Chabarovsk – Jokerit 4:1 (kon.) | Vladivostok – Petrohrad 1:2 (po pr.) | Kunlun – Magnitogorsk 3:1 (kon.)
Čeljabinsk – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Viťaz 6:2 (kon.) | Riga – Soči 1:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 17.11.2019, 13:00 • Ledová aréna Traktor • KHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:24:57)

Česká stopa v utkání
    Lukáš Sedlák (CLJ) 1+0, 6 střel, čas na ledě 19:46
    Tomáš Hyka (CLJ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:56
    Jakub Kovář (JEK) odchytal 60:00, 22 zák., 91,67 %

Čeljabinsk se dlouho držel a směřoval v souboji s Jekatěrinburgem alespoň bodem za remízu v základní hrací době. Jenže v 57. a 59. minutě dvakrát inkasoval a ani hra bez brankáře už s výsledkem nic udělat nemohla. Favorité prodloužili svou vítěznou šňůru nad Traktorem a berou dnes vítězství.

59:33
    A znovu to byl Ščerbak, kdo z pravé strany napálil puk do lapačky Kováře. Od ní se odráží do ochranné sítě.

59:25
    Další nepřesná rána od modré, domácí zůstávají stále u puku.

59:14
    Ščerbak se dostal sice do zakončení v pravém kruhu, ale Kovář puk chytá do lapačky.

58:49
    Rána od modré neprošla skrz obranu.

58:35
    Čeljabinsk bude hrát bez brankáře!

58:35
    Oddechový čas pro domácí, kteří vybojovali vhazování v útočném pásmu.
    58:16 Nigel DAWES - 2:4

58:16
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    A je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Domácí ani nestihli odvolat brankáře a hosté vyrazili zpět do útoku. Na levé straně si najížděl NIGEL DAWES, který dostal do jízdy přihrávku a prostřelil Děmčenka. Asistence: Analij Golyšev, Alexej Vasilevskij.

57:39
    Zakázané uvolnění domácích po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.
    56:27 Georgij BĚLOUSOV - 2:3

56:27
    Hosté po buly střílí vedoucí branku! Přihrávku do levé strany přetavil ke střele z prví GEORGIJ BĚLOUSOV, jenž využil zčásti odkryté branky, když se Děmčenko nestačil přesunout. Asistence: Pavel Dacjuk.

56:20
    Zakázané uvolnění Čeljabinsku vrací hru před Děmčenka.

55:43
    Dobrý zákrok domácího brankáře, který lapil Bodrovovu střelu a přerušil hru.

55:05
    Po buly předvedli hosté bleskový útok, který Děmčenko odrazil svým zákrokem. Jekatěrinburg zůstává u puku, je ale zpět ve svém pásmu.

54:56
    Domácí to zkusili přes nahození puku a dokonce se k němu dostali, dostali hru před kruhy a Kovář musel chytit letící projektil na svých betonech.

54:00
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, zároveň však také bez šancí na obou stranách.

53:20
    Základní hrací doba se pomalu blíží ke svému konci. Jekatěrinburg vede drtivě na střely 37-20, ovšem na branky je skóre vyrovnané.

52:05
    Hra je přerušena, přichází komerční pauza.

50:54
    Dělovku Karpuchina drží Kovář v lapačce. Ve třetí třetiině si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.

50:43
    Nápor pokračuje další střela Kováře posadila na led, dorážka Ščerbaka z pravého kruhu trefila bránícího hráče do obličeje. Hra je po chvilce přerušena, aby se otřesený hráč dostal na střídačku.

50:25
    Rychlý přechod domácích do útoku, Kovář nadvakrát srazil puk na zadní mantinel.

49:13
    Zakázané uvolnění Traktoru.

48:44
    Kovář musel předvést těžký zákrok proti střele Calofa, puk končí v ochranné síti.

