David Servis – Písek 5:2 (kon.) | Tábor – Klatovy 5:2 (kon.) | Bílina – Děčín 4:3 (kon.)
Dvůr Králové n. L. – Řisuty 3:2 (kon.) | Nová Paka – Trutnov 4:6 (kon.) | Mostečtí Lvi – Jablonec n/N 1:10 (kon.)
Havlíčkův Brod – Nový Jičín 7:3 (kon.) | Mor. Budějovice – Val. Meziříčí 3:4 (po pr.) | Žďár n/S – Šumperk 1:2 (kon.)
Opava – Kopřivnice 5:3 (kon.) | Kolín – Kobra 3:2 (kon.) | China Golden Dragon – Příbram 4:5 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
7:3 (3:1, 1:0, 3:2)
HK Nový Jičín
Středa 20.11.2019, 18:002. liga skupina Východ • 19. kolo

Dnes je to ode mě z havlíčkobrodské Kotliny vše. Děkuji vám za pozornost a příště se těším na počtenou. (20:15:42)

Třetí třetina byla nabídla pořádnou divočinu. Nejprve se zdálo, že Havlíčkův Brod dohraje poslední dějství bez větších komplikací, ale hosté dvěma góly v řadě zadělali na drama. Nakonec vše vyřešila poslední minuta. V ní dokázal domácí tým vstřelit dvě branky a připisuje si tři body do tabulky.

59:44
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Do závěrečné sirény přidávají Bruslaři další gól do své sbírky! RICHARD CACHNÍN dostal přihrávku za obranu soupeře. Mladíček z Kotliny si rozhýbal Šimonů, kterého prostřelil mezi betony! Asistence: Petr Kuchta a David Vala.

59:07
    O vítězi dnešního utkání je jasno! LUBOŠ VOŘÍŠEK si vzal puk a ze středního pásma trefuje přesně! Asistence: Marcel Juráň a David Vala.

58:53
    Závěr jak má být. Jičín se nevzdává ani při hře v šesti.

58:37
    Po několika odrazech zívala na Lukáše Finsterleho prázdná kasa. K jeho smůle nedostal puk za čáru, neboť mu gólovou radost překazila jedna z hokejem Havlíčkobrodských!

58:29
    Jiří Benák chtěl vysunout na zteč svého spoluhráče. ten nečekal přihrávku a je z toho zakázané uvolnění.

58:08
    Šimonů prchá na střídačku!

58:06
    Gólman hostů je mezi třemi tyčemi. Uvidíme, co s tím udělá buly v útočném pásmu Bruslařů...

58:06
    Petr Macháček si bere čas na poradu a podle mě zůstane Daniel Šimonů na střídačce!

58:06
    Oddechový čas pro hosty.

57:58
    Další vyhození Havlíčkova Brodu, tentokrát končí zakázaným uvolněním.

57:32
    Novojičínští presují nahrávku Bruslařů, kteřís tím mají velké problémy.

56:58
    Tomáš Ludvík vyhodil puk vysokým obloučkem. Je z toho sice postavení mimo hru, ale domácím se mnohem lépe dýchá. Uvidíme, zda Nový Jičín dokáže přidat další gól...

56:23
    Na hostech je vidět obrovská chuť s nepříznivým vývojem něco udělat. Poslední tři minuty budou hodně náročné.

55:15
    Filip Palička měl na holi čtvrtou branku svého týmu! Forvard hostů byl na levém kruhu, odkud vystřelil bez přípravy. jeho pokus na kříž bránou vyrazil Holík vyrážečkou. Touš se snesl těsně levé tyče!

54:45
    Nastřelený puk v pásmu Bruslařů nakonec ukořistili hosté, kteří lační po zdramatizování utkání.

53:40
    Lukáš Finsterle měl na holi krom hattricku kontaktní gól. Útočník Ďáblů byl sám před Holíkem, kterého chtěl překonat k pravé tyči. Vítězství slavil maskovaný muž s maskou, jelikož proti střele nastavil svoji vyrážečku!

