Technika Brno – Pardubice 4:5 (po pr.) | Jihlava – Č. Budějovice 1:2 (po s.n.) | Havlíčkův Brod – Mountfield HK 2:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Tábor 4:6 (kon.) | Hvězda Praha – Plzeň 1:4 (kon.) | Poruba – Vítkovice 3:7 (kon.)
HC Litvínov – Kobra 9:3 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 5:4 (kon.) | Havířov – HK MD Šumperk 3:0 (kon.)
Liberec – Slavia 4:3 (2:0 po s.n.) | Třemošná – Sparta 3:10 (kon.) | Zlín – Vsetín 0:5 (kon.)
PZ Kladno – Chomutov 2:1 (po pr.) | K. Vary – Kladno 5:4 (kon.) | Olomouc – Přerov 3:2 (po pr.)
po s.n. (2:0)
Bílí Tygři Liberec
4:3 (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0)
HC Slavia Praha
Sobota 23.11.2019, 15:00Extraliga dorostu • Skupina Střed

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje! Vítám vás u dalšího zápasu dorostenecké extraligy, ve kterém se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec a HC Slavia Praha. Pojďme si nyní oba týmy krátce představit.

Tygři už mají zajištěn postup do nadstavbové skupiny, avšak v závěrečných kolech základní části ještě mohou zabojovat o posun vpřed z pátého místa. Minulý týden se nejdříve se ukázalo, že hokej občas nemusí mít logiku. V Českých Budějovicích vyhráli Liberečtí na střely 51:19, přesto padli 3:6. Chuť si spravili v domácím utkání s posledním Táborem, který porazili v klidu 5:1. Rozhodla už úvodní dvacetiminutovka, po které vedli o čtyři góly. V posledním zápase proti Hradci ale opět prohráli 2:4. Vrátí se dnes na vítěznou vlnu?

Sešívaným momentálně náleží třetí pozice tabulky s šestibodovým náskokem na Bílé Tygry. Pražané jsou v ráži, což dokládá šňůra čtyř výher za sebou. Nejprve doma zdolali České Budějovice 4:2, načež uspěli 6:2 v Táboře. Poté roznesli lídra z Hradce 6:0 a v posledním kole porazili Techniku Brno 4:2. Do další fáze sezóny se s nimi tedy musí počítat?

V první repríze loňského napínavého čtvrtfinále uspěli Liberečtí na Slavii poměrem 4:2. Napínavé utkání pomohli rozhodnout hráči, kteří už letos nakukují také do juniorské soutěže. Prosadili se Luka Vodlan, Adam Měchura nebo Jakub Masař. Skvělý výkon předvedl mezi tyčemi Daniel Král, jenž lapil 41 střel domácích. Jak to dopadne dnes?

Bílí Tygři Liberec: Král (Krátký) – Hladík, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Hujer (A), Putz, Trunda (C), Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Masař, Jobek

HC Slavia Praha: Volavecký (Vávra) – Hrdlička, Stejskal, Weitz, Dráb, Palát, Kluch (C) – Vlasák, Tomas, Jokl, Hamršmíd, Brummel, Skoupý, Novák, Hofmann (A), Štancl, Vymětal.

Hráči už nastoupili na led, utkání začne za malou chvíli.

00:01

00:20
    Slavie vyhrála úvodní buly, Tygři se snažili napadat, ale Pražané se dostali s lehkostí do svého útočného pásma.

00:40
    Liberec právě vstřelil branku!
    Po vyhraném buly, Tygři přešli do útočného pásma s přečíslením tři na jednoho. Lukáš Plos nahrál z pravého křídla na střed MILANU TADEÁŠOVI JOBKOVI, který zakončoval nad rameno Volaveckého. Stav utkání: 1:0

02:00
    Hra má od začátku velký náboj. Hra se přelívá z pásma do pásma, ale Tygři hrají aktivněji.

03:30
    Po zakázaném uvolnění se Slavii podařilo vystřídat a zavést puk do svého útočného pásma.

04:13
    Ze svého obranného pásma se uvolnil MIKULÁŠ JENČOVSKÝ, který po samostatné akci předčil pražského brankáře. Stav utkání: 2:0

05:53
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Kříž – 2 min., podrážení). Liberecký hráč se provinil ve svém obranném pásmu, kde Krátkého začali ohrožovat Slavistické střely.

