Calgary – Ottawa 3:1 (kon.) | Toronto – Buffalo 2:1 (po pr.) | Detroit – Washington 2:5 (kon.)
Florida – Nashville 3:0 (kon.) | NY Islanders – Columbus 2:0 (kon.) | Tampa – Carolina 2:3 (kon.)
St. Louis – Pittsburgh 5:2 (kon.) | Arizona – San Jose 2:4 (kon.) | Colorado – Chicago 7:3 (kon.)
Los Angeles – Winnipeg 2:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 2:5 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:2 (3:2 po s.n.)
Calgary Flames
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Ottawa Senators
Neděle 01.12.2019, 01:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:50:44)

3. Elias Lindholm (CGY) 2+0

Je konec! Calgary Flames zvítězilo nad Ottawou Senators poměrem 3:1. První branky utkání jsme se dočkali v 19. minutě, když se trefil domácí Dubé. Druhé část utkání nám bohužel gól nepřinesla, ale to nahradila třetí třetina. Nejprve v 55. minutě srovnal Pageau a český brankář Rittich tak přišel o čisté konto. Ovšem o minutu později vrátil vedení na domácí stranu Lindholm a minutu před koncem pojistil výhru Calgary druhým gólem rovněž Lindholm.

59:39
    Connor Brown nedokázal prostřelit Ritticha z pravé strany, jelikož český brankář předvedl skvělý zákrok!

59:17
    Ottawa to opět zkouší bez brankáře v šesti!
    58:25 Elias LINDHOLM - 3:1

58:25
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Hostům nezbývalo nic, než to zkusit v oslabení bez brankáře, ale po ztrátě puku se Gaudreau dostal dopředu, kdy posunul kotouč na ELIASE LINDHOLMA a ten zakončil do prázdné svatyně. Asistence: Johnny Gaudreau a Matthew Tkachuk.

58:19
    Matthew Tkachuk se snažil něco vymyslet, ale přišel o puk ve středním pásmu.

57:55
    Velká komplikace pro Senators, jelikož hosté budou dohrávat zápas skoro až do samotného konce v oslabení!

57:46
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Thomas Chabot – 2 min., podrážení).

57:42
    Domácím se daří držet kotouč v útočné třetině a Ottawě se tak čas rychle krátí.

57:02
    Connor Brown najel s pukem hodně metrů a posléze to zkoušel z pravé strany, ale Rittich si s jeho střelou z velkého úhlu poradil.

56:48
    Konec základní hrací doby tak má pořádné grády a stále je vše otevřené.

56:06
    No a málem mohlo být definitivně rozhodnuto! Johnny Gaudreau se ocitl v samostatném úniku, ale Marcus Högberg tentokrát podržel svůj tým od další pohromy během pár vteřin!
    55:50 Elias LINDHOLM - 2:1

55:50
    Po minutě hry si Flames berou jednogólový náskok zpět! Monahan nahodil kotouč, který hostující obránce minul a ELIAS LINDHOLM si v dobré situaci poradil naprosto skvěle a dokázal prostřelit Marcuse Högberga. Asistence: Sean Monahan a Michael Stone.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 19. Dubé (Lucic), 56. E. Lindholm (Monahan, Mi. Stone), 59. E. Lindholm (J. Gaudreau, Tkachuk) – 55. Pageau (Chabot)

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Mi. Stone, Kylington – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Mangiapane, Backlund, Tkachuk (A) – Dubé, D. Ryan, Lucic – Frolík, Jankowski, Rieder.
    Ottawa Senators: M. Högberg (A. Nilsson) – Hainsey (A), Chabot, N. Zajcev, Borowiecki (A), DeMelo, Brännström – White, Pageau (A), N. Paul – Duclair, Beaudin, B. Tkachuk – Co. Brown, Anisimov, Naměstnikov – Ennis, Tierney, Chlapík.

Rozhodčí: Jake Brenk, Frederick L'Ecuyer – James Tobias, Travis Toomey

Diváci: 18 919