West Ham – Tottenham 2:3 (kon.) | Arsenal – Southampton 2:2 (kon.) | Bournemouth – Wolverhampton 1:2 (kon.)
Brighton – Leicester 0:2 (kon.) | Crystal Palace – Liverpool 1:2 (kon.) | Everton – Norwich 0:2 (kon.)
Watford – Burnley 0:3 (kon.) | Manchester City – Chelsea 2:1 (kon.)
Manchester City
2:1 (2:1)
Chelsea FC
Sobota 23.11.2019, 18:30 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 13. kolo

Máme za sebou šlágr 13. kola anglické Premier League, v němž Manchester City udolal londýnskou Chelsea 2:1. Všechny regulérní branky padly v průběhu prvního poločasu. Do vedení se dostali hosté zásluhou Kantého, avšak Citizens během osmi minut dokázali zvrátit vývoj skóre ve svůj prospěch díky gólům De Bruyneho a Mahríze. V závěru prvního poločasu mohl po kiksu Kepy navýšit Agüero, avšak napálil jen břevno.

Druhý poločas už nebyl tak záživný. Zpočátku aktivnější Manchester se snažil přidat pojistku, ovšem obrana The Blues odolávala. Ke konci utkání se domácí více stáhli do defenzivy, s jasným cílem pohlídat jednobrankový náskok. V samotném nastavení Mount mohl vyrovnat z přímého kopu, ke své smůle o kousek minul. Vzápětí přidal třetí branku Manchesteru Sterling, tento zásah ale odvolal videorozhodčí pro ofsajdové postavení.

Dlouho ale anglický křídelník smutnit nemusel, neboť chvilku poté Martin Atkinson ukončil celý zápas. Manchester City porazil Chelsea 2:1 a vystřídal ji na třetím místě tabulky.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:31:11)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 5:9.

90+5
    90+4. Neuznaný Sterlingův gól

90+4
    Raheem Sterling se už už radoval z gólu, který ale po konzultaci hlavního rozhodčího s videorozhodčím neplatím! Zde rozhodovaly opravdu milimetry.
    90+3. Mason Mount mířil z přímého kopu těsně vedle

90+3
    K exekuci přímého kopu se postavil Mason Mount, jehož povedený projektil prolétl kousek vedle levé tyče! Ederson by nejspíše plachtil vzduchem marně.

90+2
    Unikajícího Kantého zezadu podrazil Ilkay Gündoğan. Žlutá karta pro domácího středopolaře je neoddiskutovatelná.

90+1
    Domácí se hodně zatáhli do defenzivy, jasným cílem je udržet těsné vedení. The Blues se jen velmi těžko dostávají do kompaktní defenzivy.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

89
    Mahríz výborně předložil Fodenovi, jenž dal ale příliš okatě vědět, co se chystá udělat. Přihrávku před branku zdárně odvrátil César Azpilicueta.

88
    Dlouhý pas Masona Mounta nenašel ani Williana, ani Jamese. Balón spadl přesně do prostoru mezi zmíněné hráče, kde prostor střežil Mendy.

87
    Nahrávku Kevina De Bruyneho na Sterlinga zblokoval Reece James za cenu rohového kopu. Světlemodří tím ušetří další cenné vteřinky.

86
    Benjamin Mendy mohl rozvíjet akci směrem dopředu, místo toho se ale otočil a přihrál na polovinu hřiště Stonesovi.

85
    Ederson při snaze odkopnout napálil Batshuayie a brankář měl velké štěstí, že se míč odrazil mimo tři tyče.

84
    Rojád Mahríz si troufl na Azpilicuety, situaci ale dobře nevyřešil technicky. Kapitán Chelsea udržel soka na zádech.

83
    Batshuayiovi vůbec nevyšlo zpracování, Belgičan navíc podklouzl. Znovu se rozehrávky ujme gólman Ederson.

82
    The Blues sice jsou na balónu, jenže přihrávají si jen kolem vlastního pokutového území. Odtud se vyrovnání rozhodně nedočkají.

81
    Willian si nechal míč skočit a poté vypálil z halfvoleje. Rozhodčí přehlédl Edersonův dotek s balónem, a tak se bude kopat od Brazilcovi brány.