Třinec – Zlín 4:5 (3:4 po s.n.) | Plzeň – Kladno 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 1:0 (kon.)
Litvínov – K. Vary 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 4:3 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:2 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
Bílí Tygři Liberec
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 26.11.2019, 18:00 • Home Credit Aréna, Liberec • Tipsport extraliga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji pěkný úterní večer a vítám vás u textového přenosu z hokejové extraligy. V rámci dvacátého druhého kola se proti sobě mimo jiné postaví týmy Bílí Tygři Liberec a HC Dynamo Pardubice.

Umístění v tabulce: 14.
    Počet bodů: 18
    Skóre: 71:61
    Poslední utkání: Kladno vs. Pardubice 3:2
    Nejproduktivnější hráč: Radoslav Tybor (9+6)

Dynamu se v této sezóně zatím vůbec nedaří. V tabulce mu o skóre patří poslední příčka a klub se navíc potýká s nepříjemnou situací v kabině. Po Tomáši Rolinkovi totiž soupisku Pardubic opustil i Marek Hovorka.

Ani herně to Východočechům nejde vůbec podle představ. Z posledních deseti duelů totiž vyhráli pouze jediný. V tom posledním, které sehráli na Kladě, navíc ztratili dvoubrankové vedení. Dnes tak budou Pardubičtí jistě odhodláni zvítězit a dostat se na vítěznou vlnu. Proti rozjetému Liberci to ale nebudou mít vůbec jednoduché.
    Liberec dnes bude útočit již na devátou výhru v řadě

Umístění v tabulce: 3.
    Počet bodů: 43
    Poslední utkání: Olomouc vs. Liberec 1:3
    Nejproduktivnější hráč: Michal Birner (10+12)

Liberečtí začali sezónu šesti výhrami, jenže poté přišel hrůzostrašný říjen. Svěřenci trenéra Patrika Augusty prohráli pětkrát za sebou a z první příčky se propadli až na příčky, které zajišťují pouze předkolo play-off.

Poté ale šelmy získaly zpět ztracené sebevědomí díky výhře na Spartě. Od té chvíli se Tygři nezastavili. Aktuálně jsou na sedmi výhrách v řadě a stoupají tabulkou vzhůru. Navíc se jim podařilo vyřešit problémy s defenzivou, kterou navíc podporuje skvěle chytající Dominik Hrachovina, jenž pod Ještěd zavítal během reprezentační pauzy. Bude tým ze severních Čech pokračovat ve své jízdě?

Liberec vs. Pardubice

Počet zápasů: 69
    Bilance: 27 – 9 – 1 – 2 – 30
    Skóre: 195:189

Když se oba celky utkaly v říjnu naposledy, začala již zmíněná série Liberce. Dynamo totiž na domácím ledě využilo dvě přesilovky a zaslouženě získalo tři body za výhru 3:2. Oplatí jim Tygři porážku nebo se budou Pardubice radovat podruhé?

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Peters) – Knot (A), Šmíd, Graborenko, Derner, Kolmann, T. Hanousek, Havlín – Birner (C), L. Hudáček, Ordoš – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar (A), P. Jelínek, L. Krenželok – Rychlovský, A. Musil, J. Vlach.

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Kacetl) – Eklund, Holland, J. Kolář (C), T. Voráček, Mikuš (A), J. Zdráhal, Ivan – Mandát (A), R. Kousal, Tybor – Machala, Harju, Blümel – Kusý, T. Knotek, D. Kindl – M. Beran, Pochobradský, Matýs.

Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Lhotský, Svoboda.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Utkání začne za nějakých sedm minut. Liberec se oblékl do svých oblíbených bílých dresů, Pardubice nastoupí v červeném.

Obě mužstva jsou na ledě, zazní státní hymna.

00:01

00:11
    Tygři vyhráli úvodní buly a hned se nastěhovali do útočného pásma. Pardubice se však rychle dostaly ke kotouči.

00:53
    Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude před Pavlem Kantorem.

01:13
    Pardubičtí obránci se teď nedohodli, kdo si vezme Tomáše Filippiho, který si tak mohl v klidu vybruslit do ideální palebné pozice. Z mezikruží však mířil nad.

01:59
    Do dvou šancí se teď v krátkém sledu dostal Marek Zachar, jenže ani jedna se neujala.

02:44
    Po tvrdé ráně Ladislava Šmída mohl do prázdné klece dorážet Jan Ordoš, jenže Pavel Kantor se stihl přesunout a první vážnější gólovou šanci Tygrů zlikvidoval.

03:25
    Následně jeho spoluhráči vyhazují na zakázané uvolnění.

04:14
    Po zaváhání Ronalda Knota na útočné modré se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho! Radoslav Tybor obdržel puk od Roberta Kousala, načež mu jej chtěl vrátit. Jeho pas byl ovšem nepřesný, a Dominik Hrachovina tak nemusel zasahovat.