53:24
    Hosté vyhráli veledůležité buly, ale po chybě v rozehrávce přicházejí o pásmo.

53:19
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Matušík – 2 min., podrážení).

52:46
    Jakub Hruška jako správný kapitán zavelel k útoku. Útočník Nového Jičína si odmítl obránce a jel vstříc Holíkovi. Jeho k´pokus nad levé rameno byl v poslední moment přizvednut do ochranné sítě.

52:07
    Vše nakonec řeší úspěšným zákrokem Daniel Šimonů, jenž si pokryl střelu od modré.

51:49
    Petr Kuchta protečoval hrací předmět do útočného pásma. V obranném pásmu soupeře probíhá litý boj o kus černé gumy.

51:35
    Dnešní utkání sleduje 342 diváků.

51:05
    Na obou týmech je vidět, že se hraje o každý centimetr ledu.

50:12
    Ďáblové jsou jako vyměnění,když zdatně sekundují svému vyzyvateli. Ještě nás čeká zajímavá koncovka dnešního utkání.

49:40
    Nový Jičín ubránil útočnou akci Havlíčkova Brodu a sám je před Holíkem.

49:00
    Oddechový čas pro domácí.

49:00
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Nový Jičín rychle střílí třetí branku! Máme tady náznak zápletky, neboť Martin Holík se vydal k volnému kotouči. Domácí gólman, ale trefil JIŘÍHO SLOVÁKA, který uklidil kotouč do prázdné branky!

48:35
    Ďáblové našli ve své výbavě rychlou odpověď! LUKÁŠ FINSTERLE v situaci dva na jedno, když celou akci vzal na sebe. Zkušený borec prostřelil Holíka na dřevěnou nohu! Asistence: Richard Kobylík a Dominik Kafka.

47:44
    Komando z Kotliny přidává pátou trefu na svoji pažbu! Roman Mikeš našel najetého PATRIKA PŘIDALA na levé straně. Domácí forvard se probil až před branku, když si stáhl kotouč do bekhendu a poslal ho za beton novojičínského brankáře! Asistence: Roman Mikeš a Martin Holík.

47:23
    Daniel Šimonů si poradil s nepříjemnou střelou Martina Nepokoje, který vyslal přízemní ránu.

46:46
    Soubor z Kotliny svírá svého soka v obranném pásmu. Ďáblové však přečkávají tlak domácího týmu bez větší úhony.

46:15
    Roman Mikeš našel krásnou přihrávkou před brankou najetého Patrika Přidala. Útočník první pětky nedokázal vtěsnat puk k levé tyči!

45:59
    Semrád vypálil bez přípravy, ale trefil první hráče před sebou. Vhazuje se po levé ruce Daniela Šimonů.

45:20
    Semrád hledal před brankou střílenou nahrávkou hokejku Petra Kuchty. Kotouč k němu směřoval, jenomže hokejka jednoho z obránců byla rychlejší.

44:20
    Havlíčkův Brod nechal takzvaně čuchnout soupeři, kteří využívají naskytlou příležitost. Hostům však chybí kontaktní gól.

43:56
    Další pokus hostů. Puk se otřel o boční síťku Holíkovy svatyně, a tak se vhazuje po pravé ruce gólmana Bruslařů.

43:28
    Ďáblové náhle ožili, když podnikají jeden útočný výpad za druhým. Martin Holík je zatím bezchybný.

42:55
    David Štefka si nabruslil mezi kruhy. V ideální střelecké pozici však neměl potřebný klid na zakončení. Puk mu byl v poslední chvíli odpálen z hole.

42:08
    Teď jsem to zakřikl. Holík musel i v nehokejové pozici uhájit své království, což se mu s kusem štěstí podařilo. Stav je stále 4:1 pro Havlíčkův Brod!

41:33
    Nový Jičín ne a ne se dostat z herní krize. Ďáblové neohrozili Martina HOLÍKA.

40:59
    Jakub Matušík dojel nahozený kotouč. Šimonů byl u něj rychleji a rozehrál ho na svá křídla.

