla vyrazil kotouč betonem a poté ho sebevědomě chytil lapačkou.

45:01
    Tomeček najížděl do dobré střelecké pozice, ale podjela mu brusle.

44:20
    Chyběly centimetry! Tomeček nastřelil boční síťku kladenské brány.

43:52
    Ofsajd Olomouckých.

43:23
    Godla má nějaký drobný zdravotní problém, ale vypadá to, že bude pokračovat v zápase.

43:05
    Irgl teď dvakrát za sebou těžkou střelou orazítkoval mantinel, nejprve na jedné a poté na druhé straně soupeřovy brány.

42:51
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendon Nash – 2 min., podrážení).

42:51
    Musil se ve středním pásmu dostal k odraženému kotouči a posunul ho hlouběji do útočné třetiny.

41:39
    Kolouchova ránu slovenský brankář bez problémů lapil do lapačky.

41:17
    S Klimkovou dělovkou z mezikruží měl Godla problémy vzhledem k clonícím hráčům, ale dokázal ji vyrazit do rohu kluziště.

40:50
    Další zakázané uvolnění mužstva hostů.

40:39

40:20
    Po buly je kotouč na hokejkách domácích hokejistů.

40:01

Střely na bránu po 2. třetině: 25:22

Na začátku druhé třetiny byl blízko snížení, jenže Klimek se tváří tvář Godlovi prosadit nedokázal. Skóre se naopak měnilo na druhé straně – Ladislav Zikmund lehkou střelou překonal Konráda, a ten poté uvolnil místo Janu Lukášovi. Druhý olomoucký gólman se hned vzápětí blýskl důležitým zákrokem a podařilo se mu vychytat také brejk Jaromíra Jágra. Do zaznění sirény se však už stav utkání neměnil. Třetí třetina začne přibližně v 19:43.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:20
    Podobně jako na koni první třetiny, také v závěrečných vteřinách druhé dvacetiminutovky se Olomouc usadila v útočné třetině. Kladno dokázala vyhodit pouze na zakázané uvolnění.

38:49
    Kotouč je mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:59
    Zakázané uvolnění Olomouce.

37:55
    Bílek mířil dvacet centimetrů vedle vzdálenější tyče Lukášovy brány.

37:12
    Knotek posunul kotouč na Tomečka, ten jej nedokázal zpracovat, a tak jsou na puku Rytíři.

36:11
    Kladno si bere oddechový čas.

36:11
    Zakázané uvolnění Kladna.

35:55
    Burian, jemuž znepříjemňovali život dva hráči Kladna, raději volil lehkou střelu na Godlu. Ten bez problému vyrazil. Slovenský brankář si o chvíli později poradil také s pokusem Zbyňka Irgla.

34:52
    Knotek dostal přihrávku do mezikruží, vystřelit se mu ale nepodařilo.

34:10
    Zelingerova střela se odrazila od Strapáčovy brusle do rohu kluziště. Kladno však stále drží útočné pásmo.

33:34
    Bílek nastřelil Lukášovu helmu a poté se kotouč odrazil do ochranné sítě za domácí bránou.

33:05
    Lukáš teď dokázal vychytat Jaromíra Jágra, který se dostal ke kotouči po pádu Jaroměřského za vlastní modrou čárou.

32:25
    Burianova přihrávka na Strapáče byla příliš prudká.

31:08
    Dujsík zkoušel obejít kladenského beka, ten mu však vystavil stopku a hosté přesunuli hru na druhou stranu kluziště.

30:25
    Nashovu střelu Lukáš vytěsnil ramenem.

29:35
    Škůrek nedokázal přejít přes kladenskou obranu, na druhé straně se do rozjíždějícího útoku Rytířů vrhl jeden z obránců Olomouce.

28:39
    Ondruškova rána od modré byla zblokována obráncem Kladna a kotouč tak jen líně doklouzal vedle brány.

27:59
    Kolouchův pokus z otočky skončil na mantinelu.

26:45
    O´Donnell zkoušel střelu z mezikruží, ale kotouč letěl hodně mimo.

25:48
    A Lukáš si v bráně připisuje svůj první zákrok.

25:16
    Branislav Konrád opouští brankoviště, kde no nahrazuje Jan Lukáš.
    25:16 Ladislav ZIKMUND - 0:3

25:16
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Konrádovi propadla lehká střela LUKÁŠE ZIKMUNDA a Kladno je rázem ve tříbrankovém vedení. Asistence:

24:57
    Olesz nahodil na bránu, kde čekal připravený Burian, ale také kladenský obránce.

