Nižněkamsk – Dynamo Moskva 4:6 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 1:2 (po pr.) | Omsk – Ufa 4:1 (kon.)
CSKA Moskva
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Severstal Čerepovec
Pondělí 18.11.2019, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Československá stopa

Adam Liška (CER) 0+1, 0 střela, čas na ledě 20:52 (19:57:19)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 36:18 (16:3, 7:10, 12:4 – 1:1)
    Zblokované střely – 20:11
    Vyhraná vhazování – 35:9
    Trestné minuty – 6:10
    Hity – 7:10

Moskevské CSKA překvapivě padlo s posledním týmem tabulky Východní konference 1:2 v prodloužení a potvrdilo, že se v poslední době nenachází v ideální pohodě. Jedná se totiž už o čtvrtou porážku v řadě. Severstal naopak protrhl sérii deseti utkání bez výhry.

Hosty poslal ve 26. minuty do vedení v přesilovce Dmitrij Markovin a CSKA dokázalo srovnat až pět minut před koncem, kdy po přihrávce Veye zasunul puk za čáru Kirill Kaprizov. V prodloužení však byli šťastnější hráči Čerepovce. Hrdinou utkání se stal Dmitrij Markovin, jenž svým druhým zásahem rozhodl.

61:39 Dmitrij MARKOVIN - 1:2

61:39
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hosté si z Moskvy odvezou dva body! Po dobré práci Geraskina se dostal k puku DMITRIJ MARKOVIN. Ten s ním nejprve zajel za branku a poté si vybruslil až mezi kruhy, odkud vymetl levý horní růžek z pohledu brankáře Sorokina – 1:2. Asistence: Igor Geraskin.

60:30
    Kaprizov využil volnějšího prostoru při hře 3 na 3 a projel s kotoučem až před branku. Už ho ale nezasunul za brankáře.

60:01

60 minut hry o vítězi zápasu nerozhodlo. Domácím zajistil prodloužení gólem v čase 54:44 Kirill Kaprizov.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

60:00
    Rozhodčí zašlápnutí neodpískali a nechali takto dohrát posledních 35 sekund třetí třetiny. Diváci na to reagují pískotem.

59:34
    Puk je v rohu útočného pásma hostí. Nikdo nechce moc hrát, ale rozhodčí zatím nepřerušili.

59:00
    A máme tu poslední minutu třetí třetiny.

57:52
    Následně ale poslali touš jen na icing. Hra se tedy vrací do jejich obranné třetiny.

57:45
    Z pravé strany se snažil natlačit do zakončení Vey. Hosté ho o kotouč nakonec připravili.

57:15
    Nikita Nestěrov vypálil ze středního pásma. Podjapolskij jeho projektil vyráží.

55:44
    Dmitrij Markovin to zkoušel z ostrého úhlu. Sorokina střelou k bližší tyčce nepřekvapil.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 55. Kaprizov (Vey) – 26. Markovin (Liška, Jakimov), 62. Markovin (Geraskin)

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Nestěrov (A), A. Romanov, Kiselevič, Marčenko, M. Robinson, Dahlbeck, Blažijevskij – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Mamin, Šalunov, Al. Popov (A) – Kalinin, Andronov (C), P. Karnauchov – Rtiščev, Světlakov, Tolčinskij – Sorkin.
    Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Kudako, Kinrade, Baldajev, N. Chlystov, Chochlov, Chabarov, Makejev – Liška, Jakimov (A), Monachov (C) – Morozov, Chipchura, Kapustin – Gračjov, Trubačjov, Geraskin – Kazakov, J. Bodrov (A), Markovin – A. Alexejev.

Rozhodčí: Kulakov, Cyplakov – Galimov, Ponamarenko