Los Angeles – Arizona 2:3 (kon.) | Colorado – Toronto 3:5 (kon.) | Boston – Minnesota 5:4 (po pr.)
Tampa – Anaheim 6:2 (kon.) | New Jersey – Detroit 5:1 (kon.) | Carolina – Florida 4:2 (kon.)
Montreal – NY Rangers 5:6 (kon.) | Winnipeg – Columbus 4:3 (kon.) | Dallas – Chicago 2:1 (2:0 po s.n.)
St. Louis – Nashville 2:4 (kon.) | Vegas – Edmonton 2:4 (kon.) | San Jose – NY Islanders 2:1 (po pr.)
Florida – Buffalo 2:5 (kon.)
New Jersey Devils
5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Detroit Red Wings
Neděle 24.11.2019, 01:10 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy New Jersey Devils a Detroit Red Wings.

Domácí tým je v tuto chvíli na osmém místě Metropolitní divize, když nasbíral pouhých 18 bodů. Mužstvo se hledá, výsledky nejsou optimální a i dnes půjde do duelu s dvěma porážkami v řadě. Naposledy se to výsledkově nepovedlo v Pittsburghu, kde skóroval pouze Hall a New Jersey padlo 1:4.

Nico Hischier 11 (3+8)

Ano hosté na tom nejsou dobře, na psmém místě Atlantické divize mají 17 bodů a už nyní na sedmou Tampu Bay ztrácí pět bodů. No a v Detroitu je série porážek ještě delší, mužstvo nevyhrálo poslední čtyři utkání, všechny ale skončily pouze o gól. Naposledy se tak stalo v Columbusu, kde se sice trefili Bertuzzi, Hronek, Glendening a znovu Bertuzzi, nicméně to nestačilo a domácí vyhráli 5:4. Dnes tak budeme sledovat utkání, které by jednomu z týmů mohl pomoci k restartu...

Filip Hronek (DET) 13 (5+8)

Zápas v Prudential Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

New Jersey Devils: Domingue (Blackwood) – Severson, A. Greene (C), P. K. Subban, Vatanen, Tennyson, Butcher – Palmieri, Hischier, Hall (A) – Simmonds, J. Hughes, J. Boqvist – N. Gusev, Zajac (A), Seney – Hayden, Coleman, Wood.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Bowey, Ericsson, Cholowski, Hronek, McIlrath, Nemeth – Mantha, D. Larkin (A), Bertuzzi – Fabbri, Filppula, Athanasiou – Perlini, Nielsen (A), Hirose – Glendening (A), Ehn, Helm.

Rozhodčí: Rooney, Skilliter – Driscoll, MacPherson.

00:01

00:48
    V první akci utkání se ocitl domácí Hall, puk z jeho hole letěl zprava na branku, o dorážku se ještě pokoušel Palmieri, zatím ovšem bez úspěchu.

01:46
    Dlouhá přihrávka hostů nebyla vůbec přesná, zamýšlený adresát mířil střídat. New Jersey opět u puku.

02:27
    Už to vypadalo, že se Helm dostane po levém křídle do brejku, na modré čáře byl ovšem zastaven a bylo po akci.

03:28
    Po hodně akčním úvodu přichází lehké uklidnění tempa, oba celky kombinují na krátkou vzdálenost.

03:51
    Po pravém křídle nabral rychlost hostující Mantha a mířil ke vzdálenější tyčce, kde jej ale vychytal připravený Domingue!

04:21
    Je tu první vyloučení, hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostal Taylor Hall.

05:09
    Domingue chtěl pomoci spoluhráčům s rozehrou, za brankou ale upadl a navíc ztratil hůl. Stačil se ale vrátit, aniž by této situace hosté využili ke střele.

05:42
    Od modré čáry vyslal dělovku Hronek, Domingue však vytasil bleskový semafor a připsal si další zákrok!

06:13
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, přesilovka se chýlí ke svému konci.

06:21
    A New Jersey je již v plném počtu, Hall naskočil na led.

07:16
    Další vyhození domácích hokejistů se již pískalo, je tu zakázané uvolnění.

08:00
    Helm na levém křídle nenašel prostor pro střelu, o chviličku později navíc přišel o puk.

08:40
    Detroit vypadá na ledě lehce aktivněji, alespoň doteď předváděl rychlejší přechody do útoku i častější střelbu.

09:40
    Po rychlém kontru zakončoval přes obránce domácí Gusev, sražený puk skončil mimo led.

10:19
    Další vyloučení, nyní na straně Detroitu. Dvě minuty za podrážení obdržel Brendan Perlini.

