Ústí n/L – Kadaň 3:0 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
SK Trhači Kadaň
Pondělí 25.11.2019, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Slovan – Kadaň

Ústecké hokejisty po nepovedeném venkovním tripu, kdy prohrál postupně ve Frýdku – Místku, Havířove a nakonec i v Sokolově, čeká domácí duel s Kadaní. Slovan v posledních deseti zápasech prohrál, ze třiceti možných bodů vybojoval jeden za prohru v prodloužení se Vsetínem. Žlutomodří proti pondělnímu soupeři ale umí, posledních čtyři vzájemné zápasy vyhráli. Navíc vždy rozdílem tří a více branek. Aktuálně patří Slovanu předposlední 15 místo se ziskem patnácti bodů.

Kadaň z odehraných 25 zápasů vyhrála pouze tři. Porazila Jihlavu 2:1, Porubu 3:2 a Sokolov 4:3. Všechny tyto výhry zaznamenal tým, který od poloviny listopadu trénuje Petr Rosol, v domácím prostředí. Na ledě soupeře v letošním ročníku Kadaň nevyhrála a získala jediný bod. Aktuálně je Kadaň na posledním místě a na svého dnešního soupeře ztrácí čtyři body.

Dnešní utkání bude 70. vzájemným střetnutím v rámci severočeského derby.

HC Slovan Ústí nad Labem: Brízgala (Stahl) – Smetana (C), Klikorka, D. Krejčí (A), Vl. Brož (A), Zajíc, Müller, Zukal – Severa, Pšenička, Kružík – Maršoun, Vildumetz, Tůma – Ma. Svoboda, J. Havel, Kordule – Filip, Houška, Jelínek.

SK Trhači Kadaň: Neužil (Wolf) – Trefný (C), Procházka, L. Chalupa, D. Zeman, Foltýn, Poizl, Mert – Zabloudil, Morong, Poppel – Zd. Zabloudil, Rindoš (A), J. Müller – Wojnar, Čech, Michnáč – Homer (A), Wágner, Dubský.

Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Šimánek, Štofa.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyzněla pro domácí Slovan.

00:27
    Jiří Severa se jako první pokoušel ohrozit branku Jakuba Neužila,ale jeho pokus byl zablokován.

01:10
    Slovan začal obrovským tlakem! Tomáš Vildumetz našel mezi kruhy Martina Tůmu a jeho pokus zaplachtil těsně vedle pravé tyče. Poté ještě pálil od modré Vladimír Brož a s jeho pokusem si s potížemi poradil Jakub Neužil!

02:07
    Další akci Slovanu už zastavil Jakub Neužil úspěšným zákrokem a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

02:18
    Trhači se rychle dostali z obranné třetiny a Matěj Zabloudil předvedl dobrý sprint po levém mantinelu, jeho následnou střelu po ledě musel vytěsnit betonem Adam Brízgala.

03:26
    Matyáš Filip ranou švihem prozkoušel Neužila, ten vyrazil pouze před sebe, tam však zasáhla dobře obrana hostů. Na domácích je vidět obrovská touha otevřít skóre.

04:45
    Daniel Poizl se z pozice obránce pustil do útočné akce, ale jeho svižná rána od modré pouze orazítkovala zadní mantinel. Poté si sáhl pro kotouč svou lapačkou Adam Brízgala.

06:25
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Slovan měl ponechanou výhodu a doslova mučil Trhače v jeho obranné třetině. Tento tlak nakonec zužitkoval ranou z mezikruží JAKUB MÜLLER, jehož hůl našel dokonalou přihrávkou Tomáš Vildumetz – 1:0! Asistence: Tomáš Vildumetz.
    06:25 Jakub MÜLLER - 1:0

07:15
    Do akce musel dvakrát v krátkém sledu i domácí Adam Brízgala, ale střelu Daniela Poizla i Michaela Foltýna pokryl a kotouč nakonec podržel pod svou lapačkou.

07:27
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vladimír Brož – 2 min., hákování).

08:32
    Kadaň mohla v přesilové hře srovnat! Jakub Trefný potáhl kotouč po modré, našel přihrávkou na pravé straně Františka Wágnera a jeho rána orazítkovala pravou tyč Brízgalovy branky!

