Jekatěrinburg – N.Novgorod 3:4 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 1:2 (po pr.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
Čerepovec – Riga 1:2 (po pr.) | Minsk – Vladivostok 2:3 (po pr.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 4:1 (kon.)
Jokerit – Chabarovsk 4:1 (kon.)
Severstal Čerepovec
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Dinamo Riga
Úterý 26.11.2019, 17:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části KHL mezi týmy Severstal Čerepovec a Dinamo Riga. Zápas se odehraje v Ice Palace v Čerepovci.

Čerepovec není týmem, který by měl v KHL nějak velké ambice. Minulou sezonu se ho play-off netýkalo a ani v této to nevypadá s účastí ve vyřazovacích bojích nějak nadějně. Po 31 odehraných zápasech má Severstal na kontě pouze 24 bodů a nachází se na posledním dvanáctém místě Západní konference a na posledním šestém místě Bobrovovy divize. Z posledních patnácti utkání Čerepovec dokázal jen jednou zvítězit, naposledy prohrál 2:5 na ledě Petrohradu. Doma zatím Čerepovec v této sezoně odehrál patnáct utkání, z toho pět vyhrál, čtyřikrát bral bod a šestkrát vůbec nebodoval. Posledních sedm domácích utkání Severstal prohrál, naposledy 1:5 s Omskem.

Dinamo Riga

Dinamo Riga je jediným lotyšským klubem v KHL a rozhodně nepatří mezi ty nejbohatší a nejsilnější. Už je postup do play-off by byl pro tento klub velkým úspěchem. V této sezoně to na něj ale moc nevypadá. Riga je po 32 odehraných zápasech s 25 body až na desátém místě Západní konference a na pátém místě Bobrovovy divize. Na postupové příčky aktuálně ztrácí už deset bodů. Nicméně, naposledy Riga dokázala vyhrát 3:2 v prodloužení na ledě Soči. Předtím třikrát v řadě prohrála. Venku zatím odehrála v této sezoně 16 utkání, z toho čtyři vyhrála, jedenkrát brala bod a jedenáctkrát nebodovala.

Vzájemné zápasy
    V této sezoně se tyto dva kluby už jednou utkaly a úspěšnější byl Čerepovec, který doma zvítězil jasně 6:1. Na domácím ledě Severstal porazil Rigu čtyřikrát z posledních pěti utkání.

Češi a Slováci na soupiskách

Libor Šulák (CER) 19 zápasů, 2 body (1+1)
    Alexander Salák (RIG) 12 zápasů, úspěšnost 91,64 %, průměr 2,49

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Kudako, Kinrade, Makejev, Provolněv, Chabarov, Sizov, N. Chlystov – Monachov (A), Jakimov (A), Liška – Kapustin, Kodola, Morozov – Vovčenko, Trubačjov, Geraskin – Markovin, Chipchura, A. Alexejev.

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Sotnieks, Bartulis, Ališauskas, Zile, Balinskis, Marshall, Mamčics – Darzinš (C), McMillan, M. Redlihs (A) – Meija (A), Protapovič, Setdikov – Ashton, Berzinš, Slepec – Gillies, Batna, Marenis.

Rozhodčí: Lavrenťev, Sergejev – Kanifadin, Šišlo.

Už jsou za námi hymny Lotyšska i Ruské federace, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:38
    Severstal vstoupil do utkání aktivně, hned se usadil v útočném pásmu.

01:34
    Od modré čáry vystřelil obránce Čerepovce Vadim Kudako, ale Salák zasahovat nemusel, ta střela nebyla přesná.

02:42
    Riga je zatím hodně zatažená. Jen nahazuje puky do útočného pásma a chodí střídat.

03:42
    Do velké šance se dostal Vladislav Kodola, který střílel z levého kruhu. Salák musel předvést parádní zákrok.

04:25
    Benjamin Marshall na druhé straně zkoušel střílet od modré čáry, ale puk zasáhl bránícího hráče Čerepovce.

04:54
    Po zakázaném uvolnění Rigy se bude vhazovat před Salákem.

05:17
    Znovu se nepovedla Rize rozehrávka a opět je z toho pouze zakázané uvolnění.