48:23
    Děmčenko se natahoval po puku, ale nedosáhl, jelikož střela byla hodně nepřesná. Odrazem od mantinelu se rozjel protiútok domácích, který rovněž končí na zadním mantinelu.

47:40
    Komerční přestávka po přerušení hry.

45:45
    Po dvou velkých hrubkách na obou stranách je tedy znovu srovnáno a favorizovaný Jekatěrinburg musí znovu dobývat branku soupeře.
    45:38 Lukáš SEDLÁK - 2:2

45:38
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Pokud gól Jekatěrinburgu byl chybou brankáře, nyní je gól domácích chybou celé obrany. Špatná rozehrávka, ztráta a rychlá přihrávka mezi kruhy na rozjetého LUKÁŠE SEDLÁKA, který ránou z první nedal Kovářovi šanci. Asistence: Nikita Ščerbak.

44:15
    Čeljabinsk, který ve druhé třetině vybojoval vyrovnání, nyní musí dotahovat. Ovšem hosté své soupeře nepouští zatím přes střední pásmo.
    43:03 Andrej OBIDIN - 1:2

43:03
    Hosté vykročili za vítězstvím i s ohledem na svou převahu. Tento gól je jednoznačně brankáře Děmčenka, který nahození soupeře neodpálil ani neschoval pod lapačku a nechal svým laxním pohybem vybojovat soupeře puk. Chripunov poté objel branku a přihrál mezi kruhy ANDREJOVI OBIDINOVI, který prostřelil přesouvajícího se brankáře. Asistence: Stepan Chripunov.

42:30
    Čeljabinsk se při průniku do útoku dostal do postavení mimo hru.

41:50
    Jekatěrinburg se zkusil několikrát usadit v útočném pásmu, zatím bezvýsledně.

40:55
    První přerušení hry v závěrečné třetině, postavení mimo hru domácích.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:38.

Druhá třetina přinesla jednu branku, díky níž se Čeljabinsku povedlo srovnat na 1:1, když se tečí prosadil Malychin. Před poslední třetinou je tak zápas zcela otevřený, ačkoliv herní převahu mají jednoznačně hosté, kteří vedou na střely 29-11.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:37
    Hra se ovšem přelévá ze strany na stranu, k žádnému tlaku nedochází.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny. U puku jsou domácí.

38:24
    Trjamkin prudkou ránu nasměroval jen na Děmčenka, který svou lapačkou přerušil hru.

37:33
    Koňkov se dostal až do pravého kruhu a vypálil na Kováře, který úspěšně jeho střelu sráží do rohu.

36:29
    Litovčenko se napřáhl mezi kruhy, domácí brankář vyráží do ochranné sítě.

36:03
    Hra je přerušena ve středním pásmu, kde se bude vhazovat.

35:40
    Dacjuk se prodral až k brance Děmčenka, jemuž se snažil podstřelit beton. Byl vytlačen k zadnímu mantinelu.

35:25
    Domácí zápolí ve svém pásmu u zadního mantinelu o puk. Nechtějí pustit soupeře do šance.

34:15
    Puk už byl ve středním pásmu, postavení mimo hru hostů.

34:12

33:59
    Platt přiťukl Bělousovovi, který si přejel až k brankovišti, ale svou střelu poslal na zadní mantinel.

33:23
    Brankář domácích musel znovu zasahovat, hru přerušuje.

32:53
    Děmčenko se dobře postavil proti střele Dawese z prostoru mezi kruhy a přerušil hru.

32:12
    Hosté budou hrát přesilovku, Alexandr Avcin dostává dvě minuty za úder do oblasti hlavy a krku a k tomu 10 minut osobní trest.

32:12
    Komerční přestávka.

31:50
    Sexton to vzal na sebe a po průjezdu do pravého kruhu nahodil na lapačku Děmčenka.

31:25
    Tentokrát hosté pronikli až před branku, byli ale znovu vyhnáni.