06:34
    Středočeši se drží v útočném pásmu a vyvíjejí stále větší tlak .

07:06
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Plos – 2 min., podrážení).

08:00
    Liberečtí zatím pečlivě brání prodlouženou přesilovku Slavie.

09:00
    Marek Vlasák měl teď obrovskou šanci snížit skóre! Ocitl se totiž před poloodkrytou brankou Liberce, ale Král se stihl přemísti.

10:34
    Šelmy získaly puk ve středním pásmu a opět se dostali do přečíslení tři na jednoho. Volavecký byl však pozorný a tuto hrozbu odvrátil

11:37
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Vymětal – 2 min., pozdní dohrání).

12:03
    Volavecký byl velmi pozorný, kdy na něj od modré vystřelil Tůma. Puk maskovanému muži však vypadl z výstroje a Putz dorážel. Na druhý pokus byl Volavecký neomylný.

12:51
    Slavie se vydala ve vlastním oslabí do protiútoku! Podařilo se jim vystřelit a málem srovnat. Tygry podržel Král, který chycením kotouče zklidnil situaci.

13:57
    Hráči bojují o každý metr na ledové ploše.

15:37
    Slavia právě vstřelila branku!
    Matěj Vymětal našel na pravé straně osamostatněného RADKA TOMASE, kterému nečinilo žádný problém zakončit k bližší tyčce. Stav utkání: 2:1

16:06
    A je tu rychlá odpověď Liberce! Lukáš Plos a Tomáš Trunda si přihráli přes celé hřiště a dojíždějící JAKUB HUJER si řekl o přihrávku. Přesnou a rychlou střelou do šibenice opět získává dvougólový náskok zpět. Stav utkání: 3:1

19:00
    Slavie se snaží snížit ke konci třetiny, ale nedaří se jí vystřelit na branku. Liberečtí získali puk a přesunuli se do útočného pásmal

19:38
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jokl – 2 min., podrážení).

20:00

První třetina nám přinesla velmi energický hokej na obou stranách. Liberečtí skórovali na začátku třetiny dvěma góly Jobka a Jenčovského. Ke konci dějství se podařilo snížit náskok Tomasovi, ale ne na dlouho. Po necelé minutě si Tygři vzali dvoubrankový náskok zpět. Střelou zápěstím se prosadil Hujer.

Druhá třetina začne přibližně v 15:46.

20:01

20:30
    Tygři pokračují v rozehrané přesilovce. Jenčovský zatím jednou vystřelil, ale trefil pouze boční síťku.

21:20
    Tygři si snaží vytvořit dobré pozice pro zakončení, ale Pražané jsou dobře rozestaveni.

22:22
    Po přihrávce z rohu se snažil dorážet Masař, ale Volavecký byl připraven.

22:56
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Putz – 5 min., faul kolenem + osobní trest do konce utkání, faul kolenem).

25:07
    Středočeši uzamkli Liberecké v obranném pásmu a Tygři neměli možnost dvě minuty vystřídat. Toho využila Slavie. JAKUB ŠTANCL prostřelil Krále po pěkné kombinaci s Hrdličkou a Kluchem. Stav utkání: 3:2

27:05
    Šelmám se podařilo vyhodit a můžou vystřídat.

28:14
    Po dlouhé přesilovce se Slavie chtěla dostat do útočného pásma, ale nepřesná přihrávka na Tomase zastavila Pražany.

29:00
    Tygři se snaží po ubráněném oslabení opět zatlačit na soupeře. Maskovaný muž Středočechů však maří všechny jejich pokusy.

29:52
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou.

30:13
    Masař se rozjel od modré a snažil se zakončit. Vystřelil tvrdou ránu na Volaveckého, ale ten zasáhl lapačkou.

31:31
    Trunda byl ve středním pásmu obrán o puk Weitzem. Slavistickému hráči pak sebral Patzelt, který se probojoval až do útočného pásma.

33:38
    Tygři zůstávají v útočném pásmu, ale přihrávku z rohu před branku dobře přečetl Volavecký a puk chytil.

34:27
    Slávisté se dobře brání libereckému tlaku a vyrážejí do protiútoku. Střela Skoupého byla tečována do ochranné sítě a bude se vhazovat po levici Krále.