10:35
    Po nahození od modré čáry se o dorážku pokoušel clonící Hischier, Bernier byl ale na brankové čáře připravený a puk vyrazil.

10:41
    Je po přesilovce, síly se nám na ledě vyrovnávají. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Nikita Gusev.

11:22
    Domácím nevyšlo přečíslení dva na jednoho, celá akce však skončila až bombou od modré v podání Subbana. Bernier opět dobře zasáhl na brankové čáře.

12:06
    Bernier zakročil i proti Seversonovi, domácí nyní vyvinuli obrovský nápor, jenže stále bez úspěchu.

13:21
    Začal se hrát opravdu rychlý hokej a nyní se musel otáčet hlavně Domingue. Gólmani zatím vládnou.

13:58
    Přesilovka pro Detroit, dvě minuty za krosček v útočném pásmu před Bernierem dostal Wayne Simmonds.

14:29
    Domácí tým skvěle forčekuje, zatím Detroit vůbec nepouští do kombinace v útočném pásmu, naopak drží hru kousek od Berniera.

15:06
    Až teď došlo na přesilovkovou kombinaci a ránu Athanasioua z pravého kruhu. Domingue ji vyrazil.

15:43
    Další kombinace byla sražena do rohu kluziště, hosté ale nadále zůstávají v útočném pásmu.

15:58
    Oba celky jsou v plném počtu, Simmonds se vrátil do hry.

16:30
    Pokračuje aktivní hokej, byť jsme zatím gól neviděli, nuda to rozhodně není.

17:05
    Další vyloučení, nyní na straně Detroitu, dvě minuty za sekání na unikajícího Halla dostal Madison Bowey.

18:15
    Od modré nahazoval Vatanen, vůbec ale Bernierovu branku netrefil.

18:30
    Puk letí přes všechny čáry, bránící čtveřice míří střídat.

19:07
    Hosté si v pěti moc dlouho nezahráli, Madison Bowey se vrací zpátky na trestnou lavici, tentokrát za nedovolené bránění.

19:45
    Domácí tlačí, v šanci byl Boqvist, o střelu se pokoušel i Subban, nic ale neklaplo.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou první třetinu a my mohli sledovat velice aktivní hokej. Úvod patřil Detroitu, hosté se tlačili do zakončení, hledali skulinky, nicméně Domingue byl v brance klidný a bezchybný. S postupem času se do náporu začali dostávat hráči New Jersey, několikrát nebezpečně ohrozili Berniera, ale i on předváděl na brankové čáře jisté výkony a výsledkem tak byl odchod do šaten za bezbrankového stavu.

20:57
    Domácí pokračují v přesilovce a před Bernierem předvedli slušný závar, který zakončil střelou Gusev. Ale ani tohle na gól nestačilo.

21:07
    Je po přesilovce, Bowey se vrátil na ledovou plochu.

22:27
    Od modré čáry nahodil puk Greene a minul snad jen o decimetry. Bernier toho moc neviděl, určitě si tak zhluboka oddechl.

23:05
    Ve slibné šanci se ocitl hostující Perlini, když před brankovištěm dorážel po akci spoluhráče po pravém křídle. Domingue však puk přikryl lapačkou.

23:32
    Detroit právě vstřelil branku!
    Teď už to ale hostům vyšlo a vedou. Po přihrávce od zadního mantinelu se ke sklepnutí dostal TARO HIROSE a poslal puk do horní části branky – 0:1. Asistence: Madison Bowey.
    23:32 Taro HIROSE - 0:1

23:58
    Devils právě vstřelili branku!
    Náskok však hostům moc dlouho nevydržel, neboť v levém kruhu se objevil KYLE PALMIERI a svou pohotovou střelou zužitkoval Hallovu přihrávku z rohu ke srovnání na 1:1. Asistence: Taylor Hall, Sami Vatanen.
    23:58 Kyle PALMIERI - 1:1

24:45
    No a zase tu máme svižný hokej, dva vstřelené góly tomu samozřejmě hodně pomohly.

25:55
    New Jersey v útoku, víří v pásmu Detroitu, hosté mají co dělat, aby hráče zvládli zachytávat.

26:04
    No a je z toho nakonec vyloučení na straně Detroitu, dvě minuty za hákování dostal Robby Fabbri.

26:28
    Hosté po mantinelu vyhodili až k Dominguemu, New Jersey začíná další postupnou akci.

27:05
    U branky číhal Hischier, dostal i přihrávku, bleskové zakončení ovšem skončilo na pozorném Bernierovi.

27:43
    Gusevovi nesedl puk na hokejku, nedokázal tak z dobré pozice mezi kruhy zakončit.

28:04
    Je po přesilovce, hosté se opět zvládli ubránit.

