Zlín – Litvínov 3:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 2:3 (po pr.) | Kladno – Sparta 2:4 (kon.)
Pardubice – Plzeň 4:3 (po pr.) | Olomouc – Třinec 3:1 (kon.)
HC Olomouc
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 29.11.2019, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný páteční večer z olomoucké plecharény. Dnes je na programu 23. kolo Tipsport extraligy v ledním hokeji, ve kterém se střetnou HC Olomouc a HC Oceláři Třinec!

HC Olomouc – 11. místo (25 bodů)
    Domácí prožili v podstatě vydařený vstup do soutěže, v září nebodovali jen právě proti Třinci. Potom však přišel katastrofální říjen, kdy se karta prakticky obrátila. Mora nebodovala čtyřikrát v řadě a celkově během druhého měsíce sezóny vybojovala jen čtyři body. Černá série na domácím kluzišti, která započala už 4. října proti Plzni se přenesla i do listopadu, malou náplastí však pro Hanáky může být to, že venku již smůlu prolomili a podařilo se jim dokonce vynulovat Plzeň s nejproduktivnějším hráčem celé soutěže.

Úspěšnost v přesilových hrách: 15,28 %
    Úspěšnost ubráněných oslabení: 86,59 %

HC Oceláři Třinec – 4. místo (44 bodů)
    Třinec je na tom podstatně lépe a od začátku sezóny předvádí jisté výkony. Se dvěma svými konkurenty na čele tabulky, s Plzní a především s první Spartou, sice Oceláři většinu vzájemných utkání prohráli, přesto však mají prvenství v tabulce stále na dosah. Zřejmě jedinou kaňkou na jejich výkonech tak zůstává překvapivá porážka v Pardubicích a jejich poslední zápas, kdy ztratili tříbrankové vedení nad Zlínem a prohráli v samostatných nájezdech.

Úspěšnost v přesilových hrách: 26,09 %
    Úspěšnost ubráněných oslabení: 83,75 %

Nejproduktivnější hráči:
    Zbyněk Irgl (OLO) – 18b (9+9)
    Petr Vrána (TRI) – 21b (8+13)

Úspěšnost brankářských jedniček:
    Branislav Konrád (OLO) – 90,88 % (13 zápasů)
    Petr Kváča (TRI) – 92,07 % (15 zápasů)

Vzájemná utkání:

10. kolo: HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 7:3 (1:1, 3:0, 3:2)
    Branky a nahrávky: 19. P. Vrána (Gernát, Marcinko), 27. M. Doudera (M. Kovařčík), 29. Hrňa (Dravecký), 32. M. Kovařčík (Gernát), 43. Adamský (Gernát, Kofroň), 56. Chmielewski (M. Kovařčík), 59. M. Doudera (Dravecký) – 16. Olesz (Škůrek, Strapáč), 54. Ondrušek (Burian), 55. Irgl (Nahodil)

Příprava 2019:

HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 2:3p (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 35. Novotný (Chmielewski), 58. Hrehorčák (Novotný) – 17. Klimek (Nahodil), 32. Knotek (Burian), 62. Strapáč (Kolouch)

14. HC Dynamo Pardubice 19 bodů

Kdo se bude radovat tentokrát? Prolomí Olomouc prokletí plecharény, nebo Třinec prohloubí její trápení? To se ukáže už v 18:00!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Škůrek, Vyrůbalík (C), Dujsík, Valenta – Olesz, Kolouch, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Knotek (A), V. Tomeček – J. Káňa, Strapáč, Skladaný.

HC Oceláři Třinec: Kváča (Malík) – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký (A), Stuchlík, Hrňa – Adamský (A), Hladonik, Kofroň.

Rozhodčí: Lacina, Kika – Bryška, Rožánek.

00:01

00:15
    Irgl hledal před brankou Koloucha, ten však puk jen pošťouchl směrem k brance a Kváča nakonec ani nemusel zasahovat.