06:13
    Zápas zatím velkou kvalitu hry nenabízí, spíš hodně nepřesností. Severstalu se třeba nepovedlo vyhnout ofsajdu.

07:07
    Benjamin Marshall znovu střílel od modré a tentokrát už jeho střela prošla až na branku. Vladislav Podjapolskij v pohodě zasáhl.

08:19
    Další přerušení hry a opět kvůli postavení hry Čerepovce.

09:01
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí byli v úvodu zápasu aktivnější a jdou tak zaslouženě do vedení. BOGDAN JAKIMOV se uvolnil na levém kruhu, vystřelil zápěstím a puk možná i s drobnou tečí zapadl pod břevno Salákovy branky. Asistence: Anton Sizov, Vladislav Podjapolskij.
    09:01 Bogdan JAKIMOV - 1:0

10:10
    Domácí se znovu usadili v útočném pásmu a tlačí se za dalším gólem.

11:30
    Nikita Chlystov střílel od modré, ale Salák se tentokrát nenechal překonat, zasáhl betonem.

12:18
    Do velké šance se na druhé straně dostal Brandon McMillan, ale nedokázal svůj blafák dotáhnout do konce a Podpolanského nepřekonal.

13:10
    Andrej Alexejev si našel prostor na střelu z mezikruží, ale ta skončila jen na výstroji Alexandra Saláka.

15:32
    Salák si poradil i s další střelou od modré čáry, zasáhl lapačkou.

17:03
    Rozhodčí si všiml postavení mimo hru Rigy.

18:37
    Riga se usadila v útočném pásmu a snaží se ješte pred koncem třetiny vyrovnat.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina skončila, Severstal byl jasně lepším týmem, a to se projevilo také na skóre, které je 1:0 pro domácí. Vedení Čerepovci zařídil přesnou střelou z pravého kruhu Bogdan Jakimov. Také Riga si poté vypracovala pár šancí, ale žádnou nevyužila.

20:01

21:18
    Salák musel poprvé ve druhé třetině zasahovat, poradili si se střelou Markovina z levé strany.

21:50
    Tentokrát vyzkoušel pozornost českého brankáře svým nahozením Chipchura, ale ani on nepochodil.

23:58
    Riga se usadila v útočném pásmu, ale zatím nenašla prostor na zakončení.

24:04
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Oskars Batna – 2 min., sekání).

24:55
    Riga se zatím brání dobře, Severstal se nemůže dostat do útočného pásma.

25:55
    Severstal se vlastní nepřesností připravil o útočné pásmo a musí to zkoušet znovu.

26:04

26:45
    Oskars Bartulis vystřelil od modré, ale Vladislav Podjapolskij na jeho střelu viděl a puk chytil.

27:41
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Zile – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

28:45
    Oskars Bartulis tvrdě vystřelil od modré čáry, ale pouze vyprášil Podjapolského betony.

29:41
    Oba týmy jsou v plném počtu.

30:52
    Riga rozhodně ve druhé třetině ožila a obraně Severstalu mnohem víc zatápí.

32:09
    Daniels Berzinš už si chystal puk na střelu, ale zrovna když chtěl vypálit, tak podklouzl.

32:50
    Vladislav Podjapolskij předvedl povedený zákrok proti střele Alexandra Protapoviče z pravého kruhu.

33:55
    Rize utekl kotouč do středního pásma, ale hosté jsou stále na kotouči, takže mohou pokračovat v akci.

35:23
    Riga právě vstřelila branku!
    Riga zužitkovala svou převahu, kterou zatím ve druhé třetině má a vyrovnává na 1:1. Redlihs poslal výbornou střílenou přihrávku před branku, kde byl připravený BRANDON MCMILLAN a usměrnil puk do sítě. Asistence. Mikelis Redlihs.
    35:23 Brandon MCMILLAN - 1:1

36:31
    Do další šance hostujícího týmu se dostal Lauris Darzinš, ale tomu se Podjapolského překonat nepovedlo.

38:40
    Carter Ashton nahodil z levé strany kotouč na branku, ale to nebylo pro Podjapolského něco, s čím by si neuměl poradit.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina je u konce, Rize se povedlo vyrovnat a stav je tak na ledě Čerepovce 1:1. Dinamo se oproti prví třetině hodně zlepšilo a Severstalu v podstatě celou dobu zatápělo. Odměna se dostavila v 36. minutě, kdy se prosadil Brandon McMillan. Hosté měli i další šance, ale ty už zůstaly nevyužity.

