Litoměřice – Chomutov 8:3 (kon.) | Motor ČB – Vsetín 5:0 (kon.) | Jihlava – Frýdek-M. 2:0 (kon.)
Benátky n/J – Sokolov 4:1 (kon.) | Přerov – Poruba 2011 6:1 (kon.) | Ústí n/L – Prostějov 4:5 (2:3 po s.n.)
Kadaň – Třebíč 1:3 (kon.)
HC ZUBR Přerov
6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 27.11.2019, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 26. kolo

Dnešní utkání bylo po drtivou většinu času v režii domácího celku, který si za vysokou výhru 6:1 připisuje tři body do tabulky a v jeho případě už získává i jistotu, že po 30 kolech neskončí hůře než osmý! Zubři soupeře přejeli především v prvních dvou třetinách, ve kterých nasázeli dohromady pět branek. Hosté z Poruby svůj herní projev sice do poslední části zlepšili, na více jak jednu gólovou reakci už se ale nezmohli. Ode mne je to pro dnešek z přerovské MEO Arény vše, u dalšího přenosu na počtenou! (20:20:31)

59:43
    O dnešním vítězi je již rozhodnuto, čehož si jsou vědomi i domácí příznivci, kteří slaví zisk tří bodů.

58:50
    Na opačné straně se nebezpečně jevilo přečíslení dvou Zubrů na jednoho hostujícího obránce. Šimon Kratochvil nakonec zvolil střelu, s níž Foltán neměl žádné problémy.

58:36
    Hudeček využil chyby domácí obrany, na modré zachytil kotouč a přihrál volnému Zdeňkovi, ten ale tváří v tvář Petráskovi neskóroval! Úspěch neznamenala ani následná dorážka prvního jmenovaného!

58:04
    Hra byla přerušena ve třetině domácích, buly se bude vhazovat po levici Petráska.

57:45
    Husákův ofenzivní výlet končí ztrátou puku za přerovskou brankou.

57:02
    Zakázané uvolnění Přerova.

56:08
    Zubři jsou zpátky v roli, kterou plnili po drtivou většinu zápasu, na žádné drama už dnes v MEO Aréně mnoho prostoru nezbývá.

55:36
    Tvrdou ránu vyslal z mezikruží Jan Berger, nejčerstvější posila Přerova, puk ale zmizel ve Foltánově výstroji.

54:31
    Šikovný Jakub Navrátil byl blízko vstřelení sedmé branky! Pěkně se proháčkoval od pravého kruhu až k Foltánovi, toho ale těsně nepřekonal ani nadvakrát!

54:20
    Do akce se znovu dostala formace složená z nejmladších hráčů Přerova, Plášek ze středu Foltánovu branku přestřelil.

53:12
    Poruba v posledních minutách mírně ožila a snaží se přidat ještě nějakou branku, Petrásek je ale proti.

52:54
    Hru přerušuje zakázané uvolnění Přerova.

52:33
    Nejezchleb našel hokejku ve středu stojícího Šendery, Petrásek byl ale pozorný.

52:01
    Přerov na vhazování uspěl a úspěšně ubránil i druhé oslabení.

51:46
    Skvělý zákrok Petráska! Marek Sikora si nakonec sjel přímo do předbrankového prostoru, zblízka ale trefil pouze brankářovu lapačku!

51:23
    Hosté stále drží kotouč na svých holích, schází jim ale přesnost v zakončení.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 1. Pšurný (Navrátil, Krisl), 6. Pšurný (Weinhold), 6. Hrabal (M. Kratochvil, Š. Kratochvil), 26. Popelka (Moučka, Zbořil), 27. Süss (Plášek ml., Kubeš), 44. F. Dvořák (Kubeš, Plášek ml.) – 45. Szturc (Husák)

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Suchánek) – Krisl (C), R. Černý, Kubeš, Zbořil (A), Weinhold, Šnajnar, Hrabal – T. Doležal, Pšurný (A), Navrátil – Moučka, Popelka, Berger – M. Kratochvil, Š. Kratochvil, Plášek ml. – Süss, F. Dvořák, Indrák.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (6. Foltán) – Pastor, Dundáček, Slavík, Husák, Dluhoš, Rudl, Šendera – Kanko, Zdeněk (C), J. Káňa (A) – Szturc, M. Hlinka, Obdržálek – Sikora (A), Hudeček, Ďurač – Nejezchleb, T. Jáchym, Špaček.

Rozhodčí: Dědek, Obadal – Hanzlík, Konvička