00:26
    Na druhé straně Oceláře zastavuje ofsajd.

00:39
    Nahodil zavezl puk do útočného pásma, ale v pádu ho posunul jen k soupeři.

01:19
    Dravecký nahodil puk do útočného pásma, ale Stuchlíka zastavil jeden z domácích hráčů. Mora tak může rozehrát.

01:43
    Domácí šli do přečíslení tří proti dvěma. Z osy hřiště vystřelil Káňa, který se poté ještě dostal k dorážce. Kváča drží puk ve výstroji.

01:58
    Strapáč před modrou čárou ztratil puk.

02:09
    Adamský z dálky prověřil pozornost Lukáše. Ten bezpečně ukryl puk do lapačky.

02:35
    Krajíčkovo nahození trefilo jen Koloucha a puk se odrazil přímo do jízdy Irglovi.

02:44
    Domácí útočník však měl proti sobě stále ještě jednoho obránce a ten tečoval jeho střelu do ochranné sítě.

02:57
    Dujsík dostal nabídku na pravý kruh, ale trefil bránícího hráče.

03:15
    Další Dujsíkova střela končí v lapačce Kváči.

03:18
    Tomeček po buly zkusil ukrýt střelu za hráče, puk však zamířil vedle branky.

03:54
    Gernát se dostal ke střele, tu však domácí tečovali nad branku.

04:02
    Na druhé straně se Tomeček dostal za obranu soupeře, ale neměl rychlost a zvolil střelu. Tu Kváča bez potíží zastavil.

04:49
    Douderův pokus Lukáš jen vyrazil a chvíli bylo před jeho brankovištěm rušno. Nakonec domácí odpálili puk do bezpečí.

04:52
    Avšak jen za cenu zakázaného uvolnění a bude se tak vhazovat před Lukášem.

05:09
    Chmielewski trefil brusli bránícího hráče.

05:22
    Jen o chvíli později se ale tentýž hráč dostal k dorážce z těsné blízkosti, nezamířil však přesně!

05:32
    Musilova střela se odrazila od zadního mantinelu a Lukáš ji ukryl pod lapačku.

06:03
    Musil s Nahodilem šli do přečíslení dvou proti jednomu! Musil svou přihrávku protlačil pod hokejkou obránce Třince, ale Nahodil potřeboval vteřinu, aby si puk srovnal na holi a Kváča se mezitím stihl přesunout.

06:19
    Švrčkovu prudkou přihrávku tečoval Dravecký mezi diváky.

06:59
    Ondřej Kovařčík za brankou Olomouce na chvíli vybojoval puk, domácí ho ale rychle odpálili pryč.

07:05
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec ještě udržel útočné pásmo a Kundrátek se dostal ke střele od modré, do které ještě zasáhl PATRIK HREHORČÁK! Asistence: Tomáš Kundrátek, Martin Gernát.
    07:05 Patrik HREHORČÁK - 0:1

08:19
    Hrňa skvěle zapracoval v útočném pásmu a vybojoval puk u mantinelu, vzápětí mu jej ale domácí opět sebrali.

08:55
    Klimek se pokusil proklouznout kolem levého mantinelu, za modrou čárou mu ale hosté sebrali puk.

08:59
    Vzápětí však Třinec vyhazuje na zakázané uvolnění.

09:05
    Dujsík nedosáhl na prudce vyhrané buly a Olomouc musí vyklidit útočné pásmo.

09:26
    Další puk letí přes celé kluziště až k Lukášovi, tentokrát však domácí brankář vyrazil z branky a rozehrál.

10:02
    Adamský se řítil za vyhozeným pukem, Skladaný si ho ale pohlídal a nedovolil mu zakončit.

10:10
    Následně je Třinci odpískáno postavení mimo hru.

10:18
    Oleszův pokus Kváča zastavil hokejkou. Následně raději ukryl puk pod lapačku, olomoucký útočník se totiž tlačil před branku.

