Buffalo – Minnesota 1:4 (kon.) | New Jersey – Boston 1:5 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 4:5 (po pr.)
Columbus – Montreal 5:2 (kon.) | Florida – Philadelphia 5:2 (kon.) | Detroit – Ottawa 3:4 (kon.)
St. Louis – Tampa 3:1 (kon.) | Nashville – Winnipeg 1:2 (kon.) | Chicago – Carolina 2:4 (kon.)
Dallas – Vancouver 6:1 (kon.) | Calgary – Colorado 2:3 (kon.) | Vegas – Toronto 4:2 (kon.)
San Jose – Edmonton 2:5 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Montreal Canadiens
Středa 20.11.2019, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Československá stopa

Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:18 (03:47:03)
    Tři hvězdy dnešního zápasu.

1. Pierre-Luc Dubois (CBJ) 2+1
    2. Joonas Korpisalo (CBJ) 30 zák., 2 góly, 93,8 %
    3. Emil Bemström (CBJ) 1+1

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 26:32 (13:13, 7:11, 6:8)
    Zblokované střely – 21:7
    Vyhraná vhazování – 22:36
    Trestné minuty – 4:4
    Hity – 26:27

Hokejisté Columbusu poráží Montreal 5:2! Zápas se rozhodoval až ve třetí třetině, do níž se nastupovalo za stavu 2:2. Vítězný gól domácích, který padl ve 47. minutě, byl dosti kuriózní. Emil Bemström totiž ve velké šanci zakončoval mimo, ale puk se od mantinelu snesl zpět do brankoviště a brankář Price si ho srazil do vlastní branky. Hned po buly mohl srovnat Armia, dnes skvělý Korpisalo ho však vychytal a pak už se trefovali opět jen hráči Blue Jackets. V 52. minutě tečoval v přesilovce Bjorkstrandovu střelu Boone Jenner a skóre utkání uzavřel po nabídce Nyquista do odkryté klece Pierre-Luc Dubois.

59:50
    Domácí zápas dohrávají za aplausu diváků v útočném pásmu.

59:01
    Máme tu už poslední minutu třetí třetiny.

58:41
    Hostům nevyšel přechod do útoku. Jones následně nahodil puk za branku Montrealu, což Columbusu stačí. Vteřiny ubíhají.

57:47
    Zápas se už spíše dohrává. Hosté vědí, že dnes v Columbusu neuspějí.

57:12
    Kotkaniemiho nahození Korpisalo raději přidržel a přerušil tak hru.

56:33
    Werenski nabil parťákovi z obrany Jonesovi. Jeho ránu od modré vyrazil Price.

55:17
    Další šance domácích. Riley Nash měl na pravé straně před brankou spoustu času, Price ale tentokrát nepřekonal. Reklamní přestávka.
    54:33 Pierre-Luc DUBOIS - 5:2

54:33
    Columbus právě vstřelil branku!
    Teď už se domácí hodně přiblížili k vítězství! Gustav Nyquist poslal z levého kruhu křížnou přihrávku na PIERRA-LUCA DUBOISE, který z první trefoval odkrytou hostující branku – 5:2. Asistence: Gustav Nyquist a Oliver Bjorkstrand.

54:10
    53:23 Po akci Webera pálil Weal, ale Korpisalo puk zastavil efektním semaforem.

53:23
    Joonas Korpisalo skvěle! Shea Weber puk zavezl ze středního pásma až před jeho branku. Domácí brankář proti němu vyjel, ale Weber poslal kolem něho kotouč přes brankoviště. Tam jeho spoluhráči scházeli a tak se puk dostal až k Jordanovi Wealovi, který ho napálil do branky od levého mantinelu. Korpisalo se stačil mezi tyče vrátit a Wealovu ránu zneškodnil krásným semaforem.

53:01
    Korpisalo zastavil také ránu Webera a ještě puk odpálil do bezpečí!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Robinson (D. Savard, Wennberg), 33. Dubois (Bemström), 47. Bemström (Milano, Dubois), 52. Jenner (Bjorkstrand, Werenski), 55. Dubois (Nyquist, Bjorkstrand) – 17. Lehkonen (Danault, Kulak), 25. Armia (Chiarot, Petry)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Kukan, R. Murray – Bemström, Dubois, Milano – Atkinson (A), Riley Nash, Texier – Bjorkstrand, Jenner (A), Nyquist – J. Anderson, Wennberg, Robinson.
    Montreal Canadiens: Price (Kinkaid) – S. Weber (C), Chiarot, Petry (A), Mete, C. Fleury, Kulak – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Domi – Weal, Kotkaniemi, Lehkonen – Cousins, N. Thompson, Hudon.

Rozhodčí: O'Rourke, Rooney – Amell, Sericolo

Diváci: 14 118