09:10
    Pokus hradeckého a mládežnického reprezentanta Matěje Moronga zastavil před brankou svými bruslemi jeho spoluhráč Denis Zeman.

09:27
    Slovan hraje v plném počtu. Vladimír Brož zpět na ledové ploše po odpykání celých dvou minut trestu.

09:54
    Tomáš Pšenička využil chybnou rozehrávku Kadaně, ale sám před Neužilem ranou k levé tyči neuspěl, jelikož brankový prostor minul.

10:18
    Od Adama Brízgaly se kotouč odrazil do ochranné sítě, vhazovat se bude před domácí brankou.

10:31
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (David Homer – 2 min., podrážení).

11:01
    Radek Procházka skvělým obraným zákrokem zachránil hosty a ještě stihl puk poslat přes všechny čáry.

11:32
    Rána Tomáše Vildumetze goflem z vrcholu kruhu měla brankové parametry, ale nakonec byla jemně sražena nad horní tyč.

12:11
    Devatenáct vteřin přesilové hry pěti proti třem pro domácí Slovan. Dvě minuty za krosček obdržel Michael Foltýn (Kadaň).

12:32
    Ve dvojnásobné přesilové hře už to TOMÁŠ PŠENIČKA nestihl, ale to zas, až tolik domácí mrzet nemusí. Jeho rána cinkla o pravou tyč a zapadla za bezmocného Neužila – 2:0! Asistence: Daniel Kružík.
    12:32 Tomáš PŠENIČKA - 2:0

13:11
    Obrovský závar vznikl před Brízgalovou, ten nakonec v leže pokryl pokus Štěpána Čecha, ale domácí budou potrestání vyloučením.

13:19
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jan Havel – 2 min., krosček).

13:40
    Daniel Kružík vyhodil kotouč přes všechny čáry, Kadaň musí zakládat přesilovou hru od své branky.

14:02
    Trhači se ani napodruhé neudrželi v útočném pásmu a Slovan opět vyhodil.

14:15
    Naopak v oslabení ujel do samostatného úniku Jiří Severa, ale jeho bekhendovou kličku zlikvidoval skvělý Neužil!

15:19
    Slovan přežil i své druhé oslabení a hraje v plném počtu.

16:17
    Jakub Neužil zatím drží Trhače. Šimon Jelínek dvakrát dorážel z před brankového prostoru, ale brankář Kadaně je zatím jeden z mála hráčů v černém dresu, kdo si zaslouží přísnější měřítko.

17:16
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Smetana – 2 min., držení).

17:54
    Daniel Krejčí hasil v brankoviště obrovskou šanci Františka Wágnera a kotouč podržel rukou v brankovišti, je z toho trestné střílení pro Kadaň!

17:54
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Krejčí – trestné střílení, zdržování hry / padnutí na puk).

17:54
    Albert Michnáč se postavil k trestnému střílení, ale jeho bekhendový blafák vychytal betonem Adam Brízgala!

19:01
    Poslední minuta první třetiny, Kadaň dohrává svou přesilovou hru ve své obranné třetině.

19:16
    Ondřej Smetana na ledě, Slovan v plném počtu.

19:55
    Ještě jeden zákrok pro Jakuba Neužila v rámci první třetiny a hostující brankář podržel kotouč na své hrudi.

20:00

První třetina patřila jednoznačně domácímu Slovanu, který přehrával Trhače ve všech směrech a potvrdil to dvěma brankami. O ty se postarali Jakub Müller a Tomáš Pšenička. Hosté měli přeci jen šanci v první periodě korigovat stav, ale nařízené trestné střílení nepřetavil v branku Albert Michnáč.

Další třetina začne přibližně v 18:56 .

20:01

20:01
    Matěj Morong vyhrál úvodní buly druhé periody.

20:43
    Tomáš Pšenička se dostal velmi šťastně k odraženému kotouči mezi kruhy a jeho rychlý bekhend orazítkoval pravou tyč!

21:04
    Trhači zahráli na icing, vhazovat se bude před Neužilem.

22:17
    Ve druhé třetině se hraje de facto pouze v obranné třetině Kadaně, ale domácí nejsou schopni si vypracovat dobrou střeleckou pozici. Pokus Pavla Kordule byl sražen a sotva doklouzal k Neužilovi.