40:24
    Havlíčkův Brod začal poslední část v útočné třetině Nového Jičína. Hosté se musí bránit, avšak Daniel Šimonů nemusel zasahovat.

40:01

Druhá perioda byla v jasné režii Havlíčkova Brodu. Hráči pod vedením Richarda Cachnína dokázali vstřelit ve 24. minutě další gól z hole Patrika Přidala. Další šance souboru z Kotliny, ale skončily na Danielovi Šimonů, který chytá v dobré formě. Třetí třetina začne přibližně v 19:38.

40:00

39:50
    Nový Jičín dokončuje druhou třetinu v pásmu Bruslařů, ale obrana z Kotliny je pozorná, když ničí útok hned v zárodku.

39:05
    Luboš Voříšek z hranice pravého kruhu vyslal nechytatelnou pumu, jenže Šimonů se zaskvěl výbornou lapačkou!

38:55
    Krásné přečíslení tři na dva v podání domácího celku. Na konci celé akce byl Roman Mikeš, který neprostřelil Šimonů k levé tyči. Puk, ale tančil na brankovišti, kde ho těsně minul Miroslav Třetina!

38:02
    David Štefka dostal krásnou nahrávku na levé kruh, odkud vypálil. Touš ztlumil na svém betonu gólman Havlíčkova Brodu,

37:22
    Hostům se přesilová hra vůbec nedaří, když se nacházejí ve středním pásmu a Martin Holík je tedy bez práce.

36:41
    Novojičínští po litém souboji získali puk, a tak můžou založit kvalitní útok.

36:14
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kuchta – 2 min., faul loktem).

35:48
    Jakub Kadlec přiťukl touš pro Jakuba Matušíka. Ten jen o kousek minul volný prostor u pravé tyče!

35:20
    Bruslaři opět rozjeli přihrávkovou ruletu na jejímž konci byl Voříšek. Šimonů vyrazil jeho střelu levým ramenem.

35:00
    Zakázané uvolnění v režii Havlíčkova Brodu.

34:02
    Richard Cachnín dostal přihrávku k levé tyči, odkud si vybruslil před Šimonů. Zakončení mu nesedlo, ale puk vyplaval příhodně pro Petra Kuchtu, kterého vychytal novojičínský fantom!

33:47
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Metelka – 2 min., podrážení).

33:31
    Střela z levého kruhu nedoputovala k Danielu Šimonů, který ho kontroloval pohledem. Touš skončil v ochranné síti.

32:49
    Lukáš Finsterle bojoval za brankou o puk, ale domácí borci byli úspěšnější.

31:57
    Oba týmy vyrobily malé chyby, které je stály posun do útočné třetiny. Hraje se převážně ve středním pásmu.

31:20
    Ďáblové jsou v obranném pásmu, ale nakonec odpálil kotouč do středního pásma.

30:39
    Havlíčkobrodští jsou opět v těsné blízkosti Daniela Šimonů, který tentokrát nemusí zasahovat.

29:52
    Bruslaři kombinují v útočném pásmu, když si touš vyměnil Vala s Nepokojem, ale ani jeden z nich nepropálil obranný val.

29:11
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Semrád – 2 min., podrážení).

28:53
    Gesto fair play je k vidění v havlíčkobrodské Kotlině. Kapitán Miroslav třetina odvolává faul na svoji osobu, kterého se měl dopustit Daniel Pecha.

28:41
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Slovák – 2 min., podrážení).

28:15
    Michal Kliment na útočném výletě, když se dostal do pásma po pravé straně. Jeho pokus na bližší tyč zastavuje fantom posledních minut.

27:32
    Daniel Šimonů se rozhodně nenudí. Brankář Nového Jičína se stihl včas přesunou k levé tyčce, kde lapil další pokus Havlíčkobrodských.

26:42
    Hosté přežili hrozivé momenty ve třech a nyní už z trestné lavice naskočil Tolokonnikov.

26:24
    Patrik Přidal hledal před levou tyčkou volného Miroslava Třetinu. Puk po teči jednoho z hostů končí v moci Šimonů.