30:20
    Čeljabinsk je s vyrovnáním aktuálně spokojen a brání svou modrou čáru, odráží většinu útoků soupeře.

29:29
    Děmčenko máchnul lapačkou a zastavil střelu Bodrova zpoza levého kruhu.

28:59
    Domácí zachytili soupeřovo nahození a vyváží puk do bezpečí.

28:44
    Jekatěrinburg má sice stále puk, ale nikoliv útočné pásmo.

28:05
    Hosté se trpělivou rozehrávkou snaží najít recept na průchod středního pásma.
    27:13 Fjodor MALYCHIN - 1:1

27:13
    Čeljabinsku se daří vyrovnat na 1:1! Vysokou střelu od modré protečoval za Kovářova záda FJODOR MALYCHIN, který se po puku ohnal před brankovištěm. Asistence: Andrew Calof.

26:45
    Hra je znovu přerušena, postavení mimo hru domácích.

26:05
    Děmčenko přerušuje hru. Komerční pauza.

25:20
    Jekatěrinburg zatím ve druhé třetině nemá takovou herní převahu jako v úvodní dvacetiminutovce, přesto vede na střely 13-8.

24:40
    A ještě Malychin skvěle napadl rozehrávku soupeře a přinutil Kováře k zákroku.

24:32
    Čeljabinsk vyhodil puk ze svého pásma tak, aby se nedopustil zakázaného uvolnění.

24:11
    Hosté se nacpali před branku Děmčenka, který byl nucen přerušit hru a věnovat soupeři vhazování po své levici.

22:40
    Pro změnu vybojoval Čeljabinsk vhazování v útočném pásmu.

22:10
    Vhazovat se bude před brankou Děmčenka.

21:20
    Hyka vypálil z bekhendu z levého kruhu, před brankovištěm se ještě snažil dorážet Sedlák. České duo se však přes Kováře neprosadilo.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:46.

Úvodní třetina dlouho přinášela nepříliš záživný hokej plný nepřesností. Kolem 15. minuty se ovšem dostali domácí do mírného tlaku a paradoxně tím nakopli soupeře k úspěšnému protiútoku, který zakončil Litovčenko. Favorizovaný Jekatěrinburg vede 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:20
    V závěru první třetiny se hra přelévá ze strany na stranu bez usazení v útoku.

18:34
    Na třetí pokus se už průnik povedl, dokonce obrana hostů propadla a domácí se řítili do přečíslení, ale Lukáš Sedlák po přihrávce z levé strany minul svým bekhendem branku.

18:18
    Znovu neúspěšně.

18:02
    Avtomobilist jejich útok odrazil. A tak to Traktor zkusí znovu.

17:30
    Domácí mají puk ve svém pásmu a trpělivě vyčkávají s rozehrávkou.
    16:10 Vjačeslav LITOVČENKO - 0:1

16:10
    Sexton od zadního mantinelu našel mezi kruhy rozjetého VJAČESLAVA LITOVČENKA, který aktivitu domácích zatloukl do ledu střelou, kterou otevírá skóre zápasu! Asistence: Dan Sexton, Michajl Mamkin.

15:45
    Kovář uhájil brankoviště proti nepříjemnému shluku tří soupeřů kolem něj.

15:10
    Domácí se snaží trochu oživit svůj výkon a pronikají stále časteji do útočného pásma.

14:15
    Kovář po delší době zasahoval, střelu z pravé strany srazil k zadnímu mantinelu.

13:38
    Jekatěrinburg vede na střely 7-3.

13:38
    Bělousov zpoza kruhů nutí Děmčenka k zákroku a přerušení hry. Komerční přestávka.

12:39
    Mamkin chtěl nahodit až na Děmčenka, ale je to pouze zakázané uvolnění.

11:55
    Zajímavý průnik Dacjuka před brankoviště také střelou neskončil.