10:54
    Jaroměřský hledal ve středním pásmu Irgla, ten ale jeho přihrávku nezpracoval.

11:17
    Gernátovo nahození Lukáš přes změť hráčů nemohl vidět, puk ale skončil na jeho hrudi.

11:24
    Olomoucká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

11:32
    Kundrátkovo nahození trefilo jen jednoho z domácích hráčů.

12:08
    Musilovu křižmou přihrávku tečoval jeden z hostů a Olomouc tak musí pro puk do středního pásma.

12:38
    Tomeček hledal před brankou Buriana, který se pokusil střílet, ale měl zblokovanou hůl. Puk se k němu odrazil zpět, tak objel branku a kolem druhé tyčky nabízel puk Knotkovi. Ani on však nedostal ke střele potřebný prostor.

12:42
    Po buly střílel Ondrušek, Kváča však s jeho pokusem neměl větší potíže.

12:46
    Jaroměřský trefil jen bránícího hráče.

13:11
    Třinci se podařilo zavézt puk do útočného pásma jen na chvíli, Tomeček kotouč postrčil zpět do středního pásma.

13:40
    Skladaný se na ose hřiště dostával ke střele, hosté mu v tom však v poslední chvíli zabránili.

13:42
    Olomouc si zahraje přesilovku! Dvě minuty za hákování si odpyká Aron Chmielewski (TRI).

14:13
    Škůrek s velkými obtížemi udržel puk v útočném pásmu.

14:25
    Po Irglově tvrdé střele dorážel Kolouch, Kváča si však tyčku pohlídal.

14:36
    Olomouc bude hrát více než minutu přesilovku pět na tři! Matěj Stránský (TRI) vyhodil puk přes hrazení a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

14:55
    Kolouchova přihrávka nebyla přesná a Olomouc musí opustit útočné pásmo.

15:22
    Olesz hledal před brankou Knotka, ale ten poskakující kotouč netrefil.

15:46
    Kolouchovu přihrávku vystihl jeden z hostů a Třinec se osvobozuje.

16:20
    Další vyhození Třince míří k Lukášovi.

16:45
    Po skončení přesilovky šli hosté do přečíslení dvou proti jednomu! Ondřej Kovařčík však vyhodnotil postavení olomouckého hráče a zvolil raději střelu. Tu si Lukáš dokázal pohlídat.

17:19
    Skladaný na chvíli vybojoval puk v útočném pásmu, následně však nepřesnou přihrávku domácích zastavil jeden z Třineckých.

17:55
    Přesilovku si vyzkouší i hosté! Dvě minuty za sekání si odpyká Martin Vyrůbalík (OLO).

18:09
    Gernátovu ránu tečoval jeden z hráčů před brankou nad horní tyč.

18:35
    Hrňa trefil jen blokujícího hráče domácích.

18:48
    Olomouc zblokovala také další Gernátův pokus.

19:14
    Vrána se pokoušel přihrávat před branku, ale Lukáš mu do cesty nastavil hokejku.

19:20
    Vzápětí se Olomouc osvobozuje.

19:47
    Irgl se Strapáčem navíc dobře zabojovali v útočném pásmu, a i když se nedostali k zakončení, ušetřili několik vteřin z oslabení.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina je minulostí a Oceláři na jejím konci vedou těsným rozdílem 0:1. O úvodní branku utkání se postaral v osmé minutě Patrik Hrehorčák, který tečoval střelu Kundrátka. Domácí měli nadějnou šanci na odpověď v 15. minutě, když hrála 66 vteřin přesilovku pět na tři, tu však Oceláři dokázali ubránit.

Střely na branku v první třetině:
    Olomouc – 14
    Třinec – 9

Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:01

20:15
    Kundrátkova střela mířila příliš vysoko.

20:31
    Ondrušek si sjížděl pro přihrávku před branku, hosté před ním ale odpálili puk na zakázané uvolnění.

20:44
    Švrček u modré čáry promáchl a Nahodil se tak musí vracet pro puk do středního pásma.