Třetí třetina začne přibližně v 18:33.

40:01

41:02
    Makar Chabarov chtě střílet hned po vyhraném buly od modré čáry, ale rychle u něj byli hráči Rigy a znemožnili mu to.

42:22
    Vadim Kudako se dostal i s pukem za modrou čáru, ale pak o něj zase přišel a kotouč opustil hrací plochu.

43:11
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., podrážení).

43:48
    Čerepovec je usazený v útočném pásmu, ale Saláka zatím žádnou střelou neohrozil.

44:08
    Dinamu se povedlo vyhodit puk a jeho hráči stihnou vystřídat.

45:03
    Po Salákově střelu proti střele Igora Geraskina skončil puk v ochranné síti.

45:11

46:40
    Kotouč skončil v hledišti. Hra je přerušena a je tu komerční přestávka.

48:45
    Severstal v posledních minutách převzal otěže hry. Hráči Rigy se nezmůžou na nic jiného, než pouhé nahození a cestu na střídačku.

49:56
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Anton Sizov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

50:50
    Kristaps Sotnieks s pravé strany nahodil kotouč do nebezpečného prostoru. Domácí si s tím ale dokázali poradit a poté puk vyhodili.

51:26
    Vladislav Podjapolskij zlikvidoval další šanci Rigy, tentokrát chytil střelu Ashtona a puk si ponechal u sebe.

51:56

53:44
    Čerepovec se po ubráněném oslabení zase vrhl dopředu a svírá hráče Rigy před Salákem.

54:30
    Geoffrey Kinrade nebezpečně vypálil od modré čáry, ale Saláka nepřekonal, ten předvedl jistý zákrok lapačkou.

56:31
    Tentokrát to od modré čáry zkoušel pro změnu Vadim Kudako, ale jeho pokus až na Saláka neprošel.

57:17
    Také hosté dokázali po delší době zahrozit. Na pravém kruhu měl prostor na zakončení Alexandr Protapovič a Vladislav Podjapolskij ho výborným zákrokem vychytal.

58:22
    Lauris Darzinš zavezl kotouč do útočného pásma a Dinamo už si hledá prostor na zakončení.

58:40
    Ten ovšem nenašlo a ztratilo puk, takže na tahu jsou opět domácí.

59:12
    Riga vytvořila velký závar před brankou Severstalu. Největší šanci na skórování měl Gints Meija, ale neuspěl.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po šedesáti minutách hry je skóre stále nerozhodné 1:1, takže na řadu přijde už za pár minut prodloužení.

60:01

60:30
    Tak to bylo rychlé! Prodloužení trvalo pouhých třicet sekund a je hotovo! Do samostatného úniku se dostal ALEXANDR PROTAPOVIČ, udělal rychlý blafák brankáři Podjapolskému a pak už zakončoval do prázdné branky. Asistence: Kristaps Sotnieks.
    60:30 Alexandr PROTAPOVIČ - 1:2

Zápas je u konce. V souboji dvou týmů ze suterénu KHL uspělo Dinamo Riga, které vyhrálo na ledě Severstalu Čerepovec 2:1 po prodloužení. Po první třetině to přitom vypadalo na jednoznačnou záležitost v podání domácích, kteří vedli 1:0 po brance Bogdana Jakimova. Ve druhé třetině ovšem Riga zvedla svou hru a vyrovnala, postaral se o to Brandon McMillan. Ve třetí třetině branka nepadla, a tak se šlo do prodloužení, které už po půl minutě ukončil hostující útočník Alexandr Protapovič.

Československá stopa v utkání:
    Adam Liška (CER) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:13
    Alexander Salák (RIG) 60 minut, 24 zákroků, 1 gól, 95,8%

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (19:19:08)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 10. Jakimov (Sizov, Podjapolskij) – 36. McMillan (M. Redlihs), 61. Protapovič (Sotnieks)

Rozhodčí: Lavrenťev, Sergejev – Kanifadin, Šišlo