Novosibirsk – N.Novgorod 1:4 (kon.) | Barys – Kazaň 1:5 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 5:3 (kon.)
Nižněkamsk – Kunlun 0:2 (kon.) | Jokerit – Dynamo Moskva 3:1 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 5:2 (kon.)
Soči – Jaroslavl 2:5 (kon.) | Viťaz – Riga 4:1 (kon.)
HK Soči
2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 22.11.2019, 17:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Po čtyřiceti minutách byla hra stále vyrovnaná, ačkoli tomu počet střel absolutně neodpovídal (8:34). Jaroslavl dvakrát vedla, ale domácí se vždy dokázali dotáhnout a vyrovnat. Rozhodnout musela až poslední třetina, v níž hosté dali dvě rychlé branky, které navíc z trestného střílení potvrdil skvělým nájezdem Pääjärvi.

Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (JAR) – (0+0), 4 střely, 20:24 (19:49:49)

59:37
    Lehkou střelu od levého hrazení Konovalov vyrazil. Soči stále pokračují v závěrečném útoku.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:14
    Kudrjavcev je zpět ve hře. Náskok hostí je víc než dostačující.

56:38
    V obraně dobře pracuje Savčenko, který tvrdou hrou nedá pokoj nikomu, kdo se snaží kombinovat kolem branky.

56:08
    Skoro celou minutu se Soči nechala zatlačit v obranném pásmu. Jaroslavl začala oslabení velmi dobře.

55:14
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kudrjavcev – 2 min., hákování).

55:14
    Do útoku se přes faul probil Strömwall, který tvrdou ranou zaměstnal Konovalova.

55:00
    Hosté jsou opět usazeni v útočné třetině.
    54:17 Magnus PÄÄJÄRVI - 2:5

54:17
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    MAGNUS PÄÄJÄRVI proměnil nájezd ve velkém stylu. Ukázal rychlé ruce a doslova vykoupal bezmocného Šikina.

54:17
    Vyloučení v týmu HK Soči (trestné střílení – hákování).

54:11
    Otevřenou hrou domácí nechali prostor Pääjärvovi, který byl hákován a bude to trestné střílení.

54:00
    Jaroslavl se nehodlá bránit a stále se snaží hrát aktivně dopředu.

51:08
    Hosté jsou v plném počtu, ale musí se bránit, neboť Soči kombinují před Konovalovem.

49:38
    Strömwall objel celý obvod útočné třetiny, ale neměl jak dál kombinovat a nebýt přihrávky na protější stranu modré, tak se hosté dostali do úniku.

49:08
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikita Čerepanov – 2 min., nedovolené bránění).

48:40
    V přesilovce se Soči příliš neblýsko. Pääjärvi je zpět ve hře.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 6. R. Rosén (Collins, Strömwall), 39. Strömwall (R. Rosén, Ellis) – 6. Kudrjavcev (S. Da Costa), 33. Kajumov (Alexejev), 45. Alexejev, 47. Kovalenko (Kudrjavcev, Alexejev), 55. Pääjärvi (TS)

HK Soči: Šikin (Nalimov) – Ellis, Bertilsson, A. Petrov, Pogorišnyj, J. Alexandrov, Klimontov, Gordějev – Collins, R. Rosén, Strömwall – Lugin, Točickij, Šmeljov – Kaletnik, Sokolov, Rachimullin – Archipov, Starkov, Tomilin – Mosaljov.
    Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Rafikov, Nakládal, Čerepanov, M. Osipov, Misjul, Savčenko, Sidorov – Kovalenko, Kajumov, Alexejev – Sannikov, Svitov, Apalkov – J. Averin, Pääjärvi, Lander – S. Da Costa, Iljenko, Polunin – Kudrjavcev.