05:28
    Nyní už ale zase hrají šelmy, které jsou zatím výrazně aktivnější.

06:55
    Hosté se rozjeli do útoku, jenže ten ztroskotal na dobře rozestavené defenzivě Liberce. Následně pálil na druhé straně od modré Tomáš Hanousek, jenže trefil pouze blokujícího soupeře.

07:10
    Michal Birner našel krásným křížným pasem od modré lajny na levém kruhu Libora Hudáčka, jenž střílel z voleje. Pavel Kantor se ale stačil přemístit.

08:19
    Tomáš Knotek zachytil rozehrávku domácího celku a stanul sám před Dominikem Hrachovinou. Z bezprostřední blízkosti však zamířil hodně vedle.

09:45
    V přečíslení tři na dva se Radoslav Tybor rozhodl pro individuální zakončení, které ovšem obětavě zblokoval Ronald Knot.

10:49
    Pavel Kantor neudržel ve své výstroji dělovku Lukáše Dernera, načež se k puku dostal Libor Hudáček. Jeho dorážka ale nebyla úspěšná.

11:46
    Tomáš Filippi objel bránu a naservíroval touš Radanu Lencovi, který z pravého kruhu zamířil přesně do připraveného Pavla Kantora.

12:09
    Po ofsajdu Bílých Tygrů následuje komerční přestávka.

13:54
    Hrachovinova svatyně opustila své působiště, hra je přerušena.

14:36
    Tomáš Filippi přihrál na modrou Ladislavu Šmídovi, který si díky laxnosti hostujících hráčů sjel až před bránu. Jeho bekhendová střela mu ale nesedla a Pavel Kantor měl snadnou práci.

14:46
    Teď už to měl Pavel Kantor těžší. S tvrdým projektilem Rostislava Marosze si však poradil.

15:58
    Hra je nyní plná nepřesností.

17:22
    Ondřej Machala v situaci jeden na jednoho využil své rychlosti a natlačil se před Romana Graborenka. Dostal se ale až do příliš ostrého úhlu a jeho projektil tak Dominik Hrachovina bez větších potíží vytěsnil mimo tři tyče.

18:25
    Pavel Kantor měl menší potíže s nahozením Ladislava Šmída, nakonec ovšem situaci ustál. Vhazovat se bude po jeho pravici.

19:00
    Lukáš Krenželok šikovně tečoval střelu Tomáše Hanouska, jenže Pavel Kantor stačil zareagovat.

19:43
    Třetí útok Severočechů zatlačil Dynamo v jeho obranném pásmu, branku z toho ale nevytěžil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou první třetinu. Utkání zatím nenabízí atraktivní hokej, boj probíhá především u mantinelů a ve středním pásmu. Tygři na svého soupeře sice v úvodu vlétli, jenže poté se dostali do útlumu. Po dvaceti minutách tak svítí na kostce bezbrankové skóre.

Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 10
    HC Dynamo Pardubice: 3

Druhá třetina začne přibližně v 18:51.

20:01

20:37
    Michal Birner přihrál na modrou čáru Ronaldu Knotovi, jenž svou ranou z první mířil těsně vedle.

21:35
    Ondřej Machala se proháčkoval až do zakončení, jenže puk poslal těsně nad břevno.

22:07
    Čtvrtý útok Severočechů si vytvořil tlak v útočné třetině, všechny pokusu Tygrů ale Pavel Kantor zlikvidoval.

22:23
    Icing v podání Dynamo. Hra se přestěhuje zpět před Pavla Kantora.

22:45
    Matěj Beran přihrál na pravý kruh pro vhazování Ondřeji Matýsovi, jehož ne moc razantní pokus ukryl Dominik Hrachovina do své rukavice.

23:32
    Ladislav Šmíd se vrhl mezi obránce Východočechů, kteří mu srazili kotouč z hole. Ten se pak kutálel před bránu, kam si mezitím najel Radan Lenc, jehož dorážka trefila Pavla Kantora.

24:07
    Matěj Blümel objel bránu a zkoušel puk zasunout za brankovou čáru. Dominik Hrachovina se ale ke své druhé tyči přemístil včas.

24:52
    Liberec v postavení mimo hru. Buly proběhne ve středním pásmu.

25:35
    Ondřej Matýs vjel v plné rychlosti do útočné třetiny a vypálil z vrcholu kruhu. Dominik Hrachovina byl pozorný.

25:59
    Následně si liberecký gólman poradil s dalšími dvěma pokusy Pardubic.

27:15
    Tomáš Filippi poslal kotouč do skrumáže před bránou. Jako vítěz z ní vyšel Pavel Kantor, který přerušuje hru.

27:33
    Až nyní uvidíme první přesilovku v zápase. Ladislav Šmíd (LIB) je vyloučen za podrážení.