28:44
    Od modré čáry vystřelil Hronek, Domingue si ale jeho ránu zvládl najít a připsat si další úspěšný za´krok.

29:49
    Z ostrého úhlu to teď zkusil Perlini a málem se mu povedlo Domingueho překvapit. Ten vyrazil k mantinelu.

30:04
    Po levé straně se prohnal Nielsen, rukou si sklepl puk na hůl a i on ohrozil Domingueho. Ten je teď opravdu hodně vytížen.

31:28
    Dlouhý pas na útočnou modrou na Athanasioua, ten však prudký puk nedokázal zpracovat. Domácí se už chystají na přechod do útoku.

32:34
    Hirose možná mohl sám zakončovat, rozhodl se však přihrát doleva na Perliniho. Jeho střela z úhlu šla vedle.

33:44
    Po vyšachování hostující obrany se na pravé straně zjevil před brankářem Palmieri, svou výbornou pozici ale nevyužil a nechal si puk utéct od hole.

33:50
    O chviličku později navíc Kyle Palmieri fauloval a dostal dvě minuty za krosček. Přesilovka pro Detroit.

34:35
    Bertuzzi hledal Larkina, přihrávku ale gólman Domingue srazil do středního pásma.

35:02
    Filppuova střela od kruhů byla tečováná a skončila těsně nad brankou New Jersey.

35:22
    Teď už se domácím hokejistům povedlo vyhodit přes všechny čáry a vystřídat.

35:50
    Je po přesilovce Detroitu, Palmieri je znovu na ledové ploše.

36:35
    Přihrávku do jízdy dostal Athanasiou, kličkou se zbavil obránce a na Domingueho vytáhl bekhendové zakončení. To však šlo těsně vedle.

36:50
    Nyní už musel Domingue zasahovat a po přerušení hry se u něj strhla velká potyčka, kterou budou sudí řešit vyloučeními.

36:50
    Domácí P. K. Subban a hostující Tyler Bertuzzi dostali po dvou minutách za hrubost.

37:57
    Severson se ke střele z mezikruží nedostal, Hronek jej ubránil a sám poté vyhodil z pásma.

38:22
    Larkinova střela byla sražena, Domingue tak byl v tuto chvíli bez práce.

39:12
    Subban poslal dlouhou přihrávku na Guseva, ten své sólo ale nezakončil přesnou střelou.

39:27
    New Jersey však zůstalo v útočném pásmu a Zajac se po vypíchnutí puku objevil před Bernierem. Zkoušel střelu mezi betony, gólman Detroitu ale z tohoto souboje vyšel jako vítěz a přikryl puk.
    39:27 Šance Guseva a po něm i Zajace

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Čtyřicet minut hry je za námi a stále panuje vyrovnané skóre. Dočkali jsme se už ale v tomto akčním utkání i branek, a to skutečně slepených. Do vedení se dostal Detroit, když ve 24. minutě otevřel skóre pohotovým sklepnutím Taro Hirose, jenže už za dalších 26 vteřin srovnal Kyle Palmieri. Oba celky se pak snažily strhnout náskok na svou stranu, ale jak Domingue, tak i Bernier uź byli k nepřekonání a nám tak panuje výsledek 1:1.

40:59
    Hned v úvodu měl slušnou šanci Fabbri, když se zjevil mezi kruhy a zakončoval z první. Domingue však na brankové čáře předvedl jistý zákrok.

41:58
    Pohotový zákrok předvedl i na druhé straně Bernier, vypadá to, že i ve třetí třetině nás čeká svižný a útočný hokej.

42:57
    Blízko navrácení vedení na stranu Detroitu byl Athanasiou, když si na levém křídle vybruslil do pozice pro střelu, jenže Domingue se stačil přemístit a puk lapit.

43:47
    Domingue je teď v ohni střel, zvládá ale tyto těžké chvíle přečkat a je pro svůj tým velkou oporou.

44:24
    Hughes a po něm Butcher vyslali na Berniera nepříjemné střely, i gólman Detroitu ale předvádí jisté zákroky.

44:42
    Teď už jdou ale domácí do vedení. Po vhazování v útočném pásmu přišla střela WILLA BUTCHERA a u brankoviště se puk odrazil od brusle za brankovou čáru. Rozhodčí nejprve gól neuznali pro kopnutí, po kontrole u videa však zjistili, že to byla brusle hostujícího McIlratha a svůj verdikt změnili – 2:1. Asistence: Nico Hischier.
    44:42 Will BUTCHER - 2:1

45:58
    Vstřelený gól domácí hodně nabudil a opět se cpou do útoku.