23:13
    Jakub Neužil podržel ve své výstroji lehký oblouček z hole kapitána Slovanu Ondřeje Smetany.

23:45
    První návštěva Kadaně v obranné třetině Slovanu skončila ranou Jakuba Trefného vedle pravé tyče.

23:53
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (David Homer – 2+2 min, vysoká hůl).

24:43
    Daniel Krejčí jako první vypálil v dlouhé přesilové hře Slovanu, ale Jakub Neužil měl vyrážečku na svém místě.

25:11
    Vladimír Brož si sjel před branku a snažil se tečovat, ale kotouč ideálně nezasáhl, následně fauloval a poměr sil na ledě se srovná.

25:19
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vladimír Brož – 2 min., podrážení).

26:05
    Jan Havel krásným sólem potěšil fanoušky, ale jeho krasojízda skončila ranou, jenž olízla pouze boční síť, a ač se za Jakubem Neužilem rozsvítilo červené světlo, o branku se opravdu nejednalo!

26:48
    Jakub Neužil drží Kadaň nad vodou. Slovan při hře ve čtyřech dominoval a vše zakončil ranou Jakub Müller, brankář Kadaně byl však proti navýšení skóre.

27:19
    Vladimír Brož na ledě, Slovan krátce opět v přesilové hře.

27:52
    V závěru přesilové hry označkoval podruhé ve druhé třetině brankovou konstrukci ranou z první Tomáš Pšenička!

28:40
    Po icingu Slovanu se bude vhazovat po dlouhé době před Brízgalou.

29:01
    Matyáš Filip ujel do situace dvou proti jednomu s Josefem Zajícem, ale druhý jmenovaný výborně předloženou situaci zakončil pouze do přesouvajícího se Neužila!

29:30
    Adam Brízgala máchl lapačkou a předvedl rutinní zákrok proti střele Davida Homera.

30:19
    Utkání se nám přehouplo do své druhé poloviny a tato část začala ofsajdem domácího Slovanu.

31:05
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Denis Zeman – 2+2 min., vysoká hůl).

31:40
    Smetanovu ránu vyrazil Neužil pravým betonem a poté se Kadani podařilo osvobodit vyhozením přes všechny čáry.

32:33
    Smolař druhé třetiny je jasný! Tomáš Pšenička tečoval nabídku Daniela Kružíka a potřetí se po jeho zakončení ve druhé třetině rozezvučela tyč!

33:15
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Adam Brízgala – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:48
    Adam Brízgala odčinil své vyloučení a lapil pokus Michaela Foltýna od modré do své lapačky.

34:31
    Tomáš Vildumetz je opravdový šikula. Oklamal svým pohybem kompletní čtveřici hostů, ale sám před Neužilem selhal! Ten jeho střelu švihem schoval do své lapačky!

35:15
    Oba týmy jsou kompletní a hraje se v pěti na obou stranách.

36:41
    Jakub Wojnar, bývalý ústecký svěřenec, se nedostal tělem před Vladimíra Brože a kotouč se od jeho hole pouze doklouzal k Brígalovi, jenž jej pokryl pod svou lapačku.

37:33
    Daniel Kružík nestihl kotouč v útočné třetině a čárový rozhodčí viděl milimetrový ofsajd domácích.

38:01
    Tomáš Vildumetz spolu s Martinem Tůmou nezhodnotili situaci dvou proti jednomu a jejich kombinaci zastavil zkušený Jakub Trefný.

38:59
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Pavel Kordule – 2 min., hákování).

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny. Slovan vyhodil ve svém oslabení přes všechny čáry.

39:29
    Tomáš Pšenička využil obrovskou chybu hostující obrany, ale ani jeho snad čtvrtá šance během druhé třetiny neznamenala branku! Tentokrát mu radost překazil dobrým zákrokem Jakub Neužil!

40:00

Ve druhé třetině jsme v Ústí nad Labem branku neviděli. Největším smolařem prostřední periody se stal domácí Tomáš Pšenička, jenž hned třikrát rozezvučel tyč! Hostující Kadaň je směrem dopředu absolutně bezzubá a těžko dnes utkání bude dramatizovat, ale nechme se překvapit co uvidíme ve třetí třetině.