21:22
    Stránský poslal puk kolem mantinelu pryč od své branky, tentokrát už to zakázané uvolnění nebude.

22:00
    Tvrdou střelu od červené čáry Lukáš vyrazil ramenem.

22:12
    Tentokrát je to Olomouc, kdo se provinil zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Lukášem.

22:23
    Musil prověřil Lukášovu pozornost z ostrého úhlu. Domácí brankář drží puk ve výstroji.

22:31
    Od jednoho z hostů se puk odrazil mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:48
    Strapáč na obranné modré čáře ztratil puk, hosté toho však nedokázali využít a kotouč skončil na jejich střídačce. Vhazovat se bude opět ve středním pásmu.

23:20
    Vrána za modrou čárou ztratil puk.

23:26
    Ondřej Kovařčík protáhl Lukáše střelou na vzdálenější tyč.

23:57
    Třinec vyhazuje puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Kváčou.

24:15
    Olesz dostal prostor na útočné modré čáře, ale neměl rychlost a tak přistrčil puk do jízdy spoluhráči. Olomoucký útočník se pokusil puk zasáhnout rukou, ale jen ho tečoval a když zahrál Kolouch, je odpískána přihrávka rukou.

24:41
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Klimek od mantinelu spíše jen nahodil puk na branku, ale kotouč Kváčovi vypadl z náručí a LUKÁŠ NAHODIL ho pohotově doklepl do sítě. Asistence: Lukáš Klimek.
    24:41 Lukáš NAHODIL - 1:1

25:04
    Burianovu přihrávku hosté vystihli, přesto se Olomouc drží v útočném pásmu.

25:33
    Tomeček při prudké otočce ztratil puk i rovnováhu.

25:53
    Dvojice olomouckých hráčů tečovala před Kváčou, puk ale zamířil nad branku.

26:19
    Stránský se pokusil projít kolem domácího obránce, ale puk nechal za sebou.

26:36
    Další střelu Ocelářů už Lukáš ukryl do výstroje a hra je přerušena. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Olomouce.

26:54
    Kundrátek našel dlouhou přihrávkou Ondřeje Kovařčíka, který se ještě pokusil přihrát k protější tyči Hrehorčákovi. Trefil však brusli domácího obránce.

27:13
    Klimův zblokovaný pokus vykopl Kváča betonem.

27:39
    Klimek se protáhl mezi dvěma obránci soupeře, Kváča před ním ale odehrál odražený puk do bezpečí.

27:42
    Puk se vrátil zpět k brankáři Ocelářů a ten jej ukryl pod lapačku. Vhazovat se tak bude po jeho levici.

27:46
    Nečekaná střela přímo z buly prosvištěla do branky Ocelářů, Kváča už se mohl jen smutně ohlédnout. O to smutněji, že o střelu se postaral jeho spoluhráč Milan Doudera. Za autora branky je označen JAN KNOTEK. Bez asistence.
    27:46 Jan KNOTEK - 2:1

28:24
    Olomouc je při chuti a drží se v útočném pásmu. Oceláři však domácí tým nepouštějí do zakončení.

28:40
    Vrána dostal nabídku na protější tyč, ale Lukáš se proti němu stihl přesunout!

29:20
    Irglův pokus směřoval jen nad branku.

29:38
    Jaroměřského pokus tečoval jeden z hráčů před brankou jen vedle konstrukce.

29:46
    Následný pokus z úhlu už si Kváča pohlídal a ukryl ho do lapačky.

29:49
    Hned po buly střílel Jaroměřský, ale trefil jen bránícího hráče.

30:10
    Domácí teď trefili okraj plexiskla a zřejmě i budku časoměřičů, poněvadž rozhodčí přerušuje hru a vrací kohouty do obranného pásma.

30:41
    Kundrátkovu přihrávku tečoval jeden z domácích hráčů a puk skončil až u Lukáše.