46:40
    Woodova střela přes obránce skončila v rohu, domácí pokračují v útoku.

46:41
    No a je z toho gól! Za brankou předvedl důraz Hayden, puk se po jeho aktivitě dostal před brankoviště, kde byl najetý BLAKE COLEMAN a ten zblízka překonal Berniera – 3:1. Bez asistence.
    46:41 Blake COLEMAN - 3:1

47:57
    Hughes si v útočném pásmu vybojoval puk a chystal se na zakončení. Kličku ovšem trochu přetáhl, musel bleskově objet branku, za tyčku se mu ale zasunout nepovedlo.

48:59
    Detroit je teď pod velkým tlakem, prakticky každá akce domácích je pro Berniera velmi nebezpečnou.

49:41
    Rozjetý Zajac hledal na pravé straně spoluhráče, v chumlu před brankovištěm se ale nejlépe orientovali hosté a ti vyhodili.

50:45
    Domácím nyní stačí pouze napadat rozehrávku soupeře a nepouštět tak Detroit do akcí.

51:34
    Teď se ale Larkin dostal ke střele přes obránce a Domingue musel po delší době vytáhnout zákrok.

51:52
    Z levé strany vyslal prudký švih Palmieri, chtělo to ale více přesnosti, takhle puk prolétl vedle Bernierovy branky.

52:43
    Menší tlak Detroitu v útočném pásmu, chtělo by to ale přidat v koncovce. Domingue může zatím zůstat celkem v klidu.

53:43
    Hayden pouze vyvezl puk do středního pásma a za červenou čárou nahodil před Berniera. To domácím v tuto chvíli bohatě stačí.

54:16
    Boqvist hledal Simmondse, prudká přihrávka však skončila nezpracována v rohu.

54:46
    Detroit odvolal gólmana, je tu opravdu dlouhá power-play hostů!

55:23
    A je patrně rozhodnuto. Po souboji v rohu vybojoval puk TAYLOR HALL a poslal jej přes celé kluziště do prázdné branky – 4:1! Bez asistence.
    55:23 Taylor HALL - 4:1

55:59
    I za tohoto stavu se nám na ledě odehrávají tvrdé hity, jeden takový teď u mantinelu schytal hostující Ericsson.

56:35
    Po nájezdu do útočného pásma vyslal z pravé strany prudký švih Jack Hughes, jeho projektil ale prolétl nad brankou Detroitu.

57:13
    Zajac hledal zpoza branky Guseva, jehže jeho přihrávka šla zcela mimo a skončila až u Domingueho.

57:47
    Za Detroit nyní zakončoval od modré čáry Cholowski, jeho pokus ale nebyl přesný a skončil na zadním mantinelu.

58:42
    Do trochu rozhozené obrany Detroitu si najel Wood, za modrou čárou se mu ale puk zamotal a to Cholowskimu stačilo k obrannému zákroku.

59:19
    New Jersey dohrává zápas ve velkém stylu, Simmonds mohl přidat ještě jeden gól, branku ovšem minul.

59:37
    Na závěr utkání jsme tu měli ještě bitku mezi domácím Simmondsem a hostujícím McIlrathem. Byl to vyrovnaný souboj, oba hráči rozdali několik tvrdých úderů.
    59:37 Bitka mezi Simmondsem a McIlrathem

59:37
    Jak Wayne Simmonds, tak i Dylan McIlrath dostali pětiminutové tresty za bitku.

59:48
    No vida, tak ještě jeden gól! BLAKE COLEMAN dostal přihrávku do jízdy, dostal se do sóla a bekhendovým blafákem se mu povedlo umístit puk do horní části Bernierovy branky. Asistence: Miles Wood, John Hayden.
    59:48 Blake COLEMAN - 5:1

Utkání je u konce a domácí tým jej po výborném výkonu ve třetí třetině dotáhl do výrazného vítězství 5:1. Jako první ve 45. minutě skóroval Will Butcher, může ale poděkovat teči hostujícího McIlratha, od jehož brusle šel puk za brankovou čáru. Ve 47. minutě uklidnil domácí Blake Coleman a definitiva přišla v 56. minutě, to se při power-play Detroitu trefil přes celé kluziště Taylor Hall. V závěrečné minutě ještě ze sóla skóroval Blake Coleman a završil tak zmar hostujícího celku.

Utkání sledovalo 16 514 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:57:11)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 24. Palmieri (Hall, Vatanen), 45. Butcher (Hischier), 47. Coleman, 56. Hall, 60. Coleman (Wood, Hayden) – 24. Hirose (Bowey)

Rozhodčí: Rooney, Skilliter – Driscoll, MacPherson

Diváci: 16 514