Warriors Brno – Havířov 6:3 (kon.) | Ústí n/L – Chrudim 5:4 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Žďár n/S 8:2 (kon.)
Vsetín – Poruba 6:3 (kon.) | Litomyšl – Přerov 5:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
6:3 (2:1, 3:1, 1:1)
HC RT TORAX Poruba
Neděle 24.11.2019, 15:45 • Zimní stadion Na Lapači • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Vedení Vsetína navýšil po bleskové souhře Boris Babeliak, ale hosté zanedlouho také skórovali. Na straně Poruby se trefil Michal Morávek. Hostující útočník se stal také posledním úspěšným střelcem dnešního utkání.
    Zápas 20. kola mezi Vsetínem a Porubou vyhrávají domácí poměrem 6:3 a mohou si nyní užít děkovačku s fanoušky, kteří je během celého zápasu podporovali.
    Ode mě je to pro dnešek vše, ze Vsetína Vám přeji příjemný zbytek dne. (17:53:03)

59:56
    Kunstova střela od modré končí na obránci Debnárovi, a ten vyhazuje. V dnešním utkání už se nic nestane.

59:42
    Vsetínští začínají s přesilovkovou kombinací. Vítězství už mají jisté, ale pokusí se přidat ještě jednu branku.

59:33
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Anlauf – 2 min., podrážení).

59:11
    Běží poslední minuta třetí třetina a Ostravané ještě zakládají útok. Rozehrávka Zajíce ale končí už u středového kruhu.

58:27
    Morávek si do útoku nabruslil po pravém straně kluziště a puk nasměroval na bližší tyč, u které stál Málek připraven. Na druhé straně Zemánek opět trefil brankovou konstrukci.

57:43
    Kunstovo nahození od modré se otřelo o Lambertovu lapačku a končí v rohu kluziště. To po střele Frimela z pravého kruhu se kotouč ocitá vedle levého betonu hostujícího gólmana, a ten hru přerušuje.

56:42
    Klímek s Vavříkem a Babeliakem už to v předbrankovém prostoru až příliš překombinovali a obraně Poruby se podařilo svému gólmanovi pomoci.

55:16
    Po pravém křídle unikl Benka-Rybár. Zakončení se pouze svezlo po levém betonu gólmana Málka.

54:12
    I když jako poslední skórovala Poruba, aktivnější na puku jsou domácí. Hilšer se prokousal přes Topolanského a další útočná vlna strhla zmatek v Lambertově brankovišti. Jako poslední zakončoval Hrnčíř.

52:44
    Poruba právě vstřelila branku!
    Střelu Daniela Häringu z větší vzdálenosti v mezikruží tečoval těsně před gólmanem MICHAL MORÁVEK. Kotouč tak na poslední chvíli změnil směr a zamířil si to nad Málkův pravý beton. Asistence: Daniel Häring, Daniel Zajíc.

52:29
    Valachům se nedaří dostat z vlastního pásma, i když pořád drží kotouč poblíž modré čáry.

50:10
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Tak i ve třetí třetině jsme se dočkali gólu. Po přerušení hry se vhazovalo ve středním pásmu. Buly vyhráli Valaši a během devíti sekund se bleskově přemístili před Lamberta, kde zakončoval BORIS BABELIAK. Asistence: Daniel Klímek, Michael Vavřík.

49:08
    Hilšer z ostrého úhlu trefuje tyčku porubské branky. Tu stejnou, jako před třemi herními minutami zasáhl Zemánek.

48:20
    Hra je hodně kouskovaná, často se přerušuje, není vidět žádný souvislý tlak. Nyní vybojoval útočné pásmo Hilšer, ale Vsetínu se nedaří přihrávky. Týmy se přesouvají mezi modré čáry.

46:01
    Zemánek si k brance Poruby nabruslil po pravém křídle a trefuje levou tyčku.

45:39
    Poruba se čím dál tím víc drží v útočném pásmu. Domácí brankář musí opět zasahovat.

44:31
    V situaci dva na dva se v ofenzivě ocitli Tvrdý s Bochnakem. Dlouhá přihrávka přes dva hráče soupeře letěla až k pravé tyči Málkovy brány, a tak na ni Tvrdý nedosáhl. Jako další pak reflexy domácího brankáře vyzkoušel střelou z mezikruží Häring a Málek ukrývá puk v lapačce.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 9. Hilšer (Vašenka, Pernický), 14. Hilšer, 31. Klímek (Babeliak, Holáň), 33. Hilšer (Klímek, Vavřík), 37. Klímek (Hilšer, Zeman), 51. Babeliak (Klímek, Vavřík) – 5. Barčák (Benka-Rybár, Anlauf), 38. Bochnak, 53. Morávek (Häring, Zajíc)

VHK ROBE Vsetín: Málek (Tkadlec) – Siner, Pernický, Zeman, Holáň, Kožený, Kunst – Zemánek, Vašenka, Pospíšil, Vrána, Vavřík, Hrnčíř, Babeliak, Hilšer, Klímek, Frimel.
    HC RT TORAX Poruba: Lambert (Pawlas) – Pitucha, Hranický, Topolanský, Mrozek, Debnár, Havlík, Smička, Zajíc – Pavlík, Benka-Rybár, Tvrdý, Barčák, Stodůlka, Anlauf, Morávek, Häring, Bochnak.

Rozhodčí: Goňa – Poláček, Kociňák