31:01
    Nahození od červené čáry Lukáš vyrazil.

31:07
    Třinec si zahraje přesilovku. Martin Vyrůbalík (OLO) se vrací na trestnou lavici, tentokrát si odpyká dvě minuty za podrážení.

31:12
    Domácím se daří hned na úvod oslabení vyhodit puk ke Kváčovi.

31:31
    Knotek se snažil protlačit kolem Hrni před branku Kváči, ale hostující útočník ho připravil o puk.

31:57
    Gernát trefil jen jednoho z domácích hráčů.

32:10
    Hosté sehráli dvě povedené akce, té první chyběla přesnější finální přihrávka, ta druhá už skončila střelou z mezikruží. S tou si ovšem poradil Lukáš.

32:18
    Olomouc opět vyhazuje přes všechny čáry.

32:39
    Třinec se přihrávkou naslepo sám vyhnal z útočného pásma.

33:01
    Chmielewski se uvolnil mezi kruhy a okamžitě dostal přihrávku! Jeho střela z první ovšem nebyla přesná.

33:20
    Nahodil za modrou čárou ztratil puk a Klimek se tak následně dostal do ofsajdu. Vhazovat se bude na hranici obranného pásma Třince.

33:31
    Ondrušek ještě na chvíli udržel útočné pásmo, puk však poslal jen za branku hostů, kde hráli Třinečtí.

33:51
    Třinec čeká další přesilovka! Dvě minuty za napadení si odpyká Jan Jaroměřský (OLO).

34:08
    Gernátovu ránu tečoval jeden z domácích hráčů vedle branky.

34:29
    Hrňa trefil jen boční síť.

35:05
    Jeden z Ocelářů překvapil domácí obranu výjezdem před branku, Lukáš si však dokázal poradit i s touto šancí.

36:02
    Jaroměřský se vrátil z trestné lavice a dostal puk, stál však sám proti třem soupeřům.

36:12
    Klimek dostal nabídku na pravý kruh, ale Kváča ho dokázal vychytat.

37:01
    Třinec teď měl obrovskou příležitost skórovat! Lukáš se při zákroku zaklesl do jednoho z hostů a branka domácích byla chvíli zcela nechráněná!

37:46
    Gernátova střílená přihrávka o mantinel skončila za brankou.

38:12
    Hrehorčák se před brankou natahoval po puku, ale přestřelil.

38:30
    Přesilovku si opět zahraje také Olomouc! Dvě minuty za podrážení si odpyká Martin Gernát (TRI).

39:01
    Knotek se snažil tečovat před brankou, ale promáchl.

39:18
    Napodruhé už Knotek puk zasáhl, ale nedokázal ho usměrnit do sítě.

39:36
    Třinec vyhazuje přes všechny čáry.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé části se Hanákům podařilo otočit vývoj utkání a těsný náskok tak drží domácí. Ve 25. minutě nejprve Lukáš Nahodil dorazil puk po střele Klimka, jen o tři minuty později si jeden z hostů z buly vstřelil vlastní branku, která putovala na vrub Jana Knotka. Ve třetí třetině se tak rozhodně máme ještě na co těšit!

Střely na branku ve druhé třetině:
    Olomouc – 8 (celkem 21)
    Třinec – 10 (celkem 18)

Třetí třetina začne přibližně v 19:46.

Hráči už se chystají na třetí třetinu. Tu Olomouc zahájí půlminutovou přesilovkou.

40:01

40:13
    Třinci se daří vyhodit puk za branku Lukáše a tohle oslabení už zřejmě ubrání.

40:41
    Hrehorčák vystartoval do protiútoku, rychlou brzdou si udělal prostor a vystřelil. Puk končí v lapačce Lukáše.

41:09
    Nahodil našel před brankou volného Koloucha, ale Kváča proti jeho střele stihl vykopnout betonem!

41:49
    Dujsík od červené čáry zamířil jen vedle branky.

