Vsetín – Benátky n/J 8:0 (kon.) | Poruba 2011 – Slavia 4:1 (kon.) | Chomutov – Jihlava 1:3 (kon.)
Prostějov – Litoměřice 4:5 (po pr.) | Sokolov – Třebíč 3:4 (kon.) | Havířov – Kadaň 4:0 (kon.)
Frýdek-M. – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Přerov – Motor ČB 3:2 (2:1 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
HC Slavia Praha
Pondělí 18.11.2019, 17:30 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 23. kolo

Viděli jsme zajímavý a bojovný zápas z obou stran. Domácí se v první třetině dostali v přesilovce do vedení gólem Petra Obdržálka a do konce třetiny přidali ještě další dva. Hosté do přestávky snížili. Ve druhém dějství sice gól nepadl, ale obě mužstva měly několik pěkných šancí. Od třetí třetiny byli domácí jasně lepším týmem a naději hostů na přijatelný výsledek držel nad vodou výborným výkonem brankář Málek, který vychytal 36 střel. Poruba však hosty k ničemu vážnému nepustila a když pak v 53. minutě přidal Tomáš Jáchym další branku, bylo rozhodnuto.
    Poruba získala zaslouženě důležité tři body a já se s Vámi loučím a těším se na počtenou u dalších textových přenosů. (20:06:42)

59:40
    Vhazování v obranném pásmu domácích.

59:15
    Hosté ještě odstřelují Dolejše ten ale vše vyráží.

58:05
    Ondráček zachytil přihrávku na modré čáře a probíjel se před bránu domácích, Pastor ho ale vytěsnil až do rohu hřiště.

57:45
    Zakázané uvolnění hostů.

56:58
    Duda pálí od modré.

56:08
    Domácí doráželi na branku Slavie a Málek raději přerušuje hru.

55:36

54:23
    Poruba uzamkla hosty v třetině a Patrik Husák střelou od modré znovu prověřil gólmana.

53:36
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Petr Vampola – 2 min., hákování).

53:22
    Málek zázračným zákrokem vychytal Tomáše Gřeše, který se dostal za obranu hostů a vystřelil mezi nohy gólmana.
    52:45 Tomáš JÁCHYM - 4:1

52:45
    Poruba právě vstřelila branku!
    K odraženému kotouči se před brankou dostal TOMÁŠ JÁCHYM a překonává Málka střelou pod horní tyčku. Asistence: Richard Nejezchleb.

51:46
    Hejda zabránil samostatnému úniku Hlinky a vytěsnil ho až k mantinelu kde Hlinka padá a rozhodčí raději přerušuje hru.

50:50
    Gřeš pálí ve velké šanci na vyrážečku hostujícího gólmana.

50:24
    Nebezpečné střely Nejezchleba a Špačka opět prověřily Málka.

50:00
    Málek promáchl puk v brankovišti, na hokejky domácích se však nedostal.

49:28
    A opět zakázané uvolnění.

Zbyněk Slatinský

Branky a nahrávky: 6. Obdržálek (Hudeček), 7. Zdeněk (J. Káňa, Kanko), 20. Husák (Gřeš, Zdeněk), 53. T. Jáchym (Nejezchleb) – 15. Furch (Všetečka, Hejda)

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Kůdela) – Pastor, Dundáček, Slavík, Husák, Dluhoš, Urbanec, Rudl – Kanko, Zdeněk (C), J. Káňa (A) – Szturc, M. Hlinka, Obdržálek – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – Nejezchleb, T. Jáchym, Špaček.
    HC Slavia Praha: Málek (Michajlov) – T. Duda, J. Novák (C), P. Hořava, Antoš, Barák, Hejda, Steinocher – Šmerha, Vampola (A), Vlček – M. Ondráček, Vrdlovec, Jar. Brož – Kubica, Kuťák, Šteiner – Všetečka, Furch.

Rozhodčí: Fiala, Ondráček – Hranoš, Konvička