Litoměřice – Chomutov 8:3 (kon.) | Motor ČB – Vsetín 5:0 (kon.) | Jihlava – Frýdek-M. 2:0 (kon.)
Benátky n/J – Sokolov 4:1 (kon.) | Přerov – Poruba 2011 6:1 (kon.) | Ústí n/L – Prostějov 4:5 (2:3 po s.n.)
Kadaň – Třebíč 1:3 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
VHK ROBE Vsetín
Středa 27.11.2019, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Chance liga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký hokejový podvečer z českobudějovické Budvar arény! Chance liga se nezadržitelně blíží ke konci své první fáze a ČEZ Motor České Budějovice dnes na svém ledu přivítá velmi ambiciózní VHK ROBE Vsetín, se kterým bude i v nastupující druhé fázi svádět lité souboje! Ačkoliv Motoru dnes nic nehrozí, pro Valachy je to boj o hodně, takže můžeme určitě očekávat divácky atraktivní mač!

ČEZ Motor České Budějovice
    Bezkonkurenčně první Jihočeši se po ztrátě úctyhodné šňůře dvanácti výher v Přerově opět vrátili do původních kolejí a s každým zápasem upevňují svou bodovou dominanci. Po návratu od Zubrů nejprve v přestřelce na domácí půdě porazili Chomutov 6:4, v posledním kole pak přehráli Porubu poměrem 3:1.

Valachům se momentálně daří. I přes pomalejší rozjezd se svěřenci Jiřího Dopity dostávají na přední příčky tabulky. Od 17. kola každý zápas bodovali, z toho sedm zápasů za sebou neprohráli, v tom osmém podlehli Slavii v prodloužení 4:5. Ve 23. kole Chance ligy dokonce předvedli Na Lapači kanonádu, kdy porazili Benátky nad Jizerou vysoko 8:0. K čistému kontu pomohl svému týmu českobudějovický odchovanec David Gába, který si připsal první nulu v sezóně. V posledním zápase porazil Vsetín Jihlavu, pro kterou je důležitý každý bod. I tento těžký boj Valaši zvládli a přehráli Duklu 3:2.

Týmy se spolu naposled potkaly v jedenáctém kole, když si Motor udělal výlet na legendární stadion na Lapači. Po šedesáti herních minutách se cesta ukázala jako úspěšná, jelikož se Jihočeši radovali ze tří bodů za výhru 5:3.

Jihočeské stopy v poli soupeře

Vsetín je známý tím, že se v něm objevuje spousta jmen spojených s Motorem. Kromě už zmíněného Davida Gáby je to i druhý gólman, Ondřej Bláha, a útočníci Vlastimil Dostálek a Vít Jonák. Loni na Moravě působil také Luboš Rob mladší, než odešel do extraligové Plzně.

Ještě jednou hezký večer z Budvar arény! Máme pro vás připravené sestavy, tak si pojďme všechny strany představit!

ČEZ Motor České Budějovice: Klouček (Strmeň) – Pýcha (C), Plášil, Vydarený (A), Suchánek, Allen, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák (A), J. Kloz, Gilbert – Babka, Prokeš, J. Veselý – Beránek.

VHK ROBE Vsetín: Bláha (Gába) – Slováček (A), Teper, Kudělka, Hunkes, J. Drtina (A), Jeřábek, Ondračka – Jonák (C), Kucharczyk, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Dostálek – L. Volf, Pechanec, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Rozhodčí: Jechoutek, Maršálek – Kotlík, Zídek.

Oba týmy i sudí máme na ledě, takže do začátku zápasu už toho moc nezbývá!

Úvodní buly je tu!

00:01

00:05
    Buly vyhrál Vsetín, ale na útočné modré přichází o puk.

00:29
    A oba gólmani si už připisují první zákroky. Milan Klouček ale měl s tím svým hodně práce.

00:59
    Vlastimil Dostálek si vyjel na Kloučkovo levý kruh a mířil po růžku bližší tyče. Ten ale přestřelil.