26:10
    Semrád napálil levé beton Daniela Šimonů.

25:42
    Po sérii přihrávek se do rány položil Ladislav Pospíchal. Jeho pokus zápěstím byl lehkým soustem pro Daniela Šimonů. Gólman ďáblů zastavil projektil ve své lapačce.

25:21
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Hruška – 2 min., podrážení).

25:14
    Domácí hráči kombinují před hostující brankou, ale střela nepřichází.

24:55
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tolokonnikov – 2 min., faul kolenem).

24:28
    Hráči z Vysočiny si dělají ze soupeřem, co chtějí, neboť Šimonů likviduje jednu střelu za druhou.

23:29
    Převaha Bruslařů je přetavena ve čtvrtý gól! PATRIK PŘIDAL byl sám proti Danielu Šimonů. Napoprvé byl úspěšnější maskovaný muž, jenže z následné dorážky se prosadil domácí borec k levé tyči! Asistence: Miroslav Třetina a Ladislav Pospíchal.

22:56
    Roman Mikeš se obtočil kolem jednoho obránce, ale na Daniela Šimonů nevystřelil z důvodu toho, že mu sjel kotouč z čepele.

22:35
    ďáblové nemůžou zachytit tempo Havlíčkova Brodu, který si dělá na ledě co chce.

21:35
    Luboš Voříšek vyslal na branku soupeře zdánlivě jednoduchou střelu, kterou málem usměrnil za svého gólmana jeden z obránců Nového Jičína.

21:13
    Roman Mikeš ani Patrik Přidal nepřekonal Daniela Šimonů, který výrazně podržel svůj tým!

20:21
    David Štefka si najel po pravé straně do pásma a chtěl adresovat přihrávku mezi kruhy. Odesílatel nikoho nenašel a hra se stěhuje na druho stranu.

20:01

Zajímavá první třetina je u konce. Nový Jičín šel do vedení ve vlastním oslabení. Jenže vedení hostů nevydrželo ani minutu. Více ze hry potom měli Havlíčkobrodští, kteří po vyrovnání přidali další dvě trefy. Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

20:00

19:45
    Útočné snažení Bruslařů končí ve středním pásmu, kde přišli domácí o puk. Nový Jičín z následného brejku ověřil pozornost Martina Holíka.

19:27
    Martin Nepokoj společně se svým spoluhráčem rozehrává poslední akci.

19:00
    David Vala napálil levou tyč Daniela Šimonů!

18:17
    Hosté jsou před Martinem Holíkem, který musí dávat pozor na případnou hrozbu. ďáblové se nedostali ke střele i přes precizní hru obrany Hvalíčkova Brodu.

17:35
    Jiří Slovák mohl potrestat chybu v domácí rozehrávce. Forvard Nového Jičína si vylepšil pozici, ale bekhendem jen o kousek minul prostor u levé tyče!

16:25
    Souvislý tlak Havlíčkova Brodu nese třetí branku! Výměna mezi Lubošem Voříškem a JAKUBEM MATUŠÍKEM je osvědčenou souhrou. Autor branky vypálil z pravého kruhu, odkud trefil přesně k bližší tyči! Asistence: Luboš Voříšek a Michal Kliment.

15:58
    Bruslaři svírají svého soka v obranném pásmu. Ke střele se nikdo neodhodlal.

14:57
    Jakub Matušík obdržel skvělou přihrávku, ale ještě lepším zákrokem se blýskl Daniel Šimonů. Gólman Nového Jičína si pochutnal na bekhendovém zakončení pravým betonem!

14:27
    Velký pozor musel dávat Martin Holík, který si pohlídal prostor u pravé tyče!

13:57
    Novojičínští začínají od vlastní branky, ale nedaří se jim založit kvalitní akci.

13:12
    Domácí hokejisté zahrozili ve vlastním oslabení, jenže střela z pravého kruhu byla hodně nepřesná.

12:43
    Richard Kobylík vypálil od modré, jenže jeho pokus si našel Martin Holík v lapačce.