36:13
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Masař – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hrdlička – 2 min., hrubost).

37:26
    Pěkná akce Středočechů po přečíslení dva na jednoho. Jokl získal kotouč ve středním pásmu a poté jej zavezl do útočného. Poté přihrál Novákovi a o jeho brusli se puk odrazil do brankoviště a zastavil se až o Králův beton.

39:00
    Tygři se proviňují zakázaným uvolněním.

39:33
    Hra se dohrává ve středním pásmu.

40:00

Tygři, po bránění celé první poloviny druhého dějství, chtěli navýšit. Jejich hru však dobře četli Slávisté, které nedarovali žádný kus hřiště zadarmo. V této třetině se jako jediný gólově prosadil Štancl v dlouhé, pětiminutové přesilovce a snížil skóre na 3:2. Podaří se Pražanům srovnat nebo Tygři ubrání vedení z první třetiny?

Poslední třetina začne přibližně v 16:31.

40:01

40:14
    Volavecký chytil dvakrát za sebou dvě těžké střeli do lapačky.

40:36
    Teď další obtížný zákrok. Tomáš Trunda se snažil dorážet před brankou, ale Volavecký se včas natáhl po kotouči a skóre zatím zůstává stejné.

41:51
    Nepřesnosti na liberecké straně zatavují Tygry ve středním pásmu

42:18
    Skoupý teď vystihl přihrávku libereckého beka a snažil se vystřelit. Kotouč se však zachytil o obětavého Meisela.

44:20
    Tygři jsou v této třetině aktivnější. Kříž prověřil Volaveckého z úhlu.

45:23
    Vymětal se vyskytl v gólové situaci, ale na poslední chvíli ho liberecký obránce Patzelt odstavil od puky, takže nemohl zakončit.

46:23
    Další útočnou akci Sešívaných zastavuje ofsajd

47:15
    Slávisté dobře marní pokusy Tygrů. O puk je zastaví vždy na modré útočné čáře.

48:21
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Masař – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Palát – 2+2 min, hrubost).

49:00
    Hujer si dobře najel před branku, tam se dostal k odraženému puku, ale Volavecký jeho pokus vyrazil

50:28
    Šikovnou kličkou se snažil Jenčovský obehrát Klucha, ale nepovedlo se mu to.

51:00
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Plos – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Weitz – 2 min., krosček).

52:01
    Liberecké Tygry zastavuje v útočné akci ofsajd.

52:40
    Volavecký chytil střelu od modré a bude se vhazovat po jeho levici.

53:30
    Po rychlé protiakci Slavie zasahoval po střele Štancla Král, který chytil touš do lapačky.

55:00
    Hra se zrychluje. Slavie chce dorovnat, Liberec zas navýšit skóre.

56:00
    A je dorovnáno! Tomáš Jokl se přes libereckého obránce dostal až ke Králi, kde zakončoval. Král puk pevně nechytil a vypadl mu z výstroje, aniž by o něm věděl. RADEK TOMAS kotouč bez problému dostal za brankovou čáru a srovnal zápas. Stav utkání: 3:3

58:22
    Tygři se snaží zvrátit utkání ve svůj prospěch. Podnikají čím dál tím riskantnější akce a nahrávky.

59:40
    Hra se bude dohrávat před Volaveckým.

59:57
    Tygři mohli nakonec brát vítězství, ale Volavecký se přemístil a dobře se připravil na tvrdou střelu Kříže. Na druhý pokus se puk otřel o boční síťku a někteří v hledišti začali jásat.

60:00

Poslední třetina nám přinesla dorovnání Slavii. To znamená, že bude následovat prodloužení. A každý z týmů má už jistý jeden bod.

60:01

60:59
    Hujer po krásné kličce se ocitl sám před Volaveckým, ale ten vyrazil puk do rohu.

62:04
    Hra ve třech se začíná přiostřovat. Každý z týmu měl už nejméně jedno přečíslení dva na jednoho. Zatím skóre drží brankáři.

64:00
    Volavecký bez hole! Teď pražský brankář po střetu s libereckým útočníkem ztratil hůl a musel hrát chvíli bez ní. Tuto situaci však ustál a skóre je stejné.