01:57
    Po několika tečováních a odrazech se puk dostal k Pýchovi před vsetínskou klec. Ten ale vnitřní stranu pravé tyčky netrefil.

03:00
    Vsetín úspěšně okupuje střední pásmo.

03:13
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Niklas Pavel – 2 min., držení).

03:33
    Po prvních pěti přihrávkách se Vsetín sám vykazuje ke své brance.

03:58
    Vít Jonák se postavil na Kloučkovo levý kruh a měl před sebou hodně velkou odkrytou část branky. Klouček se ale jen tak tak stačil přesunout a puk schoval v podpaždí!

04:30
    Milan Klouček má dneska hodně práce, ale zatím vše zvládá.

05:14

06:33
    Zápas začínají zdržovat nepřesnosti. Píská se během jedné minuty už druhý icing.

07:14
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jiří Drtina – 2 min., sekání).

07:40
    Jan Veselý se natlačil před Bláhu a snažil se zakončit bekhendem. Puk ale v brance nekončil.

08:32
    Vsetín se dostal do brejku a dokonce i do přečíslení dva na jednoho. Nakonec ale Klouček práci neměl prakticky žádnou.

09:10
    Zdeněk Doležal na vrcholku kruhů krásně našel po lajně Miroslava Holce, ten ale v pokleku minul!

10:30
    Suchánek se předvedl s dobrou střelou. Tu ale hosté ztečovali mimo,

10:58
    Radek Prokeš zřejmě inkasoval bolestivou ránu do levé klíční kosti, protože odjel na střídačku, kde se skácel.

12:16
    David Gilbert se při signalizované výhodě rozjel sám na Bláhu, který mu ale vypíchl puk hokejkou.

12:19
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Branislav Rehuš – 2 min., napadení).

12:19
    Během komerční přestávky, která právě skončila, odešel Radek Prokeš do kabiny. Snad bude v pořádku.

12:53
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    A Motor otevírá vedení! Pavel Pýcha od modré našel na pravém kruhu úplně volného ZDEŇKA DOLEŽALA, který na nic nečekal a z první Ondřeje Bláhu naprosto nekompromisně prostřelil! Asistence: Pavel Pýcha a Roman Přikryl.
    12:53 Zdeněk DOLEŽAL - 1:0

13:40
    Vít Christov se objevil před Bláhou a mířil mezi nohy. Vsetínský gólman ale nohy sklapl o kousek rychleji, než byla rychlost puku.

15:22
    Pýcha se obětavě před brankou vrhl mezi trojici zelených dresů s úmyslem rychle odpálit utíkající puk. Nevyšlo mu to.

16:02
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (David Gilbert – 2 min., pozdní dohrání).

16:37
    Oslabení začal útokem Motor, Matouš Venkrbec ale ztratil rovnováhu a byl z toho brejk Vsetína, který zastavil až Klouček.

17:39
    Motor úspěšně betonuje střední pásmo a Valaši s tím mají velké problémy.

18:02

18:37
    David Gilbert se ale moc na ledě neukázal. Odchází si za velké nespokojenosti hlediště sednout za faul loktem.

19:01
    Minuta do konce třetiny!

19:30
    Martin Procházka zůstal ležet na ledě, pak se ale pomalu zvedl a odjel na střídačku.

20:00

První třetina končí lépe pro domácí, kteří odcházejí do kabiny s jednogólovým vedením. O to se postaral v přesilovce Zdeněk Doležal, když si ho krásně našel Pavel Pýcha. Budějovice byly po většinu dějství lepším týmem a zvládali jak přesilovky, tak oslabení.

Domácí přichází právě na led, následovaní Vsetínem! Motor druhou třetinu začne ve čtyřech, protože Gilbertovi z trestu zbývá ještě sedmatřicet sekund.

Jdeme na úvodní buly!

