Calgary – Ottawa 3:1 (kon.) | Toronto – Buffalo 2:1 (po pr.) | Detroit – Washington 2:5 (kon.)
Florida – Nashville 3:0 (kon.) | NY Islanders – Columbus 2:0 (kon.) | Tampa – Carolina 2:3 (kon.)
St. Louis – Pittsburgh 5:2 (kon.) | Arizona – San Jose 2:4 (kon.) | Colorado – Chicago 7:3 (kon.)
Los Angeles – Winnipeg 2:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 2:5 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:2 (3:2 po s.n.)
New York Islanders
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Columbus Blue Jackets
Neděle 01.12.2019, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Skončilo nám utkání mezi New Yorkem Islanders a Columbusem Blue Jackets. Utkání bylo na poměry NHL velmi rychlé a trvalo jen 2 hodiny a 10 minut. Často jsme sledovali dlouhé pasáže bez přerušení a rozhodčí za celých 60 minut vylučovali pouze jednou. Rozdílová branka padla už ve druhé minutě, kdy se trefil domácí kapitán Anders Lee. Diváci si museli počkat na další trefu až do 37. minuty. Mathew Barzal zakončil svůj samostatný únik gólově. Třetí perioda už branku nepřinesla, i přes poměrně značný nápor Columbusu. Islanders si po výhře 2:0 připisují cenné dva body do tabulky.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne! (03:27:42)

Hvězdy zápasu:

1. Semjon Varlamov (Islanders)
    30 zákroků, 0 inkasovaných branek
    2. Mathew Barzal (Islanders) 1+1
    3. Anders Lee (Islanders) 1+0.

Československá stopa v utkání

V utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

59:26
    Columbusu se nedaří přechod před bránu. Čas je téměř u konce a o vítězi je zřejmě rozhodnuto.

58:59

58:55
    Kukanova dělovka sice byla přesná, ale Varlamov opět zasáhl.

58:27
    Dubois si nepřebral přihrávku Kukana příliš ideálně. Teď se hraje v rohu kluziště.

57:54
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry. Prázdnou bránu ale netrefili.

57:21
    Varlamov zastavil ránu dánského hokejisty Bjorkstranda. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v pásmu Islanders.

57:09
    Jennerova rána z levého kruhu byla domácím brankářem vyražena.

56:59
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Josh Bailey – 2 min., nedovolené bránění).

56:46
    Domácí nedostali puk do odkryté klece. Columbus se zatím nemůže usadit v útočném pásmu.

56:16
    John Tortorella už teď riskuje. Necelé čtyři minuty před koncem řádné hrací doby odvolal brankáře.

55:47
    Foligno nedokázal přesně přihrát. Rychlý postup vpřed v podání hostů vyšel vniveč.

55:29
    Anderson poměrně dobře skryl svou střelu zápěstím. Obrana New Yorku však byla připravená a dokázala kotouč dostat do bezpečných pozic.

54:36
    Barzal našel na modré čáře volného Toewse, jehož střela bránu minula. Merzlikins při zákroku upadl a měl štěstí, že obránce Islanders nezacílil ideálně.