24:13
    Macháč je na ledě.

23:57
    Tomečkova rána mířila mimo tři tyče.

23:38
    Klimkova střela Godlovi vypadla z lapačky a k dorážce se mohl dostat Tomeček, ten však slovenského brankáře nepřekonal.

23:20
    Musil zkoušel najít před bránou stojícího Irgla, ale jeho přihrávku vystihl jeden z kladenských beků.

22:48
    Teď navíc musí rozjíždět další útok zpoza vlastní brány.

22:21
    Olomouckým se nepodařilo udržet útočné pásmo.

22:11
    A máme tu první vyloučení na straně hostů.

21:58
    Zakázané uvolnění Kladenských.

21:50
    Klimek dostal přihrávku, jeho střela z první tváří tvář slovenského brankáři Kladna ale mířila mimo.

21:29
    Olesz dvakrát naznačil střelu, poté kotouč zaparkoval do nastavené Godlovy lapačky.

21:01
    Godla musel do akce povolat svůj levý beton.

20:05
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí.

20:01

Střely na bránu: 9/10

Rytířům se v první třetině povedlo zaskočit domácí celek rychlým gólem – ve 3. minutě se prosadil kapitán Jakub Strnad. Posléze se prosadil také obránce Brady Austin. Olomouckým se nicméně podařilo ubránit dvě oslabení a v závěru třetiny přidali Godlovi vrásky na čele, ke snížení to ale nevedlo. Druhá třetina začne přibližně v 17:59.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:54
    A Godla má v posledních vteřinách první třetiny plné ruce práce, kotouč musel před dorážejícími protihráči skrýt pod svou lapačkou.

19:40
    Jaroměřského tvrdá rána končí na betonech kladenského gólmana.

19:18
    Škůrek je na ledě a kotouč na druhé straně kluziště. Toto oslabení se domácím podařilo.

18:27
    Kladnu už z přesilovky zbývá méně než minuta a ještě se pořádně k ničemu nedostalo.

18:02
    Olomouc vyhazuje přes všechny čáry a ukrajuje cenné vteřiny z oslabení.

17:37
    Muslovi se podařilo vyvézt kotouč až před Godlu.

17:20
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (David Škůrek – 2 min., sekání).

17:10
    Rozhodčí signalizuje vyloučení a Godla odjíždí na střídačku. Kladno hraje v šesti.

16:27
    Macháč zkoušel obejít Škůrka s Irglem, to se mu ale nepodařilo.

14:32
    Nikým nehlídaný Jágr dostal pěknou přihrávku, jeho střela z mezikruží se však jen odrazila od plexiskla.

13:53
    Kladno kombinuje v útočné třetině. Zatím bez střelby.

13:25
    Olomouci se podařilo vyhodit.

12:56
    Máme tu první vyloučení v zápase, a to na straně Hanáků.
    12:35 Brady AUSTIN - 0:2

12:35
    BRADY AUSTIN zachytil nepřesnou přihrávku domácích a vymetl růžek Konrádovy brány. Bez asistence.

11:41
    Godla měl teď velké štěstí, několik olomouckých hráčů bylo před jeho brankovištěm a pokoušelo se dostrkat puk do brány.

11:20
    Klimkovi sice poskočil kotouč po přihrávce do středního pásma mimo čepel, naštěstí byl ale poblíž Pavel Musil, který neposednou pryž zkrotil a posléze vyslal střelu na Denise Godlu.

09:40
    Hecl zkoušel najít přihrávkou Nahodila, ovšem bez úspěchu.

09:11
    Domácí mohou jít dopředu.

08:49
    Rytíři vybojovali kotouč v útočném pásmu a je z toho vhazování před Konrádem.

08:20
    Rozhodčí přerušil hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:00
    Hráči bojují o kotouč u mantinelu v obranném pásmu domácích.

07:21
    Ondrušek zkoušel tečovat kotouč před Godlou, slovenský gólman byl pozorný.

07:00
    Buly vyhrála Olomouc a Dujsík poté vyslal svižnou, leč nepřesnou střelu od modré čáry. O chvíli později se hráč s číslem 6 dostal opět ke střele, tentokrát mu však vůbec nesdela.

06:25

06:00
    Zikmund obral o kotouč jednoho z olomouckých hráčů v jejich vlastním obranném pásmu.

05:27
    Vhazuje se před Konrádem.