11:10
    Hosté zatím vedou na střely 5-3, příliš střel ale celkově k vidění není, zblokované byly jen tři.

09:56
    Jekatěrinburg byl zastaven postavením mimo hru.

09:25
    Trochu na to ovšem doplácí kvalita předváděné hry, většina puků končí jen na zadním mantinelu.

08:35
    Po krátké pauze se pokračuje ve stejném duchu jako v předchozích minutách. Hraje se rychle ze strany na stranu.

07:38
    Sedlák v levém kruhu vystřelil na Kováře, branku těsně minul a český brankář poté ukryl odražený puk do lapačky. Komerční přestávka.

06:35
    Platt vyrazil s pukem ze svého pásma, dostal se až do levého kruhu útočné zóny, ale Děmčenka střelou příliš neohrozil.

05:10
    Trjamkin od modré vypálil hodně nepřesnou střelu, kterou na zadním mantinelu sbírá domácí obrana.

04:40
    Oba celky zkusily taktiku nahozených puků, avšak bez úspěchu.

03:44
    Vhazuje se ve středovém kruhu.

03:15
    Chripunov dostal puk před kruhy, jeho střela však byla sražena.

02:30
    První třetina zatím plyne bez větší šance na jedné či druhé straně. Oba týmy se pravidelně střídají ve vedení puku.

01:19
    Ovšem jako první zahrozil Čeljabinsk. Bailen ránou od modré nutí Kováře k zákroku.

00:55
    Hosté, kteří jsou výraznými favority zápasu, se tlačí hned v úvodu do útočného pásma a vybojovali vhazování před Děmčenkem.

00:01

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Fedotov) – Virtanen, Bailen, Kalinin, Karpuchin, Menšikov, Isajev, Jasinskij, Sergijenko – Sedlák, Hyka, Ščerbak – Kravcov, Calof, Malychin – Karlin, Avcin, Kosov – Fatějev, Koňkov, N. Komarov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin, D. Bodrov, Mamkin, Gurkin, I. Višněvskij, Pereljajev – Golyšev, Dawes, Macek – Holland, Sexton, Litovčenko – Bělousov, Dacjuk, A. Garejev – Chripunov, Platt, Obidin – Ovčinnikov..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Tomáš Hyka (CLJ) 24z, 5+6
    Lukáš Sedlák (CLJ) 24z, 7+3
    Jakub Kovář (JEK) 23z, 11 výher, průměr 2,32, 92,6 %

V minulé sezoně oba týmy postoupily do play off, ve kterém Jekatěrinburg vyhrál všechny čtyři zápasy. A vítěznou šňůru nad Čeljabinskem drží i v této sezoně, kdy vyhrál dvakrát. Celkem se Avtomobilist radoval z vítězství nad Čeljabinskem už desetkrát v řadě.

Domácí prohráli tři zápasy v řadě a celkem pět duelů z posledních šesti odehraných zápasů. Forma Čeljabinsku je dlouhodobě spíš špatná a šance tohoto týmu na postup play off se už nyní zdají mizivé, byť stále zbývá k odehrání spousta zápasů.

To Jekatěrinburg, který má za sebou sérii sedmi porážek, se v poslední době chytil a vyhrál třikrát v řadě.

Oba týmy patří do Charlamovovy divize, ve které zaujímají poslední dvě příčky. V rámci Východní konference je Jekatěrinburg devátý se ztrátou tří bodů na osmý Vladivostok. Čeljabinsk se naopak s 22 body přetahuje o poslední místo s Chabarovskem.

Traktor Čeljabinsk v nedělním programu KHL přivítá na svém ledě Avtomobilist Jekatěrinburg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 28. Malychin (Calof), 46. Sedlák (Ščerbak) – 17. Litovčenko (Sexton, Mamkin), 44. Obidin (Chripunov), 57. Bělousov (Dacjuk), 59. Dawes (Golyšev, Alexej Vasilevskij)