Nové Veselí – Zubří 26:26 (kon.) | Plzeň – Karviná 21:24 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
26:26 (13:13)
HC ROBE Zubří
Středa 20.11.2019, 18:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 10. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – HC ROBE Zubří 26:26 (13:13)
    Nejvíce branek: Kocich 7, Melichar 4, Sekulić 4 – Řezníček 8, Jurka 6, Mičkal 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/1. Vyloučení: 1:2. (19:46:46)

V závěru si na tiskovce vzal slovo delegát zápasu Miloš Kastner, který poděkoval oběma týmům za korektní přístup k zápase. Z mé strany je to navíc vše. Bylo mi ctí dnešní fantastický zápas komentovat a budu se těšit u dalších utkání ve Veselí napočtenou!

Pavel Hladík (Sokol Nové Veselí): Souhlasím s tím, že zápas byl těžký pro oba týmy. Super to muselo být pro oba tábory fanoušků a diváky. Ukázalo se dnes, že to je souboj týmů, které jsou nahoře. Dnes to nebyla žádná „sranda“ a je skvělé, že zastoupil Michala (Studeného) Adrián Šimovček. My na Zubří měli jenom jeden trénink kvůli nedělnímu zápasu v poháru a jsem rád, že se nám povedlo vyškrábat ty síly, dotáhnout se na soupeře a uhrát velecenný bod.

Dušan Poloz (Zubří): Do zápasu jsme vstoupili sebevědomě a dařilo se nám hodně v útoku. To však bývá ošidné a ukázalo se to, domácí se dostali na dostřel a do laufu. My si vybrali v zápase dvě pasáže, které byly slabší, jedna v první půli a druhá na začátku. Vážím si toho, že tým, který je dle mého silný, dokázal stáhnout stav -4 a udělat tady, na horké půdě ve Veselí jeden bod.

Trenéra doplnil ještě Tomáš Mičkal, který prohlásil, že jak říkali v kabině Miroslav Jurka s Tomášem Řezníčkem, tento zápas nebude žádná *prdel* a je za tento bod velice rád. Nezapomněl také poděkovat fanouškům, kteří vážili cestu do Veselí.

Kdo na dnešní zápas do novoveselské haly zavítal, pravděpodobně by se nejraději vrátil v čase o hodinu a půl zpět a tuhle horskou dráhu by chtěl vidět znovu! Diváci v napěchované hale totiž viděli nesmírně kvalitní a dramatické utkání, které mohly vyhrát, ale stejně tak prohrát oba celky.

Jednoznačný vstup do utkání mělo ale Zubří, které se ujalo už ve 12. minutě vedení 7:3, domácí byli v koncích, které ukončil až timeout trenéra Hladíka. Role se následně obrátily a Veselí bylo tím manšaftem, které mělo jasně navrch. Do konce poločasu zvládlo stáhnout ztrátu a vyrovnaný stav 13:13 dal tušit vypjatou druhou půli.

Vstup do druhé půle ale vyšel lépe Sokolu, který se ujal vedení o čtyři branky a pomaličku směřoval za body. Zubří ale sérií 4:0 spolehlivě vrátilo zápas do remízového stavu a od té doby se to táhlo o branku či dvě. Závěr zápasu byl jako na houpačce, a když v pasivní hře 45 sekund před koncem střílel z úhlu Ondřej Veselý, moc lidí mu nevěřilo. Ale on tíhu momentu ustál a srovnal na 26:26. V devítce zahrávané po čase Řezníček nepřekonal blok domácích a konečný stav tohoto trháku tak zní 26:26.

Konec zápasu. (26:26)

60
    Řezníček to ale na sílu neprostřelil a tenhle famózní zápas končí dělbou bodů po remíze 26:26! (26:26)

60
    Poslední devítka zahrávaná po čase rozhodne o vítězi tohoto zápasu! Řezníček to evidentně chtěl dohrávat pár sekund před koncem na pivota, jenže ten byl dobře bráněn a Řezníček sám střílet nemohl. Proto byl přerušen, zatímco čas již vypršel. (26:26)

60
    Podle reakce hostující střídačky jdou hosté do rizika bez gólmana už nyní. Je vidět, že chtějí urvat zápas za dva body. (26:26)

60
    21 sekund do konce a hosté berou poslední timeout! (26:26)
    60
    Veselý to urval v pasivní hře z těžkého úhlu a 43 sekund před koncem zápasu tu je zase a opět remízový stav! (26:26)

59
    Kocich byl přerušen obranou a domácím už nezbývá mnoho času na těžbu bodů. (25:26)
    59
    Jenže domácí se neprosadili a Valaši jdou zpět do těsného vedení! Další rychlý protiútok proměnil Miroslav Jurka a domácí berou v čase 58:26 timeout! (25:26)

58
    Šimovček vystoupil včas proti střele Hlinky a připisuje si možná klíčový zákrok! (25:25)
    58
    Vojtěch Krčál z pivota srovnává na 25:25 a dějí se nám tady neskutečně věci! (25:25)
    58
    Veselí mělo výhodu útoku, to ale ztratilo a Matěj Šustáček z brejku tři minuty před koncem posílá ROBE zpět do vedení! (24:25)
    57
    Střelecké dostihy pokračují, za hosty opět reaguje Řezníček! (24:24)
    57
    Jenže ani na druhé straně to nebyl moc velký důraz a Sekulič přidává svůj čtvrtý gól zápasu. (24:23)
    56
    Řezníček využil ale pomalého návratu domácích do obrany a ustanovuje 23. gól Zubří. (23:23)