42:16
    Chmielewského přihrávka nebezpečně proskákala Lukášovým brankovištěm, nikdo z hostů ji ale nedoklepl do sítě.

42:45
    Musil z mezikruží prověřil pozornost Lukáše střelou z první. Domácí brankář zasáhl vyrážečkou.

43:08
    Tvrdá střela jednoho z olomouckých hráčů přišla příliš brzy a zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Olomouce.

43:35
    Kolouch nedosáhl na prudkou přihrávku, ale u puku byl první Skladaný, který se ho pokusil přistrčit spoluhráči před branku. Tam však číhali bránící hosté.

44:20
    Třinec drží puk za svou brankou.

44:29
    Rozehrávka Ocelářů končí zakázaným uvolněním.

44:48
    Klimek se pokusil o zadovku zpoza branky, ale puk se mu svezl po čepeli.

44:55
    Nahodil se protáhl kolem dvou obránců Třince a chtěl přihrávat před branku na volného spoluhráče, ztratil však rovnováhu.

45:01
    Olomouc si zahraje přesilovku! Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Tomáš Kundrátek (TRI).

45:20
    Škůrkovu dělovku zastavil Kváča vyrážečkou.

45:37
    Další Škůrkova rána mířila s přispěním tečujícího hráče vedle branky.

45:40
    Teč navíc přišla s vysokou holí a Olomouc je vykázána do středního pásma.

45:51
    Krajíček vyhodil puk mezi diváky, avšak s přispěním domácího hráče a tak se bude opět vhazovat ve středním pásmu.

46:04
    Olesz se vřítil do útočného pásma a pokusil se vystřelit. Tentokrát to však byli hosté, kdo puk tečoval do ochranné sítě.

46:20
    Irgl zůstal zcela volný na levé straně! Musel si ještě srovnat puk a tak se Kváča stihl přesunout a vyrazit jeho střelu. Puk směřoval přímo ke Knotkovi na pravou stranu, ale i on musel neposedný puk nejprve zkrotit a tak si brankář Ocelářů připsal další zákrok.

46:55
    Škůrkovu střelu zastavil rukavicí jeden z bránících hráčů.

47:12
    Nahození Ocelářů Lukáš raději ukryl do lapačky a přerušil hru.

47:20
    Galvinšova první střela mířila jen do bránícího hráče, tu druhou tečoval jeden z jeho spoluhráčů vedle branky.

47:45
    A opět Galvinšova sražená střela míří do rohu kluziště.

48:29
    Michal Kovařčík trefil jen clonícího Chmielewskiho.

49:08
    Irgl se vydal do útoku a na druhé straně se mu nabízel ještě Dujsík, jeho přihrávka se však odrazila ke Kváčovi.

49:39
    Hladonik tečoval puk do útočného pásma. Třinec je v tuto chvíli jednoznačně aktivnější.

49:44
    Olomouc vyhazuje na zakázané uvolnění.

49:55
    Klimek jen nahodil puk na Kváču.

50:13
    Musil zkusil překvapit Kváču střelou z nulového úhlu. Hostující brankář si tyčku pohlídal.

50:41
    Burian nezpracoval Jaroměřského prudkou přihrávku, povedlo se mu však aspoň tečovat puk a zabránit zakázanému uvolnění.

51:24
    Ondřej Kovařčík nabídl puk před branku Michalovi, ale ten minul konstrukci!

51:50
    Také Hrehorčák dostal skvělou nabídku, ale ani on nezamířil přesně.

52:00
    Olomouc opět vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

52:20
    Olesz na dvakrát dostal puk do středního pásma a poté ho poslala ke Kváčovi.

52:47
    Adamskému ve středním pásmu utekl puk a Klimek toho využil, aby vyslal do jízdy Koloucha. Jeho střela ale skončila nad brankou.

53:04
    Kváčovi spadla maska a hra je přerušena. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Ocelářů.

53:14
    Musil hledal mezi kruhy Klimka, ale do přihrávky sáhl jeden z hostů.

