Omsk – Viťaz 3:0 (kon.) | Petrohrad – Kunlun 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Nižněkamsk 1:0 (kon.)
Avangard Omsk
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pondělí 25.11.2019, 17:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

S konstatováním, že utkání sledovalo 4086 diváků, se s Vámi loučím a někdy se zase těším na počtenou! (20:01:36)

Československá stopa

Jakub Jeřábek (VTZ) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:58

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 47:18 (18:2, 15:10, 14:6)
    Zblokované střely – 10:12
    Vyhraná vhazování – 38:20
    Trestné minuty – 6:10
    Hity – 9:9

Hokejisté Omsku zaslouženě vítězí nad Viťazem 3:0. Domácí byli většinu zápasu lepším celkem, a když už si hostující hráči nějakou šanci připravili, byl na místě brankář Bobkov.

Domácí se v každé třetině prosadili jednou. V 11. minutě se v přesilovce trefil Semjon Košelem, který dorazil do branky puk po střele Vojnova. V prostřední dvacetiminutovce navýšil domácí náskok s přispěním teče bránícího Aaltonena Taylor Beck a v 55. minutě pak zpečetil skóre Jevgenij Gračjov.

59:52
    Zápas se dohrává v obranné třetině Viťazu. Po ráně Fransona si připsal ještě jeden zákrok Kočetkov.

59:20
    Klidně to mohlo být o čtyři góly. Jeden z domácích hráčů zblízka bekhendem netrefil hostující klec.

58:42
    Domácí dohrávají utkání ve velkém klidu. Puk mají na hokejkách a přehrávají svého soupeře.

58:06
    Alexej Bondarev od modré čáry netrefil branku. Kotouč se od zadního mantinelu odrazil před Saprykina, který ho přikryl.

57:37
    Gračjov se dostal ke střele z levého kruhu. Trefil břicho dobře postaveného Saprykina.

57:21
    Domácím byl odpískán ofsajd.

55:46
    Dalšímu gólu domácích zabránil brankář Igor Sapryin, který se bleskově přemístil proti voleji Jegora Martynova. Obránce Avangardu se opřel do kotouče na levém kruhu.
    54:33 Jevgenij GRAČJOV - 3:0

54:33
    Avangard právě vstřelil branku!
    Domácí zřejmě rozhodují! Po vyhraném buly přišla střela Vojnova od modré, kterou Saprykin vytěsnil za svou branku. Tam se ovšem k puku dostal Semjon Košelev, který ho vrátil do předbrankového prostoru a JEVGENIJ GRAČJOV zblízka trefoval odkrytou polovinu hostující klece – 3:0. Asistence: Semjon Košelev a Vjačeslav Vojnov.

54:28
    Gračjov nahodil puk na hostující branku z rohu kluziště. Saprykin ho raději podržel ve výstroji.

53:45
    Pylenkov vypálil od modré čáry, Bobkov si pro kotouč sáhl lapačkou.

52:58
    Na levém křídle našlápl směrem k hostující brance Jevgenij Gračjov. Saprykin si proti jeho střele povyjel a svým zákrokem přerušil hru.

Vyhraná vhazování – 31:13

52:49
    Z ostrého úhlu zakončoval Svjatoslav Grebenščikov. Jeho pokus skončil v lapačce Bobkova.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Košelev (Beck, Vojnov), 36. Beck (K. Semjonov), 55. Gračjov (Košelev, Vojnov)

Avangard Omsk: Bobkov (D. Kostin) – Pokka, Bondarev, Vojnov (A), Franson, Martynov, Spicenko, Ščekin – Beck (A), K. Semjonov, Andrighetto – Šumakov, Gračjov, Košelev – Dědunov, Stas (C), A. Potapov – Jaremčuk, Mizjurin, I. Makarov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Kočetkov (21. Saprykin) – Jeřábek, Pylenkov, Jevsejenkov (A), V. Lajunen, Jepišin, Voronkov, Šinkevič – A. Sjomin (C), M. Aaltonen (A), Makejev – Jormakka, Byvalcev, Jo. Nättinen – A. Ševčenko, P. Černov, Varfolomejev – Laričev, Koltygin, Mojsejev – Grebenščikov.

Rozhodčí: Gofman, Novák – Slavikovskij, Stroganov