Norwich – Arsenal 2:2 (kon.) | Wolverhampton – Sheffield Utd. 1:1 (kon.) | Leicester – Everton 2:1 (kon.)
Manchester Utd. – Aston Villa 2:2 (kon.)
Leicester City
2:1 (0:1)
Everton FC
Neděle 01.12.2019, 17:30 • King Power Stadium, Leicester • Anglická Premier League • 14. kolo

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 10:8. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 7:9. (19:44:25)

Ohromná euforie v Leicesteru! Lišky vítězí nad Evertonem 2:1 díky skvělému obratu završenému trefou Kelechiho Iheanacha v 94. minutě, která by bez videa neplatila, neboť asistent rozhodčího odmával ofsajd, situace se ale dohrála a branka byla dodatečně potvrzena.

Hosté přitom rozehráli zápas skvěle, když se po výborném centru Sidibého prosadil Richarlison a dlouho nepouštěli favorizovaný Leicester do velkých šancí. Domácí udeřili v 68. minutě, kdy střídající Iheanacho připravil trefu pro Jamie Vardyho a Kelechi Iheanacho pak napsal fotbalovou pohádku v 94. minutě, kdy se v Premier League trefil po roce a čtvrt!

90+7
    90+4. Kelechi IHEANACHO - 2:1

90+4
    Leicester právě vstřelil branku!
    Gól platí! KELECHI IHEANACHO střílí branku v Premier League po roce a čtvrt a rozhoduje o vítězství Leicesteru!

90+4
    Jedná se o centimetrovou situaci, napětí na King Power Stadium by se dalo krájet.

90+4
    Domácí jásají, Kelechi Iheanacho dostal průnikovou přihrávku za hostující obranu a k bouřlivé radosti publika překonal Pickforda, asistent rozhodčího měl zdvižený praporek na znamení ofsajdu, situaci ale ještě řeší videorozhodčí.

90+3
    Už se nehraje zhruba minutu a půl, ještě se tak bude hrát déle než avizované tři nastavené minuty.

90+2
    Zdravotní potíže trápí Djibrila Sidibého, hostující obránce musí být ošetřen.

90+1
    Maddison si chtěl zpracovat odražený míč před pokutovým územím Evertonu, když jej zřejmě šlapákem atakoval Holgate, ke zklamání domácích ale rozhodčí Scott nepíská nedovolený zákrok.

90+1
    Utkání sleduje 32 133 diváků.

90+1
    Rozhodčí Scott oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.

90
    Tlak Leicesteru v posledních minutách polevil.

89
    Lucas Digne výborně vystihl pokus Ricarda Pereiry o kličku v souboji jeden na jednoho, hosté pak vybojovali autové vhazování.

88
    Po rohovém kopu se odraženého míče zmocnil Jordan Pickford, rychlým výkopem se pak snažil vybídnout do brejku Moiseho Keana, ten ale vybojoval ve středu hřiště jen autové vhazování.

87
    Střílený centr Ricarda Pereiry Michael Keane srazil do boční sítě, následovat bude rohový kop Leicesteru.

86
    Richarlison ve středu hřiště posunul míč do běhu Keanovi, ten byl v útočné snaze příliš osamocen, mezi dvěma protihráči pak sice dokázal vystřelit, ovšem jen do postaveného Schmeichela.

84
    Leicester se teď bude muset chvíli obejít bez Jamieho Vardyho, ten je po jednom ze soubojů ošetřován za postranní čárou.

Tomáš Kohlmann

Branky: 68. Vardy (Iheanacho), 90+4. Iheanacho (R. Pereira) – 23. Richarlison (Sidibé)

Karty:   45+2. G. Sigurdsson (EVE)

Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 10:8. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 7:9.
    Leicester City: Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Ndidi – Ayoze Pérez (62. Iheanacho), Tielemans, Maddison, H. Barnes (82. Albrighton) – Vardy.
    Náhradníci: D. Ward – Albrighton, Choudhury, Morgan, Justin, Praet, Iheanacho.

Everton FC: Pickford – Holgate, Y. Mina, M. Keane – Sidibé, Davies, G. Sigurdsson (C), Digne – Iwobi (78. Kean), Calvert-Lewin (78. Schneiderlin), Richarlison.
    Náhradníci: Lössl – Baines, Bernard, Gordon, Schneiderlin, Kean, Tosun.

Rozhodčí: Scott – West, Long

Diváci: 32 133