Další třetina začne přibližně v 19:49 .

40:01

40:01
    Kadaň zahajuje třetí třetinu zkrácenou přesilovou hrou, která může trvat 58 vteřin.

40:58
    Dvě rány od modré vyslal Jakub Trefný, ale ani jedna jeho jedovka si nenašla cestu mezi tři tyče a hosté jsou kompletní.

41:36
    Ofsajdem skončila další akce Kadaně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:10
    Jakub Müller zahrál na icing. Vhazovat se bude tentokrát před Adamem Brízgalou.

43:02
    František Wágner nevyřešil přečíslení dvou proti jednomu a z protiútoku musel likvidovat střelu Pavla Korduleho Jakub Neužil.

43:45
    Matyáš Filip mohl zvýšit na tří brankový rozdíl pro domácí, ale jeho jemná tyč lízla pouze o pravou tyč!

44:17
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Kružík – 2 min., držení).

45:09
    V přesilovce mohl vstřelit kontaktní branku Denis Zeman, který zůstal osamocený mezi kruhy, ale vyjel si proti němu Adam Brízgala a koncem své hole vyrazil jeho pokus!

46:17
    Adam Brízgala se musel zaskvět v oslabení ještě jednou! Matěj Zabloudil si počkal na brankovišti na přihrávku zpoza branky, ale střelou z první trefil skvěle reagujícího brankáře Slovanu!

47:25
    Jakub Trefný vyhodil kotouč na icing, a ač signalizoval na všechny rozhodčí, že domácí mohli hrát, zakázané uvolnění odpískáno bylo.

48:34
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Martin Dubský – 2 min., podrážení).

49:34
    Slovan dlouho kombinoval ve své přesilové hře, nakonec nabil Ondřej Smetana na hůl Tomáše Pšeničky, ale jeho rána prolétla kolem pravé tyč a kotouč podél mantinelu opustil útočné pásmo Slovanu.

50:34
    Kadaň bez větších potíží přežila své oslabení a je kompletní.

51:13
    Trhači trochu vycítili šanci, že by dnešní utkání mohli zdramatizovat, ale přečíslení, které vedl Matěj Morong zakončením neskončilo. Každopádně hosté jsou čím dál, tím víc odvážnější.

Dnešní utkání sleduje 516 diváků.

52:28
    Brízgalovo pohodlný zákrok lapačkou je důvodem přerušení hry.

53:04
    Daniel Kružík čekal u pravé tyče marně. Jakub Müller zvolil od modré přímou ránu, která však minula brankový prostor.

54:21
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Smetana – 2 min., podrážení).

55:02
    Slovan se zatím pohodlně brání, Tomáš Pšenička vyvezl kotouč a poslal jej obloučkem na Neužila.

55:45
    Trhači se na závěr přesilovky usadili v útočné třetině a střela kapitána Jakuba Trefného byla lehce tečována, přesto si ji Adam Brízgala našel a schoval v lapačce.

56:21
    Ondřej Smetana zpět na ledě a Slovan v plném počtu.

56:59
    Opět jistý Brízgala v brance Slovanu, když si našel střelu švihem z hokejky Lukáše Chalupy.

57:58
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jakub Trefný – 2 min., držení).

58:03
    Pět vteřin stačilo Slovanu k využití přesilové hry! Po vyhraném buly vystřelil Ondřej Smetana a chirurgicky přesnou tečí se prezentoval MATYÁŠ SVOBODA – 3:0! Asistence: Ondřej Smetana.
    58:03 Matyáš SVOBODA - 3:0

59:17
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Tůma – 2 min., nedovolené bránění).

59:36
    Ještě jeden zákrok pro Adama Brízgalu, který je blízko své první nule v dresu Slovan v této sezoně.

Slovan přidal ve třetí části jednu branku a nakonec bere tři body za vítězství 3:0! Nulu vychytal domácí fantom Adam Brízgala a Slovan se posouvá po dnešním vítězství opět před sokolovský Baník na 14. místo.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já děkuji za pozornost. (21:07:00)

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 7. Müller (Vildumetz), 13. Pšenička (Kružík), 59. Ma. Svoboda (Smetana)

Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Šimánek, Štofa