28:02
    Dynamo zatím jen kombinuje.

28:15
    Nakonec se Liberečtí osvobozují a mohou střídat.

28:45
    Tygři vyhazují, Pardubice musí opět začít ve své obranné třetině.

29:16
    Tomáš Filippi vložil hůl do jedné z přihrávek hostů a kotouč se odrazil do střední třetiny.

29:33
    Liberec je v plném počtu, Dynamo v podstatě nic nevymyslelo.

30:40
    Na Libora Hudáčka nyní zívala zcela prázdná brána, jenže Pavel Kantor zázračně natáhl svůj beton a udržel bezbrankový stav!

31:02
    Razantní projektil Jana Koláře byl tečován do ochranné sítě. Vhazovat se bude v obranném pásmu týmu z města pod Ještědem.

31:24
    Matěj Blümel to zkusil z levého kruhu a Dominik Hrachovina stačil jeho jedovatý pokus jen tak tak vyrazit nad břevno.

32:05
    Rostislav Marosz přihrál z rohu mezi kruhy zcela volnému Tomáši Filippimu, který pálil z první. Pavel Kantor však předvedl bleskový semafor a podržel svůj tým.

32:45
    V rychlém protiútoku teď vyzval Libor Hudáček k zakončení Michala Birnera, proti jehož zakončení se Pavel Kantor stačil přesunout.

33:48
    Tygři si zahrají přesilovku. Pozdním dohráním se provinil Matěj Beran (PCE).

34:14
    Tomáš Filippi našel na levém kruhu napřahujícího se Libora Hudáčka, jenže ten trefil pouze přesouvajícího se Pavla Kantora.

35:05
    Liberečtí to zkouší ze všech možných pozic, Pavel Kantor ovšem odolává.

35:55
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    A zničeho nic hosté otevírají skóre! Jan Zdráhal stačil ještě v pádu vyhodit puk z obranné třetiny a ten si našel cestu k MATĚJI BERANOVI, jenž právě opustil trestnou lavici. V samostatném úniku poté zamířil přesně mezi Hrachovinovy betony a vstřelil první branku utkání. Asistence: Jan Zdráhal.
    35:55 Matěj BERAN - 0:1

37:08
    Tygři rozjeli další slibnou akci, jenže všechny problémy Dynama vyřešil Pavel Kantor.

39:18
    Libor Hudáček chytře využil vydatné clony před Pavlem Kantorem, jenže mířil až moc přesně a trefil tyč!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Máme za sebou druhé dějství, v němž se pokračovalo ve stylu první periody. Mírně navíc mají stále domácí, jenže ti si neví rady s vynikajícím Pavlem Kantorem, který již předvedl několik těžkých zákroků. Spokojenější tak do kabin odchází Pardubice, které poslal do vedení Matěj Beran. Uvidíme, zda Liberečtí v závěrečné třetině zlomí Kantorovo kouzlo.

Střely na bránu v druhé třetině:

Bílí Tygři Liberec: 13
    HC Dynamo Pardubice: 9

40:01

40:59
    Slibně se rozvíjející akci Dynama zastavil hvizd sudího, který signalizuje ofsajd.

41:18
    Lukáš Derner se vydal na útočný výlet a prokličkoval se až ke střele, kterou Pavel Kantor jen s těží zlikvidoval.

41:42
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Oscar Eklund – 2 min., vysoká hůl).

41:49
    Pardubice vyhrály buly a vyhazují puk až k Hrachovinovi.

42:30
    Liberec právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Tomáš Filippi přihrál na levý kruh LIBORU HUDÁČKOVI, který vypálil a jeho střelu si do vlastní brány nechtěně tečoval Tomáš Voráček. Asistence: Tomáš Filippi, Ladislav Šmíd.
    42:30 Libor HUDÁČEK - 1:1

42:50
    Icing v podání Východočechů.

43:52
    Lukáš Derner zachytil na modré čáře vyhození Pardubic a vybídl k zakončení Radana Lence, jehož tečovaný pokus Pavel Kantor jen tak tak vyrazil špičkou betonu.

Dnešní utkání sleduje 5 120 diváků.

44:17
    Robert Kousal (PCE) se provinil podrážením. Tygři budou hrát další početní výhodu.

44:52
    Ladislav Šmíd po pasu Libora Hudáčka tvrdě vypálil od modré. Pavel Kantor jeho dělovku vyrazil pouze před sebe, jenže nikdo z Libereckých se k dorážce nepropracoval.

45:50
    Z první teď poslal směrem na bránu svižný projektil Petr Jelínek. Pavel Kantor zasahuje ramenem.

46:17
    Hosté se tentokrát ubránili, Robert Kousal je na ledě.

47:07
    Severočeši nadále marně dobývají obranné pásmo Pardubic.