05:10
    Olesz nedokázal na modré čáře obejít Zelingera.

04:22
    Musil zkoušel s kotoučem objet bránu soupeře, bez úspěchu.

04:05
    Stach sebral Irglovi kotouč v olomouckém obranném pásmu, domácí se však přesto dokázali zmocnit černé pryže a zákrok si připisuje také Denis Godla, pře nímž se nyní bude vhazovat.

03:40
    Buly vyhráli hosté a usadili se v prostoru před olomouckou bránou.

03:22

03:14
    V nadějné střelecké pozici se ocitl Nahodil, ale nedokázal udržet stabilitu na bruslích.

03:00
    Fanoušci jsou teď hodně nespokojení s tím, že se rozhodčí po souboji za Godlovou bránou rozhodl nevylučovat.

02:30
    Olomouc hraje v útočné třetině.
    02:13 Jakub STRNAD - 0:1

02:13
    Po necelých třech minutách se Rytíři dostávají do vedení zásluhou kapitána JAKUBA STRNADA, který se prosadil při protiútoku svého týmu. Patrik Machač a Tomáš Redlich.

01:26
    Nic z toho však nebylo a hra se přesouvá na druhou stranu kluziště.

01:10
    Kladno operuje v útočné třetině.

01:00
    Stah vystihl rozehrávku Olomouce a zkusil střelu z vrcholku kruhu.

00:40
    Jágr přešel střední pásmo a ke střele se dostalo také Kladno, ale Konrád byl pozorný.

00:11
    Kotouč má po úvodním buly Olomouc a může jít dopředu. Lehkou střelu Godla skryl v náručí a vhazuje se po jeho pravici.

00:01

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Škůrek, Vyrůbalík (C), Dujsík, Valenta – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Olesz, Kolouch, Skladaný – Hecl, J. Knotek (A), V. Tomeček.

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Austin, Nash, Kehar, Romančík, Zelingr, Barinka (A) – Zikmund, Melka, Jágr – Redlich, Machač, J. Strnad (C) – Réway, Stach, Bílek – Hajný, T. Kaut (A), O'Donnell – Š. Bláha.

Rozhodčí: Mrkva, Piragic – Tošenovjan, Zgonc.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Bude se Kladno radovat v Olomouci z výhry?

Také kladenští Rytíři zvládli první utkání po reprezentační pauze. Na svém vlastním ledě doslova udolali zlínské Berany fotbalovým výsledkem 1:0. Poněkud si tak spravili chuť po vysoké porážce 6:2, kterou ve středu utrpěli od pražské Sparty. Aktuálně je Kladno na 11. pozici se stejným bodovým ziskem jako má desátá Olomouc (22).

Na čele tabulky střelců je Jaromír Jágr, který se letos trefil už 8x. Nejproduktivnějším hráčem je pak Brady Austin (5+10). Současnou jedničkou Rytířů je Denis Godla, jenž pochytal 89,86 % střel, které na něj letěly. Dvojku pak dělá Lukáš Cikánek s úspěšností zákroků 86,23 %.

HC Olomouc
    Olomoučtí hokejisté si díky výhře nad Pardubicemi upevnili desáté místo, aktuálně mají na svém kontě 22 bodů. Kohouti tak dokázali navázat na výhru v Karlových Varech před reprezentační přestávkou. Přesto však nejsou v situaci, kdy by mohli být v klidu. Svěřenci trenérů Tomajka a Motáka potřebují zabrat hlavně směrem dopředu, mají na svém kontě totiž nejméně vstřelených branek ze všech týmů TELH (38).

Lídrem olomouckých statistik je nadále veterán Zbyněk Irgl, který se 7 zásahy vede jak tabulku střelců Mory, tak také tabulku produktivity (7+5). V brankovišti zatím dostává větší příležitost Branislav Konrád, jehož úspěšnost zákroků se momentálně zastavila na 91,45 %. Jan Lukáš má statistiky o něco horší (89,96 %).

V rámci 19. kola TELH na led desáté Olomouce zavítají kladenští Rytíři.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 56. Irgl (Škůrek, P. Musil) – 3. J. Strnad (Machač, Redlich), 13. Austin, 26. Zikmund (Kehar)

HC Olomouc: Konrád (26. Lukáš) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Škůrek, Vyrůbalík (C), Dujsík, Valenta – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Olesz, Kolouch, Skladaný – Hecl, J. Knotek (A), V. Tomeček.

Rozhodčí: Mrkva, Piragic – Tošenovjan, Zgonc