20:01

20:10
    Buly vyhrál Motor a Matouš Venkrbec hned kontroluje pozornost Bláhy.

20:37

21:03
    Matouš Venkrbec a David Gilbert se dostali do přečíslení. Druhý jmenovaný nakonec ale trefil jen Bláhu.

22:39
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Niklas Pavel – 2 min., držení hole + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Jan Veselý.

23:29
    Na ledě i v hledišti už naplno propukají emoce.

23:55
    Oslabení zatím zvládají České Budějovice stejně dobře jako ta předchozí. Betonují modrou čáru a co projde, to zablokují na mantinelu.

24:30
    Motor jde na devět sekund do tří! René Vydarený odchází na dvě minuty za nedovolené bránění.

24:39
    4/5

25:15
    Střela Tomáše Kudělky byla ztečována nad Kloučkovo klec.

26:12
    Radek Prokeš je zpátky na ledě!

26:30

27:16
    Po dlouhé době v oslabení se nakonec i Motor dostal k ofenzívě.

28:20
    Okupování Bláhovo branky pokračuje, chybí tomu ale přesnost.

30:39
    Puk se stěhuje po celé ploše ledu a ani jeden tým nemá žádné větší šance.

31:30
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jiří Drtina – 2 min., podrážení).

32:20
    Motor první minutu přesilovky odehrál ve své třetině.

32:45
    Jan Kloz nahodil puk na branku, což vsetínské drobet zmátlo a měli co dělat, aby dopravili puk k Bláhovi do rukavic.

33:05
    Na ledě zůstal ležet vsetínský David Vítek. Drží se za levé zápěstí.

33:55
    Sebastián Gorčík z brejku vypálil po Kloučkovi. Puk ale zamířil nad branku.

34:20
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ondřej Slováček – 2 min., nedovolené bránění).

34:48
    Zdeněk Doležal se prohnal až mezi kruhy, ale zakončení už přesné nebylo.

35:00
    A po dlouhé době tu máme další gól Motoru z přesilovky! Roman Přikryl od modré vyslal brutální projektil, který Bláha dokázal vyrazit jen před sebe. V brankovišti se ale strhla mela, ve které to nejprve zkusil Václav Karabáček, ale nakonec až MIROSLAV HOLEC dokázal dostat puk do sítě! Asistence: Václav Karabáček a Roman Přikryl.
    35:00 Miroslav HOLEC - 2:0

35:54
    A o čtyřiapadesát sekund později je to 3:0! David Gilbert si vybojoval na půlicí čáře puk, rozjel se po pravém křídle a z kruhu pro vyhazování zamířil na zadní tyč. Puk si pak našel cestu mezi Bláhovo pravou rukou a betonem! Asistence: Jakub Suchánek.
    35:54 David GILBERT - 3:0

37:39
    Jakub Babka krásně zkusil vyslat do úniku Gilberta, který si najel ze střídačky. Bohužel ale vše zmařil Jan Veselý, který jen tak tak zůstal v ofsajdu.

38:23
    Dělovka Gilberta se odrazila od někoho ze vsetínských vysoko do vzduchu.

39:01

39:30
    Oba týmy se ještě snaží o poslední ofenzívy.

40:00

V prostředním dějství Motor prohloubil své vedení na rozdíl tří branek. Nejprve se v pětatřicáté minutě prosadil Miloslav Holec, který se jako poslední v mele před Gábou dostal k puku a dopravil ho za záda bezmocného gólmana. O padesát čtyři vteřin později šly ruce budějovických fanoušků opět nahoru, když se po pravém křídle prohnal David Gilbert a přesnou střelou mezi ruku a beton poslal puk k zadní tyči.

Týmy máme na ledě, třetí třetina je na spadnutí!

40:01

40:01
    Buly jde za Vsetínem.

40:30
    Přechod středním pásmem ale Valachům nevyšel.

41:50
    Vsetín drží Motor u Kloučka.

41:55
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Radek Jeřábek – 2 min., nedovolené bránění).

