Zlín – Litvínov 3:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 2:3 (po pr.) | Kladno – Sparta 2:4 (kon.)
Pardubice – Plzeň 4:3 (po pr.) | Olomouc – Třinec 3:1 (kon.)
HC Olomouc
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 29.11.2019, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 23. kolo

Střely na branku: 33:24

Nejlepší hráči týmu HC Olomouc: Jan Knotek

Nejlepší hráč týmu HC Oceláři Třinec: Martin Gernát (20:38:07)

Také ve třetí třetině jsme viděli zajímavé šance na obou stranách. Na 3:1 mohl zvýšit Kolouch, ale jeho ránu vykopl Kváča betonem. Třineckým chyběla v koncovce přesnost, Michal ani Hrňa netrefili branku. Blízko vyrovnání byl v 59. minutě Stránský, ale Lukáš dokázal puk udržet. V závěru zápasu pak hosté odvolali Kváču a zkoušeli vyrovnat s 6 bruslaři. Z gólu se však naopak radovali domácí, když se podruhé v utkání prosadil Jan Knotek.

59:52
    Švrček u mantinelu obral soupeře o puk a tohle vítězství už si Olomouc pohlídá. Po dvou měsících se tak Hanáci opět mohou radovat z domácího vítězství.

59:33
    Třinec navíc vzápětí vyhazuje na zakázané uvolnění.

59:22
    Strapáč ve středním pásmu zastavil rozehrávku Třince a vrátil puk k brance Kváči.
    59:00 Jan KNOTEK - 3:1

59:00
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kváča vystartoval na střídačku, aniž by měli Oceláři puk pod kontrolou a to byla velká chyba. JAN KNOTEK dostal puk na útočnou modrou čáru a trefuje odkrytou branku. Asistence: Lukáš Klimek.

58:42
    Jaroměřský se pokusil vyhodit podél mantinelu, ale jeden z hostů srazil puk na střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu a Kváča se vrací do branky.

58:36
    Puk ale uvízl v patové situaci u mantinelu a rozhodčí přerušuje hru. Vhazovat se bude před Lukášem.

58:26
    Olesz neprotlačil puk přes modrou čáru. Třinec se drží v útočném pásmu.

58:18
    Olomouc vyhazuje a puk míří vedle odkryté klece. Zakázané uvolnění vrátí hru před Lukáše.

58:06
    Třinec je v šesti!

Dnešní utkání sleduje 3737 diváků.

58:06
    Oddechový čas pro hosty.

58:06
    Stránský vyslal ostrou ránu zprava a Lukáš měl co dělat, aby puk udržel v podpaží!

57:36
    Galvinš mířil také mezi betony, ale i Lukáš zareagoval včas.

57:17
    Musil z otočky poslal puk na branku, Kváča včas srazil betony.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 25. Nahodil (Klimek), 28. J. Knotek, 59. J. Knotek (Klimek) – 8. Hrehorčák (Kundrátek, Gernát)

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Škůrek, Vyrůbalík (C), Dujsík, Valenta – Olesz, Kolouch, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Knotek (A), V. Tomeček – J. Káňa, Strapáč, Skladaný.
    HC Oceláři Třinec: Kváča (Malík) – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký (A), Stuchlík, Hrňa – Adamský (A), Hladonik, Kofroň.

Rozhodčí: Lacina, Kika – Bryška, Rožánek