12:34
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Juráň – 2 min., nedovolené bránění).

12:01
    Hosté se snaží navázat na domácí tým, který brzy vyrovanat. Hostům se nedaří, protože zisk útočného pásma mají jen na chvilku.

11:10
    Mužstvo z Kotliny otáčí vývoj utkání! Martin Nepokoj se nacházel u pravého mantinelu, kde po zisku kotouče vyslal střelu na branku. Ve správný čas, na správném místě byl TOMÁŠ LUDVÍK. Útočník s číslem devět tečoval další puk do sítě Daniela Šimonů! Asistence: Martin Nepokoj a David Vala.

10:30
    Havlíčkův Brod hraje více na kotouči, ale hosté pro změnu dobře brání. Takže ani jeden tým nemá navrch.

09:52
    Daniel Pecha je v pořádku a po svých odjíždí na střídačku!

09:52
    Srážka Jakuba Matušíka s Danielem Pechou končí přerušením hry. Nutno říci, že druhý jmenovaný se svírá v bolesti.

09:18
    Bruslaři svírají svého soka v obranném pásmu, jenže Nový jičín se brání znamenitě.

08:44
    Ladislav Pospíchal vypálil od modré čáry tak, aby jeden jeho spoluhráč mohl hrací předmět tečovat. Puk nakonec skončil na zadním mantinelu.

08:25
    Roman Mikeš si nabruslil do levého kruhu, odkud vypálil. Jeho pokus byl zablokován do ochranné sítě.

08:08
    Hosté se pokouší založit útočnou akci, jenže vše se tříští o napadající hráče Havlíčkova Brodu.

07:32
    Novojičínští se osvobodili,a co víc, dokázali se ubránit.

07:02
    Domácí celek musel zakládat útok od vlastní branky, nakonec se velmi rychle dostal k Danielu Šimonů. Ten musel zasahovat po střele Marcela Juráně z pravého kruhu.

06:31
    Havlíčkův Brod se snažil využít střídání Nového Jičína, jenže zahrál na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Martina Holíka.

05:59
    Tomáš Semrád vypálil od modré, ale kotouč si našel ve své výstroji gólman hostů.

05:50
    Domácí hráči vyhráli důležité vhazování a hned začali kombinovat v před prostorem Daniela Šimonů.

05:40
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Pecha – 2 min., sekání).

05:30
    Bruslaři odpovídají hned záhy! Přesnou nahrávku Petr Kuchta vypálil z prostoru mezi kruhy. Jeho pokus šikovně tečoval TOMÁŠ LUDVÍK! Daniel Šimonů neměl nárok na úspěšný zákrok! Asistence: Petr Kuchta a Jiří Benák.

04:54
    Ďáblové otevírají gólový stav utkání ve vlastním oslabení. Chybu ve středním pásmu trestá LUKÁŠ FINSTERLE. Zkušený útočník jel sám na Holíka, kterého forhendovým blafákem překonal! Asistence: Dominik Kafka.

04:43
    Havlíčkův Brod musel začít od vlastní brány.

03:53
    Bruslaři kombinují v útočném pásmu hostů. Ke kotouči se dostal Juráň, jenž nezpracoval těžkou přihrávku. Hosté se potom osvobozují.

03:36
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Rufer – 2 min.).

03:32
    Jakub Matušík vypálil z první. Urostlý útočník napálil betony Daniela Šimonů.

03:25
    Daniel Pecha se probil do další šance. Martin Holík nemusel zasahovat, neboť jeho pokus byl ztečovaný do zadního mantinelu.

02:36
    David Vala našel ve středním pásmu Petra Kuchtu. Útočník třetí formace protečoval kotouč do útočného pásma, kde si kus gumy berou hosté.

02:07
    Hosté napadají rozehrávku domácího celku, ale k zisku kotouče jejich snaha nevede.

01:15
    Chybná rozehrávka Martina Holíka, který nabil Danielu Pechovi. Útočník Nového Jičína netrefil poloprázdnou branku!