53:48
    Gernát vybídl Hrňu ke střele z první, ale ten netrefil branku!

54:12
    Kváča drží puk u své branky a čeká až mu spoluhráči vystřídají.

54:41
    Burianovu střelu z pravého kruhu zblokoval jeden z hostů.

54:52
    Na druhé straně Lukáš ukryl puk do výstroje, vhazovat se bude po jeho levici.

55:34
    Hrehorčák využil zaváhání domácí obrany a sebral puk v útočném pásmu, jeho následná přihrávka na obránce však nebyla přesná a tak svůj tým vzápětí o útočné pásmo také připravil.

56:17
    Klimek nakrátko získal puk za brankou soupeře, ale sám proti třem soupeřům neměl šanci.

56:24
    Třinecká rozehrávka však končí zakázaným uvolněním a vhazovat se tak bude před Kváčou.

56:42
    Burianovu střelu tečoval jeden z jeho spoluhráčů, ale Kváča fantasticky zareagoval na změnu směru a ukryl puk do lapačky.

56:46
    Po buly střílel Olesz, ale nezamířil přesně.

56:54
    Následně se ke střele dostal i Jaroměřský, jeho pokus ukryl Kváča do lapačky.

57:17
    Musil z otočky poslal puk na branku, Kváča včas srazil betony.

57:36
    Galvinš mířil také mezi betony, ale i Lukáš zareagoval včas.

58:06
    Stránský vyslal ostrou ránu zprava a Lukáš měl co dělat, aby puk udržel v podpaží!

58:06
    Oddechový čas pro hosty.

Dnešní utkání sleduje 3737 diváků.

58:06
    Třinec je v šesti!

58:18
    Olomouc vyhazuje a puk míří vedle odkryté klece. Zakázané uvolnění vrátí hru před Lukáše.

58:26
    Olesz neprotlačil puk přes modrou čáru. Třinec se drží v útočném pásmu.

58:36
    Puk ale uvízl v patové situaci u mantinelu a rozhodčí přerušuje hru. Vhazovat se bude před Lukášem.

58:42
    Jaroměřský se pokusil vyhodit podél mantinelu, ale jeden z hostů srazil puk na střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu a Kváča se vrací do branky.

59:00
    Kváča vystartoval na střídačku, aniž by měli Oceláři puk pod kontrolou a to byla velká chyba. JAN KNOTEK dostal puk na útočnou modrou čáru a trefuje odkrytou branku. Asistence: Lukáš Klimek.
    59:00 Jan KNOTEK - 3:1

59:22
    Strapáč ve středním pásmu zastavil rozehrávku Třince a vrátil puk k brance Kváči.

59:33
    Třinec navíc vzápětí vyhazuje na zakázané uvolnění.

59:52
    Švrček u mantinelu obral soupeře o puk a tohle vítězství už si Olomouc pohlídá. Po dvou měsících se tak Hanáci opět mohou radovat z domácího vítězství.

Také ve třetí třetině jsme viděli zajímavé šance na obou stranách. Na 3:1 mohl zvýšit Kolouch, ale jeho ránu vykopl Kváča betonem. Třineckým chyběla v koncovce přesnost, Michal ani Hrňa netrefili branku. Blízko vyrovnání byl v 59. minutě Stránský, ale Lukáš dokázal puk udržet. V závěru zápasu pak hosté odvolali Kváču a zkoušeli vyrovnat s 6 bruslaři. Z gólu se však naopak radovali domácí, když se podruhé v utkání prosadil Jan Knotek.

Střely na branku: 33:24

Nejlepší hráči týmu HC Olomouc: Jan Knotek

Nejlepší hráč týmu HC Oceláři Třinec: Martin Gernát (20:38:07)

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 25. Nahodil (Klimek), 28. J. Knotek, 59. J. Knotek (Klimek) – 8. Hrehorčák (Kundrátek, Gernát)

Rozhodčí: Lacina, Kika – Bryška, Rožánek