Písek – Most 25:36 (kon.) | Dunajská Streda – Prešov 29:28 (kon.) | Veselí n/M – Michalovce 25:30 (kon.)
Olomouc – Hodonín 25:23 (kon.) | Poruba – Hlohovec 38:26 (kon.)
SHK Veselí n.M.
25:30 (10:17)
Iuventa Michalovce
Sobota 30.11.2019, 17:00 • Sportovní hala VESBYT, Veselí nad Moravou • MOL liga žen • 12. kolo

SHK Veselí n.M. – Iuventa Michalovce 25:30 (10:17)
    Nejvíce branek: Kučerová 13/2, Pastorková 8/1, Kubáčková 2 – Radovićová 7, Wollingerová 7/5, Holejová 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/5. Vyloučení: 4:7. (18:29:11)

Souboj 12. kola MOL ligy žen končí nakonec zaslouženým vítězstvím Iuventy, která předvedla po celých 60 minut kompaktní výkon. Veselí se nedá vytknout bojovnost, ke konci zápasu solidně Michalovce zatlačilo, jenže slovenský tým si závěr zápasu i přes nepříznivý herní vývoj pohlídal a v posledních čtyřech minutách nedovolil tomu českému se přiblížit na více než čtyři branky rozdílu. První zápas v rámci českého tripu tak Iuventa zvládla poměrem 30:25 a již zítra, od 15:00 jí čeká zápas v Písku, kam bude jistě po dnešním zápase logisticky nepříjemný přesun.

Z mé strany je to dnes vše. Někdy příště se budu třeba zase těšit u nejvyšší ženské soutěže napočtenou a přeji vám klidný zbytek víkendu.

Konec zápasu. (25:30)
    60
    Z brejku se po hrubé chybě v rozehře prosadila Kakaščíková, čímž ukončila toto utkání! (25:30)

60
    Pastorková ještě vybojovala pro domácí míč, ale je to spíše labutí píseň. (25:29)

60
    Kučerová zkusila zahrávat přes pivotku, což se nepovedlo. Odpískání faulu vytahuje hru na devět metrů od branky. (25:29)

59
    Wollingerová z podstřelu neuspěla, Brittermu ale zbývá už jenom jedna minuta na korigování stavu. (25:29)

59
    Zvláště, když Irina Bobal-Jablonska vychytala z levého křídla veselskou hráčku! Teď už je skutečně rozhodnuto... (25:29)

58
    Wollingerová na střední spojce zakrokovala a hosté se musí bránit. Ke dvěma bodům však mají oproti svému soupeři o dost blíže. (25:29)

57
    Jenže z pravé spojky zamířila Kubáčková vedle a Michalovce jdou do útoku hned o něco klidněji. (25:29)
    56
    Že by to nakonec Veselí dotáhlo do nějakého dramatu? Pastorková lapila přihrávku na pivotku Iuventy a dopravila míč do prázdné branky, na konci 56. minuty zápasu! (25:29)
    56
    Gól vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Yuliia Kučerová). (24:29)

55
    Nebetyčnou blbost nyní předvedl impulzivní trenér Dávid, který po signalizaci vyloučení pro Kišíkovou vylétl z lavičky přes půlící čáru za svým protějškem Hudákem na povídání. Za tohle nemohl čekat ani nic jiného, než žlutou kartu. A také ji dostal... (23:29)

55
    Vyloučení v týmu Iuventa Michalovce (Vladimíra Kišíková). (23:29)
    55
    Pastorková má na kontě drobný hattrick, čímž dostává znovu Panenky na šestibrankovou ztrátu. (23:29)
    54
    Na druhé straně to však platí i o Holejové, ta během pasivní hry z kroku pustila míč na branku a prostřelila Hřebejkovou. (22:29)
    53
    Pastorková se v posledních chvílích dost rozstřílela a dalším přesným zakončením ze šestky snižuje ztrátu na šest gólů. (22:28)
    53
    Holejová dokázala i v pádu dostat míč do branky, čímž si připisuje na své konto čtvrtou čárku. (21:28)