00:56
    Havlíčkobrodští byli před Danielem Šimonů, který nemusel zasahovat.

00:05
    Ďáblové získali první vhazování a ihned nahodili puk za branku Holíka. Ten hrací předmět ztlumil a odrazil o plexisklo.

00:01

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kliment, Benák, Nepokoj, Vala – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Cachnín ml., Ludvík – Holenda, Kadlec
    Trenér: Richard Cachnín st.

HK Nový Jičín: Šimonů (Loubal) – Rufer, Krutil, Váňa, Hruška (C), Metelka, Kobylík, Tolokonnikov – Slovák, Kafka, Macuh, Štefka, Pecha, Finstrle, Palička (A), Irgl, Plitko, Krupa
    Trenér: Petr Macháček

Rozhodčí: Michal Maršálek – Pavel Mikšík, Marek Čelechovský.

Poslední vzájemné utkání

Nový Jičín 3:9 Havlíčkův Brod
    Branky a nahrávky: 25. F. Palička (Macuh, Hruška), 31. Rufer (Macuh), 54. Slovák (Hruška, Macuh) – 13. Voříšek (Kuchta, Matušík), 27. Juráň (Voříšek, Vála), 29. Matušík (Voříšek, Semrád), 34. Přidal (Kulhánek, Semrád), 36. Kuchta (Kadlec), 44. Kuchta (Holenda, Kliment), 45. Cachnín (Juráň), 47. Voříšek (Benák, Juráň), 51. Holenda (Kadlec, Kuchta).
    Rozhodčí: Jiří Škach – Mikuláš Dohnal, Matěj Bartoň.
    Vyloučení: 6:8.
    Využití: 2:2.
    V oslabení: 0:3.
    Diváci: 145.
    Střely na branku: 27:42 (4:14, 15:9, 8:19).
    Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:9, 3:9.

HK Nový Jičín: Loubal (D. Palička) – Hruška (C), Adamík, Tomeček, Holáň, Rufer, Kobylík, Tolokonnikov – Pecha, Štefka, Kočica, Poruba, Kafka, Krupa, Hilšer, F. Palička (A), Macuh, Plitko, Slovák

BK Havlíčkův Brod: Holík (Chaloupek) – Benák, Semrád, Kulhánek, Vála, Vala, Kliment, Dudycha – Voříšek (A), Kadlec, Juráň, Třetina (C), Přidal, Kuchta, Cachnín, Mikeš, Matušík, Holenda

Hosté dnes budou nastupovat do utkání v roli outsidera. S šestnácti body jsou totiž na předposledím místě. Na Žďár nad Sázavou, který je o příčku před nimi a který měl katastrofální úvod sezony, navíc ztrácejí již pět bodů. Podaří se Ďáblům, společně s dvacetibodovým Rokem Macuhem, překvapit dnešního soupeře?

Havlíčkobrodským hokejistům patří v tabulce druhé místo. Do dnešního utkání však budou nastupovat po dvou prohrách, když nejdříve nestačili na Opavu a poté překvapivě padli doma s Kopřivnicí. Bruslařům dnes ale hrají do karet výsledky z posledních dvou zápasů proti Novému Jičínu. Svěřenci trenéra Richarda Cachnína totiž v obou případech došli k snadnému vítězství a dohromady vstřelili sedmnáct branek.

Dobrý den, vítám Vás u přenosu zápasu druhé hokejové ligy mezi týmy BK Havlíčkův Brod a HK Nový Jičín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 6. Ludvík (Kuchta, Benák), 12. Ludvík (Nepokoj, Vala), 17. Matušík (Voříšek, Kliment), 24. Přidal (Třetina, Pospíchal), 48. Přidal (Mikeš, Holík), 60. Voříšek (Juráň, Vala), 60. Cachnín (Kuchta, Vala) – 5. Finsterle (Kafka), 49. Finsterle (Kobylík, Kafka), 49. Slovák

Rozhodčí: Michal Maršálek – Pavel Mikšík, Marek Čelechovský