42:20
    Teď se ale role otočily a hraje se před Bláhou.

42:53
    Roman Přikryl napálil jen Bláhu.

43:34
    Obrovský závar před brankou Bláhy málem přinesl Motoru čtvrtý gól! Po střele spoluhráče od modré se před brankou hodně oháněl Jan Veselý, dezorientovaný Ondřej Bláha ale nakonec puk dostal do své moci!

43:55

45:10
    Opět vidíme nepřesnosti na obou stranách. Motor způsobil icing, Vsetínu ale také přihrávky příliš přesně nelétají.

46:19
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Ondračka – 2 min., hákování).

46:57
    Motor se dlouho nemohl sehrát, čehož Vsetín využil a ujel do brejku. Následná střela ale šla do ochranné sítě.

48:18
    Další přesilovková branka Motoru a známý pokřik „Shoříš, já tě zapálím!" znamená jen jediné – trefil se VÁCLAV KARABÁČEK! Ten, jakožto clonící hráč, se dostal před Bláhou k puku a byť poprvé napálil jen gólmana, puk se odrazil zpět k němu a budějovická hvězda si ho tak mohla zpracovat do bekhendu a poslat za bezmocného Bláhu! Asistence: Pavel Pýcha a Roman Přikryl.
    48:18 Václav KARABÁČEK - 4:0

51:15
    Zdeněk Doležal se ocitl v souboji s Kudělkou. Lépe z tahanice vyšel právě vsetínský bek, který jednu střelu zblokoval a k dalším budějovického forwarda nepustil.

52:15
    Conor Allen si mohl zapsal první gól v dresu Motoru! Střela Prokeše Bláhovi z lapačky vypadla a americká posila ihned šla po dorážce. Bohužel pro něj stačil valašský gólman sebrat puk dříve, než se k němu soupeř dostal.

Dnešní utkání je téměř vyprodané! Do Budvar arény si našlo cestu 6 244 diváků!

54:39
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Conor Allen – 2 min., sekání).

54:58
    Bláhovi při zákroku ve stoje vypadl puk a vsetínský gólman měl co dělat, aby ho dostal mimo branku.

55:54
    Jiří Hunkes od modré napálil jen Matouše Venkrbce.

56:35
    A další střela končí v Kloučkově ochranné síti.

56:41

57:23
    Budvar arénou projíždí mexická vlna!

58:04
    Vsetín se drží ve třetině domácích, už ale nevyvíjí žádnou aktivitu.

58:30
    To na druhé straně Martin Beránek orazítkoval pěknou střelou zadní mantinel.

59:01
    Minuta od konce třetiny!

59:33
    JAN VESELÝ se po všech strastiplných pokusech nakonec dočkal branky a Budvar aréna odbíjí pátou! Jan Veselý si najel do levého kruhu a čistou ranou Bláha kapituluje po páté! Asistence: Radek Prokeš.
    59:33 Jan VESELÝ - 5:0

Motor nakonec čistě ovládl i třetí třetinu a Milan Klouček si tak připisuje do statistik druhou letošní nulu! Jihočeši byli většinu zápasu dominantním týmem a nakonec si mohli zazpívat i Pátá právě teď odbila. Z Budvar arény je to pro dnešek vše a já Vám přeji hezký zbytek večera. (19:59:37)

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 13. Z. Doležal (Pýcha, R. Přikryl), 35. Holec (Karabáček, R. Přikryl), 36. Gilbert (Suchánek), 49. Karabáček (Pýcha, R. Přikryl), 60. J. Veselý (Prokeš)

Banes Motor České Budějovice: Klouček (Strmeň) – Pýcha (C), Plášil, Vydarený (A), Suchánek, Allen, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák (A), J. Kloz, Gilbert – Babka, Prokeš, J. Veselý – Beránek.

Rozhodčí: Jechoutek, Maršálek – Kotlík, Zídek

Diváci: 6 244