47:48
    Petr Jelínek (LIB) je vyloučen za hákování. Přesilovku si zahrají pro změnu hráči z města perníku.

48:02
    Tygři se osvobozují.

48:49
    Lukáš Derner posílá puk na druhou stranu kluziště. Pardubicím se početní výhoda nedaří.

49:39
    Dynamo chvíli kombinovalo, jenže poté se o útočné pásmo připravilo nepřesnou přihrávkou.

49:48
    Petr Jelínek opouští trestnou lavici, šelmy se ubránily.

51:42
    Aktuálně nesledujeme vůbec pohlednou pasáž, oba celky kupí nepřesné přihrávky.

52:45
    Matěj Blümel zavezl puk do útočné třetiny a dostal se až k zakončení, které si ale Dominik Hrachovina pohlídal.

52:45
    Petr Jelínek (LIB) oslabuje svůj tým. Putuje na trestnou lavici za sekání.

53:20
    A Pardubice si berou zpět vedení! Jan Kolář přihrál od modré na levý kruh Denisu Kusému, který z první poslal kotouč mezi kruhy JANU MANDÁTOVI a ten povedenou ranou překonal Dominika Hrachovinu. Asistence: Denis Kusý, Jan Kolář.
    53:20 Jan MANDÁT - 1:2

54:32
    Tomáš Filippi se z ničeho nic ocitl sám před Pavlem Kantorem, jenže z blízka mířil těsně mimo!

55:28
    Dynamo už se soustředí především na obranu.

56:23
    Tohle může být důležitý moment zápasu. Matěj Blümel (PCE) putuje na trestnou lavici za podrážení. Tygři mají velkou šanci vyrovnat.

57:14
    A je vyrovnáno! Libor Hudáček přihrál na modrou čáru Michalu Birnerovi, který vypálil a jeho pokus úspěšně tečoval do sítě RADAN LENC. Asistence: Michal Birner, Libor Hudáček.
    57:14 Radan LENC - 2:2

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:06
    Pavel Kantor raději podržel nahození Romana Graborenka z poloviny kluziště. Buly proběhne po jeho levici .

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Skončila třetí třetina. Liberečtí sice srovnali v přesilové hře, jenže tu poté využilo i Dynamo a Tygři museli opět dohánět. Opět si však pomohli početní výhodou, a tak je stav po šedesáti minutách 2:2. Na řadu tak přijde prodloužení.

60:01

60:07
    Důležité vhazování vyhrál Liberec.

60:47
    Libor Hudáček přihrál mezi kruhy Michalu Birnerovi, který si připravil střelu a vypálil. Pavel Kantor však sklapl včas betony.

61:39
    Severočeši stále drží útočné pásmo, hosté už tahají nohy.

61:59
    Po nepovedené střele Tomáše Filippiho se Dynamo osvobozuje a může vystřídat.

62:33
    Tygři pokračují v náporu, Východočeši se zatím vůbec nedostali k puku.

63:31
    Až nyní se Pardubice dostaly k puku a rozjíždí útočnou akci.

65:00
    Prodloužení skončilo.

I přes enormní tlak Severočechů prodloužení gólem neskončilo. Po úpravě ledu uvidíme samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Tomáš Filippi mířil mezi nohy, ale neuspěl.

1. série
    0:0
    Radoslav Tybor zkoušel kličku mezi betony, Dominik Hrachovina chytá.

2. série
    0:0
    Libor Hudáček naznačil střelu a poté poslal kotouč vedle tyče.

2. série
    0:0
    Robert Kousal mířil mezi betony, které Hrachovina sklapl včas.

3. série
    0:0
    Michal Birner rovněž neuspěl se střelou mezi nohy.

3. série
    0:0
    Denis Kusý zkusil Hrachovinu vymíchat, jenže ten byl úspěšnější.

4. série
    1:0
    Petr Jelínek udělal kličku do forhendu a je první úspěšný střelec!

4. série
    1:0
    Denis Kindl mířil z mezikruží vedle.

5. série
    2:0
    Rostislav Marosz se trefil mezi betony a rozhoduje zápas!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
    Autorem vítězné branky je PETR JELÍNEK.
    Petr JELÍNEK - 3:2

Napínavý zápas je u konce. Dva body nakonec berou Bílí Tygři, kterým v nájezdech vystřelil výhru Petr Jelínek. Dynamo se musí i přes povedený výkon spokojit s jedním bodem.

Nejlepšími hráči utkání byli určeni Ladislav Šmíd (LIB) a Jan Mandát (PCE).

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek úterního večera. (20:43:49)

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 43. L. Hudáček (Filippi, Šmíd), 58. Lenc (Birner, L. Hudáček), rozh. náj. P. Jelínek – 36. M. Beran (J. Zdráhal), 54. Mandát (Kusý, J. Kolář)