Zlín – Litvínov 3:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 2:3 (po pr.) | Kladno – Sparta 2:4 (kon.)
Pardubice – Plzeň 4:3 (po pr.) | Olomouc – Třinec 3:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC Hvězda Praha
Pátek 29.11.2019, 17:00 • RT TORAX ARENA • Extraliga dorostu - play-down • 1. kolo

Já se s Vámi z RT TORAX ARENY loučím a těším se na další textové přenosy. (19:24:12)

Viděli jsme rychlé a bojovné utkání na jehož konci byli šťastnější hosté. Domácí začali zápas velmi dobře a už od 4. minuty vedli. Hosté srovnali gólem do šatny a tak první dějství skončilo nerozhodně.
    Ve druhé třetině přidali na tempu i hosté a vypracovali si několik vážných šancí ale gólmani na obou stranách se činili a proto se šlo do šatny opět za nerozhodného stavu.
    Ve třetí periodě obě mužstva předváděly hezký hokej. Ve 45. minutě bratrská dvojice Maciasů posunula Porubu do vedení, ale pět minut před koncem srovnal stav na 3:3 Filip Hron.
    Po patnácti sekundách prodloužení vystřílel dva body hostům Alen Jurak a Hvězda si tak z Poruby odváží dva body.

60:15
    Hvězda právě vstřelila branku!
    Tak to bylo rychlé. V útočném pásmu se dostal k puku ALEN JURAK a nedal domácímu gólmanu šanci. Bez asistence.

60:01

Po tříminutové pauze budeme pokračovat prodloužením.

60:00

59:25
    Hosté na dvakrát nepřekonali gólmana Poruby.

58:59
    Halata přejel celé hřiště a prudkou střelou otestoval pozornost Sluky.

58:31
    Icing domácích.

58:10
    Obě mužstva se nadechují k závěrečnému náporu.

57:23
    Hraje se ve vysokém tempu, akce střídá akci na obou stranách hřiště.

56:14
    Hosté měli obrovskou příležitost opět vstřelit branku, kdy snad osm hráčů dolovalo puk zpod domácího brankáře. Nakonec rozhodčí přerušuje.

54:53
    Ke skákavému puku se dostal FILIP HRON a v nepřehledné situaci dostává puk za záda domácího gólmana a srovnává tak stav na 3:3. Asistence: Matyáš Potůček.

54:10
    Štefko vybojoval puk, objel bránu a žabičkou přehodil bránu i brankáře, obránce ale rukou puk odklidil do rohu.

53:05
    Jurak se snažil protáhnout do šance, ale domácí obránce byl proti.

52:29
    Koudelný se ocitl sám před brankářem, ten se ale roztáhl a nedovolil zvýšit domácím náskok.

52:05
    Domácím utekl puk z pásma.

Zbyněk Slatinský

Branky a nahrávky: 4. Halata (Vehovský, Černý), 32. Vehovský (Stibor), 45. Krz. Macias (Kac.Macias, Hlaváč) – 20. Helikar (Štefko), 23. Potůček (Pírs), 55. Hron (Potůček), 61. Jurak

HC RT TORAX Poruba: Slíž (Drabčík) – Michalčík, Černý, Kříž, Kac.Macias, Bechný, Borkovec – Hlaváč, Lambert, Koudelný, Slusarczyk, Vehovský, Krz.Macias, Hradil, Halata, Chovanec, Stibor, Stodůlka, Kovalčík.
    HC Hvězda Praha: Sluka (Grmela) – Šercl, Procházka, Adam, Vojta, L.Kubas, Hron, M.Kubas – Helikar, Potůček, Zajíc, Pírs, Jurak, Borodenko, Srb, Černý, Jelínek, Náhončík, Štefko.

Rozhodčí: Kratochvíl – Bartoň, Veselý